Şimdi Ara

Golf 6 dizel kullanıcısı olarak, Golf 7 dizel test ettim. Fotoğraflar ve izlenimlerim + video (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
4
Favori
34.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Emeğinize sağlık yalnız golf v40ın kalemi değil.
    Golfün rakipleri focus i30 c4 gibi araçlar.
    O açıdan fiyat kıyaslaması yaparsak dizel olayında resmen fahiş ücretlerle karşılaşıyoruz dediğiniz gibi.
    DSG'yi de işin içine katarsak manuel/benzinli golf en ideal seçenek olur.
    Ve şunu ekleyebilirim eskisi sınıfının en iyilerindendi,yenisi de bıraktığı yerden devam etmiş.
    Kompakt sınıfın en iyi araçlarından biri.
  • Detaylı ve başarılı bir inceleme olmuş. Emeklerinize sağlık,
    selamlarımla.
  • bilgilendirici bir inceleme olmuş. artık şu golf 1.2tsi gelse de incelesek.
  • Bence de Golf7 başarılı fakat premium markaların benzer modelleriyle eş premium bir araçmış gibi gösterilmesindense,kendi segmentindeki C sınıfı araçlarla kıyaslanması daha doğru olur.Örneğin i30,ceed,focus,auris,c4,308,guiletta,delta,mazda3 hb,leon,astra j v.s
  • Çok teşekkürler objektif bir değerlendirme olmuş, benim en çok merak ettiğim teknik veriler konusunda da soru işaretlerini gidermiş oldunuz.Dizel artık devre dışı denebilir, benzinli manuel ve ekstra konfor isteyenler için + dsg cazip görünüyor.
  • 1.6 TDI Golf çok pahalıya geliyor. 1.2 TSI gelse de, millet alınası bir Golf görse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Emeğinize sağlık yalnız golf v40ın kalemi değil.
    Golfün rakipleri focus i30 c4 gibi araçlar.
    O açıdan fiyat kıyaslaması yaparsak dizel olayında resmen fahiş ücretlerle karşılaşıyoruz dediğiniz gibi.
    DSG'yi de işin içine katarsak manuel/benzinli golf en ideal seçenek olur.
    Ve şunu ekleyebilirim eskisi sınıfının en iyilerindendi,yenisi de bıraktığı yerden devam etmiş.
    Kompakt sınıfın en iyi araçlarından biri.

Arkadaşım k.bakma da 2 lafından birisi V40.Neymiş bu V40 Golf 7'den çok üstün erişilemez seviyede görüyosun.Arkadaşım motoru mu çok üstün,şanzımanı mı,konforu mu,yalıtımı mı bi açıklayıver cidden bilgi eksiğim varsa tamamlamış olurum bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

tamamlayayım.
    Kompakt sınıfın 2 bölümü var.
    Biri bildiğimiz kompakt sınıf,biri premium kompakt sınıf.
    V40da premium kompakt sınıf bir model.
    Nesi farklı derseniz,en başta imajı gelir.
    Herkese hitap eden araçlar değiller premium kompakt sınıflar.
    Lüks kalıyor yani.
    Giulettanın tasarımı yol tutuşu golfte var mı?yok.
    A3ün kalitesi?yok.
    A serisinin duruşu ve markasından kaynaklı imajı?yok.
    1 serisinin arkadan itiş ve sürüş dinamikleri artı marka özellikleri?yok.
    v40ın toplamda sunduğu güvenlik konfor tasarım firmanın sağlamlık imajı(dsgyi hatırlayalım)gibi özellikler?yok.
    Bu 4 aracın imajı da golfte?yok.
    Olması da istenmiyor zaten.VAG grubu kendi içinden A3ü göndermiş oraya,golfü napsın?
    Golfün yeri,üretiliş amacı belli.
    Alt Kompakt sınıf.Yani daha çok tercih edilen,bolca seçenek sunan,belli bir kitleye değil de herkese hitap edebilen bir otomobil.
    O bölümün de en iyi araçlarından zaten söyledik.
    77k ya full dizel satıyor diye golfü v40a falan rakip göstermek komedi olur başka bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 18 Kasım 2012; 0:12:59 >

