Şimdi Ara

Gold Grubu dört şirketi için iflas erteleme istedi (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
930
Cevap
18
Favori
38.638
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2270tl sanalpazardan net alacağım var, üstüne yatacak gibi çakallar.
  • Kriz çinden kaynaklı geliyor orası ayrı herkes etkilenecek.

Ama bunların batması tamamen parayı yanlış kullanmalarından kaynaklı.

Vadeli alıp peşin satıyorlar sonra parayı ne yapalım diye saçma sapan yatırımlar yapıyorlar sonra alacaklının vadesi gelince para yok iflas koruma. Bu para buhar olmadı ya nereye gitti? 1 milyar tl borç diyorlar az para değil ki bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gold üretim yapmıyor tek yaptığı hazır ürünleri ucuza alıp pahalıya satmak.
    sattığın ürünün parasını adamlara ödemeyip oraya buraya kullanırsan batarsın

bunun mantığını çözemeyenler gelmiş krizin ayak sesleri gibi abuk sabuk muhabete girmişler
    allah akıl fikir versin diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

2270tl sanalpazardan net alacağım var, üstüne yatacak gibi çakallar.

Hocam Nasıl alacağınız var ürün sattınız satılan ürün kullanıcı tarafından onay verildiği halde sanalpazar oyalıyormu ?

• Hizlial asiri zamlanmis. Nasil kurtaracagiz alacağımızı?

• %5.9 komisyon,
    peşin fiyatına 9 taksit,
    anlaşmalı ucuz kargo,
    ücretsiz listeleme

gibi, sektörde rekabet sağlayan burnundan kıl aldırmayan rakibinin (rakiplerinin), ömürlerinde ilk defa kampanya ücretsiz listeleme indirim çeki vb yapmalarına bir nebzede katkısı olan sanalpazar, anladığım kadarıyla kendinden kaynaklanmayan grup şirketlerindeki bir takım mali sorunlar nedeniyle zor günler yaşıyor,

bireysel kullanıcının satış yapabildiği (c2c) en popüler 3 platformdan biri olan sanalpazar'ın kapanması hemalhemsat, nevaria gibi örneklerden sonra tüketicinin yararına değil zararınadır.

ben kendi çapımda 100 e yakın ürün listeleyeceğim, satılır satılmaz önemli değil, fakat sanalpazar'ın istatistiklerine az da olsa katkısı olur. olur da gold grubu şirketleri batarsa yada satılırsa sanalpazar'ın iyi konumda olması faaliyetine yeni sahip yada sahipleri ile devam edebilmesi için karlılığının ve tercih edilirliğinin devamı önemlidir. üyelerin sanalpazar'a olan güvenini yitirmediğini göstermesi bir şeyleri değiştirebilir.

sonuç olarak gold pc veya hızlıal ın batmasının sanalpazar'ı etkilememesi gerekir. sanalpazar büyük bir boşluğu doldurmuştu.

ayrıca,
    anlık günlük yeni üyelik teşekkürümüz vs ile 40 TL lik kombolarla az ekmeğini yemedi bu forum sanalpazar'ın.

şimdi destek zamanı.

http://forum.donanimhaber.com/m_113410056/f_//tm.htm#113410592

• Bu konudan anladığım bir şey ve tekrar emin olduğum iki şey var ;
    * Forum ceo kaynıyormuş. Bence firmalar yanlış kişileri işe alıyor :)
    * Düşenin sittin sene dostu olmazmış.

