Şimdi Ara

God of War'un Fiyatı Arttı (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
1.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500 olduğunda alacaklar var size müstahak
  • Rezillikten başka birşey değil.

Hangi oyun olursa olsun yazıktır, günahtır. Oyuna para vermeye kendi adıma artık acıyorum. Fiyatlar çıldırmış durumda.
  • Arkadaşlar buraya yazmakla bir şey olmuyor. MAdem şikayetçisiniz BİMER'e yada CİMER'e yazın şikayet edin. Yetkililere durumu anlatın.
  • Kaliteli diyebileceğimiz oyunlar yılda ya 5 yada 6 tane çıkıyor vede nerdeyde hepsi sony yapımı oluyor bu kaliteli oyunlar.Yılda en az 10 oyun alıyorsunuz tahminimce, bense sadece Türkçe oyunları çıktığı gibi diğer kaliteli oyunları ise 6 ay - 1 sene arası alıyorum ama sadece genelde sony yapımı ve kalitesi olan oyunları alıyorum şimdi benmi çok para veriyorum yada sizmi.Biz kerizler sayesinde derken yanlış anlaşılmış sanırım burda söylemek istediğim bir alan olmazsa bu oyunun ikinci eli olmaz, bir alan olmazsa oyun resmi olarak ülkeye girmez ve oyun karaborsada olur, bir alan olmazsa sony nin temsilcisi ülkede olmaz,bir alan olmazsa ülkeye özel fiyatlandırmalar olmaz, bir alan olmazsa o ülkeye özel içerikler olmaz yani kısaca bizim sayemizde kaliteli ve özel içeriklere sahip oluyorsunuz.Biz bilinçli bir tüketici olduğumuz için bu tür oyunları çıktığı gibi olsakda genele baktımız zaman sizden daha az ve yerinde harcamalar yapıyoruz,para göz firmalara pirim vermiyoruz.Şimdi bize nasıl müstehak oluyor, anlatabilmişimdir inşallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

Olsun ben 400 de veririm sonuçta söny ekslusiv hülooğ
    O para senden çıkmaz, başkası desin onu.
  • 22 Nisan 2018 07.22 itibariyle Dolar
    4,07599281
    60*4,07599281=244,5595686

AAA oyunların 60 Dolardan satıldığını düşünürsek maalesef ki fiyatı normal birde bunun vergisi ve oyunu ithal eden firmaların kar marjını da hesaba katın.

Fiyatlar Türkiye için aşırı yüksek olabildiğince düşük tutmaya çalışıyorlar fakat biz 209,00₺ ödediğimizde yapımcı firmaların cebine $60 olarak girmiyor. Demek ki tüm dünyada standart olan fiyatı ayarlamak istemişler.

EDİT: Yorumları sonradan okudum da @d3vstator demiş ki,
    quote:

Herkesin kurlarla, ekonomik durumdan bilgisi var, Rusya da niçin dolar bazında daha ucuz oyunlar veya Çin de? Milletin beklediği de bu işte, özel fiyatlandırma politikası...

Arkadaşım Türkiye'nin jeopolitik konumu ile Rusya ve Çin'in jeopolitik konumu bir mi sence?
    Ki ayrıca Türk Lirası gün geçtikçe değer kaybediyor. Daha ne kadar Türkiye için özel fiyat ayarlaması yapabilirler ki? Daha ne kadar zorlayabilirler?
    Eğer ki bir konuyu tartışacaksak gerçekleri göz önünde bulundurarak tartışmalıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crash95 -- 22 Nisan 2018; 8:6:22 >

• Valla siz dua edin şu anda bu fiyatı veripte bu oyunları oynuyabiliyosun yarına ülke bir batar birdaha bu oyunları oynuyamyız bile arkadaş Memleket batıyor anlıyomusnuz! Benzin 6 Tl oldu dolar 4 Tl euro 5 TL! bu oyunları biz üretmiyoruz hepsi Ülke dışından geliyor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crash95 kullanıcısına yanıt
    Hocam anlatamıyorum galiba, bakın TL fiyatı cinsinden bir kaç ülkenin GoW fiyatı...

