Şimdi Ara

GOLF 7 TDİ DSG 6 TL YAKIYOR ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
2.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben 1499kg olan passatla şehirdışı 4ün altın gördüm cc105.
    ama genel trip 6.7 biraderler acımıyor.
  • Yine bir tsi tdi konusuna hos geldiniz.

Şu tsi ne kadar buyutuyonuz.

Sonucta bir benzinli motor bu. Ha buna hibrid teknoloji si yerlestirsen isler cok değişir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumdaki tüketimlere bakmayın. Adam e5 te sağdan sağdan dur kalksız gidiyor sonra şehir içi şu kadar yakıyor diyor. Aynı hacimde aynı güçteki dizel ve benzinli arasında %40 fark olur. Çünkü mazotun bir molekülünde 10 benzininkin de 6 karbon var. Aynı güç için benzinli araç daha fazla benzin yakar.

• Arkadaşım Burası paylaşım forumu tdk forumu değil noktalı virgullu yazılacak dikkat edilecek diye bir kural yok begenmiyorsan cevap verme O zaman durumumu anlattim konuda cevap verenler de var ortama germe tartışma çıkarma

• Çok yakıyormuş direk sat
  • Geçen bırı en kötü dizel motor tdi demişti, bence doğru.

• 6 litre yakıyo işte daha ne istiyosun ?napsın mazot mu üretsin araba?

• Abstraction kullanıcısına yanıt
    90-100 ile 3.5 biraz zor be hocam :)) Yokuş aşağı mı geldin hep :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: masmas1514

90-100 ile 3.5 biraz zor be hocam :)) Yokuş aşağı mı geldin hep :))

Yoo gayette normal gittim, bilgisayarda ekran görüntüleri mevcut, inanmıyorsanız daha atarım şuan mobildeyim, buyrun bir tane buldum telefonda
     GOLF 7 TDİ DSG 6 TL YAKIYOR ?

Burada 90ı geçmedim yer yer 60a 70e indim köy yoluna benzer yollardı. Fakat otobanda da aynı veriler yakalanıyor, multijet ve crdi kadar çok yakmıyor tdi motor. Hdi kadar da az yakmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 19 Temmuz 2015; 1:09:54 >

• Kaptan Ross kullanıcısına yanıt
    Şehir dışı uzun yolda 6lt dedim normalde 4.5 yakması gerekiyordu onu söylemek istedim ayrıca ibre kırmızıya gelmeden ışık yanmadan 90km gider gösteren yol pc si 42 lt yakıt aldı bence fazla aldı içinde 10 12 lt daha yakıt var gibiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 19 Temmuz 2015; 7:40:07 >
  • 10-EMRE kullanıcısına yanıt
    1.2 TSİ Polo uzun yolda 4.5 civarı yakıyor sakin kullanımda.
  • 1.2tsi golf ile uzun yolda 4.8 lt / 100km yakmışlığım vardı hızım 90-100 arası. TDI ın bu şekilde kullanımda 3.5 lt yakması lazım
    Hocam az önceki mesajda 90-100 aralığında bana bu Değeri yakaladığını söylemiştin ondan hayret ettim. Ben Isparta'dan Afyon'a 4.5 ile geldim ve 99 a sabitlemiştim. Ama sizin öyle bir hızınız yok ortalama olarak yanlış anlaşılma oldu sanırım

• @kii kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ağır giderek ve inanılmaz Özen göstererek 4 yaptığım var 1.2 dsg golf ile. Ama Bahsettiğiniz hızda 3.5 o hızlarda imkansızzzz kusura bakmayın :)) ha Burdur'dan Antalya'ya gelirken olursa olur ama düz yolda maalesef olmuyor :)

• he_man kullanıcısına yanıt
    Aracım otomatik ve klima hep açıktır.

Şehiriçi acımam ekonomi amacım yoktur 8.5–9.0 yakıyorum.

Uzunyolda ise 130 sabit gidince 5.2 gibi yakıyor.

Aydın-Uludağ arası gidiş/geliş 3 kişi + bavullu 960 km 1 depo mazot yetti Uzunyol şehirdışı kullanımda inanılmaz ekomomik

• ben dün 1.4 tsi ile 440 km yol u , 88 km ortalama hız ile 6.1 litre ile geldim.
    araçta 3 yetişkin, 560 lt bagaj full doluydu.
    yol güzergahı turhal - ankara ve 40 km si şehir içi
    gece geldiğim için klima hep kapalıydı.
    aracınızın lastik hava basınçlarını kontrol edin, derim
    birde kullandığınız güzergah ağırlıklı yokuş yukarı ise normaldir.
    Crdi ile dediğiniz şartlarda benzer kullanımda 3.5 görülür. Mjyi bilmem. Siz de yazmışsınız zaten sürekli 90 sabit hızı değil bu değerler. 57 ortalama hızla birçok dizelin 4ün altına ineceğini düşünüyorum

• Aracınız henüz çok yeni, kilometre ilerledikçe tüketim düşecektir. Canınızı sıkmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: masmas1514

Hocam az önceki mesajda 90-100 aralığında bana bu Değeri yakaladığını söylemiştin ondan hayret ettim. Ben Isparta'dan Afyon'a 4.5 ile geldim ve 99 a sabitlemiştim. Ama sizin öyle bir hızınız yok ortalama olarak yanlış anlaşılma oldu sanırım

Burada araçta 4 yetişkin var, otobandan İstanbul Maslak Çatalca arası, sakin kullanım hız 90 100 en fazla 110.

Aynı tüketimin 9 km sonraki devamı araç evin önünde park ediliyken çekildi fotoğraf

Buda başka bir fotoğraf,

Yine aynı güzergah, bu kez birkaç ay sonrası, bu kez araçta 3 yetişkin, kullanım tarzı aynı, yol bitmeden otobanda çekilen tüketim verisi.

3.5 civarında seyretmek için biraz kastırmanız gerekiyor, arada sollama yapıyorsunuz sıkıştırıyorlar, veya yokuş çıkıyorsunuz, bu durumlardada 4.5'u geçmiyor ortalama. 4.1 felan oluyor.

@babıesrar82, Eğer crdi kullanıcısıysanız ve elinizde tüketim verileriniz varsa görmek isterim, crdi motorun manuel versiyonunun bile pek masum olmadığını hep okuyorum veya videolarda görüyorum. Fakat dediğim 1.6 versiyonu için, yeni i20'deki 1.4 versiyonu daha ekonomik olabilir onu kullanmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 28 Temmuz 2015; 19:57:07 >

• B8 Passat manüel TDI 1.6 lt
    Ortalama hız 72 km
    Güzergah İstanbul S.içi 60 km
    Düzce S.içi
    Akyazı S.içi 20 km
    Diğeri uzun yol toplam 870 km
    2 ergen çocuk:) 3 yetiskin bagaj ful dolu klima %70 açık ortalama 4.9 lt
    Güzergah İstanbul Giresun Gorele ( araba şuan Samsun Termede) hâlâ yolda
    Ben klima kapali 3 yetiskin bos sayilacak bagaj 2 cocuk 6 ve 3 yasinda 107 km ye sabit Duzce İstanbul 4.1 lt tüketim yakaladı aracın km si 7000 km de

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.