Şimdi Ara

Ω | GOD OF WAR | PS4 ANA KONU | GOTY 2018 | Ω (643. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.386
Cevap
96
Favori
694.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Profil fotomdan anlaşılacağı üzere fanatik gow oyuncusuyum.

Oyuna ilk başladığımda en zor bölümde oynayayım dedim ki uzun sürsün ama o modda oynayamadım. Sonra bir seviye düşürdüm. Onda da zorlandım. Sonra normal seviyeye getirdim. Normal oynuyorum.

Oyunum kontrolleri bana göre çok zor. Gow sevmemin en büyük sebebi basit kontrolleri olmasıydı. Bir de Xp fln eklemişler. İyice başka oyuna dönüşmüş.

Gow la alakası olmayan bir oyun. Ben çok beğenmedim. Adı başka olsa daha çok beğenirdim. Çünkü beklediğim gibi bir gow oyunu olmadı.

Canavar öldürmek için taktik mi üreteyim yoksa kamera açısını mı düzeltmeye çalışayım.

Kamera desen çok yakın. Arkada olan bitenden Bi habersin.tam aksiyona giremiyorum.

Yıllarca klavye mouse ile first person oyunu oynayan adamın gamepad ile aynı oynamaya çalışması gibi durumdayım. Oyunu kapatıp gow 3 oynadım biraz hatırlamak için, gerçekten o ayrı bir dünya.

Benim beklentimin çok altında kaldı genel olarak. Tabi bunların tümü oynayabilirlikle alakalı. Grafik, oynarken oyunun verdiği haz, sesler görüntü falan efsane. O da gow oyunu olduğu için. Keşke bu kadar değişmeseydi oynayabilirlik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar benim gibi craft sistemine skills sistemine uzak olan gamerler icin hayrına bir rehber hazırlayın be. Efsun altın öbür şeyler. Nerede ne bulursak ne işe yarar. Level vs.Bir hayırsever hazırlasa süper olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: pisrabbit

Profil fotomdan anlaşılacağı üzere fanatik gow oyuncusuyum.

Oyuna ilk başladığımda en zor bölümde oynayayım dedim ki uzun sürsün ama o modda oynayamadım. Sonra bir seviye düşürdüm. Onda da zorlandım. Sonra normal seviyeye getirdim. Normal oynuyorum.

Oyunum kontrolleri bana göre çok zor. Gow sevmemin en büyük sebebi basit kontrolleri olmasıydı. Bir de Xp fln eklemişler. İyice başka oyuna dönüşmüş.

Gow la alakası olmayan bir oyun. Ben çok beğenmedim. Adı başka olsa daha çok beğenirdim. Çünkü beklediğim gibi bir gow oyunu olmadı.

Canavar öldürmek için taktik mi üreteyim yoksa kamera açısını mı düzeltmeye çalışayım.

Kamera desen çok yakın. Arkada olan bitenden Bi habersin.tam aksiyona giremiyorum.

Yıllarca klavye mouse ile first person oyunu oynayan adamın gamepad ile aynı oynamaya çalışması gibi durumdayım. Oyunu kapatıp gow 3 oynadım biraz hatırlamak için, gerçekten o ayrı bir dünya.

Benim beklentimin çok altında kaldı genel olarak. Tabi bunların tümü oynayabilirlikle alakalı. Grafik, oynarken oyunun verdiği haz, sesler görüntü falan efsane. O da gow oyunu olduğu için. Keşke bu kadar değişmeseydi oynayabilirlik.

Oynanisa alisip biraz ilerleyin hocam. Cok da spoiler vermek istemiyorum ama ileride alıştığınız hale biraz yaklaşıyor diyeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Xbox fanboylarının gözleri GOTY adayı exclusive oyun görsün.Gerçi onlar sea thives çöpünü 4K da oynasınlar.Ben bu efsaneyi 1080P oynayacağım,her zaman en kaliteli oyunlar sadece PS4 konsollarında olur.
    Senin fanboy olduğun Sea of Thievese çöp demenden belli.Kimsenin God of Wara çöp dediği yok.Siz burda muhtemelen psikolojik olarak çok keyif alıyor ve kendiniji değerli hissediyorsunuz.Ps iniz var Xboxcıları ezdiniz ne mutlu sizee.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Senin fanboy olduğun Sea of Thievese çöp demenden belli.Kimsenin God of Wara çöp dediği yok.Siz burda muhtemelen psikolojik olarak çok keyif alıyor ve kendiniji değerli hissediyorsunuz.Ps iniz var Xboxcıları ezdiniz ne mutlu sizee.