• Diğer arabaların dizel modellerinin fiyatlarına bakınca dizel başlangıç fiyatı pahalı gibi geliyor ama bunda trend ya da midline plus donanımların olmaması direk comfortline'den başlaması olabilir...Mesela focus style,astra sport ile golf comfortline denk düşüyor bunlar birbirine yakın fiyattalar ama bir c4 ve megane,ceed fiyatlarına bakınca çok pahalı kalıyor...Full donanımlarda bakınca gene focus,astra fiyatları birbirine yakın c4 e-hdi+otomatik ile 59bin 'e yalaşıyor,magane anca 1.6dci 130bg ile 60bin'e yaklaşıyor...
    Şuan dizel olarak magane ve c4 (e-hdi manuel olmaması bir eksik) , ceed vs. daha fiyat avantajlı gözüküyor...
    DSG girince aradaki fark gerçekten uçmuş...Bu yüzden Golf alacaksam benzinli alırım...
  • inceleme için teşekkürler
    ---
    mk4'ün sağı solu ile oynaya oynaya 3 kasa daha çıkardılar helal olsun
  • valla herkes 1.2 TSI diyor benim gibi ; doğuş bir güncelleme yapabilir talebi hissettiği gibi fiyatlarında ...
  • Firma tarihinde ilk kez hatchback çıkarmış olan Volvo, nasıl oluyor da hatchback sınıfının yaratıcısı Golf'ten bu kadar üstün görüyorsunuz anlamıyorum.

Bianconera'nın dediğine aynen katılıyorum.

Motoru mu daha iyi? Volvo citroen berlingo'da kullanılan 1.6 dizelin aynısını en prestijli modeli S80'de bile kullanan bir firma değil mi?

Golf TDI'ın performansı, kendisinden 10 beygir fazla olan V40'dan daha iyi değil mi? Yakıt tüketimleri 0.2 litre/100km V40'ta daha az.

Konforu mu daha üstün? Daha mı sessiz? V40 ve Golf'ü bir kere kullandın mı? diye sorarlar adama.

Sen kabul etsen de etmesen de, Focus platformunu kullanan, motoru psa'dan alan, şanzımanı ford'tan alan(firma adını tam olarak bilmiyorum ama sonuçta ford'da aynı şanzımanı kullanıyor) bir araç sabah kadar Golf'ün rakibir. Sen istesen de istemesen de.

Volvo V40 bu fiyattayken neden alınır? Farklı olmak için ve de gelmiş geçmiş en güzel tasarımlı hatchback'lerden birisi olduğu için.

1.2 TSI gibi şuan bana hitap eden ve benim gereksinimlerimi karşılayan bir motor sunsa Volvo ve Golf ile aynı fiyat etiketine satsa, ben Volvo 40'ı tercih ederim. Şuan Volvo'nun fiyat politikası tam bir saçmalık. BMW 1 ve Mercedes A'dan daha pahalı yapmışlar bazı kombinasyonları.

Tekrar tekrar söylüyorum, yanlış anlaşılmak istemem, V40 acayip beğendiğim bir araba, Volvo ise güvenle kullanabileceğim bir firma. Fakat V40 ve Golf 7 sabaha kadar rakiptir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

Firma tarihinde ilk kez hatchback çıkarmış olan Volvo, nasıl oluyor da hatchback sınıfının yaratıcısı Golf'ten bu kadar üstün görüyorsunuz anlamıyorum.

Motoru mu daha iyi? Volvo citroen berlingo'da kullanılan 1.6 dizelin aynısını en prestijli modeli S80'de bile kullanan bir firma değil mi?

