Şimdi Ara

Golf 5 1.6 fsi Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
7.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arabayı alalı fazla olmadı kafama takılan bırsey var bılen anlayan arkadaslar varsa yardımcı olurlarsa sevınırıım. Aracım 1 2 3 4cü vıtese kadar cok ıyı hızlanıyor 140kmh kadar cok ıyı cıkıyor ama ondan sonra gıtmıyor devır 3500 cıvarı kalıyor ıbrede 140kmhde kalıyor rampa asagı 200ü goruyorum ama normal yolda 141 bıle olmuyor sebebı nedır acaba bugun ustaya gosterdım normal dedı ama ıcım rahat etmedı acıkcası bırden burdan dınleyelım yardımcı olursanız sevırım. bir kac bılgı vereyıım aracım 2004 comfortlıne 1.6 fsı 115.

• 140a kadar düz yolda sabit dedi usta öyle mi? sorununuzun nedenini bilmiyorum fakat o ustayı hemen değiştirmenizde fayda var
  • walla oyle dedı normal bu dedı ya ıyı anlayan bırısı yokmu telefonla gorusebılecegım bır usta yada baska bırsey ıste cunku normal bısey degıl bu araba 3cü viteste 135 i goruyor zaten 4,5,6 nın hıcmı fonksıyonu yok yanı + 140 kadar delı gıbı cıkıyor cok ıyı. daha once gaz kesme dıye bırsey duymustum arabanın gazı kesıyorlarmıs 500 beygırde olsa belırlı bır hıza gelınce gaz yemıyor gıtmıyormus dıye duymustum acaba oyle bıseymı bırıde egsoz yada katalızıtor pıslenmıstır dedı
  • aynı motora (1.6 fsi) ve aynı model yılına (hatta donanım da comfortline :) ) sahip touran kullanıyorum. 140da takılması aracın normal değil bence. touran 1,5 tonluk ağırlığıyla çok zorlanmadan 160 görüyor (daha fazlası için kendime güvenemiyorum ). 6. viteste hız bekleme zaten, uzun yolda ekonomi vitesi o; ama 4 ve 5 de 140ın üstüne çıkabilmen lazım.
    bir de şöyle bir şey var yanlış bilmiyorsam: fsi yakıt karışım oranına normal motorlardan biraz daha fazla müdahele etmeyi seviyor ve bu oranı birçok fazla sensörden (ekzoz çıkış kalitesi, benzin yanıcılık oranı v.s.) gelen veriye göre devamlı anlık hesaplıyor. benim araçta 2-3 dfa gaz çıkış kalitesi düşük uyarası aldım ve motor bariz bir şekilde çekişten düştü, tüketim ortalaması inanılmaz arttı normal haline göre. bu uyarıların sebep olan sorun düzeltilmeden, sadece uyarı ışığı/mesajı da kaldıralabiliyor sanırım (böylece siz farkında olmadan sorun devam ediyor ve aracı etkiliyor). aracınıza böyle bir şey yapılmış olabilir mi acaba önceden?

• 140'tan sonra ivmelenmesi yavaşlıyor tabi;ama yine de takılıp kalmıyor.

