Şimdi Ara

Golf 7 mi Audi A3 Sedan mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
12.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir mevcut aracımı satıp başlıktaki iki araçtan birini almayı planlıyorum. İlk önce Golf diye düşünüyordum ancak Audi A3 Sedan ciddi şekilde aklımı çeldi. Sedan araca alışık olduğum için Golf hem gözüme küçük göründü ama şu an ikisi arasında kalmış durumdayım.

1.4 TSI 140hp highline almayı planlıyorum A3 içinde geçerli zaten direk 140hp gelecekmiş. Kağıt üzerinde teknik özellik olarak (tork, 0-100 vs) aynılar ve muhtemelen birebir aynı motoru kullanıyolar ama Audi alırsam acaba Golf'de ekstra para ile alınan bazı donanımları default almış olur muyum (örneğin otomatik katlanabilir yan aynalar, renkli yol bilgisayarı gibi)

Alırsam Golf DSG ve Audi Stronic alacağım bu ikisi için görüşünüz nedir?

Kararsız kaldım fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

Golf 7 mi Audi A3 Sedan mı? Golf 7 mi Audi A3 Sedan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGeSuKo -- 18 Haziran 2013; 10:33:39 >

• aralarında en az az 15 -20 bin tl fark olacağını dusunuyorum. A3 için değmez bence
  • A3 her açıdan ezer geçer. Audi marka olarak VW ile kıyaslanmaz. Ancak BMW yada Mercedes ile kıyaslanabilir.
  • farkın 20bini bulacağını sanmıyorum çünkü şu an 140hp lik highline golf 68 bine satılıyor üzerine opsiyonda alınsa 75 bini rahat bulur. A3 ise 85 bine alınır diye tahmin ediyorum yani 10k lık bir fark oluşuyor.
  • Fiyatları kıyaslarken donanımları da kıyaslayın arkadaşlar.. VW Golf'te highline'da standart olan bazı donanımların A3'te opsiyonel olduğunu biliyorum. Bunları da göz önünde tutarak kıyaslama yapın. Almak istediğiniz donanımları bir word veya excel'e yazın. Onu bir Audi satış temsilcisine mail atın. Aynı donanımlar A3'te var mı yok mu, opsiyonel eklenebiliyorsa fiyat ne oluyor bunu sorun. Ondan sonra kıyas yapın. Ben 2 ay kadar önce Highline donanıma eş değer donanımda A3 sorduğumda aradaki fark 30-35 bin TL leri bulmuştu. O paraya A3'ün kalitesi asla değmez. Tamam Golf'ten kalitelidir işçiliği vs. ama 35.000 TL fark ödeyecek kadar fark var mı? Asla..
  • hocam söylediğin kadar fark çıkarsa zaten a4 fiyatına gelir araç o kadar opsiyon farkı çıkacağını sanmam ancak 75 bine full opsiyonlu golf almak varken 85 bine boş a3 alacaksak zaten manası yok bu işin. Haftasonu gidip a3'ü incelemeyi düşünüyorum sitesindeki donanım paketlerinden bişey anlamadım
  • MaGeSuKo kullanıcısına yanıt
    Ben Golf için sunulan opsiyon listelerini aldım. Bu donanımlarının tamamına yakının Golf'ün Highline dizel DSG 'sine eklediğimizde 88.000 TL liste fiyatı çıkıyor ama pazarlıkla 85.000 'e inerler. Ama hani tam manasıyla FULL + FULL oluyor. Isıtmalı koltuklar, geri görüş kamerası, kış paketi, cam tavan, renkli gösterge, 8" navigasyonlu orta konsol ekranı (herkes almıyor bu donanımı) vs vs.

Aynı donanımları A3'e eklediğimizde fiyat 120.000 TL oluyor.

