Şimdi Ara

Golf mü? Astra mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sizin fikirlerinize ihtiyacım var.

Volkswagen Golf 1.2 TSİ 105HP Midline Plus mı?
    Opel Astra J Enjoy Active 1.4 140HP Turbo mu?

Bu iki araba arasında kaldım arkadaşlar. Az yakması tercihimdir. Ama araba sollarkende ecel teri dökmeyeyim. Bunlar göz önünde bulundurulursa hangisi diyorsunuz?

Teşekkürler.

Düzenlendi....

Not: 2012 model yeni kasa astra 1.6 115hp editionu park sensörüyle beraber 39.000TL'ye anlaşmıştık. Aslında babam h kasayı almak için gitmişti ama ben ona j kasayı aldırmayı başarmıştım yarın sabah ben almaktan vaz geçtim dedi. Neeeee dedim neden dedim bütün gece internette araştırmış çekmiyor yazmış hrkez klima açıkken gitmiyor araba yazmışlar çok yakıyo yazmışlar babamda bu yüzden vazgeçti. Kim yazdıysa onları artık !!

Şuanda bakalım ikna ederim belki sizdende arabalar hakkında yorum alıyorum Golfüde sevdim bakalım golf ve astra hakkında ne diyeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a7v8x -- 24 Ağustos 2013; 16:20:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  Golf mü? Astra mı?
  • Astra J Edition + Lpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Astra J Edition + Lpg

Hocam astra j hakkında çekmiyor falan demişler. Babam oyüzden pek sıcak bakmıyor. Benimde aklım astra j'de.

Peki siz neden Astra j'yi seçtiniz Astra Classic 3'te daha fazla donanım var, VW Poloda en full'ü + 1.4.
    Yanlış anlamayın sadece neden Opel Astra J'yi tercih ettiğinizi soruyorum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a7v8x -- 24 Ağustos 2013; 12:54:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a7v8x

quote:

Astra J Edition + Lpg

Hocam astra j hakkında çekmiyor falan demişler. Babam oyüzden pek sıcak bakmıyor. Benimde aklım astra j'de.

Peki siz neden Astra j'yi seçtiniz Astra Classic 3'te daha fazla donanım var, VW Poloda en full'ü + 1.4.

Teşekkürler.

Valla benim 1.2 i20 çekiyorsa emin olun o da çeker,test sürüşü yapın kendiniz görün. Edition çok boş bir araba ama lpg konusunda en sıkıntısız olanı o ve fiyatı da en uygunu o. Yoksa Astra dediğin Sport'tan aşağı alınmaz. 1.4 Turbo'lara da Lpg uygulanıyor ikinci el olsa 1.4 T Sport yada Cosmo alabilirsiniz aynı paraya. Onda çekmiyor gitmiyor derdiniz de olmaz araba şahlanıyor ama emin olun 1.6'da da olmaz. 1.3 dizellere de herkes gitmiyor diyor ama çatır çatır alıp biniyor millet.

Polo ve eski kasa Astra'yı önermem üç seçenek arasında. Polo bir segment düşük kutu gibi araba,diğeri de J'nin yanında çok sönük kalıyor. Görsellik,güvenlik,konfor her açıdan J derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi we[AGRA] -- 24 Ağustos 2013; 13:00:22 >
  • quote:

quote:

quote:

Astra J Edition + Lpg

Teşekkürler.

Valla benim 1.2 i20 çekiyorsa emin olun o da çeker,test sürüşü yapın kendiniz görün. Edition çok boş bir araba ama lpg konusunda en sıkıntısız olanı o ve fiyatı da en uygunu o. Yoksa Astra dediğin Sport'tan aşağı alınmaz. 1.4 Turbo'lara da Lpg uygulanıyor ikinci el olsa 1.4 T Sport yada Cosmo alabilirsiniz aynı paraya. Onda çekmiyor gitmiyor derdiniz de olmaz araba şahlanıyor ama emin olun 1.6'da da olmaz. 1.3 dizellere de herkes gitmiyor diyor ama çatır çatır alıp biniyor millet.

