Şimdi Ara

GOD OF WAR [SPOILER BAŞLIĞI] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
779
Cevap
10
Favori
46.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Great War'dan sonra ortaya çıkan kötülüklerin kaynağından pek bahsedilmedi bu gidişle bahsedilecegini de pek düşünmüyorum. Kötülüklerin tanrılara ne derece etki ettigi de muamma. Su anda kesin olan bir sey var o da döngünün hala devam edebilecegi Kratos bile icten ice kendi sonunun oglunun ellerinden olabilecegini dusunuyor bana göre.

Kötülüklerin iyi olan tanrıları kötüye çevirdiğini pek düşünmüyorum. Bunun yerine tanrilarin mevcuttaki kötü düşüncelerini daha da perçinleyerek dışa vurmalarını sagladiklarini saniyorum. Uranostan beri gelen bir döngü var bu döngünün devam edecegini düşünüp Zeus'un endise etmesi cok dogal bir sey.

Bunun dışında Marked One kehaneti var ki evlere senlik. Zeus'un endise edip korkuya kapilmasi cok olagan bu durumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuomir

Great War'dan sonra ortaya çıkan kötülüklerin kaynağından pek bahsedilmedi bu gidişle bahsedilecegini de pek düşünmüyorum. Kötülüklerin tanrılara ne derece etki ettigi de muamma. Su anda kesin olan bir sey var o da döngünün hala devam edebilecegi Kratos bile icten ice kendi sonunun oglunun ellerinden olabilecegini dusunuyor bana göre.

Kötülüklerin iyi olan tanrıları kötüye çevirdiğini pek düşünmüyorum. Bunun yerine tanrilarin mevcuttaki kötü düşüncelerini daha da perçinleyerek dışa vurmalarını sagladiklarini saniyorum. Uranostan beri gelen bir döngü var bu döngünün devam edecegini düşünüp Zeus'un endise etmesi cok dogal bir sey.

Bunun dışında Marked One kehaneti var ki evlere senlik. Zeus'un endise edip korkuya kapilmasi cok olagan bu durumda.

O kötülükler Odin ve Thor'u da etkilemis olabilir. İlerleyen oyunlarda deginirler muhtemelen.

Bu arada Zeus babasını öldürmedi. Babası ise korktuğu için onu yuttu. Bu şekilde bakarsak Zeus, Kratos'tan daha iyi birisi. Döngüyü Kratos bozdu, Kratos tekrar başlattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moral Veren Adam -- 21 Mayıs 2018; 21:01:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Moral Veren Adam kullanıcısına yanıt
    Zeus Kronos'u oldurmekten beter etti olunceye dek çölde sirtinda koca bir tapinakla zincirli vaziyette gezinmesini saglayarak :)

Birinci oyunda Athena Kratos'a cöl rüzgarları Kronos'un tum bedenini parcalayincaya degin çölde gezinmeye devam edecek diyordu.

Bu arada Santa. Monicanin her konsola iki adet God of War oyunu cikartmak gibi bir konsepti var. Siradaki oyun bana göre Prequel olacak ve Kratosun İskandinavyaya gecisini anlatacak. Thor ile kapismayi da bir sonraki nesile saklayacaklar.

Oyun muhtemelen seneye e3te duyurulacak ve İlkbahar 2020de çıkacak.

Ek olarak bluepoint de ilk iki oyunu remake yapiyor olabilir. Bir sürü remastered cikardi sony ps4e (jak and dexter bile geldi) ama god of warin ilk iki oyununu cikartmadi sebebi bu olsa gerek. Umarim e3te duyurulur da gowsuz kalmayiz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuomir -- 21 Mayıs 2018; 21:43:48 >
  • quote:

Zeus Kronos'u oldurmekten beter etti olunceye dek çölde sirtinda koca bir tapinakla zincirli vaziyette gezinmesini saglayarak :)

Birinci oyunda Athena Kratos'a cöl rüzgarları Kronos'un tum bedenini parcalayincaya degin çölde gezinmeye devam edecek diyordu.

Bu arada Santa. Monicanin her konsola iki adet God of War oyunu cikartmak gibi bir konsepti var. Siradaki oyun bana göre Prequel olacak ve Kratosun İskandinavyaya gecisini anlatacak. Thor ile kapismayi da bir sonraki nesile saklayacaklar.

Oyun muhtemelen seneye e3te duyurulacak ve İlkbahar 2020de çıkacak.

