Şimdi Ara

God of War, Uncharted: The Lost Legacy ve Gran Turismo Sport PlayStation Hits Kataloğuna Dahil Oldu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    God of War, Uncharted: The Lost Legacy ve Gran Turismo Sport oyunları bugün itibarıyla Avrupa bölgesinde PlayStation mağazalarında PlayStation Hits listesine eklendi.

Bildiğiniz üzere, PlayStation Hits sevilen PlayStation 4 oyunlarını uygun fiyattan sunmayı amaçlayan bir oyun kataloğu. PlayStation Hits kataloğuna dahil olan her bir oyun Avrupa'da sabit €19,99 fiyattan satılıyor. TR PlayStation Store'da bu fiyat (sabit) 84,00 TL.

Fakat şöyle bir sorun var. God of War, Uncharted: The Lost Legacy ve Gran Turismo Sport oyunları listeye 84,00 TL'den eklenmesi gerekirken 119,00 TL'den eklendi. Birleşik Krallık ve Almanya gibi diğer Avrupa mağazalarında yine £15.99 / €19,99. Yani onlarda PlayStation Hits'e dahil olan God of War da aynı fiyat 2014'te çıkan Rayman Legends da aynı fiyat. PlayStation Store Türkiye bu konuda yine farkını konuşturmuş.

PlayStation Hits oyun listesine dahil olan tüm oyunlara PlayStation Store TR üzerinden göz atabilirsiniz. 

• Sömürülmeye bu kadar açık bir kitle varken PlayStation Türkiye'yi de suçlayamıyorum açıkçası. Aylardır bu fiyatlandırmanın akla mantığa uymadığını söylüyoruz. Tweet zincirleri yapıyoruz üstüne örneklendirerek. Lakin fanboyların gözü o kadar kör olmuş ki... Eleştirdiğimiz bir firma, babanızın firması da değil (isterse olsun) lakin yaptığımız eleştirileri bu malum kitle neden üzerine alıyor hala anlamış değilim. Yapılması gereken hareket net; boykot etmek. Almayın kardeşim, şu hype trenine atlamayın. Influencerlara kanmayın. Bilinçli tüketicili olun en başta, en önemlisi bu. Bakın bu kaçıncı örnek oldu. Resmen kazıklanıyorsunuz. Asıl "Kime göre neye göre pahalı" yorumundan sonra büyük çaplı bir boykot beklerdim ama sonu hüsranla sonuçlandı zira birlik olamıyoruz. Mamafih Sony PR'ı, influencerlar (twitch, youtube) da işini çok iyi yapıyor. TLoU Part 2'ye sırf dublaj ve alt yazı geliyor diye milletin dibi düştü. İmkanı olup alanlara lafım yok, Allah enayilere bol para versin diye bir söz vardır zaten :) En kısa sürede bilinçlenmemiz dileğiyle...
    Yeni üyelik açan arkadaşlara sesleniyorum. KESİNLİKLE TR PSN hesap açmayın, oyun almayın. Bizler 3-4 yıl önce (ya da PS3 zamanından kalma) fiyatlar normal olduğu dönemlerde bilemedik açtık.. Siz bu hataya düşmeyin. Şahsen ya tek hesapta oyun toplim ya kafasını sağ olsun rezalet TR psn fiyatlandırması yüzünden çabuk aşabildim. US PSN ve maalesef TR PSN il devam ediyorum.. TR PSN'den uzak durun!
    Normalde olması gereken gow ve diğerlerinin fiyatının 84 TL'ye çekilmesi olur ancak TR PSN normal koşulların tam tersini yaptığından gider diğer oyunlarında fiyatını artırır. Çünkü TR PSN vizyonu bunu gerektirir. Bir de TR PSN botları lütfen saçma sapan zeka sınırlarını zorlayan yorumlar yapıp, boş yapmayın. Zira bot olduğunuz çok belli oluyor
    TR PSN cidden keriz.avi yapıyor, nedir yani bu milleti yolma çabası? Aynı fiyata satılan bir oyun ülkemizde de aynı fiyata satılmalı. Ayrıca doların 7.30 ları gördüğü dönemde yaptıkları zammı nedense bir türlü geri almadilar. Resmen millet yolunmaya alıştı modundalar. Bu kafayla çok müşteri kaybederler...
  • Yeni üyelik açan arkadaşlara sesleniyorum. KESİNLİKLE TR PSN hesap açmayın, oyun almayın. Bizler 3-4 yıl önce (ya da PS3 zamanından kalma) fiyatlar normal olduğu dönemlerde bilemedik açtık.. Siz bu hataya düşmeyin. Şahsen ya tek hesapta oyun toplim ya kafasını sağ olsun rezalet TR psn fiyatlandırması yüzünden çabuk aşabildim. US PSN ve maalesef TR PSN il devam ediyorum.. TR PSN'den uzak durun!
  • ne geçirirsek kar mantığı olduğu için bizdede sesini çıkaran yok sömürülmeye devam last of us 2 nin seslendirme parasını çıkarmaları lazım tabi

