Şimdi Ara

GOLF 7 TDİ DSG 6 TL YAKIYOR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
78
Cevap
0
Favori
2.300
Tıklama
Giriş
    4 Not
    Kazığı baştan yemissiniz geçmiş olsun. 10 binlere gelince dsg arıza yapınca surunmeye devam edeceksiniz. Mahkemeler açılınca dava acin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: BatuDemirci

Aracım otomatik ve klima hep açıktır.

Şehiriçi acımam ekonomi amacım yoktur 8.5–9.0 yakıyorum.

Uzunyolda ise 130 sabit gidince 5.2 gibi yakıyor.

Aydın-Uludağ arası gidiş/geliş 3 kişi + bavullu 960 km 1 depo mazot yetti Uzunyol şehirdışı kullanımda inanılmaz ekomomik

Açıkcası pek uzun yol kullanmıyorum, ankaradayım işe git gel, haftasonu geziyorum..
    Sizce ort hız 20 km olursa ne kadar yakarım

Bende pek öyle ışıkta kalkarken yavaş hızlanıyım yada sağdan sağdan 3 viteste gidiyim diyen biri değilim, gideceğim yere en çabuk nasıl gideceksem öle kullanıyorum
    Sizce 8-9 yakarmıyım ort hız 20 km civarı olursa... Eğer öyleyse benzinli a180 bakarım

|
    |

• Yarbay
    4326 Mesaj
    Cok normal degil mi?

|
    |

Araç nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Rozetmen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir önceki kasa Citroen c4 1.6 HDI 110 bg manuel.

|
    |
    nkaradeniz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Araba 1450km oldu bugün 5 yetişkin bagaj az dolu klima genelde açık 6 lt. Tüketti yolda giderken 5.2 ye kaşar dusurdum tekrar yükseldi

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arabayı ilk aldığım zaman Ankara-Ayvalık arası TFSI 1.4 122 bg a3 ile bagaj full 4 yetişkin klima %50 açık 4.6 ile gittiğimi biliyorum.Hızımda 110 140 arasında değişiyordu ara ara 90 da gittiğimde olmuştu. Zamanla bu değeri tuturamamaya başladım. 5.0 5.2 civarına kadar yükseldi. Valve Cleaner falan kullanmak lazım sanırım.
    |
    |

Orijinalden alıntı: neilblack

Konuyu açan arkadaş, tdi az yakması ile ünlü demişsin. Yok öyle birşey

Kullanmamışız belli.
    Bayram arifesinde yarım saat durkalk trafik Gölbaşı ve gölbaşını geçtikten sonra yolçalışması Yüzünden tek şeritte inen yoldaki trafik dahil. 2.5 kişi, full klima ve depo. O öğlenki trafiği bilen bilir:

4 5 lt leri görünce isyan ediyorum Benim araba 5.2 den daha az yakmiyor sürekli 6 lt geziyor uzun yolda 90 120 arası gidiyorum düşmüyor yakıt acaba nerde hata var

|
    |
    trust06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kendi tüketimim de bu şekilde ancak resim bulamadım için bir üyenin paylaştığı resmi koyayım.

1440 kg Passat dolu bagaj ve yolcu ile yer yer klima açık tüketim.

Bence sürüşünüzü gözden geçirin.

|
    |
    İMAX 3D kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Başka arabalarda 4.5 5 lt yakiyordum golfte min 5.5 litre gördüm 90 120 arası gidiyorum hatta 75 85 arasında gittiğim oldu 5.2 ye kadar düştü 4 kişi bagaj boş klima acik

|
    |
    vetenes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şimdi opetten depoyu fulledim yol bilgisayarında 700 km gider yazıyor daha önce 850 yazıyordu sonra 650 km yazdi 2 kere fulledim 42 litre aldı içinde yakitta vardı ben supelenmeye başladım acaba arabada bişey mi var devam ettirseydim acaba 50lt alirmiydi 900 950 km yazar Miydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İMAX 3D -- 20 Temmuz 2015; 21:06:59 >

Öncelikle samimiyetle söylüyorum sidik yarışında değilim. Tamamen anlamaya ve anlaşılmaya yönelik yazıyorum. İlk yorum yaptığım mesajınızdaki resimdeki verilere göre konuştum. Orada başlangıçtan itibaren 17 km yapmışsınız ve ort hızınız 57. O değeri alırken öncesinde aracınızı epeydir kullandığınızı sıcak motorla ve makul bir yol şartında değerleri sıfırlayarak sizin de belirttiğiniz gibi max 90da ancak daha çok 70 80 le giderek aldığınızı tahmin ediyorum. Zira 57 ort hız büyük oranda 90la giderek elde edilemez diye düşünüyorum.