Alıntıları Göster
    sea of thieves çöpün de çöpü yalnız
  • Oyunu bitirdim çok şükür. Ve oyun olmuş ya.

Teknik açıdan oyun dünyasına çok büyük katkıları olan bir oyun olmuş. Oyunun one shot yani tek çekim olması müthiş bir detay sağlamış. Sağlam bir görüntü yönetmenliği olduğu kesin.

Combat sistemine değinecek olursak şu anda hiçbir oyunda görmediğim akıcılık söz konusu. Oyunun kusursuz yanlarından biri de combat sistemi kesinlikle. Vuruş hissini hiç bu kadar sağlam veren oyun tanımadım açıkçası.

Müzikler GoW 2 ve GoW 3 kadar epik değil çünkü hikaye gereği zaten çok epik bir olayın içerisinde değilsiniz. Gözlemlediğim kadarıyla müzikler, dramatik sahnelerde baya bir öne çıkıveriyor. Ve ben bayıldım o müziklere.

Mekan tasarımları ve grafikleri muazzam ötesi sanat kokuyor resmen. Çok büyük emek harcamışlar.

Kratos ve Atreus ikilisine de bayıldım. Mimir ve Cüce Kardeşler de çok hoştu. Espritüel yanları çok iyidi. Diyalogları kim yazdıysa ellerinden öpmek istiyorum.

Boss savaşları son boss hariç çok büyük haz verdiğini söyleyemem. Ama yine de kısmen de olsa tatmin etti.

Hikaye olarak da ortalama kaldığını düşünüyorum. (Oyunun hikayesindeki yolculuk hissi mükemmel orası ayrı.) Çok soru işareti bıraktılar. Ama bu serinin bir üçleme olacağını düşünürsek yine de ilginç ve güzel bir başlangıç yaptılar. Eminim ki devamı gelecek olan oyunlarda puzzle gibi üç hikayede birbiriyle birleşecektir.

Teşekkürler Cory... Teşekkürler Santa Monica!

9/10

Edit: Yazım Yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StativeDread -- 7 Ağustos 2018; 22:43:11 >

• kratosunbicaklari kullanıcısına yanıt
    Ps fanboyları bi kerede şaşırtın insanı be.

Sana burda sea of thieves şöyle iyi falan anlatmayaya uğraşmayacağım.Anlayacak kapasite olmafığı aşikar.

• Moral Veren Adam kullanıcısına yanıt
    Bi yandan oynuyorum zaten. Ama canavarlarla mücadele etmek için yumruk da olsa balta da olsa dibine kadar girmen gerekiyor. Gir-vur-kaç. Kamera ile bu işlem işkence oluyor. Tek canavar varsa kamera sabitleyip önüne geçebiliyorum ama fazla olunca fayda etmiyor. Nerde o eski kılıçlar :)

• hikayede ilerleyince arena farmlamadığıma pişman oldum. tüten köz müydü neydi ondan bir miktar bulundurmakta fayda var.

..... alınca geliştirme yapamadan oynamak zorunda kaldım, çok üzdü.

edit: ilk defa spoiler şeysi kullandım, spoiler göster butonlarının içinde görünür haldeydi yazdığım, ben de riske girmemek adına nokta koydum spoiler kısmına. yanlış mı kullandım acaba spoiler şeysini yoksa yazana görünür mü oluyor normalde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EceliYakın -- 24 Nisan 2018; 4:23:54 >

• pisrabbit kullanıcısına yanıt
    hocam baltayı menzilli olarak kullanmayı artırıp atreus ile de saldırılarını desteklersen şikayet ettiğin şeyden büyük oranda kurtulursun.

zor seviyede oynuyorum ve skiller açıldıkça, dövüş gerçekten çok keyifli bir hâl alıyor. baltanın da önceki oyunlardaki kılıçlar gibi alan etkili komboları var. devam et bence oynamaya, açıldıkça daha çok seveceksin.

• hadi hadi sen çöp oyunu oynamaya devam
  • Oyun hakkındaki düşüncelerim

Spartan rage den açıkçası pek tat alamadım belki de blade of olympustan sonra paldır küldür elle kafayla saldırmak çok cool gelmiyor çok da hızlı bitiyor. en çok gıcık olduğum tarafı ise blade of chaos ya da baltayla saldırırken dolmuyor olması. İlla elle saldırmak gerekiyor. Bundan nefret ettim hatta. O kılıçlar elime tekrar geçtiğinde ne kadar mutlu olmuştum oysa ki.