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • 119 tl olmuş. 20 doların karşılığı bu

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • gidin alın spotçularda 80 lira god of war para kazandırmayın böylelerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Yeni üyelik açan arkadaşlara sesleniyorum. KESİNLİKLE TR PSN hesap açmayın, oyun almayın. Bizler 3-4 yıl önce (ya da PS3 zamanından kalma) fiyatlar normal olduğu dönemlerde bilemedik açtık.. Siz bu hataya düşmeyin. Şahsen ya tek hesapta oyun toplim ya kafasını sağ olsun rezalet TR psn fiyatlandırması yüzünden çabuk aşabildim. US PSN ve maalesef TR PSN il devam ediyorum.. TR PSN'den uzak durun!
    kaldırın şu misafir uyelikleri arkadaş bide okumaya calistim şunu ne dedigi belli degil decoder lazim resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HAHAHAHAHAHAHAH Bakın burası "ÇOKOMELLİ"
  • Sömürülmeye bu kadar açık bir kitle varken PlayStation Türkiye'yi de suçlayamıyorum açıkçası. Aylardır bu fiyatlandırmanın akla mantığa uymadığını söylüyoruz. Tweet zincirleri yapıyoruz üstüne örneklendirerek. Lakin fanboyların gözü o kadar kör olmuş ki... Eleştirdiğimiz bir firma, babanızın firması da değil (isterse olsun) lakin yaptığımız eleştirileri bu malum kitle neden üzerine alıyor hala anlamış değilim. Yapılması gereken hareket net; boykot etmek. Almayın kardeşim, şu hype trenine atlamayın. Influencerlara kanmayın. Bilinçli tüketicili olun en başta, en önemlisi bu. Bakın bu kaçıncı örnek oldu. Resmen kazıklanıyorsunuz. Asıl "Kime göre neye göre pahalı" yorumundan sonra büyük çaplı bir boykot beklerdim ama sonu hüsranla sonuçlandı zira birlik olamıyoruz. Mamafih Sony PR'ı, influencerlar (twitch, youtube) da işini çok iyi yapıyor. TLoU Part 2'ye sırf dublaj ve alt yazı geliyor diye milletin dibi düştü. İmkanı olup alanlara lafım yok, Allah enayilere bol para versin diye bir söz vardır zaten :) En kısa sürede bilinçlenmemiz dileğiyle...

• Last of us part 2 'nin fiyatını, vergi ve döviz kuru ile savunmaya çalışan ekonomi uzmanı arkadaşları konuyu açıklamaya davet ediyorum :) Bu oyunlara nasıl bir vergi ve kur uygulandı.

