Şimdi Ara

Golf 7 1.2tsi rolantide titreme sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba! 2gün öncr başıma gelen bir hadiseden bahsetmek ve bilgili arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum .
    2014 model 1.2tsi manuel golf aracım var sabah arabayı calıştırdığımda araba rolantide aşırı bir titreme yapmaya başladı bildiğiniz motor baya bir sallanıyordu ve devir saati oynaklık göstermeye başladı start stop arıza lambası yanarak ve motor arıza lambasıda epc ile beraber yandu bnde 1 saat böyle sürdüm arabayı ve düzelmeyince sanayiye gittim kayseride hangi ustaya gitsem bu motorun indirilmesi gerektiği 4-5bin tl masrafı olduğu 3-4 gün sürceğini söylediler bu arada kendi il dışındaki ustamı arapımda sakın para vermememi arabanın öyle bir durumu olmadığını ve yetkili servise gitmemi söyledi ve vw servisinin yolunu tuttum servise gitmeden önce başka bi yere urayıp arıza kodunu cihaz bağlayıp sildirmemide söyledi gittiğim yer cihızı bağlayıp arıza kodunu silmeleriyle arabadaki tüm titreme sallanma düzeldi bende şok oldum yarım saat önce gezdiğim ustaların bende 4-5 bin para istediğini düşününce kafam allak bullak oldu servistede ustalar sağ olsunlar sırada almamış olmama rağmen baktılar incelediker bi hata bulamadılar şimdi bu iş ne iş motor tiremeside yok artık ( 5bin isteyen ustanın bana gösterdiği arıza kodunuda resim olarak ekliyorum)
    Golf 7 1.2tsi rolantide titreme sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Krank pozisyon sensörü bir anlık yanlış okuma yapmış olabilir, bu durum normal. Sildikten sonra tekrar sorun çıkartmazsa bilin ki yazılımsal bir çakışmadan meydana gelmiştir. Bu tarz hatalarda önce hatanın silinip sonra teste çıkılıp düzelip düzelmemesi normaldir aklınıza kötü şeyler gelmesin. sensörü değiştirebilirsiniz bu hata tekrar ederse, çok pahalı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.