Şimdi Ara

Golf mü leon mu yada 150.000 tl ye kadar başka bir araç (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende o fiyatlara araba bakıyorum ötv indirimiyle alacağım ama .. resmen araba yok c segment araçlarada o parayı vermek ıstemıyorum sanırım 1 sene felan ertelemek zorunda kalacağım dahada artacak gercı arac fıyatları ama
  • makyajlı highline golfün yanına yaklaşacak araç yok sınıfında kimse kusura bakmasın acı gerçekler

Birde lacivert içi bej olursa daha ne olsun

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2017-vw-golf-1.6-tdi-highline-dsg-yeni-kasa-0-km-ozel-renk-446395718/detay

Arka genişlik sorun değilse daha prestijli olarak geçen senenin one edition gibi bir donanımıyla 116d de olur

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-mengerler-el2-d.pasa-da-2016-model-1%2C16-d-one-edition-463278072/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün 150 bin tl ye icon donanım ve eklenebilen tüm opsiyonlar eklenmiş olan cam tavanlı 0 talisman aldık. Bu paraya bunu almanız daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum

• Cok yakmasin diyorsaniz Peugeot 308 derim. Bluehdi + AT6 ile yakit degerleri cok iyiydi.

Bana kalirsa SUV alinmasi daha mantikli olur o paralara. Qq olabilir, 3008 olabilir, Kadjar olabilir vs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Bende o fiyatlara araba bakıyorum ötv indirimiyle alacağım ama .. resmen araba yok c segment araçlarada o parayı vermek ıstemıyorum sanırım 1 sene felan ertelemek zorunda kalacağım dahada artacak gercı arac fıyatları ama

ötv indirimi olmasına rağmen fiyatlar hala pahalı geliyorsa hocam sen kendine bisiklet al bence. yazık günah millet bir de devlete araba alıyorda hala ses çıkarmıyor.
  • Binek araçlarda kdv kullanamazsınız. İkinci el alıp fatura kestirebilirsiniz.

• Yeni insignia veya 3008 alınır.

• 150 bin tl'ye kadar araç alabiliyorsun madem ne işin var golf veya leon ile ?!!

Git volvo veya 2. el 2-3 yaşlarında audi,mercedes al,olmadı tucson dizel suv al..!
  • Mesutoprak1 M kullanıcısına yanıt
    Bana kalırsa dediğiniz gibi RS güzel ve mantıklı bir seçenek olur. Güç açısından çok iyi bir araç 182 PS gücü var ve 220 NM torka sahip. Bu güce rağmen yakıt konusunda da sizi üzmeyeceğini düşünüyorum. Daha kompakt görünümlü bir araç düşünürseniz de Civic Hatchback derim. Oldukça iyi ve tasarımı da oldukça çekici. Honda araçlarına garantide de veriyor açıkcası bu bana bir rahatlıkta hissettiriyor. 2. el piyasası da Honda'dır her zaman yüksektir ileride markayı değiştirmek yada modeli yükseltmek istediğinizde sizi diğer araçlar gibi zarar sokmaz.
  • ben şahsen full golf alacağıma trend passat alırdım. mevcut golf comfort'umu alırken param yetseydi öyle yapardım. ama c sınıfı bir araç alınacaksa golf kalitesiyle açık ara en iyi seçenek.
  • Golfe leon a verilen paraya yazık gidin bi 308 alın hem motor şanzıman sağlam hem performanslı hem tüketimi düşük üstelik kaliteli. Ön yargılarınızı kırın. 308in yanında leon filan araba değil.

• antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Komiksin gercekten :) neyse coluk cocuga laf anlatmak istemem sen yinede ses cikarma koş bayilerdede sirani bekle

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Komiksin gercekten :) neyse coluk cocuga laf anlatmak istemem sen yinede ses cikarma koş bayilerdede sirani bekle

Merak etme arabanın kralina biniyorum ben cok sukur. Hic bi zamanda bayi de sira beklemedim. Bu arada otv indirimli alacagin icin ya sen hastasın ya da bi akraban. Allahim simdiden acil sifalar versin, gecmis olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Golfe leon a verilen paraya yazık gidin bi 308 alın hem motor şanzıman sağlam hem performanslı hem tüketimi düşük üstelik kaliteli. Ön yargılarınızı kırın. 308in yanında leon filan araba değil.

Avatarına baktım resmen fanboyluk ve marka fanatikliği fışkırıyor.

308 in kullandığı eat6 yi dsg ile kıyaslamayalım istersen hangisi daha seri hangisi daha konforlu ?

Açılmayan cam tavanlı bi 308 neden alayım ? Tamam bluehdi güzel bir motor ama o küçük direksiyon ve vwnin multimedyası kadar işlevsel ve hızlı olmayan bi peugeota neden bineyim ?

Ben kendim leon fr 1.4 tsi act alıcam. Hemde sizin bluehdi kadar ekonomik yakıcam hemde dsgnin keyfini yaşıycam En baba 2 litre fazla yakarım benzinlinin keyfini çıkarırım. Hatta kasarsam o bluehdi motorla aynı bile yakarım. Trafiğin olmadığı ve oturduğum beldenin 4 bir yanında bulvarlara ana yollara bağlanan destinasyonlarla dolu. İş çıkışlarında araba kullanmıyor oluyorum ve gittiğim hiçbir yerde trafik olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 16 Ağustos 2017; 22:38:9 >

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle avatardaki kendi aracım. 35yaşındayım fanboyluk ya da her ne koyarsanız ismini yapmaya ihtiyacım yok.

