Şimdi Ara

gold.com.tr'de ariş pırlanta kolye ucu ve zincir 29 tl (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
0
Favori
27.524
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: simyaci

quote:

Orijinalden alıntı: :SworD:

Pırlanta ya çakmaysa :D İyice kıl oldum ben bu kolyeye iptal mi ettirsem napsam

0.02 karat pırlantanın çakması olsa ne yazar orijinali olsa ne yazar.
    para etmiyor ki bu büyüklükteki taşlar, kuyumcular sevabına ücretsiz bile takar, o kadar büyütmeyin gözünüzde, adı pırlanta, kendisi hikaye...

aynen... 30 liraya kibar bir gümüş kolye işte...
  • kutu olmasa bile sertifikayı beklerdim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: geoxid

Büyüklüğe önem verenlere başka şeyler hediye edilebilir.

+1
  • Sadece internet alışverişi için mi geçerli bu kampanya?Herhangi bir mağazaya gidip başka bir ürünle beraber alamaz mıyım?
  • Ben sordum. Sadece internet üzerinden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serintuna

bana bugün geldi

gold.com.tr'de ariş pırlanta kolye ucu ve zincir 29 tl

Sigma 70-300mm ile makro çekim yapabilir misin?
    Taşı göremedim de...
  • 30 liraya pırlanta taş bekleyenler var ya helal valla.
  • quote:

Sigma 70-300mm ile makro çekim yapabilir misin?
    Taşı göremedim de...

:D bende mrk ettim şimdi varsa bEKLİYORUZ dayanamadım aldım bende Manitada yok geleceğe yatırım artık
  • Ben 2 adet aldım,ne çıkarsa bahtımıza artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: simyaci

quote:

Orijinalden alıntı: :SworD:

Pırlanta ya çakmaysa :D İyice kıl oldum ben bu kolyeye iptal mi ettirsem napsam

0.02 karat pırlantanın çakması olsa ne yazar orijinali olsa ne yazar.
    para etmiyor ki bu büyüklükteki taşlar, kuyumcular sevabına ücretsiz bile takar, o kadar büyütmeyin gözünüzde, adı pırlanta, kendisi hikaye...

Aynen öyle, bu büyüklükteki bir pırlantanın maliyeti 12-14 TL'dir beyler. Gözünüzde fazla büyütmeyin. Ama bayanlar büyütüyor, orası ayrı.

Ek: Kolay kolay hiçbir kuyumcu da sevabına pırlanta takmaz. (Eğer yüklü bir alışverişiniz olmadıysa.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsal07 -- 21 Aralık 2010; 0:11:09 >

• 0.02 karatlık boyutlardaki Rengi H Berraklığı S olan bir karat ağırlığındaki taşların toplam değeri 200$dır.

Yani 0.02karat 4$ eder yani 6liradır

Kapalıçarşıda 925 Ayar, 2gram gümüşün maliyeti ise yaklaşık 3liradır.

Kutusu sertifikası 1liradır. Toplamda hepsi 10liradır.

Ama tabiki de en karlı sektör olan tek taş yüzük, gümüş, 14ayar altın sektörlerinde karlar çok yüksek oranda olduğu ve firma adı markası olduğu için ürünler her zaman en az 10katı fiyatına satılır. Yalnız bu sefer bir değişiklik yapıp 3katına satmışlar

Ben Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum ve şunu çok rahatça söyleyebilirim ki Altının madenden çıkartılıp külçe haline getirilmesinin ons bazında maliyeti 140$civarıdır ama 1385$ seviyesinde işlem görmektedir. Dünyada Altın, Gümüş, Elmas, Palladyum, Platin çıkartan 3büyük Aile var ve fiyatları onlar belirliyorlar. Bu 3büyük Aile İrili ufaklı değişik isimlere sahip 140a yakın şirketin sahibi. Şuanda çeyrek altının değeri 12lira olmalıyken 115lira olmasının sebebi bu 3büyük ailenin bitmek bilmeyen kar hırsı ve Ülkelerin merkez bankalarında stokta tutulan spekülasyon yapılan tonlarca altındır. Dünyada yaklaşık 200bin ton altın olduğu halde ve bu altının sadece %3ü Endüstride, %1i tıpta kullanılırken, mevcut altın yaklaşık olarak geri dönüşümsüz bir şekilde 1500yıl ve geri dönüşümlü şekilde ise sonsuza kadar yetecektir. Ama para hırsı yüzünden hala Altın arayışları siyanür ile devam etmektedir maalesef.

Bu açıdan bakacak olursak bir ürünü piyasada 10katına rahatça satılırken, 3katına almak bence yine de pahalı.

Eniştem Kapalıçarşıda Pırlanta ustası ve kendisi bana "50tane sipariş bul getir 20liradan verelim, 2günde hallederim %100kazanırsın" dedi

Gayri gerisini siz düşünün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syruse -- 21 Aralık 2010; 0:27:53 >

• Hocam enişten yapsın ondan alalım, para arişe, golda gitmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Hocam enişten yapsın ondan alalım, para arişe, golda gitmesin.

hocam topluca gümüşten veya altından bir model belirleyin. Bir başlık açın. İstek olsun ki yaptırayım ama 3-5tane için git gel parasına değmez
  • Kar tanesi modeli çok beğenilen bir model o modelden ben bir tane alırım.Örnek resim.

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/21/349.jpg

Beğenenler almak isteyenler yazsın.Arkadaş da yaptırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12144806 -- 21 Aralık 2010; 1:05:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mosit

Kar tanesi modeli çok beğenilen bir model o modelden ben bir tane alırım

https://store.donanimhaber.com/37/e8/07/37e8075e7aa36518d1e612c307189638.jpg

Hocam bu modeli beğendiyseniz toplanın Konu dışında veya sıcak fırsatlarda başlık açın adet belirtin yaptırayım herkese

gold.com.tr'de ariş pırlanta kolye ucu ve zincir 29 tl

• Hocam Altın ya da gümüş fiyatlarını bi öğrenin ona göre bişey söyleyelim bir tane de örnek yapsın resim ekleyelim arkadaşlar incelesin daha iyi olur ne geleceğini bilelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mosit

Hocam Altın ya da gümüş fiyatlarını bi öğrenin ona göre bişey söyleyelim bir tane de örnek yapsın resim ekleyelim arkadaşlar incelesin daha iyi olur ne geleceğini bilelim.

her modelin farklı ağırlığı var hocam. Önce model belirlenir sonra o model üzerinden adet sayısı arttıkça birim fiyat düşer

Yani şu konumda fiyat verilmesi yanıltıcı olur çünkü kaç adet olacak ve hangi model kaç gram olacak onu belirlemeniz lazım

ama piyasadan %30daha ucuz olacağı kesin bunu da hesaba katalım ve adet arttıkça fiyat daha da düşecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: syruse

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Hocam enişten yapsın ondan alalım, para arişe, golda gitmesin.

hocam topluca gümüşten veya altından bir model belirleyin. Bir başlık açın. İstek olsun ki yaptırayım ama 3-5tane için git gel parasına değmez

buna ben de varım
  • O zaman önce alacak arkadaşlar yazsın ayrı konuya gerek yok burdan devam edelim kolyeciler toplanıyo nasıl olsa şimdiden 2 olduk duruma göre belirleyelim altındı gümüştü falan.
  • konu takıp...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.