Şimdi Ara

GOLF IV 2001 Confortline Otomatik arabasına LPG taktıran oldu sonunda...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
58
Cevap
0
Favori
12.342
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> LPG Dönüşümü >> GOLF IV 2001 Confortline Otomatik arabasına LPG taktıran oldu sonunda...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6246 Mesaj
    yarın sabah müsait olursam dediğin pavul ustaya gidip aracıma taktırmayı düşünüyorum..
    artık hekimoğlu gönderdi derim tanırlar beni
    |
    |

sonucu bekliyorum...
    |
    |
    Aklımı karıştırdınız var ya! Alıcam güzek bi ikinci el araç sonra taktırcam lpg'yi. Sürcem keyfini yahu.

Arkadaşlar güle güle kullanın. İnş. hep böyle güzel haberlerinizi alırız.
    |
    |

Focuss
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    walla hayirli olsun arkadasim!! gule gule kullan!!

ben daha reel olcum yapmadim yaa
    ama benim ortalama 160 bin civari yakio sehir ici!!
    ciddi yaa bi yarin fulluyum adam gibi bi olcuyum diecem ama persembe araba gitcek

neyse fabia ile denerim bi depo benzinle ne kadar gidio die
    |
    |
    Fabia'ya da takarsın artık lpg.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

kesinlikle tanır... Golf dedikten sonra tanımaması imkansız... Sadece sabredeceksin aracını 1 günde istemeyeceksin

sonucu bekliyorum...

geçen cumartesi gittim ve buldum yeri..

enjeksiyon değerlerini ölçerken enjeksiyon elektirk tesisatında kesikler olduğundan tam değeri alamadı usta ve lpg uygulanmaz dedi buna..

çarşamba günü enjeksiyon tesisatını değiştirip perşembede bi sorun çıkmassa pavul usta lpg yi takıcak
    |
    |

• Binbaşı
    1547 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: mRcOLL

quote:

kesinlikle tanır... Golf dedikten sonra tanımaması imkansız... Sadece sabredeceksin aracını 1 günde istemeyeceksin

sonucu bekliyorum...

enjeksiyon değerlerini ölçerken enjeksiyon elektirk tesisatında kesikler olduğundan tam değeri alamadı usta ve lpg uygulanmaz dedi buna..

çarşamba günü enjeksiyon tesisatını değiştirip perşembede bi sorun çıkmassa pavul usta lpg yi takıcak

hayırlısı olsun hocam işallah bu sefer bi sorun çıkmaz güzel hbrlerini bekliyoruz
    |
    |

• Yüzbaşı
    560 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: mRcOLL

quote:

sonucu bekliyorum...

Sizin aracınızın markası nedir bu arada... Golf mü ? Modelini ve markasını yazarmısınız...
    |
    |

• Yarbay
    6246 Mesaj
    1994 model mercedes w124 kasa E200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazarotti -- 24 Ekim 2006; 15:42:16 >
    |
    |

Arkadaşlar ilk LPG depomu bitirdim… Size hemen izlenimleri anlatayım…

Araç Yol bilgisayarında ki veriler;

* 100 Km de Ortalama 9,4 lt LPG tüketimi
    * 11,34 Saat araç çalışır vaziyette kalmış
    * Araçtaki Benzin ile 45 Km yol yapabilir bilgisi vardı (çeyrek depo benzinim vardı yani)
    o bilgi 35 km ye düştü. Araç ilk çalıştırmada 10 Km lik yolu lpg ye geçiş sürecinde benzinle harcamış…

Araç bilgisayarının verilerine göre;

100 Km de LPG nin litresi 1,45 ytl olarak hesapladığımızda 136,3 Ykr yakıt tüketmiş araç.
    40 Lt olarak dolumunu yaptırdığım Lpg tankının 58 ytl ye dolduğunu söylersek 425 Km yol yapması gerekiyordu…

Yani aracımız 10 km de 0,94 lt LPG tüketiyor 1 litre bile değil…

Şimdi gelelim reel bilgilere…

Aldığım 58 Ytl lik 40 Lt. LPG ile 412 Km yol yaptım Bu da 140,77 ykr yapıyor.
    * 100 Km de ortalama 9,6 lt Lpg tüketmişim
    * 11,34 Saat araç çalışır vaziyette kalmış o bilgi doğrudur sanıyorum
    * lpgye geçiş sürecinde harcanan 10 km yolculuktaki Benzin sarfiyatı da 0,9 lt düşünülürse 2,5 ytl gibi bir rakam yapar.

Toplamda 60,5 Ytl ye 412 Km yol yapmışım arkadaşlar…

Bu yolculuğum sırasında araçta en ufak bir sıkıntı garip bir olay ve koku hissedilmemiştir. Benzin den farksız bir yolculuk oldu. Hatta Golf lerin motoru biraz sıcak çalıştığı için LPG ye sanırım daha uyumlu. LPG benzin geçiş anını algılamanız imkansız gibi bişey. Ben daha algılayamadım mesela. Alfamda belli oluyordu.
    Sabahları ilk çalıştırma tamamen sorunsuz.