Kendi aracıma gelirsek 1,6 crdi 128lik tam otomatik şanzımanla uzun yolda motor ideal sıcaklığa ulaştıktan sonra benzer hızlarla kaliteli asfaltlı düz yolda yol bilgisayarını sıfırlayıp 15 20 km boyunca 3.lı değerleri gördüm ama benim için esas olan gün sonunda dik yokuşları 90 100ün altına inmeden şehre vardığımda aldığım değerdir. O yüzden final değerlerinin resimlerini alırım hep. Bu şekilde en az 5 litreyi yakaladım 86 ort hızla. Ki bir çok kez pompa hesabı yaptığımda yol bilgisayarının .1 .2 fazla gösterdiğini fark ettiğimi belirteyim.

Crdi'nin çok verimli olduğunu hiçbir zaman düşünmedim hele 1,6 b-hdi 120liği kullandıktan sonra. Lakin sizin buraya eklediğiniz resimlerde sanki araç iyice yol aldıktan sonra değerlerin sıfırlanıp 17 52 km gibi kısa mesafeli değerler elde ettiğiniz izlenimi alınıyor. Bir tek son resimde 3.7yi 533 kmlik kullanım sonucu elde ettiyseniz o zaman şapka çıkarırım hakkaten.

Ayrıca kendi aracımın sanırım sizin aracınızdan 150 kg kadar boş ağırlık farkı olup otomatik şanzımanlı olduğunu ve yazdığım tüm değerlerin Bingöl <-> Elazığ güzergahında otoban olmayan yollarda elde edildiğini belirtmeliyim.

Son olarak her ne kadar yazılımlı da olsa aşağıdaki linkte benzer kullanım şartlarında istanbulda yine at bir crdi aracın tüketimi oldukça cimri sanırım

https://www.youtube.com/watch?v=dHyIhiSNDfY
    |
    |
    Abstraction kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1414 Mesaj

Valla bu çok iyi işte. Helal olsun
    |
    |
    trust06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: 10-EMRE

Hangi tsi 5.5 yakıyormuş anlayamadım.

olay burada aynen açıkça belirtilmiş :D size konuyu incelemenizi tavsiye ederim hemde şehiriçi 1.2 tsi golf ve 6 litre :D

http://forum.donanimhaber.com/m_106217871/tm.htm
    |
    |
  • Yarbay
    4647 Mesaj
    tdi az yakmasıyla ünlü değil ki... nerden duyuyorsunuz bunları... az yakmasıyla ünlü olan motor her zaman hdi'dır.

tsi motora gelirsek o da en az yakan değildir. ortalama bir yakıt tüketimi vardır. puretech, yine bu disiplinde en az yakandır.

az yakmak isteyen PSA grubundan şaşmamalı.

konu sahibinin sabırlı olup 90 a hız sabitlemesi 4 lü rakamları ona gösterecektir. ama bir HDİ motor olsaydı 3 lü rakamları çok rahat görürdü.

saygılar...
    1.6 tdı şehir içi ortalama tüketim 5,2 litre bende uzun yolda 3,7 ve 4 ortalama gördüğüm çok oluyor. Aracınız tdı dsg olması sebebiyle en düşük tüketimi olan sistem, ya ölçümde sıkıntı var ya arabada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4993 Mesaj

İlk mesajımdaki fotoğraf telefondaki tek fotoğraf olduğu için koydum, orada güzergah bölünmüş yollar (80 90) ve daha sonrasında tek şeritli köy yollar (60 70) civarı, daha sonrasında da çok kısa bir şehiriçi.

İyice yol aldıktan sonra değil arabaya binince sıfırlarım genelde ve 61 km yazan rotada yazdığım ilçeler için yol tarifi alırsanız google'dan, siz de mesafeyi doğrulayabilirsiniz, 52 km henüz yol bitmemişken çekilmişti.

Son resimdeki 3.7 500 kmlik kullanım değil diğerleriyle benzer bir rota, fakat şehir dışı o kadar km kullanım sonrası elde edilebilir. Yol bilgisayarını bu tempoda sıfırlayınca 2li rakamlar bile görülüyor fakat gerçekte bir aracın o kadar yakması imkansız, daha önce ceed 1.6 crdi otomatik 128lik ile benzer rotayı 5.9 litre ile katetmiştik, yani kafadan bir 1.5 2 litre fark ediyor, karmada bizim araç 5 5.5 arasıyken ceed sürekli 7 8 yakıyordu. Fakat araçtaki şanzımanın tüketimi baya artırdığını herkes biliyor, manuel olanlarla da yarım litre kadar fark edebilir diye düşünüyorum.

|
    |
    babıesrar82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.