• quote:

Orjinalden alıntı: TheNewAtilla

119 tl olmuş. 20 doların karşılığı bu

Biz Avrupa bölgesindeki fiyatlandırmaya tâbiyiz. Bu fiyatlandırma da Birleşik Krallık'taki merkezden yapılıyor yani dolarla işimiz yok. Buradaki mantık hatası şu; demek ki kavrayamamışsınız. PS Hits'teki bütün oyunların fiyatı sabittir. Peki Türkiye'de niye birisi 84 diğeri 119? Bu tek örnek değil üstelik. Avrupa'da aynı fiyata satılan oyunlardan biri aşırı ucuz diğeri aşırı pahalıya gelebiliyor PSN TR'ye. Kafa karışıklığı bu noktada başlıyor. Mesela Samurai Shodown Avrupa'da 60 Euro lakin TR fiyatı 259 TL. Aynı örnekleri 70 Euroluk dijital oyunlar bazında da verebiliyoruz. Anlayacağınız bir gariplik var.

• 20 doların vergisiz, mergisiz sade karşılığı 113,95 tl yapıyor. Neyi nereye nasıl bağlamışsınız hayretler içerisinde kaldım. İşini güzel temiz yapan insanlara hakkını teslim edeceğinize, yanlış haksız düşünceler içerisinde olunmasına anlam veremiyorum. Playstatıon Türkiye nin biz oyuncular için yapmış olduğu herşey için teşekkür ediyorum, içi temiz olan her oyuncununda biz oyuncular için gösterilen çaba ve emekleri bildiğini düşünüyorum.
  • Tr Psn Storeden bu beklenirdi helal olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Trollük de ayrı zevkli olmalı. Trollük değilse düşünme yeteneğiniz de sorun mu var ? Diğer oyunların fiyatı da aynı 20 Euro. Hepsi 20 Euro. Kafatasının içindeki organ algılıyor mu? 20 euro bütün oyunlar yurtdışında. Bizde biri 84 biri 120. 20 Euro hem 84 Hem 120 TL nasıl oluyor ekonomi uzmanı Trol ?

• quote:

Orjinalden alıntı: L-BLock

Sömürülmeye bu kadar açık bir kitle varken PlayStation Türkiye'yi de suçlayamıyorum açıkçası. Aylardır bu fiyatlandırmanın akla mantığa uymadığını söylüyoruz. Tweet zincirleri yapıyoruz üstüne örneklendirerek. Lakin fanboyların gözü o kadar kör olmuş ki... Eleştirdiğimiz bir firma, babanızın firması da değil (isterse olsun) lakin yaptığımız eleştirileri bu malum kitle neden üzerine alıyor hala anlamış değilim. Yapılması gereken hareket net; boykot etmek. Almayın kardeşim, şu hype trenine atlamayın. Influencerlara kanmayın. Bilinçli tüketicili olun en başta, en önemlisi bu. Bakın bu kaçıncı örnek oldu. Resmen kazıklanıyorsunuz. Asıl "Kime göre neye göre pahalı" yorumundan sonra büyük çaplı bir boykot beklerdim ama sonu hüsranla sonuçlandı zira birlik olamıyoruz. Mamafih Sony PR'ı, influencerlar (twitch, youtube) da işini çok iyi yapıyor. TLoU Part 2'ye sırf dublaj ve alt yazı geliyor diye milletin dibi düştü. İmkanı olup alanlara lafım yok, Allah enayilere bol para versin diye bir söz vardır zaten :) En kısa sürede bilinçlenmemiz dileğiyle...

Hocam yazdıkların da okadar haklısın ki bişiy dediğin zaman fanboy diyorlar bu ülke de konsol devri kapan dı bence al benisi kalmadı yeni nesil de pc geçicem sanırım sömürülmeye niyetim yok konsolun exc falan artık zerre umurum da diyil bu saat den sonra cebimi düşünürüm

• Kan emici şeref yoksunları. İki yıldır bu utanmaz pisliklere bir kuruşumu kaptırmadım. Ülkenin oyun geleceğini cebimle düşünecek değilim. (wowow. Sakin ol. Korsan oyuncusu değilim.) Çıldırmamak elde değil. Ps tr resmen mobilya gibi duruyor. Garip meymenetsiz samimiyetsiz adamlarla twitch yayını yapacağınıza, zengin adamı düşüneceğinize az gerçek oyuncu kitlesini düşünün. Her defasında aynı şeyleri yazmaktan bıktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lextor -- 4 Ekim 2019; 15:8:9 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deswaaa