Ek olarak bluepoint de ilk iki oyunu remake yapiyor olabilir. Bir sürü remastered cikardi sony ps4e (jak and dexter bile geldi) ama god of warin ilk iki oyununu cikartmadi sebebi bu olsa gerek. Umarim e3te duyurulur da gowsuz kalmayiz :)
    Ben de öyle tahmin ediyorum 1 ve 2. oyunları remake yapıyor olabilirler. O kadar bekletmezler yani. İnşallah tabi temenni bunlar.

• Oyunu dün bir kez daha bitirdim ve aklıma takılan bazı şeyler oldu;

1-Kratos Baldur ile yaptığı kavgadan sonra Atreus'a;
    -"Hala gücüm varken şu işi bitirelim", dedi. Bunun sebebini anlayamadım.
    2-Baldur'u öldürdükten sonra;
    -"Döngü burada sona eriyor", dedi. ??
    3-Atreus'a Babası Zeus'u öldürdüğünü anlattıktan sonra; Atreus;
    -Bu hep böyle mi olmak zorunda, Mimir, Yani, evlatlar ebeveynlerini öldürmek zorunda mı diye sorduğunda Kratos;
    -Biz öyle tanrı olmayacağız, dedi.
    Sonra, Freya'nın neden Baldur'un onu öldürmesine izin verdiği ile ilgili;
    Mimir; Bazen de ebeveynler evlatları için hayatlarını verir dedi.
    Atreus, Kratos'a; Peki sen benim için canını verirmiydin, dedi.
    Kratos; evet dedi.

Şimdi, oyunun sonunda devler diyarında duvarda Atreus ile Kratos'un bulunduğu resimde, Kratos ölmüş ve Atreus'un kucağında Atreus ağlar vaziyette idi. Ya da hayata döndümeye çalışıyordu. Kratos bir şekilde Atreus'u kurtarmak için canını feda edecek. Bu da Ragnarok olayına bağlantılı bence. Ragnarok olmasın diye Odin veya Thor Atreus'u öldürmeye çalışacak ve Kratos kendi canını feda edecek. Böylece Ragnarok kopacak ve Kratos ölecek. Ama Atreus onu tekrar canlandıracak. fakat, Kratos başka bir diyarda hayat bulacak ve bu diyar Mısır Mitolojisi olacak. Ve yeni oyuna böyle bağlayacaklar. Tabi bunlar tahmin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wally-West -- 23 Mayıs 2018; 9:20:43 >

• Wally-West kullanıcısına yanıt
    1 - ) Bu benim de aklima takildi. Demek ki Kratos artik yaşlı ve yoruluyor.

2 - ) Evlatlarin ebeveyni öldürme döngusune son vermekten bahsediyor.

3 - ) Kratos orada yalnizca korumak maksadiyla olmekten bahsetmiyor. Atreus durmadan ok atsa, buna karsilik Atreus'u dövüp oldurmeyecegini, oldugu yerde bekleyip olecegini de kastediyor.

Oyundaki bir çok sey Kratos'un ölümüne işaret ediyor. Umarim son dediginiz olur ve Atreus'suz bir Misir macerası yapariz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada oyunun sonundaki Kratos'un ölumunun gosterildigi duvar resimlerinin sağında Atreus tek basina birkac adet kurtla cizilmis. Bu zamana kadar bunu goren olmadi sanirim.

Aksam ssini atmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moral Veren Adam

1 - ) Bu benim de aklima takildi. Demek ki Kratos artik yaşlı ve yoruluyor.

2 - ) Evlatlarin ebeveyni öldürme döngusune son vermekten bahsediyor.

3 - ) Kratos orada yalnizca korumak maksadiyla olmekten bahsetmiyor. Atreus durmadan ok atsa, buna karsilik Atreus'u dövüp oldurmeyecegini, oldugu yerde bekleyip olecegini de kastediyor.

Oyundaki bir çok sey Kratos'un ölümüne işaret ediyor. Umarim son dediginiz olur ve Atreus'suz bir Misir macerası yapariz.
    Mısır Mitolojisinde tekrar genç olarak görmeyi ümit ederdim açıkcası. Ki şu anki durumda Atreus hayatta kalıp Nors Mitolojisinde kalacak gibi duruyor. Yunan Mitolojisinde Athena tek kalmıştı, Norsda Atreus/Loki kalacak. Ama diğer taraftan Kratos kaderin değişimi ile ilgili de Zeus'u örnek göstermişti. Kratos kendi kaderini değiştirdi. Herşey 2. oyunda netleşecek gibi duruyor.

• Bu atreus sonraki oyunlarda ebemizi mumyalacak haberiniz olsun ;)

• Oyundan derlediğim ilginç fotoğraflarla karşınızdayım.

