Şimdi Ara

Gold Sertifikalı Psu Tavsiyesi Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan xilence xp750 psu kullanıyorum aslen memnunum herhangi bir sorun da yaşamadım ancak 650-750w gold sertifikalı bir güç kaynağı almak istiyorum. Sessiz bir pc kullanıyorum ve bu şekilde devam etsin istiyorum fan gürültüsü yada buzzing noise olmayan bir güç kaynağı arıyorum bütçe 1500tl tavsiyenizi paylaşırsanız memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıllardır N11'den alışveriş yaparım. Yüzlerce sipariş verdim, hiç mağdur olmadım. Çok yüksek alışveriş trafiği olan yerlerde ara sıra sorunlar olması da istatistiksel olarak normaldir.

Daha yüksek bir ücret ödeyerek Vatan'dan alışveriş yapmayı tercih ettiğiniz için N11, Trendyol gibi platformları ve İtopya'yı gömme refleksi geliştirmenizi ve bunu desteklemek için Şikayetvar yorumlarını kanıt gösterme çabalarınızı anlıyorum ama bu hiç gerçekçi bir yaklaşım değil. Zira sizin alışveriş yaptığınız Vatan Bilgisayar'ın Şikayetvar sitesindeki puanı N11'den de, İtopya'dan da daha düşük  

• https://www.itopya.com/corsair-rmx-series-rm750x-750w-80-gold-siyah-full-moduler-135mm-fanli-psu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Giacchino -- 30 Ağustos 2021; 18:13:4 >
  • Mesaj düzenlenmiyor, yukardaki linki adres satırına yapıştırın.

2021 Rm750x işinizi rahat görür. İtopyada 1000 TL

• Corsair RM750
    Sharkoon SilentStorm CoolZero 750
    Corsair TX750

biraz daha iyi olsun derseniz:

Fsp Hydro G Pro 750
    Xpg Core Reactor 750
    Corsair RM750X

Hepsi çok kaliteli ürünler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 30 Ağustos 2021; 18:31:19 >
  • Michael Giacchino kullanıcısına yanıt

Bu ürünler kuvvetle muhtemel iade dönen ürünler çünkü aynı üründe iki adet mevcut biri 999 diğeri 1600tl. Hatta 550watt rm550x olan 1266tl koymuşlar İtopya gözümde sabıkalı bir firma oradan tekrar alışveriş yapmayı düşünmem. Teşekkürler

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt

Hocam bizim buradaki vatan bilgisayardan Thermaltake toughpower gf1 750watt aldım. Tier list A kategorisindeydi kurulumu yaptım şuan için memnunum fan sesi yada buzzing noise ten eser yok voltaj

Occt tam yükte:

12v kanalından 12.168v

5.5v kanalından 5.07v

3.3v kanalından 3.32v den aşağı düşmüyor dalgalanma yok gerçi eski psu dada yoktu ancak hem geleceğe yatırım olsun hemde gold sertifikalı bir psu almak istedim açıkçası.

İlgi alaka gösterip cevap veren dostlara teşekkürler  

• Rm850x aldım burdan sıfır ürün gönderildi. Bahsetmiş olduğunuz pahalı olan ürünler eski sürüm olan ancak listelenmeye devam eden ürünler onlarda kampanya yok. Bu fiyatlara alınabiliyor yani.

Valla üstadım ürün kodlarına baktım her ikiside CP-902019 sürüm olarak geçiyor belki haklısınızdır ancak yeni olanın daha ucuz olması çok ilginç hatta tekrar baktım rm750x olan yani pahalı sürümü daha ucuza koymuşlar yaş tahtaya basmak istemedim açıkçası, hayırlısı olsun sizde iyi günlerde kullanın  

• 1600 TL dediğin ürün 2018 versiyon(beyaz) Ürün Kodu: CP-9020187-EU

2018 versiyon(siyah) olan 1530 TL. Ürün Kodu: CP-9020179-EU

2021 versiyon olan kampanyada 999 TL. Ürün Kodu: CP-9020199-EU

Yani iddia ettiğiniz gibi kodların aynı olma durumu yok. Ürün kodları aynı değil.

Zaten koda bakmaya bile gerek kalmadan pahalı olanların eski versiyon olduğu görsellerden rahatça anlaşılıyor.

2021 versiyonlarda kampanya var. Hatta 650W olanı 649 TL şu anda.

Ürünlerde sorun yok, şu sıralar PSU'larda çok rekabetçi kampanyalar var. Geçenlerde MSI MPG PSU'da çok cazip fiyatlar vardı.

• ehhalil kullanıcısına yanıt

Hocam eski ürünün daha pahalı olması bana anlamlı gelmiyor neticede yeni ürünlerin daha geliştirilmesi gerekir atladığım bir nokta varsa beni aydınlatın lütfen

• Eskisi daha iyi olduğu için pahalı değil. Bu şekilde bir anlam aramaya kalkarsanız yanılırsınız. Üretimi sonlandırılmış, sadece stoklarda kalan son partilerin satıldığı bir üründe üretici/marka fiyat desteği vermez. Mağazalar, maliyetlerine göre yapabildikleri kadar indirim yapabilirler sadece. Yeni versiyonda ise şu an üretici/marka fiyat desteği vererek rekabetçi olmaya çalışıyor muhtemelen. Piyasaya yeni sürülen bir ürünün "lansman fiyatları" gibi düşünülebilir. Önceki mesajımda belirttiğim MSI MPG PSU da piyasaya yeni sürülen bir üründü ve MSI çok cazip bir kampanya ve ekstra indirimli fiyatlarla PSU piyasasına giriş yaptı. Corsair belki de MSI'ın kampanyasına karşılık vermek için damping yapmış olabilir. Şu sıralar sadece RMx serisinde değil, Corsair'in diğer PSU serilerinde de cazip fiyatlar bulmak olanaklı.

