Şimdi Ara

Golf FSI modellerini nasıl bilirdiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
9.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben mazda tercih ederdim arkadaşım sürüş özellikleri daha başarılı bir araç, fsı motor ile sorunlar yaşayan bazı arkadaşlarımız oldu, japon menşeili bir motor ile böyle bir sıkıntı yaşamazsın ama tabiki 2. el olduğu araçların mevcut durumu daha çok önemli, içine sineni al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 5 Mart 2007; 3:56:27 >
  • dün araba pazarında 2004 golf 26.750 yazıyodu 26.000'e biriyle pazarlık yapıyodu fsi deil normal olanı senin fiyat iyi gibi golflerden tam anlamıyorum ama benim gördüğüm bu.
  • ben almam para benim değilmi ya 2 senede 50 yapmışı almam diyorum hadi 2.5 sene olsun. 5 senede 100bin oluyor.yok almam diyim o kadar para verip.hem kısa sürede çok kullanılmış yıpranmıştır zaten.normal kullanım arkadaşlar işe git gel hafta sonuda ayda 1 pıknık yap 50bin olmaz o araç bu şehirler arası gidip gelmiş baya çok kullanmış akşamları vs almam öldürseniz almam. 26bin ytl yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: enforacle

ben almam para benim değilmi ya 2 senede 50 yapmışı almam diyorum hadi 2.5 sene olsun. 5 senede 100bin oluyor.yok almam diyim o kadar para verip.hem kısa sürede çok kullanılmış yıpranmıştır zaten.normal kullanım arkadaşlar işe git gel hafta sonuda ayda 1 pıknık yap 50bin olmaz o araç bu şehirler arası gidip gelmiş baya çok kullanmış akşamları vs almam öldürseniz almam. 26bin ytl yaw

Bu arabayı nasıl ve nerede kullandığına göre değişir, iİstanbul trafiğinde 25.000 km yapmış araba şehirlerarası yolda 50.000 km yapmış arabadan daha çok yıpranır. Ayrıca 3 senede 50.000 km normaldir, 5 senede 25.000 yapmış kişi arabayı ya kullanmamıştır ya da km ile oynanmış demektir. Senede bir defa güneye tatile gitsen 1.500 - 2.000 km yapar. Hergün 6-7 km kullanılan arabanın motoru da yeterince ısınmadığı için çabuk yıpranır.

• ben bilmem benım araba alalı 1.5 sene oldu sıfır.ben istanbulda oturmuyorum zonguldaktayım arabamın km si daha 5bin yeni oldu hergunde kullanıyorum bazen sahil yoluna gidip yuksek devır yapyorum vs.ama 5bin yani ben almam arkadaşlar az demeyın nedersenız deyın 2 2.5 senede 50bin çokk diyorum mubessillerin araçları bile o kadar olmuyor. sonuç olarak yıpranma daha fazladır dıyorum.ikinci el araç alınmaz o kmde 26 verip.zaten istanbuldan arabada alınmaz kanımca.ben satarken haber verırım benimkini alın sizler az kullanılmış ve kmsi az sizinkine göre.
  • dostum senin için bu km fazla olabilir ama genelde senede ortalama 15-20bin km yapıyo araçlar 50bin km de fazla bir değer değil yani ortalama diyebiliriz
    almayı düşünen dostum gider bi bakarsın içine yıpranmış mı diye temiz gelirse alırsın çok da uzatacak bişey yok diye düşünüyorum
    iyi forumlar
  • ok al birşey demedimki benim fikrim böle yazmış arkadaş fikrini söylüyor herkes.bende almam dedim şu nedenden dolayı bana yüksek geldi 2.5 senede yapılan km o kadar... Ben zonguldakta oturuyorum
  • Arkadaşlar bende aynı şekilde Golf FSI Tiptronic bir arabaya talibim. Tiptronic şanzuman kullanan arkadaşlar varsa arabadan memnuniyetlerini ve şikayetlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Tiptronikin performansı iyimi, arabanın çekişi düz vitese oranla nasıldır? yardımcı olursanız çok memnun olacağım.
  • ben olsam 1.6 mpi motor 102 hp olanı alırdım.
    fsi da sabahları gürültülü çalışma sorunu var.
    biliyoruzda konuşuyoruz.
  • güzel araba askerden dönünce bendekini satıp ondan alcam :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahony

Arkadaşlar bende aynı şekilde Golf FSI Tiptronic bir arabaya talibim. Tiptronic şanzuman kullanan arkadaşlar varsa arabadan memnuniyetlerini ve şikayetlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Tiptronikin performansı iyimi, arabanın çekişi düz vitese oranla nasıldır? yardımcı olursanız çok memnun olacağım.

bir arkadaşımda golf 1.6 102 bg'lik sportline tiptronik araç var. performansının son derece yeterli olduğundan bahsediyor. hatta bu arkadaşım sıkça şehirlerarası yolculuk yapar. en son araçta 4 yetişkin kişi ile istanbuldan antalyaya gitti. rampalarda falan araç yüklü olduğu halde zorlanmıyormuş. FSI'ın daha iyi olduğunu varsayarsak bu aracı aldığına performans olarak pişman olacağını sanmam...
  • Arkadaslar,
    Teşekkür ediyorum cevap veren herkese...Dun itibariyle 2006 model Mazda3 (comfort) 13000 km de Gümüş Gri renk arabamı aldım (27500 ytl ye..)
    Arabayı çok sevdim gerçekten, iç mekan güzelliği hoşuma gitti, dışarıdan bakınca da çok yakışıklı bir araba..
    Benim içime sindi doğrusu..Performansı da baya tatmin edici...
  • quote:

Orjinalden alıntı: burkaye

Arkadaslar,
    Teşekkür ediyorum cevap veren herkese...Dun itibariyle 2006 model Mazda3 (comfort) 13000 km de Gümüş Gri renk arabamı aldım (27500 ytl ye..)
    Arabayı çok sevdim gerçekten, iç mekan güzelliği hoşuma gitti, dışarıdan bakınca da çok yakışıklı bir araba..
    Benim içime sindi doğrusu..Performansı da baya tatmin edici...

Hayırlı olsun. Mazda birçok defa yılın en sorunsuz otomobili ünvanını aldı. İyi seçim.
  • dedik işte almadı adam nıye alsın ya 2 senede 50bın yapılmış ikinci el arabayı.ıyı yapmışın arkadaş.ben şahsen 15binde 1 2 parçası boyalı alırım ama ayn paraya 50bınde boyasızı almam.
  • NEDEN İŞE GİT GELLE O KADAR KM OLMASIN, BENİM EVİMLE İŞİM ARASI 50 KM. DEN FAZLA GİDİŞ GELİŞ 100 KM. NİN ÜZERİNDE HERGÜN. 1 SENEDE OLDU ARABA 42.000 KM. BANA GÖRE 2.5-3 SENEDE 50.000 KM. YAPMIŞ ARABA ÇOK FAZLA DEĞİL.

quote:

Orjinalden alıntı: enforacle

ben almam para benim değilmi ya 2 senede 50 yapmışı almam diyorum hadi 2.5 sene olsun. 5 senede 100bin oluyor.yok almam diyim o kadar para verip.hem kısa sürede çok kullanılmış yıpranmıştır zaten.normal kullanım arkadaşlar işe git gel hafta sonuda ayda 1 pıknık yap 50bin olmaz o araç bu şehirler arası gidip gelmiş baya çok kullanmış akşamları vs almam öldürseniz almam. 26bin ytl yaw
  • Arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama sormadanda edemeyeceğim, şimdi konuya gelecek olursam Golf 5 almayı düşünüyorum ancak genelde bulduğum arabalar FSİ motorlu olan. Şuan bitane daha o motordan olan araç buldum, araba temiz, rengi güzel vs. ama sorun şuki FSİ motorlar hakkında bilgim yok, nasıldır bu motorlar çok benzin yakarmı, çok sorun çıkarırmı, hantalmı, sizce fsi değilde normal motorlu GOLF 5 mi alayım? cevaplarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.