Polo ve eski kasa Astra'yı önermem üç seçenek arasında. Polo bir segment düşük kutu gibi araba,diğeri de J'nin yanında çok sönük kalıyor. Görsellik,güvenlik,konfor her açıdan J derim.

2. Elde olur hocam. Sıfır olarak aklımda kalan araçlar bunlardı. 1.4 140HP Turbo LPG'de sorun çıkarmaz değilmi?

Birde neden sporttan aşağı alınmaz onu anlamadım.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a7v8x -- 24 Ağustos 2013; 13:09:53 >
  • Kesinlikle astra.bakin ww polo gercekten gereksiz paralara satiliyor gecen 48 milyar verdi bi abim.yahu arabaya bakiyorum.bombos hic bisey yok arabada.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Astra J Edition + Lpg

Teşekkürler.

2. Elde olur hocam. Sıfır olarak aklımda kalan araçlar bunlardı. 1.4 140HP Turbo LPG'de sorun çıkarmaz değilmi?

Sonankm için o sport tan aşşağısı alınmaz diyor

• Üç araçta sıkıntı yaratacak araçlar değil ancak LPG takıp binmeyi düşünüyorsanız araç sollarken sıkıntı yaratmayacağı garantisini kimse veremez ancak normal şartlarda her hangi bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.
  • Astra J,ama bütçe biraz daha arttırılıp 1.4 140 hp alınmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 115bg arabaya cekmez diyen var memlekette.
    Benim 100bg corolla rampada cekiyorsa astraya laf edenler goz doktoruna gorunsunler.
    Cekmez diyene iddia ustune video cekilip gonderilir.
    Goren Porscheden inmiyor zannedecek
    Buarada butceniz nedir arkadasim

• B ile C segmenti araç kıyaslamak en başından yanlıştır.

Onun dışında görsel olarak diyorsan astra h ile polo kıyaslarsak polo şu an en son kasa ve daha çekici duruşu var. Bunun dışında ne motor olarak, ne donanım olarak, ne fiyat olarak hiç bir üstünlüğü yok astraya karşı.

Ben daha 1 ay önce 2011 1.4 comfortline polo aldım. Tanıdıktan uygun denk geldi onun için. Vw kan emicidir. Kesinlikle sıfırına para verilmez.

Opel bence bir çok açıdan daha mantıklı poloya göre. Ayrıca h değil de j alırsan tabiki kıyası bile yapılamaz polo ile. J her açıdan tatmin eder.
  • Her türlü J kasa Astra

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

115bg arabaya cekmez diyen var memlekette.
    Benim 100bg corolla rampada cekiyorsa astraya laf edenler goz doktoruna gorunsunler.
    Cekmez diyene iddia ustune video cekilip gonderilir.
    Goren Porscheden inmiyor zannedecek
    Buarada butceniz nedir arkadasim

Bütçe 40 milyar. Yeni kasa astra j alabilirim 42 milyara. Fiyatları yakın olduğu için polo astra h astra j karşılaştırmıştım. Aslında 45 milyara kadar zorlayabilirim. Bütçe 45 milyara fırlayıncada Soru şu oluyor hocam ;

Opel Astra J Enjoy Active 1.4 140HP Turbo mu?
    Volkswagen Golf Midline Plus 1.2 TSİ 105 HP mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a7v8x -- 24 Ağustos 2013; 16:20:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoTingMan

quote:

quote:

quote:

quote:

Astra J Edition + Lpg

Teşekkürler.

Sonankm için o sport tan aşşağısı alınmaz diyor

Anlamadım hocam?

