Şimdi Ara

[GODZİLLA UĞURLANDI] 30 ARALIK 2015-3 OCAK 2016 EFSANEVİ KAR YAGISINA VEDA... (572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.293
Cevap
119
Favori
283.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
541 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cekmekoy sikinti yagislar kisa ve etkisiz genelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AN ITIBARIYLE GODZILLA FATIH TE OZERKLIK KURDU

• quote:

Orijinalden alıntı: -Airbus-

quote:

Orijinalden alıntı: nallart

MİLLET NE OLDU NİYE KİMSE YAZMIYO GERCEKTENMİ GOMULDUNUZ YOKSA :)

Efsane görmemişsiniz siz. 10 cm yağan kara efsane godzilla gömülüyoz diyorsunuz. Çıkın bi iskandinavya ya veya uzak derseniz buyrun ankara konya erzurum bitlis vs. Yarın da 20 25 cm olursa başlarsınız über süpersonik efsane

Ankaraya kar yağmaz. Senede üç beş gün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi anlamda gömülüyoruz.
  • Godzilla kartali unuttu

• Bu kara efsane diyen max liselidir
  • Balıkesir il merkezine godzilla indi sesleri geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^^Evo^^

quote:

Orijinalden alıntı: -RüzgarGibiGeçti-

quote:

Orijinalden alıntı: ^^Evo^^

Manisa'da soğuk beyler.

Eve geldim. 16.8 derece gösteriyor. Doğalgaz kendini ısıtmayacak.

Biz eksi 10 da oturuyoruz

Evin içerisi mi -10 hocam?

Yok hocam. Dışarıdan bahsediyorsunuz sandım.

Ev soğuktuda şimdi açtım kombiyi.

• Kar ne zamana kadar devam edecek
  • nallart N kullanıcısına yanıt
    Wrfdeki gibi olursa 6 saat boyunca yagis var

Bu ne demek nallart ve dogrumu kardesım gerceklık payı nedır
  • Garibanlar kar mı görmüş ki hayatlarında. İki kar attı mı kar yağdı sanıyorlar. Tamamen işi gücü olmayanlara açılmış konu.

• bursada yerler bile tutmadi. 30-70 nerede ? tahminler sadece istanbul icin tutuyor sanirim.

• Gaziosmanpaşa 16.00 civarları, çıktım eğlendim özlemişim karı, ufakken günde üç posta çıkardık sabah ayrı elbiseler, öğlen ayrı, gece ayrı çok ta zevkli olurdu hiç bıkmazdık şimdi hem öyle kar yağmıyor hem oynayacak insan kalmadı, hem de bizde o kadar heyecan kalmadı.

İlkokullular, liseliler keyfini çıkarın doyasıya hiç affetmeyin o zaman aldığınız zevki ileride alamayacaksınız.

[GODZİLLA UĞURLANDI] 30 ARALIK 2015-3 OCAK 2016 EFSANEVİ KAR YAGISINA VEDA... [GODZİLLA UĞURLANDI] 30 ARALIK 2015-3 OCAK 2016 EFSANEVİ KAR YAGISINA VEDA...
     [GODZİLLA UĞURLANDI] 30 ARALIK 2015-3 OCAK 2016 EFSANEVİ KAR YAGISINA VEDA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 31 Aralık 2015; 18:08:53 >

• Anadolu yakasında koca gün çöp oldu arkadaş şuraya bak. Bütün yağışı Avrupa yakası yiyor.

• K.çekmece şuan yoğun tıpı altında göz gözü görmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batublood

bursada yerler bile tutmadi. 30-70 nerede ? tahminler sadece istanbul icin tutuyor sanirim.

Edit. Ara ara geçişler olabilir ama

2-3 saat fazlabir şey beklemeyin.

Bursa için şu an DEK bantları batı tarafından geçiyor. Bandırma-Mustafakemalpaşa istikametinde.

Ama geceden itibaren rüzgarın yıldıza dönmesiyle Bursa kopacak...