Şimdilik her şey yolunda yani… Sizin sormak istediğiniz bişey varsa benim yazmayı unuttuğum cevaplayabilirim…

İyi çalışmalar…

lpg de yol bilgisayarına güvenmen yanlış olur...zira yol bilgisayarında ölçülen yakıtı 1.2 ile çarpmak gerektiğini söylüyor lpg takan servisler....bir de öyle hesapla bakalım.....
    |
    |

• Yüzbaşı
    560 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: grkn

quote:

Arkadaşlar ilk LPG depomu bitirdim… Size hemen izlenimleri anlatayım…

Araç Yol bilgisayarında ki veriler;

* 100 Km de Ortalama 9,4 lt LPG tüketimi
    * 11,34 Saat araç çalışır vaziyette kalmış
    * Araçtaki Benzin ile 45 Km yol yapabilir bilgisi vardı (çeyrek depo benzinim vardı yani)
    o bilgi 35 km ye düştü. Araç ilk çalıştırmada 10 Km lik yolu lpg ye geçiş sürecinde benzinle harcamış…

Araç bilgisayarının verilerine göre;

100 Km de LPG nin litresi 1,45 ytl olarak hesapladığımızda 136,3 Ykr yakıt tüketmiş araç.
    40 Lt olarak dolumunu yaptırdığım Lpg tankının 58 ytl ye dolduğunu söylersek 425 Km yol yapması gerekiyordu…

Yani aracımız 10 km de 0,94 lt LPG tüketiyor 1 litre bile değil…

Şimdi gelelim reel bilgilere…

Aldığım 58 Ytl lik 40 Lt. LPG ile 412 Km yol yaptım Bu da 140,77 ykr yapıyor.
    * 100 Km de ortalama 9,6 lt Lpg tüketmişim
    * 11,34 Saat araç çalışır vaziyette kalmış o bilgi doğrudur sanıyorum
    * lpgye geçiş sürecinde harcanan 10 km yolculuktaki Benzin sarfiyatı da 0,9 lt düşünülürse 2,5 ytl gibi bir rakam yapar.

Toplamda 60,5 Ytl ye 412 Km yol yapmışım arkadaşlar…

Bu yolculuğum sırasında araçta en ufak bir sıkıntı garip bir olay ve koku hissedilmemiştir. Benzin den farksız bir yolculuk oldu. Hatta Golf lerin motoru biraz sıcak çalıştığı için LPG ye sanırım daha uyumlu. LPG benzin geçiş anını algılamanız imkansız gibi bişey. Ben daha algılayamadım mesela. Alfamda belli oluyordu.
    Sabahları ilk çalıştırma tamamen sorunsuz.

Şimdilik her şey yolunda yani… Sizin sormak istediğiniz bişey varsa benim yazmayı unuttuğum cevaplayabilirim…

İyi çalışmalar…

lpg de yol bilgisayarına güvenmen yanlış olur...zira yol bilgisayarında ölçülen yakıtı 1.2 ile çarpmak gerektiğini söylüyor lpg takan servisler....bir de öyle hesapla bakalım.....

Hesaplamışım işte dikkat et Reel bilgiler kısmında...
    |
    |

• Yüzbaşı
    390 Mesaj
    hocam reel bilgilere bakıyorumda çok cazip bir yanı yok gibi bu işin.bende grande punto var.uzun yolda zaten senin verdiğin değerleri yakıyor.yol bilgisayarı 4,9 ile 5,2 arasında veriler elde eldiyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    560 Mesaj
    60 Ytl ye 412 Km yapabiliyorsanız 1,6 motora sahip bir araçla güzel tabi... Otomatik ve Benzinli olması önemli olan...
    Dizel araç bana göre değil, traktör sesi gibi bir ses hoşuma gitmiyor..
    |
    |
    sesi benide deli ediyor eğer kafama takarsam ama dizelin torkuda yanımıza kar kalıyor.

bu arada doğru dürüst sağlam yetkili servislerde uygulanan LPG nin hiçbir sorun çıkarmadığını da bu örnekle bir kere daha görmüş olduk.
    |
    |
    bugün maslak sanayide focus gördüm sanırım 2001 model civarıydı..

sıralı lpg taktırmış ve adamın dediğine göre 150 ykrş yakıyormuş araç..

neyseki bugün enjeksiyon elektirk tesisatı yenilendi..

pazartesi günü gidip pavul ustadan randevu aldım mı tamamdır sanırım
    |
    |
    Bende golf alıp lpg ile ekonomi yapmayı düşünüyorum ve bu konuda yorumların benim için çok önemli.
    Saygılar
    |
    |

BURSA
  • Yüzbaşı
    560 Mesaj
    Kardeş şimdilik allah nazardan saklasın hiçbir problemim yok. Zaten olursa hemen yazarım. Bende 2.0 alfa vardı ve düz vitesdi (155 Hp) Bu 100 Hp ve Otomatik vites olmasına rağmen daha az yakıyor alfadan. Şu anda 5 yada 6. depodayım 420 Km nin üzerine çıktım galiba 3-4 gün sonra Km yi yazarım size. 40 Litre ile max. Km yi tekrar yazıcam sanırm menzil biraz arttı . Taktıracaksanız aynı ustayı kesinlikle tavsiye ederim, tecrübe olarak beni görebilirsiniz...
    |
    |
    lpg takıcam diye enjeksiyon elektirk tesisatını yeniledim fakat ailece kararımızda lpg takımı askıya alındı

|
    |
    Saygılar
    Bu arada yazdığın tüketim değerleri şehir içimi yoksa şehir dışımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyibe -- 10 Kasım 2006; 8:43:35 >
    |
    |

BURSA
  • Binbaşı
    1531 Mesaj
    0 benzinli araç alsam hemen gider sıralı lpg taktırırım, bu sistemin eskisiyle alakası yok arkadaşlar...
    yakında lpg takanların sayısında çok daha fazla artış olacak, bu zamana kadar taktırmadığınıza pişman olacaksınız :) artık orjinalden yavaş yavaş lpg takılması yaygınlaşmaya başlandı...
    |
    |
Mobilya Takımları
Orjinal Laptop Yedek Parça
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.