Şimdi Ara

golf 7 1.2 tsi manuel rekor yakıt tüketimi [Ss li]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
16.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankaradan istanbula dönüyoruz 4 kişiyiz klima açık ama hareket halinde olduğum için cekemedim tam klimanin ışığını. SS ler asagida araç daha 1764 km de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahat adam -- 27 Nisan 2014; 18:30:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yolun tamamını görelim 20 kmlik bir inişin değil:)

• Başlangictan itibaren 5.4

• bostancı-bahçeşehir deneme

maslak :
    metris civari :
    mahmutbey gişelerde trafik sıkıştı :
    bahçeşehir final:

golfu birde bu hızlardaki ortalama ile görmek isteriz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illakihb -- 2 Mayıs 2014; 11:36:19 >

• tsi motor siz isteyince gerçekten az yakabiliyor
  • dengeli bir sürüş ile kullandığınızda bu araç benzinli demezsiniz çok güzel yakıt değerleri elde edebiliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

110 120 araliginda klima acik 4 kisi 7.2 litre guzel deger klima kapaliyken deneme sansiniz oldumu

7.2 litre ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balbes

quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

110 120 araliginda klima acik 4 kisi 7.2 litre guzel deger klima kapaliyken deneme sansiniz oldumu

7.2 litre ?

Yanlis yazdim

• quote:

Orijinalden alıntı: illakihb

bostancı-bahçeşehir deneme

maslak :
    metris civari :
    mahmutbey gişelerde trafik sıkıştı :
    bahçeşehir final:

golfu birde bu hızlardaki ortalama ile görmek isteriz ;)

7
    hocam zaten hemen hemen bu hızlarda seyrediyorduk 110 140 arası. ama yolun eğimi ve yolcu sayısıda fark ettiriyor yakıtı. araçta biz 4 kişiydik 100 76 75 78 kg. sizin aracınız nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahat adam -- 17 Haziran 2014; 19:28:17 >

• rahat adam kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkürler. 5.4 - 4 kişi için güzel değer. benim araç 316i tek kişi ben vardım araçta.
  • *rahatadam

arkadaş nasıl 1.2 TSI golfden memnunmusun, tavsiye edermisin. yoksa 1.4 mü dersin.? artıları eksileri nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feykbey -- 22 Haziran 2014; 12:20:19 >
  • feykbey kullanıcısına yanıt
    Araç güzel ama tabiki bi 122 ps değil. 122lik olanı kullanmadım daha önce hiç, gidişini çekişini bilmiyorum o yüzden. Ama 105lik olanın şimdiye kadar bi aksaklığını eksikliğini görmedim. Jetta bile zorlanmadan gidiyor bu motorla. Motordan yana sıkıntınız olmasın. 1.4 olanın yakiti bi miktar daha fazla ve vergi dilimi farkli. Bu yüzden biraz daha fazla vergisi oluyor aracın. Yakıtı+vergiyi+3,5 bin lira fiyat farkını karsilayabiliyosaniz 1.4 alın. Ama gerek yok o kadara diyorsanız 1.2 bile işinizi görecektir.

- yönlerinden bahsetmek gerekirse yokusta uygun deviri yakalaman lazım. Düşük devir ile yokus cikamiyorsun kalıyor. Ama turbo devreye girdiyse, o aralığı yakaladiysan dizel gibi kafa bile kaldırıyo. Ama dediğim gibi uygun devir ve viteste cikman lazım yokuşu.

Şahsi fikrim 1.4 almaktansa o fiyat farkıyla cam tavan yada bi-xenon falan ekletin. Ama tabiki almadan önce iki aracida test etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahat adam -- 22 Haziran 2014; 23:28:16 >

• Tesekkurler

• peki bir soru. bu 1.2 tsi motoru dsg ile kullanarak mı daha az yakar yoksa manuel ile mi?
  • kanoute K kullanıcısına yanıt
    dsg ile veya manul de ( kendinize sürücü olarak güveniyorsanız - ancak 1,2 Motor ufak olduğundan bunu ayarlamak biraz zordur ) aynı yakar . Kesinlikle DSG de kullanın derim ben.
    Bu araçları kullanırken YAKIT tüketimini en aza indrimek istiyorsanız, GAZ PEDALI İLE TRAFİK AKIŞI arasında gaza dokunmayı kendiniz ayarlayacaksınız.
    Seri kullanırsanız Yakar , sakin bir sürüş ile çok az yakar.
  • bizim anamız ağlıyor, maşallah diyin