Bana buradan veya özel mesajla mailini yazarsan sana dosyaları gönderirim, Audi satışçılarının oluşturduğu listeleri. Sen de gözünle görürsün.
    Bak benim oluşturduğum VW Golf aşağıdaki gibi. Önce standart donanımları sıraladım, sonra da en altta opsiyon donanımlarını ekledim ve audi'den bu donanımlarda fiyat istedim. Sonuç 47.000 Euro çıktı Audi de.. Audi her ne kadar kaliteli bir marka da olsa, aradaki 35.000 TL fark o kaliteye değer mi? Bence değmez ama kişiden kişiye değişir. Aradaki farkla hanıma bir adet polo alırım, benim arabama askıntı olmaz

İç Donanım
    1/3 - 2/3 katlanabilir arka koltuklar
    Alcantara/'Global' kumaş koltuk döşemesi
    'Piano Black' iç dekor
    Ambiyans aydınlatması
    Bagajda 12 V soket
    Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi ve vites topuzu
    Direksiyondan kumanda edilebilen tiptronik vites özelliği
    Işıklı makyaj aynaları
    Ön kol desteği ve entegre eşya gözü
    Arka kol desteği ve bagaja ulaşma bölümü
    Ön koltuk altlarında eşya gözü
    Ön ve arkada iki adet okuma lambası
    Soğutmalı, ışıklı ve kilitlenebilir torpido gözü
    "Composition Media' Radyo-CD-MP3-WMA çalar
    (Türkçe dil seçenekli, 5,8' renkli dokunmatik ekran)"
    Aux-in girişi ve SD-Card okuyucu
    USB-in müzik çalar bağlantısı
    8 hoparlör

Dış Donanım
    %65 karartılmış arka ve arka yan camlar
    7J x 17 'Dijon' alüminyum alaşımlı jantlar, 225/45 R17 lastikler
    Arka cama entegre radyo anteni
    Çift egzoz çıkışı
    Elektrik ayarlı ve ısıtmalı yan aynalar
    Gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar
    Orjinal ebatta alüminyum alaşım jantlı yedek lastik
    Ön sis farları
    Radyatör ızgarası altında dekoratif krom çıta
    Ön tampon altında ilave dekoratif krom çıta
    Bi-Xenon 'Basic' ön farlar

Konfor
    Bluetooth'lu mobil telefon hazırlığı
    Elektromekanik park freni
    Auto Hold fonksiyonu
    Eve geliş-evden çıkış fonksiyonu (Coming-Leaving Home)
    Far yükseklik ayarı
    Hız sabitleyici (Cruise Control)
    Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
    Klimatronik (Çift bölgeli tam otomatik klima)
    Otomatik yanan kısa farlar
    Ön koltuklarda yükseklik ve bel destek ayarı
    Spor ön koltuklar
    Park mesafe sensörleri (ön/arka)
    Start/Stop sistemi
    Fren enerjisi geri kazanımı
    Yağmur Sensörü
    Yol bilgisayarı (Türkçe dil seçenekli)
    Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon

Güvenlik
    Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
    Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi (XDS)
    Elektronik Motor Çekiş Kontrolü (MSR)
    Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
    Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP)
    Dinamik Direksiyon Önerisi (DSR)
    İkincil çarpışma freni (Multi-collision Brake)
    Arka koltuklarda iki adet çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
    Piroteknik ön emniyet kemerleri
    Arkada 3 adet 3 noktalı emniyet kemeri
    Disk frenler, ön/arka
    Emniyet kemeri sesli ve ışıklı uyarı özelliği
    Gündüz sürüş farları
    Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon
    Immobilizer
    Lastik Basınç göstergesi
    Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları
    Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları
    Perde hava yastıkları
    Sürücü diz hava yastığı
    Ön yolcu hava yastığını devre dışı bırakma özelliği
    Yorgunluk tespit sistemi

Opsiyon Donanımlar
    4X4 ön ve arka için yan ve perde hava yastıkları
    4F2 "Keyless Entry" Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
    6XQ Elektrikli katlanabilir yan aynalar
    WDB Park Assist
    KA1 Geri park kamerası
    PF2 Adaptif Hız sabitleyici
    PXD Bi-Xenon farlar, LED gündüz farları (PFD gerektirir)
    PFD Dinamik Far Asistanı (PXD gerektirir)
    PS1 Panoramik açılır cam tavan
    "WW1 Kış paketi
    (ön koltuklarda ısıtma, ısıtmalı cam silecek suyu, ön far yıkama)"
    WD1 Alarm
    9S6 Renkli Ekranlı Çok Fonksiyonlu Yol Bilgisayarı (Premium)
    PB2 elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu
    ZND Discover Pro Radyo Navigasyon sistemi
    7W1 Çarpışma hazırlığı "Pre-Crash Basic"

• quote:

Orijinalden alıntı: autotechvw

A3 her açıdan ezer geçer. Audi marka olarak VW ile kıyaslanmaz. Ancak BMW yada Mercedes ile kıyaslanabilir.

lexus la kıyaslarsak bu dört markanında çok bariz çöp olduğu gerçeği değişmiyor.
    ABD'de avrupa otomobili genelde parası yetmeyenler kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Orijinalden alıntı: autotechvw

A3 her açıdan ezer geçer. Audi marka olarak VW ile kıyaslanmaz. Ancak BMW yada Mercedes ile kıyaslanabilir.

lexus la kıyaslarsak bu dört markanında çok bariz çöp olduğu gerçeği değişmiyor.
    ABD'de avrupa otomobili genelde parası yetmeyenler kullanıyor.

