Şimdi Ara

GOLF İLE LEON ARASINDA KARARSIZIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
1.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 aydır araç arayışı içerisindeyim. Bütçem dahilindeki tüm araba seçeneklerimi test ettim. Şuan 3 araba arasında kararsızım. Yardımlarınızı bekliyorum.

1. SEAT LEON 1.2 TSI 105 HP DSG - 56.000 TL

Bu aracı tamamen otomatik olduğu için düşünüyorum. Test ettim hoşumada gitti aracın gidişi ancak 130-140 dan sonra tıkanıp çok yakmasından korkuyorum. Ayrıyetten uzun yolda araba yüklüyken çekiş problemi yaşamaktan. Sahibi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

2. SEAT LEON FR 1.4 TSI 140 HP - 62.000 TL fiyat aldım.

İlk başta kafamda olan şey otomatik almaktı ancak bu fiyat aralığında ancak 1.2 otomatik alabiliyorum. Muadil araçlar ( Auris, ceed, 308 vb ) hoşuma gitmedi. O yüzden sadece LEON veya GOLF düşünüyorum.
    FR'ın avantajı full paket olması ve motor gücü ancak çok fazla tirim sesi olduğuna dair yazılar okudum ve fiyat birazda fazla.

3. GOLF 1.4 TSI 122 PS COMFORTLINE MANUEL - 59.500 TL

Bu araç ise FR'a göre donanımsal olarak çok geride ancak neticede GOLF.

3 araç arasında mantıklı olacak olan araç hangisidir fikirlerinizi ve tecrübelerini bekliyorum.

• Tabiki Golf hocam.

Edit:Niye eksilediniz ? Gerçekleri söylemek zorunuza mı gitti ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkuno99 -- 16 Mart 2015; 8:46:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon 1.4 tsi fr her türlü alır.

• Leona 4000tl ekleyerek düşünün ledsiz leon balkonsuz ev gibi
    Leonla golf arasında kalite farkı var, leonda ekipman çok, leon bence daha yakışıklı
    1.2tsi aşırı güç istemeyen biri için ideal gidişi gayet tatminkar.
    Tercih sizin..

• 2 sinede minimum 4 bin eklemelisiniz golfte sürüş konfor paketi(cc geliyor) bu meşhur paketi ve leonda da yazıldıgı gibi xenon eklenmeli. Trim sesleri kesinlikle var arkadaşım daha yeni leon aldı o da aynı seslerden şikayetçi. Golf işçilik kalite açısından daha iyi ancak comfort donanım olarak pekte dolu degil. Eğer donanım çok önemli degil diyorsanız 62 ye konfor paketli golf alın.
  • Highline golf alın derim.
  • Golf icin 59 bin cok iyi rakam. Ben 1.2 tsi golf kullaniyorum uzunyolda hic de bayilmiyo leon da da bayilacagini sanmiyorum hemen hemen ayni arac. İnsanlar binmedikleri araclar hakkinda yorum yapmaya bayildiklari icin golf 1.2 yi yerden yere vuruyorlar. Uzun lafin kisasi hepsinin fiyatini iyi almissiniz ama eger golf alacaksaniz surus konfor paketi falan hikaye boş verin ama kesinlikle ve kesinlikle Bİ XENON alin sadece bi far emin olun araci bastan yaratiyo.

• Bunda kararsız olcak ne var hocam? Golf alıp geçiceksin. O leon'un her tarafından trim sesi geliyor. Virajlarda her bir tarafı ayrı oynuyor. Yemişim donanımını. Fr dediğiniz araç ciladan ibaret.
    Golf alın kafanız rahat etsin. Sürüş konfor ve ışık paketi ekleyin tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dudeykewl -- 11 Mart 2015; 21:52:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dsg oldugundan bire çok yanaşmayın bence,fr pakete de 3 bin lira fazla verecegime golf comfortline alır aradaki o 3 bin liraya da ya sunroof ekstrası ya da xenon far paketi koydururdum ikisi de 3 bin lira civari
  • Açıkçası bu kıyaslamaya birkaç hafta önce kesinlikle leon 1.2 derdim. Ben de bayağı almaya niyetlenmiştim. geçen arkadaşım 1.6 tdi leon dsg aldı. Yolcu koltuğunda oturduğum kadarıyla, vites geçişleri çok çok iyi. Dış görünüş güzel ama led paketli olmadığından çok farkediyor. En önemlisi herhangi bir kasisten geçerken oldukça hissettiriyor, ben de buna çok önem veririm. Resmen soğudum leondan. Golfe de binmişliğim var, konfor olarak çok üstün leondan. Arka koltuklardaki rahatlık iyi değil onda da. Ben olsam hangisi derseniz zor karar. Leon ledli olacaksa belki.

• 1.2 TSI Leon sizi performans olarak yar yolda bırakmaz. 130-140'tan sonra tıkanma gibi bir durum olmaz. Ama yakıt olarak
    yoğun ş.içi kullanımda 10 litreleri görebiliyor. 1.2 TSI+DSG Jetta kullanmış biri olarak söylüyorum.

FR çok şık duruyor. Manual olması bence daha keyif verici olur.
    2. eli düşünüyorsanız. Golf'e Sürüş Konfor Paketi ve Işık paketi ekletip alırsanız güzel bir araç olur.
    Ama 2. el değerini düşünmüyorsanız Leon FR mantıklı bir seçenek.
  • İkiside degil yeni i30

• Uc secenk de benzinli. Fr 63 bin ile listenizde yer alabildigine gore golf 122 hp highline de listeye girmeli ve alinmali. Dsg sart degilse dsg riski ortadan kalkmis olur. Seatin golfe nazaran kalitesizligi ortadan kalkmis olur. Golf confortline nin leona gore donanimsizligi ortadan kalkmis olur. 1.2 nin "acaba suratli suruste cok mu yakar?", "acaba bayilir mi?" Sorulari ortadan kalkmis olur. Golf 122 hp alirsan fr 140 almadigina da pisman olmazsin (performans acisindan).

Dogru tercih golf 1.4 tsi 122 hp highline!

• İlla bu üçü arasında olacaksa;

Donanım değilde sürüş dinamikleri istiyosanız Golf, donanım istiyosanız Leon FR'ı alın.

Ama bence ikinci el temiz 65 bin civarı 1.4 tsi manuel highline Golf bulabilirseniz onu alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h.aras.k -- 11 Mart 2015; 22:58:47 >
  • Golfculer leonculara, leoncular golfculere eksi atıyor . Sonra herkes tofasa

• golf mantıklı ama highline alınmalı
  • Leon FR
  • Kesinlikle golf

• Test sürüşünde hangisini beğendin veya beğenmedin?
  • Direksiyon üzerinde SEAT logosu Çin malı gibi gözükmese bende kararsız kalırdım böyle bir durumda. Ama Golf'ün içine oturunca Leon'dan çok önde olduğunu hissediyorsunuz. Zaten Leon yıllardan beri çok güzel dış tasarıma sahip ama iç tasarım kokpit hep çağın 5 yıl gerisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicolasanelka39 -- 12 Mart 2015; 8:30:48 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.