Şimdi Ara

Golf neden ESP standart değil (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
3.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beğenmiyorsanız almazsınız olan markaları alırsınız bu kadar basit.

Dünya kadar marka var Chevrolet, Renault, mazda, Toyota, Audi, Opel, Seat vb..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Olayın vw ile alakası yok.Markaya çamur atmaya çalışmayın boşuna.

Olay tamamen doğuşun saçmalığıdır.

Yok ortada çamur atma falan yok.Tamamen bir gözlemi paylaşıyorum. Çamur atmanın farklı yolları var bunlar tamamen internet sitelerinden alınan herkesin bildiği veriler.
  • trendline ı anlarımda manuel de olsa highline versiyona esp koymayan zihniyete karşıyım, 60k para verip araba alıcam esp bile olmayacak yok artık Lebron James
  • quote:

Orijinalden alıntı: theasus

quote:

Olayın vw ile alakası yok.Markaya çamur atmaya çalışmayın boşuna.

Olay tamamen doğuşun saçmalığıdır.

Yok ortada çamur atma falan yok.Tamamen bir gözlemi paylaşıyorum. Çamur atmanın farklı yolları var bunlar tamamen internet sitelerinden alınan herkesin bildiği veriler.

Ben size demedim zaten.Diyenlere dedim.Bakınız:

"Güvenlik donanımını opsyonel yaparak can güvenliğine önem vermediğini gösteriyor VW zaten" Yukarıda biri yazmış

İnsanlar daha olayları idrak edemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 11 Ocak 2012; 23:16:25 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rockford Fosgate

ESP almak istiyorsan gidiyorsun parasını veriyorsun alıyorsun MANUEL versiyonda da. İstersen Hillholder da alabiliyorsun sıkıntı yapmayın bu kadar. Altı üstü 1000tl. Highline olmasınada gerek yok Trendline da bile alabiliyorsun esp ve hillholder.

Yani Trendline pakete 1000TL vererek bayiler bu opsiyonu sunuyor diyorsunuz.VW'nin internet sitesinde böyle birşey bulamadım linkini yollarsanız sevinirim.

Gidiyorsunuz bayiye,

İstediğiniz, motor, şanzıman, donanım pakedini seçiyorsunuz. ESP+Hillholder almak istediğinzi belirtiyorsunuz. Başka istediğiniz opsiyonlar varsa ekletiyorsunuz. Aracı sipariş geçiyorsunuz. Aracınız geliyor.

İnternette linki yok.

• quote:

Beğenmiyorsanız almazsınız olan markaları alırsınız bu kadar basit.

Dünya kadar marka var Chevrolet, Renault, mazda, Toyota, Audi, Opel, Seat vb..

Beğenmemekten ziyade bir eksikliği dile getirmekti amacım. Eğer o kadar para veriliyorsa bir araba için kapsamlı değerlendirmekte fayda var. Bazen bu tür noktalar atlanabiliyor dikkatli olmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Güvenlik donanımını opsyonel yaparak can güvenliğine önem vermediğini gösteriyor VW zaten. Chevrolet de bile standart.

30 000 Tl lik chavrolette hız sabitleyici standart.Fakat 130 000 lik bmw 3 serisinde yok.Ya da yeni bmw 1 serisinde 450 euro veriyorsunuz anca alıyorsunuz.Onda da yok.

Şimdi bu bmw ile mi alakalı?
  • Olay türkiyedeki distribütörlerin milleti yolma çabasından başka birşey değildir.Olayın özeti budur.Aslında şöyle toplu tepkiler versek herşey düzelecekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 11 Ocak 2012; 23:21:04 >
  • quote:

quote:

quote:

ESP almak istiyorsan gidiyorsun parasını veriyorsun alıyorsun MANUEL versiyonda da. İstersen Hillholder da alabiliyorsun sıkıntı yapmayın bu kadar. Altı üstü 1000tl. Highline olmasınada gerek yok Trendline da bile alabiliyorsun esp ve hillholder.

Yani Trendline pakete 1000TL vererek bayiler bu opsiyonu sunuyor diyorsunuz.VW'nin internet sitesinde böyle birşey bulamadım linkini yollarsanız sevinirim.

Gidiyorsunuz bayiye,

İstediğiniz, motor, şanzıman, donanım pakedini seçiyorsunuz. ESP+Hillholder almak istediğinzi belirtiyorsunuz. Başka istediğiniz opsiyonlar varsa ekletiyorsunuz. Aracı sipariş geçiyorsunuz. Aracınız geliyor.

İnternette linki yok.

Golf 1.4 TSI 122 PS Highline 51.200,00
    Golf 1.4 TSI 122 PS Comfortline 47.200,00

Bu paketlere bir ESP eklersek ne kadar olur tahmini olarak?

• quote:

Olay türkiyedeki distribütörlerin milleti yolma çabasından başka birşey değildir.Olayın özeti budur.Aslında şöyle toplu tepkiler versek herşey düzelecekte.

Olabilir aslında. Bu olayın distribütörle alakalı olduğu görülüyor. Bu da bizi istediğimiz güvenli bir VW'den uzaklaştırıyor.Şöyle uygun fiyatlı ESPli bir GOlf olsa iyi olur ama bu fiyatları anlamak mümkün değil.

