Şimdi Ara

gold.com.tr'de ariş pırlanta kolye ucu ve zincir 29 tl (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
362
Cevap
0
Favori
27.532
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: syruse

quote:

Orijinalden alıntı: mosit

Kar tanesi modeli çok beğenilen bir model o modelden ben bir tane alırım

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/21/349.jpg

Hocam bu modeli beğendiyseniz toplanın Konu dışında veya sıcak fırsatlarda başlık açın adet belirtin yaptırayım herkese

Güzelmiş.. Hocam ortalama maliyeti ne olur, ona göre sipraiş verelim. Bir de ne kadar sürede elimize geçer?

• bende varım. isimleri ekleyelim. bu kar tanesi modeli için

1. paseyX
    2.
    3.
  • 1. paseyX
    2. Rejim
    3.
  • beni zaten ekleyin ben varım her türlü
  • Bende varım ;)
  • bende varım ekleyin benide
  • benimde siparis geldi cep tel.temizleme mendili ile birlikte ,demek bu seferde kazık yemisiz her ne kadar 29 lira versekte
  • bende varım
  • 1. paseyX
    2. Rejim
    3. mosit
    4.AjanHaKaN
    5.serintuna
    6.eraye43

6 kişi olduk bundan sonra kendinizi listeye ekleyin arkadaşlar.Herkes kendini ekleyip listeyi tekrar yazsın.
  • 1. paseyX
    2. Rejim
    3. mosit
    4.AjanHaKaN
    5.serintuna
    6.eraye43
    7.kocabaş

Bende varım arkadaşlar .Yalnız ankaradayım bu iş istanbulda olacaksa kargoyla gönderirseniz çok sevinirim.
    Azcık daha kasalım da şu 50 kişi toplaşalım hemen :)
  • 1. paseyX
    2. Rejim
    3. mosit
    4.AjanHaKaN
    5.serintuna
    6.eraye43
    7.kocabaş
    8.freezer80

haydi kalkıyoooorrr
  • quote:

Ben Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum ve şunu çok rahatça söyleyebilirim ki Altının madenden çıkartılıp külçe haline getirilmesinin ons bazında maliyeti 140$civarıdır ama 1385$ seviyesinde işlem görmektedir. Dünyada Altın, Gümüş, Elmas, Palladyum, Platin çıkartan 3büyük Aile var ve fiyatları onlar belirliyorlar. Bu 3büyük Aile İrili ufaklı değişik isimlere sahip 140a yakın şirketin sahibi. Şuanda çeyrek altının değeri 12lira olmalıyken 115lira olmasının sebebi bu 3büyük ailenin bitmek bilmeyen kar hırsı ve Ülkelerin merkez bankalarında stokta tutulan spekülasyon yapılan tonlarca altındır. Dünyada yaklaşık 200bin ton altın olduğu halde ve bu altının sadece %3ü Endüstride, %1i tıpta kullanılırken, mevcut altın yaklaşık olarak geri dönüşümsüz bir şekilde 1500yıl ve geri dönüşümlü şekilde ise sonsuza kadar yetecektir. Ama para hırsı yüzünden hala Altın arayışları siyanür ile devam etmektedir maalesef.

Gayri gerisini siz düşünün

syruse harbiden bilmediğim noktalardı bunlar, ağzım açık okudum resmen.

• quote:

Hocam Altın ya da gümüş fiyatlarını bi öğrenin ona göre bişey söyleyelim bir tane de örnek yapsın resim ekleyelim arkadaşlar incelesin daha iyi olur ne geleceğini bilelim.

Aynen katılıyorum hocam bir de bu model için olacak tam fiyatı yazarsanız kutusuyla sertifikasıyla falan ,ilgi ve buna bağlı olarakta talep artacaktır.

Sevgiler Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: exerion

benimde siparis geldi cep tel.temizleme mendili ile birlikte ,demek bu seferde kazık yemisiz her ne kadar 29 lira versekte

benim sipariş hala işleme alındı da bekliyor
  • 1. paseyX
    2. Rejim
    3. mosit
    4.AjanHaKaN
    5.serintuna
    6.eraye43
    7.kocabaş
    8.freezer80
    9.güzelyurt
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Ben Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum ve şunu çok rahatça söyleyebilirim ki Altının madenden çıkartılıp külçe haline getirilmesinin ons bazında maliyeti 140$civarıdır ama 1385$ seviyesinde işlem görmektedir. Dünyada Altın, Gümüş, Elmas, Palladyum, Platin çıkartan 3büyük Aile var ve fiyatları onlar belirliyorlar. Bu 3büyük Aile İrili ufaklı değişik isimlere sahip 140a yakın şirketin sahibi. Şuanda çeyrek altının değeri 12lira olmalıyken 115lira olmasının sebebi bu 3büyük ailenin bitmek bilmeyen kar hırsı ve Ülkelerin merkez bankalarında stokta tutulan spekülasyon yapılan tonlarca altındır. Dünyada yaklaşık 200bin ton altın olduğu halde ve bu altının sadece %3ü Endüstride, %1i tıpta kullanılırken, mevcut altın yaklaşık olarak geri dönüşümsüz bir şekilde 1500yıl ve geri dönüşümlü şekilde ise sonsuza kadar yetecektir. Ama para hırsı yüzünden hala Altın arayışları siyanür ile devam etmektedir maalesef.

Gayri gerisini siz düşünün

syruse harbiden bilmediğim noktalardı bunlar, ağzım açık okudum resmen.

