Şimdi Ara

GOLF 5 Tour- linkteki aracı yorumlayabilir misiniz??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aşağıdaki linkteki aracı almayı düşünüyorum..Özellikler olarak tam istediğim gibi..Donanımlı sağlam bir araç istiyordum istediklerimi karşılıyor.. motor eski teknoloji, ama aracı performanslı kullanan biri değilim, LPG taktırmayı düşünüyorum, ankaradayım LPG fiyatları burada diğer şehirlere göre daha da ucuz, yakıt da sorun olmayacak..
    Bu araçla ilgili yorumlarınızı, tavsiyelerinizi ve özellikle ne kadara alınmalı konusunda fikir verebilir misiniz??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-golf-sahibinden-satilik-servis-bakimli-golf-tour-30397908/detay

ikinci araç:
    http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2697301

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eruslu -- 23 Eylül 2010; 11:23:52 >

• Motoru sizin için problem değil ise iyi gibi duruyor. Fakat biraz pahalı sanki... Cruze o fiyata satılıyor
  • Şu anda 0 km olan golf 6 nın fiyatı 38bin bu aracı nasıl 33500 yazıyor anlamıyorum ben.Alacaksanız hayırlı olsun.Yanlız bu araç 33500 etmez.
  • motor sorun değil, çok araştırdım ama sonunda hitler motoruna razı oldum:)
    donanım olarak yeni golflerin comfortline ile highline arası bir donanıma sahip..38100 lira olan trendline, boş donanım, yeni kasa tabii ama ben donanımlı olsun istiyorum..o nedenle eski kasa alacağım herhalde..
    fiyatı ne olmalı acaba, 32000'e bırakır gibi adam ama, yakın zamanda golf alan arkadaşlar da fikir verebilirlerse sevinirim..
  • 3 yaşında eski kasa bir araç alıyorsunuz,Trendline boşta olsa yeni kasa ve 0 km. olarak 38 bin'e satılırken o araç 30 binden fazla etmez bence.
  • bu arada bu fiyat en uygunlarından 34500, 36000 gibi fiyatlar var..ben de bu kadar fazla olmasını anlamıyorum ama ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eruslu

bu arada bu fiyat en uygunlarından 34500, 36000 gibi fiyatlar var..ben de bu kadar fazla olmasını anlamıyorum ama ...

Almayın hocam bence,Golf 6 alın 0 km. olarak;jant,sis farı,park sensörü gibi donanımları eklettirip keyfinize bakın.
  • Golf Trendline alın 2011 model bakın keyfinize..

Deri direksiyon, vites topuzu ve el freni
    Ön ve arka okuma lambaları
    Yol bilgisayarı
    8 hoparlörlü mp3-cd çalar
    Yarı otomatik klima
    ön Kol dayama
    Sürücü koltuk yükseklik ayarı
    ABS + EBD + ASR
    Arka havalandırma ızgarası
    Gündüz farları
    soğutmalı, yalıtımlı, kilitli torpido

vs. yeterli donanımlar mesela (bence) enoman arkadaşın dediği gibi uzun vadede

-15'veya 16' alaşım jant
    -ön sis farları
    -Park sensörü
    -Cam filmi

ekletililir, canavar gibi de olur
  • trendline paketi 38000( hatta bu fiyatta bildiğim ESP falan da yok ), şimdi 38000'i gözden çıkardığımda aklım başka araçlara da kayıyor..linkteki araç 31-32 gibi fiyatlara alınmaz diyorsunuz yani..
  • o araç o fiyat etmez
    3 senedir trafikteki bir araca o parayı vermek yerine sıfırını almak daha mantıklı.
    30dan fazla vermeyin o araca.

araç servisin önünde çekilmiş. bayinin sattığı ikinci el araçlardandır muhtemelen.
  • Siz bilmezmisiniz ki foruma sorarak araç alınmaz. Mutlaka ama mutlaka uygun değildir o araç. Ya daha ucuzu bulunur yada başka bir alternatif vardır.
  • bence guzel arac motora tupte takılabılır.. hıtler motoru omurluktur:) oncekı kasa yenısıne oranla cok daha tok duruyor
  • ben 2 ay önce golf IV 2003 102 bg sattım --- fiyat 23.000 di
    bu durumda 32.000 bu araç için gayet iyi

ancak sıfırı 38.000 olduğu için arkadaşların da değindiği gibi.....
    ben sıfır alırdım...
    eğer ben bunu istiyorum diyorsanız... bir iki şeye dikkat etmek lazım bu motorla ilgili

102 bg lik 1.6 motorun çıkarabileceği bir sorun var...

bobin yakar--bujilerin üzerindeki ateşlemeye yardım eden parçalar adet --80 tl her 6 ayda bir kesin bir tane değişiyordu (özel servis)
    (belki benim araçta bir sorun vardı bilmiyorum)

bunun dışında kronik hiçbir şeyle karşılaşmadım

ancak alırken piston basınçlarına ,vites geçişlerine, pistonlarda yağ kaçırma varsa ona da bir bakmak lazım.....
    bu üçlü önemli

birde yetkili servise girmeyeceksin vw le

temiz tamiri kolay bir motor... birçok iyi usta halleder bunu...şimdiden hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wreith -- 23 Eylül 2010; 10:09:27 >
  • 38000 vermek istemiyorum açıkçası, o parayı verirsem başka sağlam dizel falan da alabilirim..
    bu dediğiniz piston basınçlarına ,vites geçişlerine, pistonlarda yağ kaçırma olaylarına serviste baktırabilirmiyiz..bu 101 nokta testi falan yaparken bunlara bakmıyorlar herhalde değil mi??

