Şimdi Ara

Golf ama hangisi [GOLF TESLİM ALINDI] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
4
Favori
13.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geri dönüşler olumsuz olursa tekrar eskiye döneriz bir süre sonra :)

Benim araçta pompa ile yol bilgisayarı arasında 0,3-0,4 oynuyordu.Tabiki bilgisayar daha düşüktü.Ama 5000 den sonra eşit diyebilirim.

Hdi nin efsane tüketim motorları 68-92-110-112 likler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkeril kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız

• Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Sevip sevmemek kişisel şeyler ancak kardeşim de 2014 de sıfır Golf 7 1.4Tsi Highline almıştı, bu araçların ergonomisine, kalite seviyesine, sürüş güvenliği/konfor dengelerine ciddi eleştiri yapmak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 26 Nisan 2018; 22:38:34 >
  • Sağolun dostlar. Allah herkese ağız tadıyla binmek nasip etsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Sessizlik tespitin doğru, bana da benim Mazdadan sonra da çok sessiz gelmişti. Hatta bu torsiyonlu olanların darbe emiş sessizliği bence multilinkten daha düzgün ama sebebi nedir, hareketli parça azlığı mı yoksa kullandığım araç mı farklıydı, garip konu.

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Hocam 2012 hb 1.6 105 hp benzinli otomatik mazda 3 hakkinda ne dusunuyorsunuz?

• helsloot kullanıcısına yanıt
    hangi yakıt hoca. shell mi yoksa Türk petrolleri mi.ben Türk Petrollerinden şaşmıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle-1453

hangi yakıt hoca. shell mi yoksa Türk petrolleri mi.ben Türk Petrollerinden şaşmıyorum :)
    Hocam lukoil müthiş mazotu var adamların hep aynı kalitede Ankara- Etimesgut istasyon caddesinde PO'nun yerine açıldı , hem performansı çok iyi hemde tüketim olarak diğerlerinden çok daha fazla km gidiyor , hepsini uzun dönem denedim , şaşırtıcı derecede iyi , diğer istasyonlardan aldığımda araba bazen iyi bazen kötü gidiyordu lan ne oluyor bu arabaya diyordum , ama artık hep Lukoil'den alıyorum hem de 5.32'den , performans her zaman aynı , Pedere de ordan aldırıyorum artık oda çekiş çok farketti demeye başladı

Edit : Bir ara kampanya ayağına total'den aldım araba 30 beygir düştü sanki bitirene kadar lanet okudum , lukoil'den şaşmam artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 27 Nisan 2018; 9:27:25 >

• helsloot kullanıcısına yanıt
    eywallah hoca ben de bir deniyeyim. saolasın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Sağolun dostlar. Allah herkese ağız tadıyla binmek nasip etsin.
    Üstad resim bekliyorum dıştan , beyaz iyi sen boşver
    @turkeril

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 27 Nisan 2018; 9:32:22 >
  • ResenİcraEdenAvukat R kullanıcısına yanıt
    Vasat bir otomobil, beklenti düşük tutulursa ve uygun fiyatlı temiz bişey bulunursa lpg ile binilir.
  • quote:

Vasat bir otomobil, beklenti düşük tutulursa ve uygun fiyatlı temiz bişey bulunursa lpg ile binilir.
    Tesekkur ederim, peki diyelim bütceyi arttırdım. Yeni kasa dizel otomatik mazda 3 aldım hb, 2.el 110 bin. Değer mi?

• Hayırlı uğurlu olsun.

• ResenİcraEdenAvukat R kullanıcısına yanıt
    Bana f/p olarak biraz yetersiz geliyor Mazda 3 skyactiv dizeller. 120-130hp olsa tamam da bu haliyle ve böyle ciddi fiyat farkıyla bence çok iyi bir tercih değil. Birde bu motorlar çok sık dpf rejenerasyonuna girdiği için bir türlü ortalama tüketimleri olması gerektiği gibi düşmüyor.

İkinci el benzinli tercihi hem uygun fiyatlı araçların bulunabilmesinden ötürü mantıklı hemde (dizeli de kullandım ben) benzinlide gaza tepkiler her devirde ve hızda daha net, basınca daha iyi karşılık veriyor. Dizel modelin sadece o ilk kalkıştaki garip boşluğu bile beni çok rahatsız etti. Dizelin tırmanıştaki akıcılığı ve çekişi güzel tabiki de Astra 1.6 136hp dizel gibi de değil.
  • quote:

Bana f/p olarak biraz yetersiz geliyor Mazda 3 skyactiv dizeller. 120-130hp olsa tamam da bu haliyle ve böyle ciddi fiyat farkıyla bence çok iyi bir tercih değil. Birde bu motorlar çok sık dpf rejenerasyonuna girdiği için bir türlü ortalama tüketimleri olması gerektiği gibi düşmüyor.