Endonezya: 183 TL
    Hongkong: 205 TL

Ayrıca Brezilya'da yanılmıyorsam fiyat 40-45 dolar seviyesinde. Türkiye madem değersiz bir ülke oyun pazarı açısından Steam niye bu fiyatlardan satış yapıyor. Açın bakın bu beğenmediğiniz ülkenin değeri oyun pazarında 700 küsür milyon dolarla ifade ediliyor, bu kadar küçük görmeyin kendinizi.

Benim dileğim ülkemize özgün bir fiyatlandırma politikasının olması, eğer Endonezya'da, Brezilya'da yapılıyorsa, bizde de yapılsın. Kızdığımız, isyan ettiğimiz konu budur. İngiltere'den yönetilen bir Store olmaktan çıkmalıyız öncelikle...

Edit: Hala oyun bölümünde benzin, döviz muhabbeti yapan, ülke battı diye zırlayanlar var. Yeter yahu, gidin başka yerde zırlayın, boş muhabbetlerinizi kendinize saklayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 22 Nisan 2018; 11:2:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

Hocam anlatamıyorum galiba, bakın TL fiyatı cinsinden bir kaç ülkenin GoW fiyatı...

Endonezya: 183 TL
    Hongkong: 205 TL

Ayrıca Brezilya'da yanılmıyorsam fiyat 40-45 dolar seviyesinde. Türkiye madem değersiz bir ülke oyun pazarı açısından Steam niye bu fiyatlardan satış yapıyor. Açın bakın bu beğenmediğiniz ülkenin değeri oyun pazarında 700 küsür milyon dolarla ifade ediliyor, bu kadar küçük görmeyin kendinizi.

Benim dileğim ülkemize özgün bir fiyatlandırma politikasının olması, eğer Endonezya'da, Brezilya'da yapılıyorsa, bizde de yapılsın. Kızdığımız, isyan ettiğimiz konu budur. İngiltere'den yönetilen bir Store olmaktan çıkmalıyız öncelikle...

Edit: Hala oyun bölümünde benzin, döviz muhabbeti yapan, ülke battı diye zırlayanlar var. Yeter yahu, gidin başka yerde zırlayın, boş muhabbetlerinizi kendinize saklayın...
    Başka ülkeden almak için gift kart...vb seyler gerekiyor degil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer verdiğimiz paranın değeri olsun,karşılığı olsun istiyorsak sevdiğimiz oyunları, en önemlisi Türkçe çıkan oyunları Türkiye den vede resmi yerlerden almalıyız...biraz duyarlı olalım....
  • Hocam dediklerinize tamamen katılıyorum. Brezilya ya 47-48 euro. Euro cinsinden hesaplandığı için ben de o cinsten buldum değeri. Bizde ise 59 euro. Kesinlikle Türkiye PSN açılmalı. Şu an İngiltere aracılığı ile kullanıyoruz. Zaten ben İngiltere aracılığı ile kullandığımız sürece özel fiyat ayarlaması geleceğini sanmıyorum. Acilen yerel olarak GERÇEK Türkiye Psn kurulmalı. Daha sonra fiyat ayarı çekilmeli. Steam gibi olsun demiyoruz zaten. Açıkçası ben 209 liraya da tavım.

Bir de şu var. Yurt dışında 60 euro olarak 17 Nisan 2018 de satışa başlayan Yakuza 6 ya zam falan gelmedi. Ayrıca 180 TL. Fakat yurt dışında yakuza ile god of war aynı para ve 60 euro. Bizde ise 120 TL fark var. Cidden garip.

Ayrıca monster Hunter world de 180 TL. Bu da yurt dışında 60 euro. Bundan önce çıkan gran turismo sport da 60 euro olarak çıktı ve fiyatı 220 civarı idi. Burada bir iş var ama ben çözemedim.