çocuk bazen ciddi anlamda sıkkınlık veriyor hep benzer soruları sorma lakayıt tavırlar felan tam tokatlık. Last of us taki ellie öyle miydi çok tatlı şirin esprili. Arteustan pek haz almadım öldürseler kratos tekrdan rage of sparta öfkesinde tüm asgardı yaksa hiç karşı çıkmam. Özellikle bir an var ki çok sinir oldum atreusa. En sonda kratos artık saklayacak bir şeyim kalmadı diyerek sargılarını tepeden bıraktığı sırada tam moda girdim bu velet hayırdır babacım iyi misin felan demeden hadi çıkacak mıyız artık.s.s dedi ya atmak istedim bayırdan aşağı

Şu bir gerçek ki Kratosun duygularını çok güzel yansıtmışlar kendim yaşamış gibi hissettim her şeyi oynarken mimikleri sesi hareketleri her şeyiyle 100 puan. Özellikle Blade of chaosa dokunduğu an tarif edilemeyecek kadar kusursuz.

Baldurla olan ilk boss dövüşü ise oyunculuk hayatım boyunca beni en çok etkileyen sahneydi.
    Yaşlılıktan olsa gerek Hantal bir kratos var karşımızda combolar kaçışlar eskisi gibi seri değil bundan dolayı epey zorlandım alışmakta. Zor bir oyun olmuş bir önceki serilere kıyasla. kare kare üçgen yapamıyoruz artık zorlanınca

Balduru öldürdükten sonra freya için atreusa ebeveynler evlatları için gerekirse canını verir aynı durumda ben de olsam senin için ölümü göze alırdım dedi ya içim cız etti. olmasın dedim

Bunun dışında grafikler oynayış ve vuruş hissi muazzam. 4 tflopsla nasıl bu kadar harikalar yaratmışlar çok büyük başarı gerçekten. Her ps4 sahibini mutlaka oynaması yaşaması gereken duygular bunlar. 2. ve 3. oyunu da sabırsızlıkla bekliyorum

• 1.13 güncellemesi ile de altyazılar büyümedi :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sandıkla ilgili

Cadının evinden çıktıktan sonra suların içinde mavi harfli sandık var ulaşamıyoruz. bunu nasıl açacağız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: joof

sandıkla ilgili

Cadının evinden çıktıktan sonra suların içinde mavi harfli sandık var ulaşamıyoruz. bunu nasıl açacağız ?

hikayede bir süre sonra daha fazla ekipmanla oraya dönüyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Oyunu oynayan ve bitiren bir kaç arkadaşımla konuştum. Bir kaç arkadaşım oyundan hayalkırıklığına uğramış. Oyunun yarısına gelmiş bir arkadaşım walking simülasyonu diyor. Yani aksiyon dozajının az olduğunu sürekli diyar diyar yürüdüğümüzden dert yandı. Ve bossların birbirine benzediğini sayısının az olduğunu söyledi.

Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?
    o arkadaslar hellblade yada baska oyun oynamıs:) yada kalıtelı sıngle oyun oynamayı unutmuslar duygu atmosfer nasıl yaratılır.yılın degıl oyun tarıhının en ıyı oyunlarından.oyun bıtınce hangı oyunu alıp oyun dıye oynıcaz bılmıyorum heryerınden kalıte akan gow dan sonra.dovsu sıstemı harıka ve tatmın edıcı hıkaye muhtesem detaylar muhtesem grafıkler saheser bug yok.bır oyun daha napsın.
  • oyunu bugun yada yarın alacağım ama merak ettiğim tek bir şey var acaba baltadan başka silah varmı yoksa koskoca oyunu bir silahlamı bitiriyoruz..teşekkürler..
  • bu oyun bittiğinde çok uzun süre ps4 e dokunamam büyük ihtimalle.. yerine koyabileceğim güzellikteki tek oyun tlou2 olacak. Oyunun hemen bitmemesi için günde 3 saat oynuyorum. Bittiğinde büyük boşluk olacaktır. Oyunun puanı gözümde 10.
  • xbox one x'imiz olmadığı için anca 1080p 30fps bu şekilde oyun içi görüntülerle oynamak zorundayız

Ω | GOD OF WAR | PS4 ANA KONU | GOTY 2018 | Ω

Ω | GOD OF WAR | PS4 ANA KONU | GOTY 2018 | Ω

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 24 Nisan 2018; 14:31:56 >

• defected kullanıcısına yanıt
    Zırh nedir? Akıyor. Mavi zırhlar var şimdilik en iyisi. Imal etmek için çok para istiyor. Ilerde daha iyi zırhlar çıkar diye parayı tutuyorum.

• 
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.