Hocam itopya söz konusu oldumu ben sizin kadar iyi niyetle bakamıyorum bu indirim olayına. Bahsi geçen psu lar için piyasada bu denli düşük fiyat verene de rastlamadım açıkçası...

• quote:

Orijinalden alıntı: Svideoz

Hocam itopya söz konusu oldumu ben sizin kadar iyi niyetle bakamıyorum bu indirim olayına. Bahsi geçen psu lar için piyasada bu denli düşük fiyat verene de rastlamadım açıkçası...

Bende pek güvenmem bu firmaya ama sorun yaşamadım belki şanslıyımdır :)

Sizin aldığınız psu da çok güzel ama biraz tuzlu sanki. 1500 lira sanırım.

• İtopya ile ilgili alışveriş tecrübem de yok, olumlu ya da olumsuz bir ön yargım da yok. Ben mağazadan bağımsız bir yorum yaptım, MSI ve Corsair PSU'lardaki rekabetçi kampanyaları anlattım.

İtopya dışında da cazip fiyatlara rastlamak mümkün.

650W an itibariyle 756 TL:

trendyol.com
    Corsair Corsaır Rmx Series Rm650x 650w 80+ Gold Siyah Full Modüler 135mm Fanlı Psu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    https://www.trendyol.com/corsair/corsair-rmx-series-rm650x-650w-80-gold-siyah-full-moduler-135mm-fanli-psu-p-132005097?boutiqueId=579131&merchantId=322515

750W an itibariyle 879 TL:

www.n11.com
    Corsair RM750X CP-9020179-EU 750 W 80+ Gold Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/corsair-rm750x-cp-9020179-eu-750-w-80-gold-guc-kaynagi-93346?magaza=dey-elektronik

Ayrıca CX-F serisinde de birçok mağazada cazip fiyatlara rastlamak mümkün.

Hocam arasak elbet düşük fiyat buluruzda bu tarz tanınmamış mağazalardan ürün almak cesaret işi

Bizde iade dönen ürünleri etiketlemek gibi bir uygulama genel olarak mevcut değil bunu yapan bildiğim bi vatan bilgisayar var iade dönen ürünler mutlaka kutu üzerinde etiketle belirtiliyor.

1400 e satın aldım hocam

Normalde geçen hafta sonu 1300 müş ben gittiğimde 1500 çekmişler ne ara arttı dedim geri dönecektim eleman merkezden teklif alalım isterseniz dedi tamam deyip bekledim 5 dakka sonra 1400 e düştüler 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Svideoz -- 31 Ağustos 2021; 19:40:57 >
  • Tanınmamış dediğiniz mağaza Trendyol ve N11 çatısı altında satış yapıyor sonuçta. Yani Trendyol ve N11 güvencesi var arkasında. Gelen üründe bir sorun görürseniz iade edersiniz. Bu arada ben bu mağazadan geçen ay iki ürün aldım. Ürünler sıfır, açılmamış ambalajda geldi. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Başka mağazadan cazip fiyata aldığım MSI MPG PSU da sıfır, jelatini üzerinde geldi. Yani fiyat cazip olunca ille de açılmış/problemli ürün gönderecekler diye düşünmemek gerek.

• https://www.n11.com/urun/corsair-rm850x-cp-9020180-eu-850-w-80-gold-guc-kaynagi-615038?magaza=dey-elektronik

Hiç düşünmeden alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 31 Ağustos 2021; 20:12:56 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İlginç bir kıyak geçmişler. Merkezle görüşüp fiyat indirme işine şaşırdım açıkçası.

Satın almış olduğunuz firma bu sektörün en büyüğü sayılır ve kurumsal bir işleyişe sahip olduğu için milyonlarca kişinin ilk tercihi. Ancak müşteri memnuniyeti konusunda iyi olduğu söylenemez, çok insanı mağdur etmiştir ve etmeye de devam etmekteler. Sözüm meclisten dışarı, özellikle teknolojiden anlamayan ve fiziksel mağaza harici elektronik ürün satın almayan eski kafalı insanlara internet iadesi olan ve elde kalan satılamayacak donanımların fahiş fiyattan kakalandığı tamamen kâr odaklı bir işletmedir. Yani çok güvenmeyin bu firmaya yarı yolda bırakılmanız uzak bir ihtimal değil.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu arada belirteyim, internetten satın almış olduğunuz ürünleri hiçbir sebep göstermeden 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Fiziksel mağazada ise satın almış olduğunuz ürünü sorunsuz ve sıkıntısız şekilde aldığınız kabul edilir ve iade işlemi tamamen firmanın inisiyatifindedir. Yani satın almış olduğunuz psu bozuk çıksaydı firma geri almama hakkına sahipti.

Bu sebeple internetten alışveriş her zaman daha güvenlidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.