İkinci el benzinli tercihi hem uygun fiyatlı araçların bulunabilmesinden ötürü mantıklı hemde (dizeli de kullandım ben) benzinlide gaza tepkiler her devirde ve hızda daha net, basınca daha iyi karşılık veriyor. Dizel modelin sadece o ilk kalkıştaki garip boşluğu bile beni çok rahatsız etti. Dizelin tırmanıştaki akıcılığı ve çekişi güzel tabiki de Astra 1.6 136hp dizel gibi de değil.
    Yani benzinli alırsam hem değer kaybindan dolayı ucuza alırım, hem keyif alırım, hem memnun kalırım. Peki, sagolun.

• İlker hocam hayırlı olsun, tüketim bayağı iyiymiş ben 5.6 yakmıştım İstanbul-Ankara arası ki 100-110 arası ancak gittim.

Iyi güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

• Teşekkürler :) kbük denizli, uygun olan her yerde cc ile 120 ye sabitledim 670 km 4.9 ile geldik. 3 kişi bagaj tam dolu ve klima %40 açık. Olması gerektiği gibi yakıyor diyebilirim, rodajdan sonra daha memnun edecek gibi.

@helsloot nazar alırız maşallah deyin.

Golf ama hangisi [GOLF TESLİM ALINDI]

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

İlker hocam hayırlı olsun, tüketim bayağı iyiymiş ben 5.6 yakmıştım İstanbul-Ankara arası ki 100-110 arası ancak gittim.

Iyi güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

Tabi şu da var ki istanbul-ankara yolu yukarı doğru. Ben ankaradan dönüşte tam tersi aşağı doğru inmiş oldum.

Ama dün tekrar ankaradan geçtim, 120 ile ankara gişelerde 5.1 gösterdi ki pejo ile orada 6.0 bile görmüştüm aynı hızla.

Hocam biraz yüksek geldi tüketim değerleri, hem Peugeot hem Golf. Önceki aracım dizel otomatik 308di, Ankara İstanbul arası 110 sabit hızla 3.7 litre, dönüşte ise 3.9 litre yakmıştı. Şimdiki aracım benzinli otomatik Golf 1.0, aracı İstanbul'dan alıp Ankara'ya getirdim, yine 110 ile kullandım, 4.9 yaktı. Hatta daha sonra Ankara Diyarbakır yolculuğu yaptım, 1000 km ortalaması 4.8 çıktı. Bunların fotoğrafları da mevcut tabi, isterseniz yüklerim.

Anlaşılan 110 ile 120 arasında tüketim bayağı değişiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

Hocam biraz yüksek geldi tüketim değerleri, hem Peugeot hem Golf. Önceki aracım dizel otomatik 308di, Ankara İstanbul arası 110 sabit hızla 3.7 litre, dönüşte ise 3.9 litre yakmıştı. Şimdiki aracım benzinli otomatik Golf 1.0, aracı İstanbul'dan alıp Ankara'ya getirdim, yine 110 ile kullandım, 4.9 yaktı. Hatta daha sonra Ankara Diyarbakır yolculuğu yaptım, 1000 km ortalaması 4.8 çıktı. Bunların fotoğrafları da mevcut tabi, isterseniz yüklerim.

Anlaşılan 110 ile 120 arasında tüketim bayağı değişiyor.

Araç dolu öncelikle, klima faktörü de var. Km henüz 1000 olmadı. Şu an için normal bence. Bir de uzun yolda 120 ile gidiyorsam hiç bozmam mümkün mertebe. Ara sıra 120 değil yani.

Pejonun durum farklı bence. Eski 110luk 16v pejolardan özellikle ş.dışı fazla yakıyor anladığım kadarıyla. Dünkü tempoda pejo 5.2 den aşağı yakmayacaktı.

Bugün yola devam ederken 110 deneyim bu sefer ama denizli-kale yolu pek az yaktırmayacak.

Bence 110 çok ideal. 120ye göre gideceğiz yere birkaç dakika geç gidersiniz ama hem daha güvenli hem de tüketim açısından daha avantajlı. Sürekli kullandığım 60 kilometrelik bir yol var, 110 ile sabit 4.8 yakıyor gidiş dönüş şeklinde. Sırf denemek için 90 ile gittim bir gün 4.4e kadar düştü tüketim, ama 90 ile gitmeye değmez, kağnı gibi hissediyorum:)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.