Şimdi Ara

GOLF IV 2001 Confortline Otomatik arabasına LPG taktıran oldu sonunda... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
12.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar 58 Ytl (41 litre) ile 420 Km yapabiliyorum şehir içi. Çalışmasında ve genl olarak şimdilik bir aksilik yok. Tek sorun keşke yeniden Alfa alsaymışım. Golf kesmiyor bide hanım istedi diye otomatik olunca beni açmamaya başladı. Alfa tutkunluğu başka bişeymiş. Hala yanımdan Alfa geçince iç geçiriyorum sinir olmaya başladım...
  • ÖNCE ARACINIZ SONRA LPG SİSTEMİNİZ HAYIRLI OLSUN DOĞRU SEÇİM YAPMIŞSINIZ KUTLARIM.BİR SORUNUNUZ OLURSA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIZ antalyaokcan@hotmail.com
  • Arkadaşlar 58 Ytl ile uzun yolda 485 Km ye çıktı, şimdilik çok şükür hiçbir sorun yok...

Beni daha önce tanıyanlarınız vardır belki 156 2.0 Alfa Romeo sahibiydim 1998 model, Daha konforlu ve otomatik olması açısından böyle bir araç tercihim olmuştu ama, keşke yeni model bir 156 alıp LPG dönüşümü yapsaymışım. Golf ler güzel arabalarmış ama 156 dan sonra beni kesmedi... Golfün Yakıtı çok daha iyi o da bir gerçek... Satsam mı bunu ne kafam karıştı

Bu arada telefonumu vermek isterim belki ihtiyacı olan olabilir, taktırmak isteyen yada bilgi almak isteyen olursa hiç çekinmeden arasın... 0 505 291 27 46

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hekimoglu -- 25 Aralık 2006; 18:46:53 >
  • HEkimoğlu arkadaşım yazdıklarını gün gün takip ettim aynı GOLF ün beyazına sahibim bende:) ve bende lpg taktırmak istiyorum ne zamandır. taktırsammı taktırmasammı diye düşünüp duruyorum aylardır.. Arabayı genelde hafta sonları kullanıyorum diyebilirim ama 200-250 km yapıorum 2 günde.. bunun için lpg taktırmaya değermi bilmiorum ama benzine werdiim para çok canımı sıkıyo açıkçası.. aynı arabaya sahip olmamız sebebiyle yazdıkların sayesinde taktırmaya karar verdim diyebilirim.. bilmem duydunmu ama ben 2a mühendislikte taktırmayı düşünüyordum lpg sistemini ama orası brc takıyor. sende brc den memnun olmadığını söylemişsin.. bunların dışında başka bi sorunda lpg taktırdığın yerin güvenli olup olmadığı ve bu iş için gerekli belgelere sahip olup olmadığı. Eğer bunlarıda çözersem kafamda senin yanıtlarınla heralde gidip taktırıcam.. tabi senin tavsiyenle geldiğimi sölememe izin verirsen:D

• Ha birde taktırdıktan sonra yapılması gerekenler var.. Mesela ruhsata işletmek muayene felan gibi şeyler nasıl oluyor bilgi verirmisin? harcıyacağımız paralarıda yazarsan iyi olur:) muayene işlemi normal araçlardaki gibimi oluyor? vergide bi değişiklik oluyormu? birde normal arabanın servise gitme kmleri dışında lpg içinde servise gidiliyormu ayar için yada herhangi birşey için gidiliyorsada ne kadar sıklıkla?.. Biras çok soru sordum ama vakit ayırıp cevaplarsan çok teşekkür ederim..
  • günde 100 km yapan biri olarak;
    ya dizel yada lpg arasında karar
    vermem gerekiyordu.sanırım lpg
    fakat neden sıralı sistem normal tartarini
    takdırmanın sakıncası nedir?

sıralı tartariniye en fazla ne kadar vereyim?

teşekürler.
  • Burak Kardeş;