• Yinede bos donanimli turboyu almaya gerek yok
    Lpg konusunda 1.6motor daha uygun bir unite ve daha dolu bir otomobil almis olacaksiniz turbolara lpg hem daha pahali hemde atmisferiklerden daha skintili.
    Zira astra 42civarindan basliyor ve 45e varana kadar birsuru donanim ekletmek mumkun.
    donanim ekleme duruminda bayi de daha cok indirim yapacaktir.
    Golf guzel otomobil fakat pahali gucsuz ve donanimsiz,astrayla aralarinda pek bir fark da yok.
    Eger daha performansli bir arac bakiyorsaniz yine 42ye focus var 1.6 125hp
    Butcemi zorlamayayim derseniz de bu araclari daha 1 yasinda cok iyi donanimla 35-38 civarina almak mumkun.
    Sundan emin olun 1.6 atmosferiklerin cekmeme gibi bir durimu yok.
    Oyle bir iddiada bulunan herkimse iskembe-i kubradan salliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 24 Ağustos 2013; 16:04:46 >
  • quote:

Yinede bos donanimli turboyu almaya gerek yok
    Lpg konusunda 1.6motor daha uygun bir unite ve daha dolu bir otomobil almis olacaksiniz turbolara lpg hem daha pahali hemde atmisferiklerden daha skintili.
    Zira astra 42civarindan basliyor ve 45e varana kadar birsuru donanim ekletmek mumkun.
    donanim ekleme duruminda bayi de daha cok indirim yapacaktir.
    Golf guzel otomobil fakat pahali gucsuz ve donanimsiz,astrayla aralarinda pek bir fark da yok.
    Eger daha performansli bir arac bakiyorsaniz yine 42ye focus var 1.6 125hp
    Butcemi zorlamayayim derseniz de bu araclari daha 1 yasinda cok iyi donanimla 35-38 civarina almak mumkun.
    Sundan emin olun 1.6 atmosferiklerin cekmeme gibi bir durimu yok.
    Oyle bir iddiada bulunan herkimse iskembe-i kubradan salliyor.

Enjoy Active boş donanımlı değilki?

Enjoy Active ile birlikte gelenler;

Standart Donanım
    Arka okuma lambaları
    Arkada orta koltuk başlığı
    CD 300 - Radyo / CD / MP3 / WMA çalar - Üçlü Bilgi Ekranı - 4 adet hoparlör
    Deri kaplı direksiyon
    Elektronik Park Freni
    Gümüş gri dekor çıtaları
    Gümüş gri orta konsol
    Işıklı makyaj aynaları
    Işığa duyarlı otomatik kararan dikiz aynası
    Koyulaştırılmış arka camlar
    Otomatik yanan farlar (tünel algılama özelliği) (ALC)
    Yağmur sensörü
    Ön sis farları
    Jantlar
    17" Alaşımlı Jantlar - Titanyum Görünümlü

• Plazada arastirirsiniz iste hem focus hem astrayi.
    Benim tahminim bu donanimla atmosferik daha ucuza mal olur,hatta turbo fiyatina ekstra dinanimda eklersiniz.
    Turbo da f\p olarak iyi bir otomobil,benim onerim alabileceginiz maksimum donanima en iyi fiyat dogrultusunda.

• quote:

Plazada arastirirsiniz iste hem focus hem astrayi.
    Benim tahminim bu donanimla atmosferik daha ucuza mal olur,hatta turbo fiyatina ekstra dinanimda eklersiniz.
    Turbo da f\p olarak iyi bir otomobil,benim onerim alabileceginiz maksimum donanima en iyi fiyat dogrultusunda.

Hocam Focus nerden çıktı focus istemiyorum. Şuan 2004 Ford Focus 1.6 100HP Collection var. Farklı araba olsun istiyorum bu sefer. Ford kötü değil kesinlikle şuana kadar hiç yolda bırakmadı maşallah, kalkışlarda yeterli. Ama yaşlandı. opel astra j enjoy active 1.4 140hpden başka motor seçeneği yok. 1.4 az yakar lpg taktırtmam belki babama. Ama çok yakıyormuş şimdi baktım :) VW Golf 1.2 TSI 105HP Midline Plus hakkında ne düşünüyorsunuz? 1.2 de az yakıyor. Lpg takılmaz. Ama sanırım turbo var bu motorda.

Birde 2. El yeni kasa civic nasıl olur?

Teşekkürler.

• Sıfır araba genelde daha iyidir.İkinci el ihtiyaç olmadıkça tavsiye etmem.Golf almak daha mantıklı gibi.Az yakıyor,ESP artık standart ve tabii ki ikinci el.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.