bir de ankarada var aynı araçtan, daha temiz, ama o fiyatı 34500 yazmış, ona pahalı diyorduk bu daha pahalı tabii..servise eylül ayında girmiş daha, ama telefonla konuşup bir fiyat öğrenmem lazım..linkte şu:

belki iki aracı da karşılaştırabiliriz..
  • O arabanın o parayı etmesi için tsi dsg olması lazım , 1.6 102 beygir golf ne kadar temiz olursa olsun o para etmez.......28-29 bin liraya alınabilir.....
  • http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2697301
    bu da fena değil temiz araç belli ancak önemli olan motor

piston basıncına bakmak için bujileri tek tek çıkarıp içine bir aparat sokmaları gerekiyor
    ve her bir piston için motor 3 normal piston+ 1 açık (aparat takılmış piston) şeklinde marşa basılıyor.
    tek tek 4 kere marşa basıldıktan sonra alınan basınç değerlerinde farklılık yoksa, tüm pistonlar ve iç aksam sağlam demektir.

ayrıca motor çalışır durumda yağ çubuğun deliğinden yağ yakma durumu ( yani piston üzerine kaçırma durumu ) anlaşılabilir.
    bunun için çubuğu çekip çıkan duman vs varmı diye bakılır, görüntü de yoksa, mendil gibi ince bir şey bir 20 30 sn tutarsanız çubuk girişine,
    orada da bir yağ vs kalıntısı yoksa motor temiz demektir.

üstteki piston basınç olayı için biraz buji bobin sökme işi oluyor , yarım saat sürer ama temiz yol o da.
    mecbur değilsiniz ama bu işlem için...

önemli bir sorun zaten takılan cihazla özel veya yetkili servis tarafından tespit edilebiliyor...

asıl dikkat etdilmesi gereken konu, onların anlayamayagağı ufak hataları görebilmek.... sonuçta %90 a ulaşana kadar hata vermiyor parçalar.

en son olarak vites kutusunu da anlamak lazım ki, onu golf kullanan birisi veya servisler ( kısmen ) anlayabilir.
    geçişlerde , 3-4 4-5 aralarında , geride bir farklılık olup olmadığı hissedilir.

ben golfe o kadar alışmıştım ki 3 ay önceden bi sıkıntı olduğunu hisseder olmuştum.

nitekim motor kapak contamda kısmi yanma olmuştu, otomotiona götürdüm ( doğuşun merkezi )
    adamlara viteste sıkışık trafikte ve rölantide titreme vs olduğunu söylüyordum....
    teste soktular .... tertemiz dediler
    görevliye söyledim....bence çaktırmadan ver gitsin doğuşa dedi madem temiz diyorlar

sonra 2 hafta geçti arızayı verdi , tamam dedim patladı şimdi yandık
    sonra özel serviste 600 tl ye değiştirdik tertemiz halloldu
    yetkili olsa .... oydu buydu 3000 5000 den açarlar kapıyı

bu da doğuşla ilgili çekincelerimin nedenidir..... ancak bu 102 lik motoru severim... heryerde ustası bulunur iyi kötü.... çok var bu araç
    dsgli tsi a güvenmiyorum pek
    bunu da bir anı olarak eklemek istedim

biraz uzun oldu ama...

sonuç : golf iyi araçtır, alacağınız araçlarda bu km lerde ve 2008 modellerde bir sorun olacağını sanmam ama 3 serviste bir kontrol ve 3 testten en azından
    yağ çubuğu testini yapmak lazım

çok uzadı

görüşmek üzere
  • quote:

Orijinalden alıntı: eruslu

38000 vermek istemiyorum açıkçası, o parayı verirsem başka sağlam dizel falan da alabilirim..
    bu dediğiniz piston basınçlarına ,vites geçişlerine, pistonlarda yağ kaçırma olaylarına serviste baktırabilirmiyiz..bu 101 nokta testi falan yaparken bunlara bakmıyorlar herhalde değil mi??

bir de ankarada var aynı araçtan, daha temiz, ama o fiyatı 34500 yazmış, ona pahalı diyorduk bu daha pahalı tabii..servise eylül ayında girmiş daha, ama telefonla konuşup bir fiyat öğrenmem lazım..linkte şu:

belki iki aracı da karşılaştırabiliriz..

hocam ne uğraşıyorsunuz bu fiyatlarla ikinci el ile sıfır hitler motorlu jetta 34900 satışı var şuan ikinci el daha kıymetli oluyor anlaşılan
  • linkteki golfun edeceği max 25- çoook çok temizse 26bin tl dir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

linkteki golfun edeceği max 25- çoook çok temizse 26bin tl dir..

O para 2005-2006 model 102 HP Primeline Golf'leri veriyorlar ancak.
  • valla anlamadım arkadaşlar, bu dediğiniz fiyatlara ikinci el alan bir tanıdığınız var mı??
    dediğiniz fiyatlarla bu fiyatlar arasında çok fark var
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.