2a Mühendislik takmıyor, Bayileri takıyormuş. Onu söyliyeyim. BRC yi bana kalırsa geç, hala enjektörlerinde sorunlar var. Ben yaklaşık 2 yıldır tartarini kullanıyorum tık demedi. BRC nin daha ne artısı olabilir çok düşündüm ama cevap bulamadım. 10-15 ytl lik bir filitre var 30,000 km de bir onu değiştiriyorum ben. Birde zaten zamanı gelince sistem seni sesli ışıklı uyarıyor servise gitmen gerektiğinde... 350 Ytl civarı russata işleniyor. Ekstra bir masrafın olmaz. Vizellerine normal girersin. Benim taktırdığım yerin adresini verebilirim istersen Rus usta takıyor, İngiliz Kraliyet arabalarının bakımını ve LPG sistemini yapmış bir ustadır merak etme, Tanıyınca bana hak verirsin. Çok profosyoneller. Aracın 1 gün kalmasını istiyor bilgin olsun, Testlerini tamamlamadan vermiyor. İsmimi de verirsen kesinlikle her konuda yardımcı olur... Yaklaşık 5 kişi oldu benden sonra orada taktıran. İtalyada Kurs alan elemanları da var, en ufak bir problemde direk italya ile temasa geçilip beş kuruş para vermeden sorunu çözüyorlar.... Bir arkadaşımda benim tavsiyemle 2003 Golf üne taktırdı motor arıza ışığı yanıyordu. 2 saatte italya ile temasa geçerek olayı çödüler. Sebebi öğrendiler ve yeni program yolladılar. Acayip alakalılar yani, anlatamam.

Gelelim benim araca... 3 aylık bir dönem geçti. LPG sistemiyle ilgili hiçbir sorunun oluşmadı maşallah. 50 Ytl ile yol bilgisayarınada dikkat ederek 400 km üzerine 5-10 Km de olsa çıkıyorum. 405 -408 -410 km gibi değerler alıyorum ... 57-58 ytl ye doluyor birkaç kere tam dolum yaptırdım ama fazla zorlanmasın diye herzaman tam bitirip 50 liralık alıyorum. Alfa da da LPG vardı ama 156 lar biraz daha soğuk motorlar, birde 2.0 olan Alfa 156 ya nazaran sıcak motoru daha çok sevdi lpg. Vw Golf lere daha verimli oluyor diyebilirim. Çok ama çok şaşırtıcı bişey ben anlam veremiyorum kesinlikle eksozdan taksicilerin eksozundan gelen LPG kokusu duyulması imkansız. Arabayı zorlasanızda 190 yapıp durup koklasanızda şehir içi kullanıp baksanız bile zerre koku duyamıyorum. Kapalı otoparkta yaklaşık 20 dakika çalıştırdım, eğer benzin olsaydı zehirlenirdim belki ama hiç mi kokmaz arkadaş, çok verimli oldu Golf de... Alfa da rolantide biraz koku oluyordu. Ama Golf de

Kendinize iyi bakın...

• Arkadaşlar 3-4 kişi özelden taktırdığım yerin açık adresini istemeye başladı ben buraya yazayım ki bidaha bidaha zahmet olmasın kimseye...

Gazman Ticaret
    Atatürk Oto Sanayi Sitesi
    2. Kısım 26. Sokak No : 982
    Maslak - İSTANBUL

Tel: 212 - 286 25 56

"Fikret Beyin Arkadaşı Hüsamettin HEKİMOĞLU. GOLD bilgisayarda Notebooklarla ilgileniyor, Gümüş renkli 2 tane Golflerine taktırdı" derseniz kesin tanır.

Siteleride

http://www.gazman.com.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hekimoglu -- 17 Ocak 2007; 16:48:12 >
  • Merhaba.2001 model comfortline golf sunroof otomatik yani sizin aracin aynisindan bende de var..Benim dikkatimi ceken bir kac sey var.
    1. sizin bu yazinizi okuduktan sonra yetkili servise gittim,ordaki ustalarada sordum ayni konuyu.Golflerde (Golf 4) aracin yol bilgisayari katedilen km yi gosteriyor ama kalan benzinle gidebileceginiz km yi gostermiyor..Sizin araciniz bu konuda baya bir farkli sanirim...Cunku ordaki usta benim israrima dayanamayip serviste duran diger golflerede bakti ve kalan km yi gostermeyen sadece benimki degil.Hic biri gostermiyor..(2003 model bile) Bunu gostertmeyi nasil basardiniz..Yazilim falanmi yuklendi daha sonradan..?
    2.Taktirdiginiz tarihe bakilirsa uzerinden baya bir zaman gecmis..Bir problemle karsilastinizmi?Ve guncel yakit bilgisi nedir?Ilk soylediginiz gibimi?

Tesekkurler...
  • Arkadaşım kusura bakma mesajını geç gördüm, konuyu açalı 1 sene olmuş evet size birkaç bilgi vermeye çalışayım...

