Şimdi Ara

GOD OF WAR [SPOILER BAŞLIĞI] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
10
Favori
47.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum öyle diyorsun da GOW 3 te Kratos Ok kullanmıyor mu ? Ne alakası var Ok kullanıyor diye ana karakter yapmazlar. Velet sürekli Baltayı ne zaman kullanabileceğini sorup duruyor. Atreus hem Balta hem de ok kullanarak gayet yönetilebilir ki eğer Athreus diye birşey ortaya çıktıysa ileride mutlaka kontrol edilecektir..
  • Mimir,i canlandirmak icin cadiya gittiklerinde.
    Freya , boy`a kiziyordu.
    Ok,lari nerden buldun diye. ve ok,lari cocuktan aliyordu ve kendi oklarini veriyordu.
    Freya ökse otunun oglunun buyusunu bozacagini biliyordu.
    o yuzden oklari aldi boy,dan!

Peki freya neden keltos ile boy,un boyunlarina dövme yaptiki? ne icindi?

Birde boy un annesini dev oglu kesin degil ki! oglan anam devler ile tartisiyor diyor!
    belkide sadece devlere yardim etti. gecmiste ve o baltayi yaptirdi ve gelecekte yada gecmise gidip devlerin sevasinda keltos o balta ile odin ve thor yenebilmesi icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiNTR

Mimir,i canlandirmak icin cadiya gittiklerinde.
    Freya , boy`a kiziyordu.
    Ok,lari nerden buldun diye. ve ok,lari cocuktan aliyordu ve kendi oklarini veriyordu.
    Freya ökse otunun oglunun buyusunu bozacagini biliyordu.
    o yuzden oklari aldi boy,dan!

Peki freya neden keltos ile boy,un boyunlarina dövme yaptiki? ne icindi?

Birde boy un annesini dev oglu kesin degil ki! oglan anam devler ile tartisiyor diyor!
    belkide sadece devlere yardim etti. gecmiste ve o baltayi yaptirdi ve gelecekte yada gecmise gidip devlerin sevasinda keltos o balta ile odin ve thor yenebilmesi icin.
    Freya'nın boyunlarına yaptığı dövme gibi büyü koruma büyüsüydü. Savaş Tanrısı, Tyr'in odasına girdiklerin de korumuştu onları yanlış hatırlamıyorsam.

Aşağıdaki sahnede görebilirsin Kratos'un boynunda ki dövme parlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SOLID SNAKE -- 13 Mayıs 2018; 0:44:10 >

• Atreus ile devam etmezler. Atreus kaos tanrisi, son oyunda atreusu oldurmezsek iyi. Muhtemelen kratosla cok ters dusecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim tahminim Atreus oyunun sonunda Kratos'a ihanet edip öldürecek. Veya oğlu yaşasın diye bir şekilde ölmesi gerekecek. Fakat bu ölüm yeni bir doğuş olacak ve Kratos Mısır mitolojisinde tekrar canlanacak. Keza Mısır Mitolojisinde yeniden dünyaya gelmek normal sayılıyor. Kratos Valkyreleri öldürdü. Doğal olarak ölüleri götürecek kimse kalmadı. Bu durumda Baldur bir şekilde kurtulabilir gibi geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wally-West

Benim tahminim Atreus oyunun sonunda Kratos'a ihanet edip öldürecek. Veya oğlu yaşasın diye bir şekilde ölmesi gerekecek. Fakat bu ölüm yeni bir doğuş olacak ve Kratos Mısır mitolojisinde tekrar canlanacak. Keza Mısır Mitolojisinde yeniden dünyaya gelmek normal sayılıyor. Kratos Valkyreleri öldürdü. Doğal olarak ölüleri götürecek kimse kalmadı. Bu durumda Baldur bir şekilde kurtulabilir gibi geliyor bana.
    Valkyrie'leri öldürmedi hocam, hapsoldukları bedenden kurtardı onları.