1.6 tdi dsg
  • N0YAN kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar merhabalar

ben aracımı 2. el 1.2 düz vites aldım ve umutsirvan arkadaşımızın tüketim değerleri bana uyuyor 2. depomu fulledim ve ikiside %70 şehir içi %30 şehir içi otoban yani açık trafik olmak şartıyla değerlerim 7.8 ile 8.0 arasında değişmektedir. çok sakin bir kullanmakla beraber gaza dahi pamuk tabiri ile basmaktayım. Buna rağmen ben öyle 5.3 gibi astronimik denen rakamları göremedim. 6 ya havada karada rağzıyım. fabrika verileride şehir içi 5.9 demekte ben bu değerlerden müzdaripim acaba servis ile bu durumu bir paylaşmak gerekir mi?
  • Iyi gunler arkadaslar, bu gun Kapora vererek 1,2 midline plus manuel golf aldim. Tahminen haftaya sali istanbuldan teslim alicam. Karar vermek 1,2 tsi motor icin zor oldu uzun arastirma yaptim, internetten bir cok yorum okudum sonrasinda vw kalitesine guvenerek alma yonunde karar verdim...
    Benim gibi kararsiz olan arkadaslar icin teslim aldiktan Sonraki ilk izlenimim, yakit tuketimi vs. Konularinda paylasim yapmayi dusunuyorum, Umarim kafasinda sroun olan Arkadaslar icin faydasi olur

• iyi günler arkadaşlar 1,2 midline plus manuel aracımı teslim aldım, aldığıma pişman olmayacağım bir araç olduğu kanaatine vardım.
    araç iç kısmındaki ilk izlenimlerimi sıralarsam;
    - iç aksam da kullanılan malzeme kalitesi tatmin edici
    - araç hareket halinde iken dış ortam sesi gayet iyi
    - iç hacim önceki kasalara göre daha ferah geldi bana,
    - midline mi comfort line mı diye düşünenler için zevk meselesi diye düşünüyorum, param var diyen için üst donanım daha tatmin edici ama midline plusda yeterli bence
    - bagaj kısmına gelince en kuçuk boy 1 adet valiz, orta boy 1 adet valiz ve normal uzun şekilde olan el çantalarından (orta boy valizden daha buyük) 1 adet rahatlıkla alıyor. beni memnun etti açıkcası

araçla aldıktan sonraki kullanımım için yakıt tüketimi ve motor gücüyle alakalı şahsi kanaatlerime gelince;

- henuz araç 450 km de 200 km istanbul şehir içi, 250 istanbul bolu arası yaptım, depo menzil mesafesi şuan için 280 km daha gösteriyor. aracı bayiden ilk aldığımda leventten anadolu yakasına geçtim, yoğun trafiğe de girdim takriben 5-7 km civarı araç 11 lt ye kadar gösterdi, akabinde yol açılması ile birlikte 8,2 lt ye kadar düştü, istanbul içi kullandığım sürede 200 km de ortalamam 7,4 civarı seyretti,

bolu yolunda bagaj yukarıda belirttiğim şekilde dolu, klima açık ve 3 yetişkin iki çocuk (5-6 yaşlarında) 120-130 km ortalama hızlarda iken bolu dağına kadar 5,7 lt leri gördüm, bolu dağı tünelini tırmanırken 6,1 civarına kadar çıktı ancak hiz noktasında bir kısıtlamam olmadı 150-160 da gördüm, 120 yi aşağı düşmedim,

ilk verilerim bu şekilde ben memnun kaldım alacak kişiler ilk elden bu verlere göre kendi kanaatlerini oluşturabilirler,

• Bu gun volu Cankiri arasi 200 km daha yol yaptim yol otoban olmayip yer yer engebeli 90-100 arasi hizla seyrettim ara ara daha az hiz da yaptim, iki yetiskin bir cocuk klima zaman zaman acik bagaj dolu ortalama tuketim 5,6 lt ful.depo menzili 900 km olarak tamamladim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.