öyle valla ogameci doğruya doğru, bu konuda Hocamız Prof. Dr. İsmail Dumanın bir sunumunu dinledim sorma gitsin ve geçen haftada okulda ben yeni bir sunum yaptım yaklaşık 1ay uğraştım. Maalesef gerçekler çok acı

Buarada arkadaşlar ürün adedi yeterli seviyeye ulaştığı zaman Şehir dışına kargo ile yollarım. Kutu için birkaç örnek resim çeker koyarım herkes seçer beğenir

• quote:

quote:

Hocam Altın ya da gümüş fiyatlarını bi öğrenin ona göre bişey söyleyelim bir tane de örnek yapsın resim ekleyelim arkadaşlar incelesin daha iyi olur ne geleceğini bilelim.

her modelin farklı ağırlığı var hocam. Önce model belirlenir sonra o model üzerinden adet sayısı arttıkça birim fiyat düşer

Yani şu konumda fiyat verilmesi yanıltıcı olur çünkü kaç adet olacak ve hangi model kaç gram olacak onu belirlemeniz lazım

ama piyasadan %30daha ucuz olacağı kesin bunu da hesaba katalım ve adet arttıkça fiyat daha da düşecektir

Fiyat uygun olursa ben de düşünebilirm ancak fiyat konusunda tereddütüm var. Söyle ki siz hem firmalar 10 kat kar koyuyor diyorsunuz, hem de yaptıracağınız ürünün piyasadan %30 indirimli olacağını söylüyorsunuz. Maliyeti 1 birim olan bir ürünün piyasada 10 kat karla 10 birime satıldığını düşünürsek, siz 10 birim üzerinden %30 indirimle ortalama 7 birime vereceğinizi söylüyorsunuz. Bu durumda biz yine maliyetin 7 katı fazla bir ücrete alacağız. Doğru mu anladım?

• beni de ekleyin kar tanesine
  • quote:

Orijinalden alıntı: rain_man

quote:

quote:

her modelin farklı ağırlığı var hocam. Önce model belirlenir sonra o model üzerinden adet sayısı arttıkça birim fiyat düşer

Yani şu konumda fiyat verilmesi yanıltıcı olur çünkü kaç adet olacak ve hangi model kaç gram olacak onu belirlemeniz lazım

ama piyasadan %30daha ucuz olacağı kesin bunu da hesaba katalım ve adet arttıkça fiyat daha da düşecektir

Fiyat uygun olursa ben de düşünebilirm ancak fiyat konusunda tereddütüm var. Söyle ki siz hem firmalar 10 kat kar koyuyor diyorsunuz, hem de yaptıracağınız ürünün piyasadan %30 indirimli olacağını söylüyorsunuz. Maliyeti 1 birim olan bir ürünün piyasada 10 kat karla 10 birime satıldığını düşünürsek, siz 10 birim üzerinden %30 indirimle ortalama 7 birime vereceğinizi söylüyorsunuz. Bu durumda biz yine maliyetin 7 katı fazla bir ücrete alacağız. Doğru mu anladım?

Hocam bahsettiğim 10katı olayı en üstteki mesajımda da yazdığım gibi markalar için geçerli.

Benim %30 dediğim ise normal markasız el işçiliği olan ufak çaplı dükkanlar için geçerli ve bunun sebebi de toplu alım yapılacak olması.

Örnek: Kampanyalı olan Ariş kolye Normalde 199Liraya satılıyor ama Kapalıçarşı civarında bu ürün 40lira civarı

Ben ise toplu alım olduğu takdirde mesela bu ürünü Kargo hariç 21Lira civarına kadar düşürebilirim.

Tabiki adet arttıkça birim maliyet daha da düşecek. 7Birime vermeyeceğim hocam ama tabiki de maaliyetine de olmayacak sonuçta Usta da kazanacak. Ben ise forumda referans ve arkadaş kazanmış olacağım. Siz 10katı yerine 2katı gibi bir fiyata alacaksınız. Dilerseniz yüzük konusunda karar verilirse içine yazı veya kolyenin arkasına yazı da yazılabilinir. Birkaç kutu modeli resmi koyarım isteyen istediği kutuyu beğenir alır. Tek Farkı ise sertifika olmaz ki zaten Arişin verdiği sertifikanın tek özelliği şudur.

Bu ürün Ariş tarafından üretilmiştir ( Ariş bu ürünü geri satın alırsa piyasadan birazcık daha yüksek fiyata alacaktır çünkü kendi ürünüdür)

Verilen sertifika taşın değil ürünün sertifikasıdır.

Taşa sertifika verilmesi çok maliyetli bir olaydır. 0,50karat ve değeri 500$üzeri taşlara sertifika verilir.

Çünkü gerçek sertifika verilmesi demek şudur, taşın içine Avrupa'daki özel 2laboratuvardan birinde Lazerle Taşın özelliği test edilip onaylanıp lazerle yazılır. Bu işlemin maliyeti yaklaşık 120$dır. Bu yüzden verilen sertifikalar taşın değil ürünün sertifikasıdır. Piyasada 2500 lira üzeri taşlarda taşa sertifika verilir.

Hee gelelim ben neden sertifika veremeyeceğim çünkü ortada bir marka yok. Ama isteyen istediği kuyumcuya pırlantacıya ürünün orjinalliğini onaylatabilir ve güven sorununuz olmasın beni bilen biliyor zaten. Ayrıca İsterseniz Kapalıçarşı civarında da elden teslim yapılıp, çarşıdaki istediğiniz 100 kuyumcudan benim yanımda orjinalliğini onaylatabilirsiniz.

Kolye, küpe, yüzük (altın, gümüş) bir ürün üzerinde fiyat ve model olarak listeye adınızı ekleye ekleye ilerleyiniz arkadaşlar ve bende size özel fiyat çıkartayım. Bu şekilde Ustaya gidip sipariş verebilirim. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.

• kapalıçarşı civarında elden teslim varsa ben de her türlü varım..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.