O öve öve bitiremediğiniz dsg den bizde de var, polo tdi dsg. Ne nedir bilecek kadar araba tecrübem oldu. Dsg ile eat6 arasında vites geçiş hızındaki fark kimseyi rahatsız edecek boyutta değil. Kaldı ki eat6 da gayet konforlu üstelik patlama riski olmayan bi şanzıman.

Ekonomi konusuna gelirsek benim kasmadan yakaladığım rakamlar ve performans için siz o tsi motorunuzla ayağınızın altında yumurta varmış gibi kullansanız bile biraz zor ekonomi yaparsınız.

Siz yinede büyüyüp para biriktirince alırsınız leonunuzu....

• macropolo kullanıcısına yanıt
    Avatarındaki kendi aracın olduğu için zaten fanboyluk yaptığını söylüyorum ya ? gidip bi leon veya golf kullandın mı bilmiyorum, ki kullandığınıda hiç düşünmeyerekten 308 i direk parmakla göstermenden anladım

Neden direk yaşını söyledin orasıda ayrı muamma bozuldun galiba ? Gelir durumumu bilmeden etmeden büyüyünce leon alırsın gibi laflarla sadece beni güldürüyorsun

Patlama riski dediğin dsg yi çoğu kullanıcı bilmeden, motor ısınmadan ani gazlamalar, sürekli ani kalkış ve sürekli ani frenlerle şanzımana yük bindirmekle, aracı park ederken direk p ye alıp el freni çekenlerle, sıkışık trafikte manuel modda kullanmayıp 2. Vitese geçmeyecek hızla sürekli 2. Vitese geçip tekrar duran insanlarla dolu olunca yok "dsg patlıyor, dsg tu kaka, dsg bozuk" gibi şikayetlerle ağlıyor sonra.

Arkadaşımda makyajsız son kasa octavia 2013 var 7 ileri kuru kavramalı olan dsgden. Şuan 43 bin kmde ve bir kez bile dsg ile ilgili şanzımanla ilgili arıza yaşamadı herhangi bir şikayeti olmadı bakımlarını serviste düzenli olarak yaptırır. Bilinçli kullanıcı farkıyla gayette baskı balata değişimi dışında sıkıntı yaratmayan patlamayan bi şanzıman . Neden 2013 ü kalın yazdım biliyor musun ? Çünkü o 7 ilerisi sorunlu olan kuru kavramalı dsgnin çıktığı ilk yıllarındaydı ve dsgnin kötü şöhretinin tavan yaptığı yıllardı. Şimdi 2017 deyiz ve şikayetlerin azalıp parametlerin mekatroniklerin ve iyileştirmelerinde yıllar içinde arttığı ve sorunluluğununda azaldığı bi gerçek.

Nasıl ekonomi yapıp yapmayacağımı yumurta gibi gaza basmalarla falan gerçekleştirmeme gerek yok. Ben zaten trafiksiz ve ortalama hızın gün içinde 75 den aşağı düşmediği bir bölgede yaşıyorum isterseniz yumurta varmış gibi gaza basmak yerine gelin 2 yumurta kırıp karşılıklı yiyelim bu duruma

Yarı otomatik şanzımanın yakıt tüketimi verimliliği olarak tam otomatik şanzımandanda üstün olduğu gerçeğini kabul etmek lazım. Sonuçta bunlar robotize edilmiş manuel şanzımanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 17 Ağustos 2017; 4:32:26 >

Eat6 robotize değil tork konvertörlü tam otomatik bi şanzımandır. 47bin km sağlam olması 50binde bozulmayacağı anlamına gelmez. Dsg yapı itibariyle aşırı ısınmada arıza vermeye meyillidir. Sorun potansiyeli hala vardır ve sorun yaşayan da hala vardır. Siz ne isterseniz gidin onu alın. Ben şahsi fikrimi söyledim. Golf ya da leon alacak param vardı gittim 308 aldım buna en büyük etmenlerden biriside polo ile vw servisinde yaşadığım rezilliklerdir. Dolayısıyla tartışacak bişey yok.

Ooo bir dsg savunucusu daha gelmiş, kendilerine özel dsg kullanım kılavuzunu da açıklamış

Yok millet kullanmayı bilmiyor da ondan patlıyormuş muş muş, patlamasın diye kendinize özel dsg kullanım kılavuzu yapmışsınız daha ne olsun. Kronik arızalı bir şanzıman belki bu yolla daha uzun dayanır, siz de haklısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 17 Ağustos 2017; 10:54:41 >
  • Başlık sanki gelecekten edit gibi, kendi içinde inanılmaz tutarlı..

quote:

Patlama riski dediğin dsg yi çoğu kullanıcı bilmeden, motor ısınmadan ani gazlamalar, sürekli ani kalkış ve sürekli ani frenlerle şanzımana yük bindirmekle, aracı park ederken direk p ye alıp el freni çekenlerle, sıkışık trafikte manuel modda kullanmayıp 2. Vitese geçmeyecek hızla sürekli 2. Vitese geçip tekrar duran insanlarla dolu olunca yok "dsg patlıyor, dsg tu kaka, dsg bozuk" gibi şikayetlerle ağlıyor sonra.

DSG şanzıman kullanıcısıyım lakin keşke bunlar herkes için bilinen şeyler olsa, veya kullanıcı kitabında bu söylediğiniz manuel modda kullanma ve aracı önce boşta el frenine alma anlatılsa, malesef böyle şeyler yok. Ayrıca sıkışık trafikte her seferinde aracı manuel moda alacaksam tükürürüm öyle şanzımana kusura bakmayın :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.