Hizlial firmasında çok kez alışveriş yaptım. Bir keresinde sipariş verdiğim monitörü bulamadılar ve aynı inç istediğim monitörü seçebileceğimi söylediler. 300 tl daha pahalı bir monitör seçtim. Dedim bunlar nasılsa yollayamayacak. Aynı gün kargoya verdiler.
    Türkiye'de, tamir görmüş ürünleri satmayan firma kalmadı. Daha geçende zenfone 2 laser aldım , test c model cihaz :) Firmaların asıl batış sebebinin özeti ise şurda ;http://www.niyazisaral.net/?p=34448

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtax -- 8 Ocak 2016; 19:31:57 >

• qqqqqq1 Q kullanıcısına yanıt
    valla , fiyatlara hiç bakmadım. beklemedeyim ben.
  • Hızlıaldan sadece bir Asus monitör almıştım hızlı bir şekilde kargoya verilmişti (2013 yılında ) sonrasında hiç alma fırsatım olmamıştı oradan o yüzden sonrasını bilmiyorum ama golddan ise mağaza aracılığı ile ps3 ve suanda kullandığım z506 ses sistemini almıştım tek sevmediğim tarafı sürekli kasko yapalım mı demeleriydi bunun dışında hiç bir sorun yaşamadığım firmadır kendileri ama ne diyelim hayırlısı olsun

• Arkadaşlar hızlıal çoğu ürüne 7 iş gününde kargolama yapmış. Bu hiç hayra alamet değil. Alım yapmamakta fayda var. Alım yaparsınız 1-2 ay göndermezler ürününüzü heba olursunuz ürünümü alamadım param kaldı diye.

• Sanalpazar açıklama yaptı. Bağlı bulunduğumuz holdinge bağlı 4 firms iflas erteleme istemiştir. Bizim bankalarla yaşadığımız sorun geçicidir diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: _999_

Gold'dan aldığım bozulan ram'lerimi garantiye göndermiştim iade talebi onaylanmış ama 207 tl'ye aldığım ram'leri dolar farkı vırt zırt diye 174 olarak iade ediceklerini söylüyolar. Benim mi bilmediğim birşey var yoksa enayi yerine mi koyuyolar? Konuyla alakasız ama yardımcı olursanız sevinirim.

Faturanızda yazan meblağ neyse onu ödemek zorundadır, kesin bilgidir. MH nin sizi tartmasına müsama göstermeyin, müdür çağırmayın. Gelecek olan müdür egoizm tanrısı modundaki bir yaşam formudur, sizi dövmeye bile yeltenebilir. Misalen değil, net olarak darp edilebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOZ_ -- 8 Ocak 2016; 20:15:59 >
  • Sanalpazar uyduruk bir arayüze sahip saçmasapan bir platformdu.

Hızlıal gayet başarılı ve sorunsuz. Üstelik fiyatları da makul.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

http://www.hizlial.com/
    Bu web sayfası kullanılamıyor

25 TL HEDİYE ÇEKİ KAZANDINIZ Hediye çekinizi kullanmak için üye girişi yapınız veya üye olunuz.Gönder Gönder
    Kullanım Koşulları:
    Hesabınıza tanımlanacak olan Hediye Çekinizin son kullanım tarihi 8 Ocak 2016 gün sonuna kadardır.
    Hediye Çekiniz 275 TL ve üzeri alışverişlerde anında indirim olarak kullanılabilir.
    Kargo bedeli hariç 275 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.
    Hediye çeki kullanımı altın, değerli maden ve kontör ürünlerinde geçerli değildir.
    Hediye çeki fırsatından bir müşterimiz bir kez yararlanabilir. Kampanya başka kampanyalarla birleştirilemez.
    Hızlıal kampanyada değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

• Hay lanet 535 TL mal sattım hele diyorum para niye gelmiyor 2 gündür. Paramı nasıl alabilirim?

• weirdo kullanıcısına yanıt
    Hocam benim de 535 TL. Urun sattim nasil alacagiz parayi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kLkN7

Hocam benim de 535 TL. Urun sattim nasil alacagiz parayi?

Bağlı bulunduğumuz Gold Gruba ait dört şirket 4 Ocak tarihinde iflas erteleme isteğiyle 4. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurmuş, mahkeme aynı gün tedbir kararı almıştır.

Sanalpazar.com'un sahibi olan Gold İnternet Teknolojileri A.Ş. bu dört şirketten biri değildir.

Ancak, yaygın yanlış anlamalar nedeniyle, bir grup şirketi olarak Sanalpazar.com'un çalışmakta olduğu bankalardan bazıları ile sorunlar yaşanmaktadır.