Bu fiyatların elbette ana sebebi bizim paramız. Kur çok yükseldiği için playstation Türkiye den medet umuyoruz. Yapmak zorundalar mı? Değil tabi ki. Fakat sektörün geleceği açısından yapmalılar. Yoksa fiyatlar git gide yükselecek ve satış sayıları düşecek. İnsanlar indirim bekleyecek oyunu almak için.

Playstation Türkiye zaten fiyat konusunda bence iyice saldı. Eski avantajını kaybediyor. God of war un kutulu fiyatı 320 lira. Yerin dibine soktuğumuz Aral ise Far cry 5 i 330 liradan satışa sundu. Fiyat politikası açısından Playstation Türkiye nin Aral dan farkı kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ2508 -- 22 Nisan 2018; 14:8:21 >

• Anlatmak istediğimi gayet güzel detaylandirmissiniz. Millette hazır erken seçim var, buradan siyasete laf koyalım derdinde ve bu da benim kızdığım şey. Burası oyun konusu ama gel derdini anlatabiliyorsan anlat...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkenin durumu da rezil, fiyatlar da rezil. Dolar 10 TL olsun, iyice ölelim...
  • Boykota ya da korsana devam.

• Burada herkes küfür hakaret etmeden istediği sekilde yazar, buna siyasette dahil,kimse karışamaz! Fiyat arttı konusu tamamen siyasi bir konudur bu arada, sebebi gün gibi ortadadır çünkü. 2 senede ülkenin parası bu kadar değer kaybediyorsa, oyun fiyatları 300 tl ye çıkıyorsa bunun suçunu sadece Sony e yıkıp, hükümeti es geçmek komedidir, kimse kusura bakmasın.

• Burası oyun konusu siyaset katmayın diyen kanki oyunun fiyatı 300 olmuş ne katılcam tuz biber mi?

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Her seferinde kur vs. muhabbeti yapılacaksa o zaman yerelleştirmenin anlamı nedir? Euro 4 oldu hadi 4 katına, 5 oldu 5 katına... (Euro sadece örnek.) Özellikle tanınmış firmalar bunu yapıyor nasıl olsa satılır diye. Ya yerelleştirme yapmayacaksın ya da uygun fiyata vereceksin bu kadar basit. Bu konuda firmalar da çok masum değil yani. Bunu genel bir sorun olarak ele alırsak örneğin Steam'de isteyen gayet uygun fiyata da verebiliyor, demek ki yapılabiliyor. Kimse aşırı zarar edeceği bir durumda ucuza vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 22 Nisan 2018; 20:48:25 >
  • Ben oyun bölümünde bu tip mesajlar okumak istemiyorum. Gidin ilgili bölümde istediğinizi yazın, kimseyi alakadar etmez. Ben sırf bu tip mesajları okumamak için bu bölümlere girmem mesela, bu tip mesajlardan kaçınırken oyun bölümünde ülke siyasetine ilişkin bir şeyler okumak istemiyorum. Açın kurallara bir bakın isterseniz...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haberi okuyunca detroidi ön sipariş geçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

Ben oyun bölümünde bu tip mesajlar okumak istemiyorum. Gidin ilgili bölümde istediğinizi yazın, kimseyi alakadar etmez. Ben sırf bu tip mesajları okumamak için bu bölümlere girmem mesela, bu tip mesajlardan kaçınırken oyun bölümünde ülke siyasetine ilişkin bir şeyler okumak istemiyorum. Açın kurallara bir bakın isterseniz...
    Bende okumak istiyorum napacaz ? 1 kişinin isteyip istememesine göre olmaz bu işler. Şikayet edersin uyarırlarsa bir daha yazılmaz. Bu konu siyaseti direkt ilgilendiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_Non_Grata -- 23 Nisan 2018; 0:8:18 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.