Valkyrie'ler ölenleri vallhala'ya götürür, onlar tutsak olduğundan ölüler Helheim'da dolaşıyordu, oyunda da fark etmişsinizdir.

• Kimse bundan bahsetmemis baldur ile ilgili

Mitoljiye gore anne freya baldurun olumu uzerine hep ağlamis ve tanrilara dualar etmiş dirilmesi icin, gozyaslari okse otunun uzerine düşmüş ve uzerinde cicekler acmış bu dua uzerine baldur dirilmiş.

Yani mitolojiye göre balduru sonraki oyunda yine gorebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepImpact. -- 14 Mayıs 2018; 13:40:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun basinda annenin cenaze toreninde "a giant's prayer" muzigi caliyor spoileri bastan vermisler sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepImpact.

Kimse bundan bahsetmemis baldur ile ilgili

Mitoljiye gore anne freya baldurun olumu uzerine hep ağlamis ve tanrilara dualar etmiş dirilmesi icin, gozyaslari okse otunun uzerine düşmüş ve uzerinde cicekler acmış bu dua uzerine baldur dirilmiş.

Yani mitolojiye göre balduru sonraki oyunda yine gorebiliriz.
    Güzel bilgi hocam. O zaman Baldur ikinci oyunda tekrar karşımıza çıkabilir. Ki zaten Freya oğlunu çok seviyor en son ölmesi üzerine de sürekli ağladı, Kratos'a lanet etti. Daha sonra da Mimir, Freya'nın yasta olduğunu söyledi ve ona biraz zaman vermemiz gerektiğinden bahsetti.

İkinci oyunda Thor, Baldur ikilisini görebiliriz.
  • Odinin plani hepsi. oglu olurken gozukmedi bile, freya tekrar odine gidecek. Odinin istegide buydu

Baldurda helde, helde cikarilmasi icin mitolojiye gore herkesin aglamasi lazim aglamayan tek isim ise loki. Tabi kratosta artik norsta olduguna gore oda aglamaz

• Zaten her halükarda Freya ölüleri diriltme yolunu biliyor. Baldur'u mutlaka hayata döndürecektir de,
    O zaman Kratos'a düşman olmasına gerek kalmaz diye düşünüyorum
  • Freya diriltiyor lakin dirilen ayni kalmiyor. Degisiyor.

Oglunu öldurdukten sonra freya mekani gidin.

Orda muhabbet dönuyor.

Boy niye geldik buraya freya hala kizgindir diyor.

Mimir orda acikliyor. Tekrar diriltmede olanlari.

Ben valkur kesmeye gittigimde muhabbet acildi. Mimir bahsetti hatta kendinin bile farkli görunecegini eger bedenen diriltilirse filan diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiNTR -- 14 Mayıs 2018; 14:35:57 >
  • Valkyrie yi daha kolay kesme yolu varmı,yada orada işe yarayacak rune kombinasyonu şöyle olmalı gibi..... sinir oldum,oyunda tek zorluk bu valkur ler ...iki kaçıp yana bir kalkan blok yapıp vuruyorum,ama üzerime gelince kanadı açınca can man kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devadam12

Valkyrie yi daha kolay kesme yolu varmı,yada orada işe yarayacak rune kombinasyonu şöyle olmalı gibi..... sinir oldum,oyunda tek zorluk bu valkur ler ...iki kaçıp yana bir kalkan blok yapıp vuruyorum,ama üzerime gelince kanadı açınca can man kalmıyor.
    Valla kolay diyorlar da denilenlerin hepsini yaptım geçemedim. 2 tanesini öldürebildim. Ben de bıraktım Allahlarından bulsunlar. Mekan keşfetmeye başladım.
  • Ana hikayeyi bitirdim fakat daha gidilmemiş diyarlar, bölgeler ve yapılmamış yan hikayeler var. Çoğu kişiyi etkilemiyor gördüğüm kadarıyla ama ana hikaye bittikten sonra oyunu oynamaya devam etme motivasyonu kalmıyor bende. Keşke ana hikaye o diyarlar içine de dahil edilseydi.