Golf TDI'ın performansı, kendisinden 10 beygir fazla olan V40'dan daha iyi değil mi? Yakıt tüketimleri 0.2 litre/100km V40'ta daha az.

Konforu mu daha üstün? Daha mı sessiz? V40 ve Golf'ü bir kere kullandın mı? diye sorarlar adama.

Sen kabul etsen de etmesen de, Focus platformunu kullanan, motoru psa'dan alan, şanzımanı ford'tan alan(firma adını tam olarak bilmiyorum ama sonuçta ford'da aynı şanzımanı kullanıyor) bir araç sabah kadar Golf'ün rakibir. Sen istesen de istemesen de.

Volvo V40 bu fiyattayken neden alınır? Farklı olmak için ve de gelmiş geçmiş en güzel tasarımlı hatchback'lerden birisi olduğu için.

1.2 TSI gibi şuan bana hitap eden ve benim gereksinimlerimi karşılayan bir motor sunsa Volvo ve Golf ile aynı fiyat etiketine satsa, ben Volvo 40'ı tercih ederim. Şuan Volvo'nun fiyat politikası tam bir saçmalık. BMW 1 ve Mercedes A'dan daha pahalı yapmışlar bazı kombinasyonları.

Tekrar tekrar söylüyorum, yanlış anlaşılmak istemem, V40 acayip beğendiğim bir araba, Volvo ise güvenle kullanabileceğim bir firma. Fakat V40 ve Golf 7 sabaha kadar rakiptir.

+1

• quote:

Firma tarihinde ilk kez hatchback çıkarmış olan Volvo, nasıl oluyor da hatchback sınıfının yaratıcısı Golf'ten bu kadar üstün görüyorsunuz anlamıyorum.

Bir noktaya iyi değinmişsiniz.
    Sadece bu yüzden bile VW'yi kutlamak gerekiyor.
    Adamlar sağdan soldan motor almıyorlar.Kendileri geliştirip üretiyorlar.Artı olarak çoğu şeyin de öncüsüler.Mesela downsizing'i seri üretime geçirip halk seviyesine indirgeyen ilk marka VW.Diğer markaların düşük hacimli Turbo motorları daha sonra çıktı.
    Ayrıca şanzumanları da kendilerine ait.(Amarok'taki ZF hariç)
    Her ne kadar tartışılsa da çift kavramaya geçip onu yine halk seviyesine indirgeyen VW.Diğer markalar daha sonra çıkarmaya başladılar.Daha doğrusu satın aldılar(Getrag'dan)
    Sağdan soldan platform da almıyorlar..

Sonuç olarak platform olsun, motor olsun(TSI), şanzuman olsun(yağlı DSG'ler) VW takdiri hak ediyor.

Son olarak ekleyeyim,Doğuş ile VW'yi karıştımayalım.

• @shadowgeist
    V40'in ben Golf'ten güvenlik dışında üstün olduğu bir alan görmüyorum belki biraz yol tutuş olabilir emin olmasam da.
    Volvo'yu gereğinden fazla abartıyorsunuz kullandığı motoru,şanzımanı biliyoruz size göre premium bana göre kesinlikle değil..
  • quote:

quote:

tamamlayayım.
    Lüks kalıyor yani.
    A3ün kalitesi?yok.
    v40ın toplamda sunduğu güvenlik konfor tasarım firmanın sağlamlık imajı(dsgyi hatırlayalım)gibi özellikler?yok.
    Olması da istenmiyor zaten.VAG grubu kendi içinden A3ü göndermiş oraya,golfü napsın?
    Alt Kompakt sınıf.Yani daha çok tercih edilen,bolca seçenek sunan,belli bir kitleye değil de herkese hitap edebilen bir otomobil.
    77k ya full dizel satıyor diye golfü v40a falan rakip göstermek komedi olur başka bir şey değil.

