Şimdi Ara

GOLF 1.4 TSI, MAZDA 3 1.6 SEDAN TOURIN, ASTRA 1.3CDTI ENJOY Hangisi acele yardım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Golf 1.4 TSI 122Hp Comforline Fiyatı=46500TL Şehir içi 100km'de 8.2Lt yakıyor
    Mazda 3 1.6 Sedan Tourin Fiyatı=34500TL Sehir içi 100km'de 8.9Lt yakıyor
    AStra HB 1.3 CDTi Enjoy Fiyatı=37000TL Şehir içi 100km'de 6.3Lt yakıyor

Bu üç arabadan hangisini alacağımıza karar veremedik. Önce Astra almayı düşünüyoruk, Servisinin çok kötü olduğunu duyduk ve biraz soğuduk.
    Mazda ve Golf'ün yakıt tasarrufu çok kötü. Senede 25.000km yaparız. Şimdi sorularımı sorayım.
    1)MAzda alıp LPG taktırsam nasıl olur. Aracı etkilermi. LPG araca zarar verir mi? ARaç garanti dışı kalır mı?
    2) Astra alsam Gerçektende serviste sorun çıkar mı? (Garanti bitene kadar mecburen yetkili servise gideceğiz)
    3) Yada Golf mü alayım. Golf alırsam LPG taktırmam bu seferde çok yakacak. Offf kafam çok karıştı Arkadaşlar acilen yardım edermisiniz.

• Serviste sorun filan çıkmaz arkadaşım.Ne kadar büyütüldü bu Opel servisleri.Belki biraz kavga dövüş edersin ama işini hallettirirsin ( aldığın araçta sorun çıkarsa elbette,çıkmazsa servisle işin bakımdan bakıma olur),bakım aralıklarıda 15 bin km olup,yaklaşık 300 YTL civarıdır.
    -Mazda kasa değiştirecek tavsiye etmem.Ayrıca bu 3 araç içinde en çok yakan Mazda dır.10 lt civarında dolanırsın tüketim olarak.Kaldı ki sıfır alacağına göre garanti süresince LPG de takamazsın.Genel olarak sorunsuz bir araçtır.Klasik Mazda kalitesi.
    -Golf güzeldir,fakat fiyat olarak çok yüksek.Bütçeyi sarsar.
    -Astra 1.3, en alt vergi diliminde,en az yakan,en az bakım masrafı olan araçtır.
    Bu araçlar içinde alınabilecek en ekonomik araç Astradır.Serviside,anlayan ustasıda boldur.Bu konuda dert etme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tenekekutu

Serviste sorun filan çıkmaz arkadaşım.Ne kadar büyütüldü bu Opel servisleri.Belki biraz kavga dövüş edersin ama işini hallettirirsin ( aldığın araçta sorun çıkarsa elbette,çıkmazsa servisle işin bakımdan bakıma olur),bakım aralıklarıda 15 bin km olup,yaklaşık 300 YTL civarıdır.
    -Mazda kasa değiştirecek tavsiye etmem.Ayrıca bu 3 araç içinde en çok yakan Mazda dır.10 lt civarında dolanırsın tüketim olarak.Kaldı ki sıfır alacağına göre garanti süresince LPG de takamazsın.Genel olarak sorunsuz bir araçtır.Klasik Mazda kalitesi.
    -Golf güzeldir,fakat fiyat olarak çok yüksek.Bütçeyi sarsar.
    -Astra 1.3, en alt vergi diliminde,en az yakan,en az bakım masrafı olan araçtır.
    Bu araçlar içinde alınabilecek en ekonomik araç Astradır.Serviside,anlayan ustasıda boldur.Bu konuda dert etme.

AStralarda sıfır aldığında bile sorunla karşılaşabilirsin diyorlar. Gerçektende sorunla karşılaşma olasılığı yüksekmidir.?
  • Aynı konudan 2 tane açmışsınız. Yorumlar bölünmesin.
    Lütfen diğer konudan devam edelim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29681262/tm.htm

İyi forumlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.