Hayatımda ilk kez böyle yorum duyuyorum. Dostum öncelikle kardeşimin 10 yıl Florida - Miami ve Naples şehirlerinde yaşadığını belirtmek isterim. Forumdan beni tanıyan tanır. İnanmıyorsan araştırabilirsin. Eski tarihli mesajlarımı oku.

Her zaman kardeşim şöyle derdi: "Abi burada herkes ABD veya uzakdoğu menşeili araçlar kullanıyor. Çünkü Mercedes gibi Avrupa araçların parça bulma sıkıntısı var. Ayrıca servisleri çok pahalı. Parça lazım olduğunda stok tutulmadığı için Avrupa'dan gelmesi bekleniyor. ABD ve uzakdoğu araçlarının yedek parçaları da servis bakım ücretleri de Avrupa araçlara göre çok ucuz. Burada Avrupa araçları zenginler kullanıyor."

Örneğin kardeşim ilk gittiği zamanlar bir süre "Chrysler Sebring" ve "Pontiac Grand Am" gibi ABD araçları kullandı. Kesin dönüş yapmadan önce de "Kia Optima'sı" vardı. Yukarıdaki gerekçelerle ABD'deyken asla Avrupa menşeili bir araca binmedi. İlk kez Türkiye'ye geldiğinde Avrupa araca bindi.

Buyur incele. Aşağıda Florida - Miami craigslist i var. Soldaki kutuya istediğin arabayı yaz. Avrupa araçlarıyla lexus gibi uzakdoğu araçlarını kıyasla. Hatta ben senin için 2003 model örnek 2 araç ekledim. Lütfen bilmeden böyle yorumlar yapmayalım. İyi günler...

http://miami.craigslist.org/

ÖRNEK:

Lexus:http://miami.craigslist.org/brw/ctd/3899129294.html

Mercedes:http://miami.craigslist.org/mdc/cto/3881260626.html

• @autotechvw ; aynen üstat katılıyorum.

Bu kadar saçma yorum mu olur? Amerikalıların araçlarının iç malzemesine bakın anlarsınız. Adamlar bildiğin ucuzcu. Volkswagen amerika için ürettiği Golf leri bile Avrupa için ürettikleri kadar kaliteli yapmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Audi VW den konu nasıl lexua geldi :)
    Mercedes CLA 200 AMG yide araştırmanızı tavsiye ederim. A3 sedan yerine daha mantıklı bir tercih olur. ama bahsettiğiniz 2 araç içinden Golf ü tercih ederim. çünkü a3 sedan her yönden daha maliyetli bir araç. eyer golf yerine a3 sedan almaya karar verirseniz kesinlikle bir merco showroomuna gitmelisiniz.
  • Alirsin ford olursun lord
    Opel corsa toyota corona
    C4>A3
    golf al golf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aniil

Mercedes CLA 200 AMG yide araştırmanızı tavsiye ederim. A3 sedan yerine daha mantıklı bir tercih olur. ama bahsettiğiniz 2 araç içinden Golf ü tercih ederim. çünkü a3 sedan her yönden daha maliyetli bir araç. eyer golf yerine a3 sedan almaya karar verirseniz kesinlikle bir merco showroomuna gitmelisiniz.

Hocam yeni CLA yı inceledim tabiki güzel araba içi biraz basık arka koltuklar uzun yolda insanı boğabilir ama onun ötesinde 110bin tl gibi bir fiyatı var a3 ü kabaca 85 bine alsak arada çok ciddi bir fark oluşuyor. Yinede CLA mı dersiniz?
    A3 sedanı 85.000tl ye alamazsınız diye düşünüyorum. ama CLA kadar dolu bir A3 sedanı o fiyata alabilirseniz kaçırmayın derim A3 sedan da kötü bir araö değil sonuçta...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.