1- Kalan Km yi ben yol bilgisayarında sürekli 2. kısımdan okuyabiliyorum. Reset düğmesine 1 kez basınca 2. bir pencereye geçiyor, en azından benimkisi o şekile. Ben herhangi bir program yükletmedim, daha önce de hiç GOLF üm olmadığı için detayları bilemeyeceğim. Atıyorum şu anda içinde yarım depo benzin var ortalam yakıt tüketim değeri ile orantı kurup atıyorum 250 km diye bir değer çıkarıyor. Fakat benim yazılımım almanca onuda belirteyim.

2- 1 yıldır başıma LPG deki gelen sıkıntıları sizinle paylaşayım, LPG ustasının dediğine göre tam hatırlamıyorum ama 550 saat sonra LPG sisteminde bir uyarı sesi çıkmaya başlıyormuş. Kontağı kapatınca ışıklar yanıp sönüyor ve 3 kere dit dit dit diye ötme yapıyor... Tam bu sesin gelmeye başladığı zamanlarda, araç yoğun trafikte dur kalkların çok olduğu zamanlarda çok ani olarak gaza basmam icap ederse sanki soğuk arabada ilk çalıştırıldığında ve ani gaz verdiğinizde istop edecekmiş gibi rolanti düşer, ve sonradan gaz yer onun gibi bişey oldu toplamda 5 kere bile olmadı ama... Bende ilk defa servise götürdüm. Sesin çok normal olduğunu 550 saat sonra servise gelmeniz için yapılmış bir programsal ses olduğunu söylediler. (benim 670 saat olmuş bu ara) Diğer şikayetimle hiç ilgisi yokmuş. o sesin. sesi kesmek için bilgisayara bağlanan aracımda rolenti düşük olduğu tespit edildi, rolantideki gaz seviyesi 5 birim yukarı çekildi... yaklaşık 1 aydır sorunum ve ses ditleme kalmadı. Rolantim 900 olası gerekirken 800 müş...

Onun dışında Allaha çok şükür tık demedi aracım ve LPG sistemi. Ama ben çok sakin ve usturuplu kullanırım arkadaşlar hiç üzmem aracı. Araç belli zaten Golf 4. Alfa 156 2.0 varken olay başkaydı tamam ama bu belli yani. Bide Otomatik olunca, kendisi gitsin diye aldık, az da yakınca iyi oldu

1.5 hafta kadar önce 650 km uzun yol yaptım gazın zamlandığı gün olması lazım. Arkadaşlar 3 kişi ve araçta iç kabin dahil bagaj a iğne sokacak yer kalmadı çok usturuplu bir şekilde hınca hınç doldurdum; 62 ytl lik yakıtla 485 km yol yaptım... Max süratim 120. Ortalama süratim 95-100 (bebek vardı arabada) Ama çok sinir oldum 500 yapamıyorum diye bu 2 olucak 2 seferdir 500 yapamıyorum.

sorusu olan varsa, yardımcı olmaya çalışırım.. iyi çalışmalar hepinize...

• Cevabın için teşekkür ederim arkadaşım.Soruyu soralı baya oldu ama daha bende lpg yi yeni taktırdım(1 ay oldu Zavoli taktırdım).

Oncelikle Yol bilgisayarinda resete 1 kez basinca ikinci ekran bende de var.O yol bilgisayarinin sen resetlemedigin surece silinmeyen hafizasi.Icerigi de su sekilde Ortalama yakit tuketimi/100km de(en son sifirlamanizdan itibaren) - Anlik tuketim - Aracin en son sifirlamanizdan sonra yaptigi toplam km(ama kesinlikle yapabilecegi km degil) - Motorun toplam calisma suresi (Normal yol bilgisayari yani 1 yazanin bilgileri aracin motorunu kapattiktan 2 saat sonra kendi kendine resetleniyor)Ilk aldigimda benimkide almanca idi servisinde bilgisayara baglayip ingilizceye cevirttirdim 10 sn falan surdu.. Ama dedigim gibi seninki bu dedigimden farkliysa cok sanslisin demekki cunku kalan km gosterme olayi golf 5 lerle beraber geldi

