Şimdi Ara

Golf neden ESP standart değil (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
3.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birebir testini yapmış biri olarak söylüyorum

BÜyük bir buluş hakikatten.Yeni yürümeye başlayan bir çocuğun tam düşerken babası tarafından tutulması gibi.
  • @ex_silver bunun doğrudan sorumlusu doğuş, doalylı sorumlusu VW'dir. En boş poloda bile standart olan bu donanımları boş olarak isteyen doğuşa benim bir itibarım var, ben VW'im, beni dacia ayarına mı düşüreceksiniz demiyor, hemen paket yapıp yolluyor. VW'in hiç mi suçu yok? Ayrıca bu donanımlar öyle atla deve değil. Fabrikaya ESP maliyeti en fazla 300 liradır. 800-900 liraya opsiyon koyuluyorsa maliyeti en fazla budur. Ayrıca ESP üretimini belli firmalar yapar. Yani ABS ve ESP sistemleri nerdeyse hepsinde aynıdır. 1000 lira bile tutmaz ESP ve yan hava yastıkları.

Ayrıca fanatik değilim. Orda gülücük koydum. İşin şakasıydı orası. Ama harbiden yabana atılır bir araç değildir. Geleceğin corsasına şimdiden nerdeyse bedavaya sahip oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theasus

quote:

Orijinalden alıntı: Rockford Fosgate

quote:

Orijinalden alıntı: theasus

quote:

Orijinalden alıntı: Rockford Fosgate

ESP almak istiyorsan gidiyorsun parasını veriyorsun alıyorsun MANUEL versiyonda da. İstersen Hillholder da alabiliyorsun sıkıntı yapmayın bu kadar. Altı üstü 1000tl. Highline olmasınada gerek yok Trendline da bile alabiliyorsun esp ve hillholder.

Yani Trendline pakete 1000TL vererek bayiler bu opsiyonu sunuyor diyorsunuz.VW'nin internet sitesinde böyle birşey bulamadım linkini yollarsanız sevinirim.

Gidiyorsunuz bayiye,

İstediğiniz, motor, şanzıman, donanım pakedini seçiyorsunuz. ESP+Hillholder almak istediğinzi belirtiyorsunuz. Başka istediğiniz opsiyonlar varsa ekletiyorsunuz. Aracı sipariş geçiyorsunuz. Aracınız geliyor.

İnternette linki yok.

Golf 1.4 TSI 122 PS Highline 51.200,00
    Golf 1.4 TSI 122 PS Comfortline 47.200,00

Bu paketlere bir ESP eklersek ne kadar olur tahmini olarak?

Ben size sipariş formumdan fiyatını söyliyim hemen. ESP 930lira+ÖTV+KDV

• quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

quote:

Güvenlik donanımını opsyonel yaparak can güvenliğine önem vermediğini gösteriyor VW zaten. Chevrolet de bile standart.

30 000 Tl lik chavrolette hız sabitleyici standart.Fakat 130 000 lik bmw 3 serisinde yok.Ya da yeni bmw 1 serisinde 450 euro veriyorsunuz anca alıyorsunuz.Onda da yok.

Şimdi bu bmw ile mi alakalı?

130 bin lira ver bmw ye, cruise control suz versinler kendimi sınırsız banlarım.

100 bin liralık advantage paketinde yok.

Evet bu konu VW ile alakalı.

BMW X1 xDrive20d - Advantage SAV Otomatik 1995 4 / 4 177 52.269 125.331tl

Hadi iyi yırttın
    Bmw 3 xdrive olsaydı iyi olacaktı.Bmw 3 sport paketinde cruise control yok diye biliyorum.Var mı bilen?(Önemli,arkadaşı yollayacağız bu sefer:))

• Kim ne derse desin Apple.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

@ex_silver bunun doğrudan sorumlusu doğuş, doalylı sorumlusu VW'dir. En boş poloda bile standart olan bu donanımları boş olarak isteyen doğuşa benim bir itibarım var, ben VW'im, beni dacia ayarına mı düşüreceksiniz demiyor, hemen paket yapıp yolluyor. VW'in hiç mi suçu yok? Ayrıca bu donanımlar öyle atla deve değil. Fabrikaya ESP maliyeti en fazla 300 liradır. 800-900 liraya opsiyon koyuluyorsa maliyeti en fazla budur. Ayrıca ESP üretimini belli firmalar yapar. Yani ABS ve ESP sistemleri nerdeyse hepsinde aynıdır. 1000 lira bile tutmaz ESP ve yan hava yastıkları.

Ayrıca fanatik değilim. Orda gülücük koydum. İşin şakasıydı orası. Ama harbiden yabana atılır bir araç değildir. Geleceğin corsasına şimdiden nerdeyse bedavaya sahip oldum.

Alakası yok hocam.Vw satıcıdır doğuş ise bir nevi alıcıdır.Ben araçları böyle istiyorum milleti kekleyeceğim der vw de ona göre verir.Karışamaz.

Yani siz gidip adidas bayisine bu ayakkabıyı alıyorum ama bağcıksız istiyorum.Bağcığını vermeyin derseniz size bağcıksız verirler.BU adidasın bu konuda düşüncesizliği değildir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

@ex_silver bunun doğrudan sorumlusu doğuş, doalylı sorumlusu VW'dir. En boş poloda bile standart olan bu donanımları boş olarak isteyen doğuşa benim bir itibarım var, ben VW'im, beni dacia ayarına mı düşüreceksiniz demiyor, hemen paket yapıp yolluyor. VW'in hiç mi suçu yok? Ayrıca bu donanımlar öyle atla deve değil. Fabrikaya ESP maliyeti en fazla 300 liradır. 800-900 liraya opsiyon koyuluyorsa maliyeti en fazla budur. Ayrıca ESP üretimini belli firmalar yapar. Yani ABS ve ESP sistemleri nerdeyse hepsinde aynıdır. 1000 lira bile tutmaz ESP ve yan hava yastıkları.