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: L-BLock

Sömürülmeye bu kadar açık bir kitle varken PlayStation Türkiye'yi de suçlayamıyorum açıkçası. Aylardır bu fiyatlandırmanın akla mantığa uymadığını söylüyoruz. Tweet zincirleri yapıyoruz üstüne örneklendirerek. Lakin fanboyların gözü o kadar kör olmuş ki... Eleştirdiğimiz bir firma, babanızın firması da değil (isterse olsun) lakin yaptığımız eleştirileri bu malum kitle neden üzerine alıyor hala anlamış değilim. Yapılması gereken hareket net; boykot etmek. Almayın kardeşim, şu hype trenine atlamayın. Influencerlara kanmayın. Bilinçli tüketicili olun en başta, en önemlisi bu. Bakın bu kaçıncı örnek oldu. Resmen kazıklanıyorsunuz. Asıl "Kime göre neye göre pahalı" yorumundan sonra büyük çaplı bir boykot beklerdim ama sonu hüsranla sonuçlandı zira birlik olamıyoruz. Mamafih Sony PR'ı, influencerlar (twitch, youtube) da işini çok iyi yapıyor. TLoU Part 2'ye sırf dublaj ve alt yazı geliyor diye milletin dibi düştü. İmkanı olup alanlara lafım yok, Allah enayilere bol para versin diye bir söz vardır zaten :) En kısa sürede bilinçlenmemiz dileğiyle...</blockquote>

Hocam yazdıkların da okadar haklısın ki bişiy dediğin zaman fanboy diyorlar bu ülke de konsol devri kapan dı bence al benisi kalmadı yeni nesil de pc geçicem sanırım sömürülmeye niyetim yok konsolun exc falan artık zerre umurum da diyil bu saat den sonra cebimi düşünürüm

bkz: (garanti olsun diye bütün de'leri ayrı yazmak)

• Ps tr kaç para verdi İşini hakkıyla yapan taşa tutulmaz. Xbox Türkiye birçok hatasını son yaptıklarıyla telafi etti mesela. Ben takdir ettim. 6 yıldır ps tr skandal üstüne skandal yaptı. Her exc. oyun Türkçe destekli olacaktı sözde. Adam utanmadan kime göre neye göre pahalı dedi hahaha. 69 euro Avrupa için vergilendirilmiş fiyat. Biz hem vergili fiyattan alıyoruz, üstüne birde biz vergi koyuyoruz oooh mis.

• Bir önceki yorumumda 20 doların vergisiz mergisiz sade karşılığının 113,95 yaptığını yazmıştım bu yorumumu yazarken bizim Avrupaya bağlı olduğumuzu ve oyun fiyatlarının ülkemizde eurodan hesaplandığını atlamışım. 20 euronun vergisiz mergisiz sade karşılığı 125,13 yapıyor. Sabit fiyat istiyorsanız 119 tl den aşağı olmaması lazım, demekki bazı oyunlarda oyunlar eski olduğu için fiyatı çok aşağı çekebilmişler, bazı oyunlarda ise oyunlar güncel olduğu için bu fiyatı aşağı çok çekememişler. Ne kadar art niyetlisiniz anlayamıyorum ayrıyeten ekonomik olarak ülkemizin sabit kur politikası değilde, serbest kur politikası izlendiğini göz önünde bulundurursak iyi olur.
  • Neslin en iyi oyunlarını süper fiyat ile veriyorlar adamlar daha ne yapsın.

God of War = GOTY ve en çok yenilik yapan oyun. Give me Gow modu efsane,
    Uncharted 4+LL = GOTY ve en gerçekçi en iyi TPS. Crushing modu efsane, .
    GranTurismo Sport = Neslin en çok satan yarış oyunu ve fizikleri efsane. Çok güzel güncellemeler geliyor,
    Bloodborne = En iyi en kanlı action RPG,
    Nioh = en iyi samurai oyunu...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.