Bunun disinda ben taktirdigimdan beri 5 kere 52 ytl ye doldurdum depoyu ve 1 depo ile yaptigim km ortalama 285 civarinda oluyor(%80 sehir ici).Sanirim sizin tank biraz daha buyuk..Ama genede bu durumda benim aracim cok yakiyor demekki.Gaza basinca stop edermis gibi olma durumu sabahlari ilk calistirinca olmaya basladi(hatta stop ediyor)Ama ikinci defa calistirinca hic bisey yokmus gibi calisiyor....Bunun haricinde yolda giderken kirmizida durdugumda zaman zaman rolantiye bakinca anlik dusup yukselme goruyorum ama her zaman degil(yolda giderken de cekiste anlik dusme olarak hissediliyor bu ama simdilik cok rahatsiz etmiyor)

Bakalim baska sorunlar cikmazsa raziyim bole kullanmaya....:-)

• ben araca binicem birazdan tekrar göz atıp size durumu bildiricem yol bilgisayarı ile ilgili... detaylı yazışırız akşama...
  • 1. si arkadaşım baktım yol bilgisayarına 5 kademe var bende

1 Ortalama Yakıt tüketimi (100 Km de)
    2 Anlık yakıt Tüketimi
    3 Toplam aracın yaptığı km re
    4 Kaç saat çalışır vaziyette kaldığı
    5 KM/saat değeri olan kalan benzinle ne kadar yol yapılabileceğ bilgisi...

Bunların fotolarınıda çektim istersen msn den yollayabilirim

msn husamettin_hekimoglu@hotmail.com

2. si 42 litrelik tankım var

3. sü sabahları o duruma düşmek istemiyorsan akşamları aracı kapatırken 30 saniye benzinle çalıştır sanırım olmayacaktır. Böyle çözüme gidilirse başka bir çözüm arayacağız demektir ;)
  • Arkadasim sen yazinca tekrar baktim arabaya..Bayadir kullandigim icin kafadan yazmistim..Sanirim ben eksik yazmisim..Ama 5.si gene kalan km degil.En son sifirlamandan beri yaptigin ortalama hizi gosteriyor sadece(2. bilgisayardaki silmedigin surece).Msn e ekledim..Online olunca detayli gorusuruz..
    Benim tank ta 45lt bildigim kadariyla.Bunun %20 si bos kaliyor guvenlik nedeniyle..Su anda izmirde lpg fiyati 1440.Bu hesaba gore 52YTL civari ediyor...
    ama sehirici yaptigim km dedigim gibi 285 civari..Bi terslik var diycem lpg taktirdigim yer Zavoliyi direk Turkiye'ye ithal eden distribitor firma..Onlara soruyorum 300 km falan gitmesi normal diyolar..Valla ben anlamadim bu isi....

Ama ne olursa olun 12.5 lt * 2870000 = km de 358.000 TL den 170.000 lere gelmek benim icin iyi yeterince zaten
  • senin aracında başka bi sorun var arkadasım 12.5lt/100km çok yüksek bi değer
    ya devirli kullanıyosun(düz yolda 2.500deviri geçme) yada otomatik vitesden dolayı
  • quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

Arkadaşım kusura bakma mesajını geç gördüm, konuyu açalı 1 sene olmuş evet size birkaç bilgi vermeye çalışayım...

1- Kalan Km yi ben yol bilgisayarında sürekli 2. kısımdan okuyabiliyorum. Reset düğmesine 1 kez basınca 2. bir pencereye geçiyor, en azından benimkisi o şekile. Ben herhangi bir program yükletmedim, daha önce de hiç GOLF üm olmadığı için detayları bilemeyeceğim. Atıyorum şu anda içinde yarım depo benzin var ortalam yakıt tüketim değeri ile orantı kurup atıyorum 250 km diye bir değer çıkarıyor. Fakat benim yazılımım almanca onuda belirteyim.

2- 1 yıldır başıma LPG deki gelen sıkıntıları sizinle paylaşayım, LPG ustasının dediğine göre tam hatırlamıyorum ama 550 saat sonra LPG sisteminde bir uyarı sesi çıkmaya başlıyormuş. Kontağı kapatınca ışıklar yanıp sönüyor ve 3 kere dit dit dit diye ötme yapıyor... Tam bu sesin gelmeye başladığı zamanlarda, araç yoğun trafikte dur kalkların çok olduğu zamanlarda çok ani olarak gaza basmam icap ederse sanki soğuk arabada ilk çalıştırıldığında ve ani gaz verdiğinizde istop edecekmiş gibi rolanti düşer, ve sonradan gaz yer onun gibi bişey oldu toplamda 5 kere bile olmadı ama... Bende ilk defa servise götürdüm. Sesin çok normal olduğunu 550 saat sonra servise gelmeniz için yapılmış bir programsal ses olduğunu söylediler. (benim 670 saat olmuş bu ara) Diğer şikayetimle hiç ilgisi yokmuş. o sesin. sesi kesmek için bilgisayara bağlanan aracımda rolenti düşük olduğu tespit edildi, rolantideki gaz seviyesi 5 birim yukarı çekildi... yaklaşık 1 aydır sorunum ve ses ditleme kalmadı. Rolantim 900 olası gerekirken 800 müş...