Alakası yok hocam.Vw satıcıdır doğuş ise bir nevi alıcıdır.Ben araçları böyle istiyorum milleti kekleyeceğim der vw de ona göre verir.Karışamaz.

Yani siz gidip adidas bayisine bu ayakkabıyı alıyorum ama bağcıksız istiyorum.Bağcığını vermeyin derseniz size bağcıksız verirler.BU adidasın bu konuda düşüncesizliği değildir.

Borusan BMW ye yazı yazsa ESP siz araç istiyorum diye, BMW verir mi? VERMEZ. Elektrik camı olmayan araç verir, ama espsiz araç vermez.

Aynı şey Mercedes içinde geçerli

Balık baştan kokar. Marka imajı denen bir olay var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 12 Ocak 2012; 0:20:05 >

• quote:

Verir hocam.Vermek zorunda.

BU marka imajı nedense 125 bin tl lik araca hız sabitleyici koymayınca zedelenmiyor
  • quote:

quote:

BU marka imajı nedense 125 bin tl lik araca hız sabitleyici koymayınca zedelenmiyor

Şimdi kitapçık var elimde, bmw almanya donanım listesi, DSC standart geliyor, DSC siz BMW üretim bandından çıkmıyor isterse ugandaya göre üretilsin. Vermek zorunda değil.
  • quote:

quote:

quote:

Şimdi kitapçık var elimde, bmw almanya donanım listesi, DSC standart geliyor, DSC siz BMW üretim bandından çıkmıyor isterse ugandaya göre üretilsin. Vermek zorunda değil.

Hocam firmalar distribütörlere göre araç üretirler.BOrusan üretilmiş araçları almıyor.Şartları sunuyor şu şu donanımlar olacak diyor ona göre getirtiyor.Ben bu sene 116 da esp istemiyorum esp siz olsun derse üretimi ona göre yaparlar.Tabi borusan bunu yapmaz o ayrı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam firmalar distribütörlere göre araç üretirler.BOrusan üretilmiş araçları almıyor.Şartları sunuyor şu şu donanımlar olacak diyor ona göre getirtiyor.Ben bu sene 116 da esp istemiyorum esp siz olsun derse üretimi ona göre yaparlar.Tabi borusan bunu yapmaz o ayrı.

Dünyada 1 tane DSC siz e90 göster dediğine inancam. E39 5 serisinde 99 yılından itibaren her ülkede standart olarak sunuldu DSC .

• quote:

Orijinalden alıntı: CrazyRomeo156

quote:

quote:

quote:

Güvenlik donanımını opsyonel yaparak can güvenliğine önem vermediğini gösteriyor VW zaten. Chevrolet de bile standart.

30 000 Tl lik chavrolette hız sabitleyici standart.Fakat 130 000 lik bmw 3 serisinde yok.Ya da yeni bmw 1 serisinde 450 euro veriyorsunuz anca alıyorsunuz.Onda da yok.

Şimdi bu bmw ile mi alakalı?

130 bin lira ver bmw ye, cruise control suz versinler kendimi sınırsız banlarım.

100 bin liralık advantage paketinde yok.

Evet bu konu VW ile alakalı.

BMW X1 xDrive20d - Advantage SAV Otomatik 1995 4 / 4 177 52.269 125.331tl

Hadi iyi yırttın
    Bmw 3 xdrive olsaydı iyi olacaktı.Bmw 3 sport paketinde cruise control yok diye biliyorum.Var mı bilen?(Önemli,arkadaşı yollayacağız bu sefer:))

Kimi yolluyosun cai yi mi?

Yollatmazlar :)

• quote:

Hocam arkadan itişli araçlarda zaten onu sunmama ihtimali çok az.Fakat böyle bir imkanı vardır borusanın.Bİr olayın olabilme ihtimali ile olması arasında farklar olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka
    Kimi yolluyosun cai yi mi?

Yollatmazlar :)

Yönetimde dayısı var demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio159 -- 12 Ocak 2012; 0:54:33 >
  • doğuşun ayıbı.fakat bildiğim kadarıyla parasıyla trendline'a bile koydurabiliyorsunuz.
  • Güçlüysen yani satıyorsan müşteriyi yeme tekniği denir buna.Bundan başka bir açıklamasıda yoktur kimse kusura bakmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanYazgan. -- 12 Ocak 2012; 1:47:01 >
  • 0 arabalar cidden pahali ya loganmi alcaz
  • Markayla ne alakası var arkadaşlar, Doğuş'un hıyarlığı tamamen. Yenilenen rakipleri göz önünde bulundurunca, yeni kasada standart hale gelecektir diye düşünüyorum. (umarım)

@kesbi: 2004 yılında, 6 havayastığını birden en boş donanımda birden standart sunan da Golf'tü hatırlatırım Olay üreticiyle değil, distribütörle alakalı.
  • Kesme şeker opsiyonel, ne esp'si ???
  • almak istersek söyleyecekmisiz sıraya girecekmisiz. Neyiz lan biz kıcı kırık golf için bekletiliyoruz. Yok kardesim güzelde olsa golf sonucta. İnsallah o esp ler monte olur bir yerlerine
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.