Arkadaş premium sınıf kavramı marka imajına dönük bir tanımlamadır. Tüm bu araçlar c sınıfı hb karoserli küçük aile aracı kategorisinde yer alır. Sadece golf değil focus, i30, ceed vs hepsi premiumlarla mukayese edilebilir üstünlük kurduğu disiplinler de olabilir. Premium demek mutlak üstünlük anlamına gelmez. Eğer öyleyse mesela golfün 1.4 tsi 122,140 ve170 hb 6 ileri dsg ile piyasada cirit attığı dönemde esp testinde devrilmiş bir önceki a serisini, yine 2011 sonuna kadar üretimde olan 1.6 motorlu 115 beygirlik demode otomatik şanzımanlı 1 serisini nereye koyacağız. Bu araçların türkiye fiyatları da seni aldatmasın. Golf ile bu araçlar arasında almanyada benzer donanımda ortalama 1500-2000 euro civarında fark var. Yalnız şu dediğine katılırım. Golf kesinlikle premium sınıfta değildir. Zaten golfün üretiminden amaç muhtemelen önce pazar payı sonra kar maksimizasyonudur. Premiumlar için ise amaç önce yüksek kar marjı sonra pazar payı hedefidir. Aracın kendi sınıfının gereklerini en iyi şekilde karşılama becerisi o aracı marka imajından bağımsız olarak sınıfının en iyisi yapmaya yeterlidir.

Bir de şöyle bir mantık hatasına düşüyorsun. Araçların en öne çıkan özelliklerini baz alarak bunlar golfte yok o zaman golf bunlarla mukayese edilemez diyorsun. O zaman aynı durumun birbirleri için de geçerli olması icab eder. Birinin önde olduğu özellik diğerinde olmayabiliyor. Senin mantığınla o zaman golfün süspansiyon konforu giu da yok o nzaman giü golfle mukayese edilmez. Bagaj hacmi, teknik değerleri ve ergonomisi v40ta yok mukayese edilmez, arka koltuklardaki yaşam alanı 1 ve a serilerinde yok bunlar golfle mukayese edilemez mi diyeceğiz?

• quote:

kimin nereden ne aldığıyla ilgili değil mevzu.
    Araçların hitap ettiği kesim belli.
    1 serisini a3ü rakip görmediğiniz golfe v40ı rakip görmeniz artniyetinizi yansıtıyor zaten.
    Ayrıca v40 dışındaki premium sınıf kompakt hatch lerde de alt sınıf motorlar kullanılıyor.
    A3 buna en iyi örnek.
    Ama golf a3e rakip olabilir mi?
    olamaz.
    Basit bir mantıkla v40a da olamaz.
    quote:

Orijinalden alıntı: nilve

bak güzel bir noktaya değinmişsin.Golfle jettayı premium sınıf araba sananlar var
    Tekrar söylüyorum,golf beğendiğim bir araç.
    Ama her arabanın kadrajı belli.
    Golfün premium sınıf kompaktların arasında adı geçmez.
    Geçirmeye de uğraşmayın,sabaha kadar geçmez.

• quote:

quote:

tamamlayayım.
    Lüks kalıyor yani.
    A3ün kalitesi?yok.

fevkalade bir analiz olmuş. tebrik ederim.
    sadece mukayese edilemez kısmına katılmıyorum açıkcası. rakip gösterilebilir muhakkak fakat premium sınıf bir araç isteyen bir insan için golf bence akılcı bir seçim değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozturkce -- 18 Kasım 2012; 2:40:19 >

• quote:

quote:

tamamlayayım.
    Lüks kalıyor yani.
    A3ün kalitesi?yok.

Arkadaş başımıza otomobil gurusu kesildin gitti.
    Git bir v40 ı,yeni Golf ü test et ondan sonra gel burada ahkam kes.
    Adam bak gitmiş ne güzel test etmiş adam gibi yazmış.
    İnternetin başına geç oradan buradan izle,oku sonra burada yaz valla ben bu muhabbetten sıkıldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.