Onun dışında Allaha çok şükür tık demedi aracım ve LPG sistemi. Ama ben çok sakin ve usturuplu kullanırım arkadaşlar hiç üzmem aracı. Araç belli zaten Golf 4. Alfa 156 2.0 varken olay başkaydı tamam ama bu belli yani. Bide Otomatik olunca, kendisi gitsin diye aldık, az da yakınca iyi oldu

1.5 hafta kadar önce 650 km uzun yol yaptım gazın zamlandığı gün olması lazım. Arkadaşlar 3 kişi ve araçta iç kabin dahil bagaj a iğne sokacak yer kalmadı çok usturuplu bir şekilde hınca hınç doldurdum; 62 ytl lik yakıtla 485 km yol yaptım... Max süratim 120. Ortalama süratim 95-100 (bebek vardı arabada) Ama çok sinir oldum 500 yapamıyorum diye bu 2 olucak 2 seferdir 500 yapamıyorum.

sorusu olan varsa, yardımcı olmaya çalışırım.. iyi çalışmalar hepinize...

merhabalar hekimoglu
    bendede 2003 golf 1.6 var bende lpg taktırmayı düşünüyorum senim yazdıklarını okudum
    bu paylaştıgın bilgiler için teşekkür ederim ne diyorsun attırayımmı kim attır diyor kimi arabayı öldürürsün diyor ne yapacam bilmiyorum siz kullanıyorsunuz memnun kaldınız acaba başka attıran yokmu vallahi hocam senin yazdıklarından sonra attıracagım nedersin nelere dikkat edeyim

• quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

1. si arkadaşım baktım yol bilgisayarına 5 kademe var bende

1 Ortalama Yakıt tüketimi (100 Km de)
    2 Anlık yakıt Tüketimi
    3 Toplam aracın yaptığı km re
    4 Kaç saat çalışır vaziyette kaldığı
    5 KM/saat değeri olan kalan benzinle ne kadar yol yapılabileceğ bilgisi...

Bunların fotolarınıda çektim istersen msn den yollayabilirim

msn husamettin_hekimoglu@hotmail.com

2. si 42 litrelik tankım var

3. sü sabahları o duruma düşmek istemiyorsan akşamları aracı kapatırken 30 saniye benzinle çalıştır sanırım olmayacaktır. Böyle çözüme gidilirse başka bir çözüm arayacağız demektir ;)

merhaba hekimoğlu,

epeyce bir zaman sonra bende görüşmek istedim seninle,
    yaklaşık 1 ay önce 2001 model bir golf aldım. Seninkinden amam otomatik vites değil,araç 43000 km de
    öncelikle forumdaki tüm iletilerini okudum,sormak istediğim bir takım seyler var.

1-)lpg li aracını hala sorunsuz ve düzgün bir şekilde kullanıyormusun?
    2-)suan da km de ne kadar yakıt harcıyorsun (benzin dahil)?
    3-)lpg nin arabanın bakımları haricinde ne kadar bakım masrafı oluyor?

bu sorularımı yanıtlarsan cok sevinirim gve cok tesekkür ederim şimdiden...

unutmadan birde arabayla ilgili sormak istediğim bişeyler var,,

gece ısıkları yaktığında göstergeler mavi yanıyor fakat
    havalandırma panelinde işaretlerde(açma -kapatma düğmeleri ,aşağı yukarı cevrilen) kırmızı ışık yanıyormu???
    benim araçta yanmıyor,bi arkadasımın borası var 99 model onunkinde yanıyor....

tesekkürler....

• Dostum hayırlı olsun... önceki aracımda golftu en güzel seçimi yapmışsın LPG de hayırlı ugurlu olsun.. resımlerını koyda gorelım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.