Ama distribütörlerde haklı millet bu fiyatlara güvenliği kırpılmış ESPsiz araçlara talep gösteriyorsa adamlar karından niye vazgeçsin ki?
  • Yaklaşık 900 kusur TL idi hatırlamıyorum. Ben aracı alırken öleydi şimdi ne kadar bilmiyorum. Bende üstüne Hillholder ve CC de var. Manuel TDI Comfortline.
  • quote:

trendlinede alınamıyor ben alacaktım bayi olmuyor dedi
  • quote:

quote:

Güvenlik donanımını opsyonel yaparak can güvenliğine önem vermediğini gösteriyor VW zaten. Chevrolet de bile standart.

30 000 Tl lik chavrolette hız sabitleyici standart.Fakat 130 000 lik bmw 3 serisinde yok.Ya da yeni bmw 1 serisinde 450 euro veriyorsunuz anca alıyorsunuz.Onda da yok.

130 bin lira ver bmw ye, cruise control suz versinler kendimi sınırsız banlarım.

100 bin liralık advantage paketinde yok.

Evet bu konu VW ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 11 Ocak 2012; 23:32:06 >
  • Chevrolette bile, 30bin liralık sıradan arabalarda bile var derken olmuyor böyle. Yeni aveo sıradan bir araç değil. Sınıfının en güvenli aracı. Ezber bozan diye boşuna slogan koymamışlar. Sınıfının en iyileri arasında gösterilen fren mesafesi ve yol tutuşa sahip. İç malzeme kalitesi çok iyi değil ama sorun değil. Uzun ömürlü olması daha önemli benim için. Şimdi suç doğuşta ama doğuşun bu şekildeki isteklerine kim cevap veriyor diye de düşünmek lazım. Poloda opsiyon bile yok. Comfortline polo alıyorsunuz ve yan hava yastığı yok. ESP yok. Eleştirince kızıyorlar. Çok pahalı, bulunmayan donanımlar gibi. 1000-1500 lira fazla sat ama koy bunları.

Not: Normalde trendline poloda bile bu saydıklarımız standart. Türkiyedeki aşırı ilgi ve hayranlığa has bir durum. VW amblemi olan ne varsa peynir ekmek gibi satıyor. Chevrolet deyince millet burun kıvırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 11 Ocak 2012; 23:35:40 >

• quote:

quote:

quote:

130 bin lira ver bmw ye, cruise control suz versinler kendimi sınırsız banlarım.

Ne fark eder 100 bin çok mu normal?Saçmalıktan başka birşey değil.D segmenti araç alıyorsun 100 000 veriyorsun hız sabitleyici olmayacak...

Diğer markalardada buna benzer saçmalıklar bulmak mümkün.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne fark eder 100 bin çok mu normal?Saçmalıktan başka birşey değil.D segmenti araç alıyorsun 100 000 veriyorsun hız sabitleyici olmayacak...

Birisi Keyif ile alakalı, diğeri güvenliğe giriyor. ESP hayat kurtaran bir şey, yıl 2012, VW gibi kendini ortaüst gören bir markanın koymaması komik bunu sende biliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 11 Ocak 2012; 23:37:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Chevrolette bile, 30bin liralık sıradan arabalarda bile var derken olmuyor böyle. Yeni aveo sıradan bir araç değil. Sınıfının en güvenli aracı. Ezber bozan diye boşuna slogan koymamışlar. Sınıfının en iyileri arasında gösterilen fren mesafesi ve yol tutuşa sahip. İç malzeme kalitesi çok iyi değil ama sorun değil. Uzun ömürlü olması daha önemli benim için. Şimdi suç doğuşta ama doğuşun bu şekildeki isteklerine kim cevap veriyor diye de düşünmek lazım. Poloda opsiyon bile yok. Comfortline polo alıyorsunuz ve yan hava yastığı yok. ESP yok. Eleştirince kızıyorlar. Çok pahalı, bulunmayan donanımlar gibi. 1000-1500 lira fazla sat ama koy bunları.

Yahu hocam ne kadar fanatiksiniz

130 bin Tl lik D sınıfı 3 serisi yanında 30 000 lik chavrolet için "bile" lafı içeren cümleler,tümleçler kullanılabilir.Gayet doğaldır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Birisi Keyif ile alakalı, diğeri konfora giriyor. ESP hayat kurtaran bir şey, yıl 2012, VW gibi kendini ortaüst gören bir markanın koymaması komik bunu sende biliyorsun.

Hocam tekarar ediyorum bunun sorumlusu vw değildir.Doğuştur.Bunu bence iyice anlamalısın.

AYrıca distribütörler işin maliyetine bakar.Gvenlik donanımıymış,konfor donanımıymış ilgilenmez.Hele bu ülkede hiç ilgilenmez.

Sonuçta 2 side maliyet yüzünden konulmamış.esp imiş hız sabiyleyiciymiş farketmez onlar için.

• Millet yinede alıyor ne yazık ki. 60bin vericem bide esp'ye ayrı para vericem oldu jennifer ben seni ararım
  • Bu saçmalığa anca devlet son verebilir, ABS , ESP olmayan aracın ithalatına izin verilmeyecek bu kadar basit. ABS 3 kere hayatımı kurtardı, ESP de bir kere kaza yapmamı engelledi.

Chevrolet 28 bin liraya sattığı araca ESP koyabiliyorsa diğer markalarda koyar. Fakir fukara edebiyatı yapmasın kimse diye kendimi koruma altına alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 11 Ocak 2012; 23:46:19 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.