Yalnız 3.viteste 135 km/h'yi nasıl görüyorsunuz ben onu merak ettim.Golf'te işler farklı mı bilemem;ama Passat'ta görmez.
  • FSİ motor dediğiniz gibi 140 kadar gayet rahat cikiyor.Sonrasinde da gidiyor ama biraz daha yavaş hızlanabilir ama durma diye bir şey yok.FSİ motorluaracımızdan memnunduk ama benzinli araçlar insanın belini büküyor Fakat binilesi bir araç.
  • araç kaç km'de? arada sırada yüksek devirlerde mi kullanılıyor yoksa hep düşük devirlerde mi kullanılıyor?
    Aracın bakım durumu nasıl? Zamanında bakım yapılıyor mu?
  • Ben 65 bin km kullandım Fsı golf ama o dediğiniz sorun hiç olmadı bende. Aynı arabadan arkadaşımda vardı, onda da olmadı. Bence durum hiç de normal değil
  • Ben de 3 yil kullandim 1.6 FSI. Bahsettiginiz durum bence de normal degil.
  • aracta 260 kadran var zaten biraz daha arastırma yaptım benım gıbı aynı sorunu yasayan bır 140ı gecmıyormus arac arkadas servıste cok ugrasmıslar ama sorunu cozemeyınce 2 tane uzman ekıp gelmıs aracı kontrol etmısler ön ve arka susturucuların degısmesını önermısler ve sorun tamamen duzelmıs kesın bızımde oyle bır sıkıntı var dıye dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukiyanen -- 11 Aralık 2010; 2:26:25 >
  • arkadaşım kadran işine hiç takılmamalısın bence. araçta 300 km hız kadran olsa araç 300 yapacak diye birşey yok. kadranlarla araç kapıştıran insanlara illet oluyorum,sözüm meclisten dışarı
  • Şanzıman dişli oranları aynı değil.

1.6 MPI 102 HP Jetta ile 1.6 MPI 102 HP Passat alan kuzenim bileğini kesecek kadar yemin ediyor ki bu motorlar aynı değil, farklı ama ben de biliyorum ki motorlar aynı ama şanzımanlardaki dişlilerin oranları farklı.

1.6 FSI 115 HP 155 NM 16V DOHC motorun maksimum torku 4.000 (tam 4.400) devirde ve maksimum gücü de 6.000 (tam 5.800) devirde veriyor yani motorunuzun nefesi, her ne kadar atmosferik de olsa, orada bitmiyor. Maksimum hız 194 km/h olarak gösteriliyor ki sizin araç ibrede 200 km/h'yı görmesi gerek.

Herhalde:

1. Motor sağır kaldı (hep şehiriçi gitti)
    2. Enjektörlerin birisi tetiklemiyor
    3. Manifoldlarda kurum var
    4. Hava besleme kanalı tıkalı
    5. Baskı ve balata eskidi

Bence maddi açıdan yük olacaksa Özel VW servisine gidin, arıza tespip cihazına bağlatın (Bu arıza tespit cihazı Baltık Ülkelerinde 100-200 Euro'ya satılıyor, Türkiye'de 3-5 bin TL'ye alıcı buluyor) ve arıza kodlarını okutun ama araç belli bir hızdan sonra elastikiyetini kaybetmişse büyük ihtimalle bu durum ya enjektör performans arızası ya da artikülasyondan (hava beslemeden) ötürüdür.

1.6 FSI 4/16 1598 81 kW (110 PS) bei 5800 min-1 155 Nm bei 4400 min-1 BAD 194 km/h 01/2002–06/2006

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

140'tan sonra ivmelenmesi yavaşlıyor tabi;ama yine de takılıp kalmıyor.

Yalnız 3.viteste 135 km/h'yi nasıl görüyorsunuz ben onu merak ettim.Golf'te işler farklı mı bilemem;ama Passat'ta görmez.

Golf 5 1.6 fsi Yardım

• selamlar,

yaklaşık 5 ay önce 2006 model 66 binde gol fsi triptonik araç aldım. Aldığımda fazla dikkat etmemiş olabilirm ama 1-2 aydır aracım çekişinde sıkıntı var gibi görünüyor.
    3000 devire çıktığında motor çok bağırıyor, ivmeleniyor fakat çok istediğim gibi değil. Spor modu veya manual’e de alsam aynı şekilde bağırıyor motor.
    Bu FSI nedeniyle midir? Daha önce 2000 golf 1.6 vardı hiç bu kadar bağırmazdı motor ve daha ivmeli giderdi.

Fikrinizi öğrenebilir miyim?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: raikkonen999

140a kadar düz yolda sabit dedi usta öyle mi? sorununuzun nedenini bilmiyorum fakat o ustayı hemen değiştirmenizde fayda var

Bende 2000 H100 var o yapıyo 140 lan ne saçma bi ustaymış o aptala bak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.