Son günlerde Sanalpazar.com'da üyelerimizin yaşadığı sorunların nedeni budur. Nitekim, diğer grup şirketleri için başvuruda bulunulan 4 Ocak günü, Sanalpazar.com'un hiçbir ödeme sorunu olmamış ve ödeme bekleyen 1.229 satıcı üyesinin, 3.074 satış işlemine ilişkin ödemeyi sorunsuz ve eksiksiz yapmıştır.

Mevcut sorunlar bankalar ile sürekli görüşülerek birer birer çözümlenmektedir.

Sorunların her an çözülebileceği inancı ile sitemizdeki satış işlemlerini sonlandırmadık.

Bu arada ödeme yaparak ürün satın alan üyelerimizin ödemeleri ya bize ulaşmamakta ve bankalarda beklemekte, ya da bizim banka hesaplarında beklemektedir.

[8 Ocak 2016 12:00 Güncelleme] Sanalpazar.com hesaplarına ulaşabilen ödemeler, sırası ile geri iade edilmektedir. 8 Ocak 2016 Saat 12:00 itibariyle, ürünleri satıcı üyeler tarafından henüz kargolanmamış 1.644 üyemizin 1.943 ödemesi kartlarına iade edilmiştir ve iade işlemleri aralıksız devam etmektedir.

Bir sonraki açıklamamız 12 Ocak 2016 Saat 12:00'da yapılacaktır.

Saygılarımızla.

• quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

Ölücüler bir araya gelse ucuza alsa ya bu şirketi

alsa ne olacak işletemez şirket ölü doğar
  • Köstek olmaya çalışanların kişiliklerinden dolayı bu şekilde davrandığını düşünüyorum. Başka bir firmanın başına da gelse aynı şeyleri söyleyeceklerine ve mutlu olacaklarına eminim.

S.Pazar'ın bir çalışanı tarafından 2 saat kadar önce arandım.

Defalarca aynı şeyleri konuşmamıza gerek yok. Sorunu olan firma GOLD. Hızlı al ve Sanalpazarın maddi durumda bir sakınca olduğunu zannetmiyorum. Özellikle Sanalpazar'ın...

Bankalar ile nasıl bir sıkıntı yaşadıklarını bilmiyorum ama otomatik ödeme yollarında bir sorun yaşadıklarını ve önümüzdeki hafta içinde tüm alınacakları gönderebileceklerini söylediler. Kendileri de sabah akşam çalıştığını ve en az bizler kadar üzgün olduklarını belirttiler.

Şahsen ben sorunları düzeltildiğinde çalışmaya ve elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım. Dilerim bu günleri tekrardan ne bizler nede onlar yaşamayız.

Elimizdeki velinimet sayılacak hizmetleri kaybetmemeye çalışın. %10 - 13 gibi komisyon rakamları bu tür işler için çok ama çok fazla. Ayrıca %10 komisyon alıp müşteri hizmetlerinden 2 saat sonra (o da pek işe yaramayacak bir şekilde) cevap alacağım bir firma ile çalışırken pekte huzurlu değilim.

Ülkemizin firması battığında zil takıp oynamamıza gerek yok.

Edit*: Yazım yanlışları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 8 Ocak 2016; 21:22:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: version53

evet diyebiliyorsunuz .. sistemden teklif istiyorlar ve bazen indirebiliyorlar en son hdd aldığım zaman indirim yaptılar..

yok öyle bir dünya... sistemden indirime sokabilirmiyiz falan diye bakmışlardır.haftasonu indirimi vs yada k.kartı banka indirimi gibi.. Bazı ürünler anlaşmalı bankalarla alınca daha uyguna geliyor.Onun gibi birşey olmuştur sizde de yoksa bu firmalarda pazarlık şansınız yani , biz 4 tane aldık bize indirim yapın gibi seyler yok.. etiket fiyatları veya indirimli fiyatları neyse odur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 8 Ocak 2016; 21:37:00 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.