Tyr bir kadına Jotunheim kapısını gösteriyor. Faye olabilir mi? Kratos ve Tyr tanışıyor olabilir mi? Tyr aslında Kratos olabilir mi?

Boruya üfleyen bir savaşçı. Atreus hastayken yılanı çağıran kişi bu olabilir mi? Bu kişi Heimdall olabilir mi? Veya bu kişi Atreus'un gelecekteki hali olabilir mi?

Brok'un dükkanında yer alan bir kalkan. Kalkan ortasındaki figürün saçları yılanlardan oluşuyor. Gorgon kızkardeşlerden birine ait olabilir mi? (Stheno?)

Helheim'daki Karga kardeş.

Jotunheim'daki duvar kabartmalarında yer alan Atreus resmi. Bu resim Kratos Atreus'un kollarında kafası ikiye yarılmış bir şekilde yatarken betimlendiği resmin sağında yer alıyor. Atreus'un etrafında kurtlar var ve onlarla YALNIZ ilerliyor.

Tyr'in diğer pantheonlara olan seyahati. (Yunanistan, Mısır, Japon ve Amerika'daki bir Pantheon)

Üç gözlü kuzgun. Bunu internette biraz araştırdım ancak hiçbir şey bulamadım. Google sürekli Game of Thrones hakkında içerikler gösteriyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuomir -- 23 Mayıs 2018; 19:50:6 >

• Resimlerden sonra birkaç kelam daha edeyim.

Öncelikle Magni ve Modi savaşında Kratos baltasını Magni'nin suratının tam ortasına geçirip o şekilde öldürüyor. Eğer Thor Mimir'in anlattığı kadar psikopat, eli kanlı bir katilse Kratos'un Magni'ye yaptığı şeyin aynısını ona yapacağını düşünüyorum. Başka bir şey ise Kronos bu zamana kadar Kratos'un karşılaşıp alt ettiği en devasa düşman durumunda. Kratos Kronos'u sırtında zincirli durumda koca bir tapınakla birlikte alt ediyor. Thor ise Kronos'tan cüsse olarak daha büyük birini kendisine ait keskisini kafasına saplayarak öldürüyor. Kratos artık Prime durumunda değil, Thor ise görünüşe bakılırsa hala Prime durumunu koruyor gibi. Teke tek bir savaşta Thor muhtemelen Kratos'u öldürür.

Kratos Jotunheim'daki kabartmalarda Farbauti olarak adlandırılıyor. Farbauti asıl İskandinav mitolojisinde Loki'nin babası. Oyun burada Farbauti ismini bir lakap olarak almış gibi görünüyor. İngilizce karşılığı: "cruel striker" olarak geçiyor, bunu Türkçe'ye yorumlarsak "amansız darbeler indiren kişi" olarak düşünebiliriz. Bu tam da Rage modundaki Kratos'u betimliyor. Anlayacağınız üzere Kratos baya baya mitolojiye yedirilmiş durumda.

• lllmag07 kullanıcısına yanıt
    Super tespit.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuomir kullanıcısına yanıt
    Bende aynı senin gibi düşünüyorum

• quote:

Resimlerden sonra birkaç kelam daha edeyim.

Öncelikle Magni ve Modi savaşında Kratos baltasını Magni'nin suratının tam ortasına geçirip o şekilde öldürüyor. Eğer Thor Mimir'in anlattığı kadar psikopat, eli kanlı bir katilse Kratos'un Magni'ye yaptığı şeyin aynısını ona yapacağını düşünüyorum. Başka bir şey ise Kronos bu zamana kadar Kratos'un karşılaşıp alt ettiği en devasa düşman durumunda. Kratos Kronos'u sırtında zincirli durumda koca bir tapınakla birlikte alt ediyor. Thor ise Kronos'tan cüsse olarak daha büyük birini kendisine ait keskisini kafasına saplayarak öldürüyor. Kratos artık Prime durumunda değil, Thor ise görünüşe bakılırsa hala Prime durumunu koruyor gibi. Teke tek bir savaşta Thor muhtemelen Kratos'u öldürür.