Bu arada söylemeden geçmek olmaz oyun müthiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freelast -- 15 Mayıs 2018; 15:58:11 >
  • Devadam12 D kullanıcısına yanıt
    Runik saldırı puanınızı yükseltmeye bakın. Yine dolum süresi kısmını da elinizden geldiğinde arttırın. Ben sırf runik gücü düşürüyor diye ivaldi nın göğüs zırhını yapmamıştım mesela. 240 üzeri runik gücüm vardı ilk valkur u kestiğimde. Normal vuruşlarla saldırmak için pek uğraşmayın sadece runik saldırılarla hücum edin. Rakıbin hareketlerini ezberledikçe açık buluyorsunuz zaten. Elinizde sıklıkla balta olsun. Valkur havaya yükseldiğinde r1 le balta vuruşu yaparsanız olduğu yere inip sersemliyor atak yapma şansınız oluyor. Birde mutlaka diriliş taşı alıp gidin yanınıza.

• Jotnar mabetlerindeki kabartmalara şöyle bir göz gezdirdim de, genelde Aesir tanrılarını savaşlarda Thor, Freya ve domuzu, Sleipnir üzerindeki Odin ve garip bir silaha sahip başka bir tanrının temsil ettiğini gördüm. Odin'in elinde Kratos'un elindeki Leviathan Axe'e çok benzeyen bir balta bulunuyor. (ikizi olsa şaşırmam.)

Başka bir konu da Kratos ile Alfheim'da ışığın içerisine girdiğimizde gördüğümüz sanrılar. Başlangıçta bunları flashback olarak düşünmüştüm ancak şu anda o kısmı yeniden oynayınca farkettim ki bu sahneler oyunun ilk başından başlayarak gelecekte olacakları haber veriyor.

-İlk kısımda Kratos'un evindeyiz ve Faye'in bedeni hala odunların üzerinde yakılmayı bekliyor. - Oyunun başı. Yine burada yakaladığım başka bir detay da evin bahçesinde bolca yer alan üç gözlü kuzgun sürüsü. Nors mitolojisinde bu konunun anlamını araştırmak gerektiği görüşündeyim.

- İkinci kısımda bir gemideyiz. - Bu gemiyi oyunun sonlarına doğru Helheim'dan kaçmak için kullanıyoruz.

-Üçüncü kısımda direkt olarak dokuzlar dokuzlar gölündeki Thor heykeli ile yüzleşiyoruz. - Oyundaki gizli son.

-Dördüncü ve son kısımda ise Jotunheim'dayız ve Faye'i takip ediyoruz. - Bilindiği üzere oyunun sonunda Faye'in küllerini Jotunheim'daki en yüksek zirveden aşağı serpiştiriyorduk. Bana kalırsa burada Kratos ve karısının yeniden buluşması fikri verilmeye çalışılmış. Bunun iki açıklaması olabilir ya Kratos ile yeniden Jotunheim'a gideceğiz veya Kratos sonunda ölecek ve külleri tıpkı karısında olduğu gibi bu sefer sadece Atreus tarafından veya onun oğluyla birlikte Jotunheim'a götürülecek. Kül olgusunun God of War evrenindeki öneminin de epey fazla olduğunu düşünürsek bu şekilde bir son Kratos için fazlasıyla uygun gibi görünüyor.