İzleyin ve yaşayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İl teber -- 31 Aralık 2015; 18:10:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: subie

quote:

Orijinalden alıntı: Meteoroloji

quote:

Orijinalden alıntı: subie

15 dakikalık metin okuyarak model ve diyagramı yorumlayıp tahmin yapabilir demiş birisi ama öyle kolay değil bu işler. Mgm de Ecmwf'ye üye bir kurum, oradan alınan bilgiler karşılığında ücret ödüyor, amatör olarak hava olaylarına meraklı kişiler de bu modeller üreten kurumların verilerini inceliyor. Gfs, Ecmwf, Gem, Ukmo gibi kurumların onlarca senaryoların analizlerini inceliyor, tecrübesini ve bilgisini kullanarak tahmin yapıyor. Havaforum sitesi gibi diğer forum sitelerinde azımsanmayacak sayıda ilgilenen kişiler var, Nallart da bu insanlardan birisi. Oradan buradan çalıp forumda yazıyor diye iftira atmanın gereği yok, emeğe saygı gösterin.

Model öngörülerinden tahmin yapmak mı emek?
    Model öngörmeyi bilmediğiniz için çok boş konuşuyorsunuz.
    Bırakın biz bu işin eğitimini aldık.
    Birini birşeyle suçluyorsak bir nedeni vardır.
    Kimseye ithamda bulunmayı bırak, kimseyle tartışmaya girmedim ben 6 yıldır forumda.
    stigmata vardı ona destek oldum hatta, açık açık anlatıyordu doğruları insanları kandırmıyordu.
    Siz uyutulmayı mı seviyorsunuz, yoksa duymak istediklerinizi duyduğunuz için mi anlamak istemiyorsunuz bilemem.

Sen modelleri incelemeden mi tahmin yapıyorsun? Yoksa balon sonuçlarına göre elle basınç dağılımı çizerek mi model üretiyorsun? Elinde yüksek çözünürlüklü model inceleme imkanı varken faydalanmasın mı? Modellerde görüyor yüksek basınç, alçak basınç alanlarını, sinoptik görüntüleri, siklon oluşumlarını, cepheleri, izobar çizgilerini, yatayda düşeyde üst seviye hareketlerini, jet akımlarını görüyor. Ao-Nao endekslerle, anomaliler, skew-t diyagramı ile destekleyerek kısa, orta ve uzun vade tahminleri yapıyor, ve bu tahminleri heves ile yapıyor, niye zorunuza gidiyor ki? Küçük yaştan beri atmosfer hareketlerine merak sarmış birisi olarak kendi çabaları ile araştırıyor, okuyor, tecrübeler ediniyor, birşeyler öğreniyor. Düne kadar mgm deniz etkisi kar yağışlarından bahsetmezken, yıllar önce dek yağışları forumlarda konuşuldu tartışıldı. 19 Aralık 2012'de 850 hpa sıcaklığına aldanarak 7 derece yağmurlu diyen mgm'nin aksine uyarı yapanlar yine bu forumlarda uyarılar yapıldı, ama mgm sayesinde insanlar perişan oldu. Kendi çabaları ile birşeyler yapmaya çalışan insanlarla uğraşmak yerine zamanında uyarı yapamayan mgm çalışanları kendilerine eleştiri yapsınlar önce.

Meteorolojik bilgi ve terimlerle dolu birşeyler karalaman konuyu sadece saptırıyor.
    Ben amatör meteorologlara laf atmadım dikkat edersen.
    Amatör meteorologların da sonuna kadar destekçisiyim
    Amma velakin bir adam çıkar meteorologların hazır öngörmelerini kullanarak, tahmin yapar.
    Yapsın insanları bilgilendirmek güzeldir.
    Fakat o bilgilerinden öngörülerinden faydalandığı meteorologlara laf atarsa,
    Onlar bilmiyor, ben hepsini yola getirdim derse,
    Tahminleri tek başıma yapıyorum diye eklerse
    Orada ben müdahale ederim.
    Önceki mesajda da aynısını kastetmiştim, benim dediklerimi yanıtlamak yerine terimlerle şov yapmışsın.
    Sanal atmoster sistemleri olmadan, onları yorumlayıp öngörüler hazırlayan meteorologlar olmadan nallart bir hiçtir.
    Önce o meteorologlara saygı göstermelidir.
    Bir hatamız yıllarca konuşuluyorken, bize kalkıp sizden önce bildi demeyin.
    Biz herkesten önce oluşan hava dalgalarının farkına varıyoruz.
    Tahmin tutturduğumuzda işleri bu deniyor, yanlış tahmin yapınca skandal oluyor.
    Lütfen ne dediğimi anlamaya çalış, öyle yorum yap.

•  [GODZİLLA UĞURLANDI] 30 ARALIK 2015-3 OCAK 2016 EFSANEVİ KAR YAGISINA VEDA...
  • 4 levent yagis mukemmel

• balıkesir tahmini tuttu nallart kardeşimizin
  • 
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.