Kratos Jotunheim'daki kabartmalarda Farbauti olarak adlandırılıyor. Farbauti asıl İskandinav mitolojisinde Loki'nin babası. Oyun burada Farbauti ismini bir lakap olarak almış gibi görünüyor. İngilizce karşılığı: "cruel striker" olarak geçiyor, bunu Türkçe'ye yorumlarsak "amansız darbeler indiren kişi" olarak düşünebiliriz. Bu tam da Rage modundaki Kratos'u betimliyor. Anlayacağınız üzere Kratos baya baya mitolojiye yedirilmiş durumda.
    Kratos yunan mitolojisini komple yok etti neredeyse-Athena ve Afrodit hariç. Thor'un en büyük karşılaşması bir taşı devini öldürmek ki savaşçı değil ve Dünya Yılanı ile karşılaşmak ki onu da yenememiş. Ama, tek sıkıntı Kratos eski gücünde değil. İlk oyunda Spartan Rage ile bu gücüne bir nebze olsun kavuştu. Chaos Blades ile eski havası da geldi. Ayrıca hala Tanrı. Baldur ile yapılan son bossda gücünü kullanmayı başardı bence. Thor ile olan kavgasında bana kalırsa başabaş bir mücadele olur gibi. Mutlaka yenmesi gerekir yoksa 3. oyunda Odin ile mücadele edemez. Asıl sorun şurda ki acaba Atreus Kratos'a ihanet edecek mi ? Kratos'a ihanet eden olmazsa bana göre kimse yenemez onu.

• Wally-West kullanıcısına yanıt

Mimirin anlattığı hikayelerden yola çıkarsak Thor soykirimci acimasiz seref yoksunu katilin teki. Devlerin tumune tek basina soykırım uygulamis bir kaçık.

Sırf Kratosu yenemediler diye oglunu dayaktan yuruyemez hale getirmis birinden soz ediyoruz.

Kratos su anda herkesi yenebilir ama yeni serinin ana kötüsü Thor olacak benim görüşüm Odin değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuomir -- 22 Haziran 2018; 18:15:1 >
  • Bana kalırsa da ikinci oyun ana kötü Thor olur sonrasında da Odin. Hikaye daha evrilecek sonuçta sadece bize gosterilenlerden ibaret değil. Bir de Thor'la Kratos kapissa hangisi yener tartismasini da yersiz buluyorum sonucta tamamiyla yazarların eline birakilmis bi durum, oyle dusunursek en basta yunan mitolojisini de kesebilecek gucu yoktu.

• Oyunda bir şey farkettim. Sindri ile ilk karşılaşmamızda; Faye'nin öldüğünü öğrendiğinde, "Yüce Freya.." gibi bir söz söylüyor. Tanrı olduğunu bir nevi ağzından kaçırıyor. Ama; Kratos ve Atreus bunu farketmiyor. Freya'nın tanrı olduğunu daha sonradan öğreniyorlar. Acaba o anda farketselerdi, ikisinin de ona karşı olan tepkisi değişirmiydi ?
  • quote:

Resimlerden sonra birkaç kelam daha edeyim.

Son yazdığınız detay gerçekten harika. Dediğiniz gibi çok güzel yedirilmiş mitolojiye.

• Oyunu daha geçen bitirdiğim için konuya ilk defa giriyorum o nedenle daha önce benzeri teoriler söylendiyse kusura bakmayın.

Öncelikle Kratos ve Atreus un Thor la karşılaşması Thor un acık ve net kötü karakter olacağını söylüyor. Daha da ötesi Thor OP bir karakter olduğu için Kratos büyük ihtimalle Thor ile başa çıkamayacak ve Freya araya girecek. Büyük ihtimalle de Freya intikamı kendisi almak için Thor ile karşı karşıya karşıya gelecek ve oyunun başında Kratos u kurtaracak. Oyun boyunca da Thor ve Freya nın başımıza açtığı problemlerle cebelleşeceğiz. Oyun sonunda da Freya, Kratos Atreus u kurtarsın diye ona yardım edecek. Kratos ölecek ama Atreus yaşayacak. Tabii ki GoW evreninde ölüm sadece ölüm değildir!

Bir diğer husus Thor ile karşılaştıklarinda Atreus un hala küçük olması. Bu durumda Atreus u dönüşümlü ya da dönüşümsüz olarak oynama gibi bir durum olmayacaktır. Yine bir nevi companion mekaniği söz konusu olacaktır. Ancak illaki Atreus un kombatinda belli başlı değişiklikler yapılacaktır.

• Bu oyun ile kratos emekliliğe hazırlandı artık, günahlarının kefaretini ödedi. Bir sonraki oyunun başında ya da sonunda artık Atreus ile oynamaya başlarız. Kratos eskisi gibi olsa thor falan dinlemez dümdüz eder ama kendisi de artık yorulmuş ve istemiyor bence, bu yüzden ölümü de isteyerek kabullenecek.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.