Yalnız koskoca Kratos'un küllerini taşı deseler neler hissederiz kim bilir :)

• oyunu bitirdim,yan görevlerde sis teki valkuru ve 3 diyar yarığını yaptım,hellheim da o ateşli bölümü hallettim rada valkür bekliyor.haritada açılmayan 2 yer var kilitli onlar açılacakmı arkadaşlar.çünkü yan görevim valkürler ve 8-9 kuzgun kaldı.
  • Oyunu çıkmadan birgün önce alıp daha anca bitirebildim geceleri 3-4 saat vaktim olması da bir sebep ama sanırım büyük hatayı aşırı derecede yan görev mekan temizlemeye uğraşarak yaptım.Daha oyunun başında Mimir'i alana kadar bile o kadar mekana girdim ki bir ara özellikle tüm gerekli araçlarıda alınca chaos,elektrik oku vs uzun süre ana görev yapmadım ve büyük hataydı zira herşeyi okumama ve dikkatli oynamama rağmen kafam dağıldı o yüzden basit görünen 1-2 soru soracağım.

Ben hikayenin işleyişini yabancıların "sense of scale" dediği o devasa dünya/karakter hissiyatını müthiş yansıttıklarını düşünüyorum.Baba oğul ilişkisinin aldığı yolu bir filmde dizide kolay kolay bu kadar kaliteli anlatamazsın.Oyun büyük işleri harika yaparken küçük detayları bazen ısrarla anlatmıyor bazende atlamış görünüyor.

-Örneğin cüce kardeşlerin diyarlar arasında rahatlıkla zıplayabildiğini çok yüzeysel bir şekilde geçiyorlar, tam oyundaki gerçekçi hissiyatı baltalıyor bunların sürekli bizimle gelmesi diyeceğiniz bir noktada 1-2 cümle değiniyorlar ama yeterli değil zira gittiğimiz hiçbir yerde başka insan veya cüce olmadığı için onların rastgele her mekanda çıkmasını ben oyun mekaniği açısından beğenmedim.Blacksmith veya Market benzeri ihtiyacı birçeşit büyülü araç gereç ile çözseler sizinle birlikte en tehlikeli yerlere bile hiçbirşey olmamış gibi tezgah kuran cücelerden daha az göz tırmalardı bence.

-Oyunun dünyasının cüce kardeşler, Jörmungandr, Freya, Kratos, Baldur ve Thor'un salak oğulları dışında sadece öldürülecek canavarlardan oluşmasının mantıklı açıklaması yapılıyor mu anlayamadım zira cücelerin para kazandıkları bir iş yapıyor oluşu çok saçma kalıyor.Yani dünya hangi zaman diliminde, yaşayan insan varsa nerede bunu hiç göstermemeleri neye bağlı çözemedim.

-Oyunun finaline gelene kadar Jörmungandr'ın Atreus hasta iken ansızın kaybolması oyunu finalinden daha büyük soru işaretiydi bende daha sonra burada teorilerden birşeyler öğreniyoruz ama sanırım Atreus ve zaman yolculugu fikri mantıklı geliyor.

-Oyunda sürekli kulaklarını çınlattığımız Thor ve Odin bizim gitmemizin yasak olduğu Asgard'da oturup çay kahve mi içiyorlar zira onlar Midgard'ı bu hale getidiyse Midgard'a bir başka tanrının giriş yaptığını ve ortalığı dağıttığını anlayamıyorlar mı?Baldurla bir anlaşma yapıp onu Devler-Faye muhabbeti için gönderdiler onu anladık peki Baldur Faye ile değilde bir tanrı ile kapıştığını tahmin edince neden hala Odin müdahele etmiyor bu oyunun orta noktasında sırıtmaya başlıyor bence.Evet olası Thor,Odin kapışması için ilk oyun çok erken ama hiç bahsetmemek biraz kolaya kaçmak bence.

Son olarak oyunun ilk 5-10 saatinde Kratos'un bu yeni dünyaya gelişini anlatmamaları, Faye ile nasıl tanıştığını göstermemeleri mantıklı ancak 30 saatin sonunda bu konuyu hiç göstermemeleri baya bir hayal kırıklığı bence.

Tüm zamanların en iyi birkaç oyunundan biri olduğunu düşünüyorum bu yüzden de bazı konular sıradan bir oyundan daha fazla göze batıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinúviel -- 17 Mayıs 2018; 6:7:8 >

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.