Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Ω|GOD OF WAR OYUN SONU TEORİLER KONUSU|SADECE BİTİRENLER GİRSİN !Ω

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
109
Cevap
4
Favori
14.024
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Gruplar / Topluluklar / Turnuvalar >> Ω|GOD OF WAR OYUN SONU TEORİLER KONUSU|SADECE BİTİRENLER GİRSİN !Ω
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   5508 Mesaj
   26 Nisan 2018 09:19:20
   quote:

   Orijinalden alıntı: Tek temennim serinin sonraki oyunlari yeni bir Assassin's Creed vakasina donusmemesi. Yunan mitolojisinden Nors, sonra da Misir, Maya vs... Bu serinin Misira yakisacagini dusunmuyorum sahsen.
   Yunan ve Mısır mitolojilerinden nefret ediyorum. Aztec bilmem ne falan hepsi çok itici geliyor bana. O kadar mükemmel bir karar ki bu yeni konu ve senaryo, ortamlar, yaratıklar, tanrılar o kadar ilgimi çekiyor ki. Bunun dışında bir şey olursa da uzak doğuyla ilgili olmasını isterim. Mısır ve pramit kusacağım yoksa.   Benim de şöyle bi' tahminim var; oyunu bitirdikten sonra bile gidemediğimiz diyarlar, DLC ile açılabilir.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2473 Mesaj
   26 Nisan 2018 10:51:49
   Loki mitolojide de Baldur un ökseotuna karşı zaafını ögrenip bir dart oku yaptırıp kör tanrı hodr a oyunla karışık öldürtüyor, ucundan yakalamaya çalışmışlar sanırım. Loki dönek bir tanrı olduğu için muhtemelen kratos u satıp Odin in yanında yer alacak ve ölümüde istemden de olsa Kratos un elinden olacak diye düşünüyorum, zaten oyun sonunda baldurun geldiği sahnede sinirlenince kratos doğru yayı kaldırıp oku çaktı düşünmedi bile, ayrıca god of war evreninde mutlu son yoktur, kratos daha fazla ne yaşayabilir ki diye düşünürken evlat katili olma dramasıda oyuna yakışır. gelelim ikinci oyun ve üçüncü oyun senaryo tahminlerime;   2. Oyun ; Thor un geleceğini zaten oyunun sonunda gördük baldur kapışmasıyla başlayan birinci oyun gibi ikinci oyunada epik bir thor kapışması ile başlar thor uzun bir dövüş sonrasında kratos u öldürüp arteus u kaçırır, kratos helheim da bulur kenndini , burdan kurtulmak için yardım alır , helheim daki boss u keserek burdan kurtulur ve oğlunu kurtarmak için öfkeyle önüne gelen herkesi biçerek yoluna devam eder oyunun sonunda thor u öldürür ama arteus un artık odin le birlite kalmak istediğini öğrenir .   3. Oyun ; Kratos 3. oyunun başında öfkeyle olimposa tırmandığı gibi bu seferde odin odin nağralarıyla asgard a yol alır , bifrost köprüsünün üzerinde heimdall karşılar bizi, epik giriş dövüşü bu sefer heimdall ile gerçekleşir, kendisini indirip yolumuza devam ederiz oyunun sonunda odin dövüşüne loki de dahil olur istemeden de olsa loki yide öldürüp bir babanın yaşayabileceği en büyük dramla Kratos u başbaşa bırakırız.
   _____________________________

   iMac Intel 27" Retina 5K Display (Mid 2017)

   MacBook Air 13" (Early 2015)

   Xbox One

   PS4

   Nintendo Switch
  • Yarbay
   2703 Mesaj
   26 Nisan 2018 17:49:25
   quote:

   Orijinalden alıntı: alyy Loki mitolojide de Baldur un ökseotuna karşı zaafını ögrenip bir dart oku yaptırıp kör tanrı hodr a oyunla karışık öldürtüyor, ucundan yakalamaya çalışmışlar sanırım. Loki dönek bir tanrı olduğu için muhtemelen kratos u satıp Odin in yanında yer alacak ve ölümüde istemden de olsa Kratos un elinden olacak diye düşünüyorum, zaten oyun sonunda baldurun geldiği sahnede sinirlenince kratos doğru yayı kaldırıp oku çaktı düşünmedi bile, ayrıca god of war evreninde mutlu son yoktur, kratos daha fazla ne yaşayabilir ki diye düşünürken evlat katili olma dramasıda oyuna yakışır. gelelim ikinci oyun ve üçüncü oyun senaryo tahminlerime;   2. Oyun ; Thor un geleceğini zaten oyunun sonunda gördük baldur kapışmasıyla başlayan birinci oyun gibi ikinci oyunada epik bir thor kapışması ile başlar thor uzun bir dövüş sonrasında kratos u öldürüp arteus u kaçırır, kratos helheim da bulur kenndini , burdan kurtulmak için yardım alır , helheim daki boss u keserek burdan kurtulur ve oğlunu kurtarmak için öfkeyle önüne gelen herkesi biçerek yoluna devam eder oyunun sonunda thor u öldürür ama arteus un artık odin le birlite kalmak istediğini öğrenir .   3. Oyun ; Kratos 3. oyunun başında öfkeyle olimposa tırmandığı gibi bu seferde odin odin nağralarıyla asgard a yol alır , bifrost köprüsünün üzerinde heimdall karşılar bizi, epik giriş dövüşü bu sefer heimdall ile gerçekleşir, kendisini indirip yolumuza devam ederiz oyunun sonunda odin dövüşüne loki de dahil olur istemeden de olsa loki yide öldürüp bir babanın yaşayabileceği en büyük dramla Kratos u başbaşa bırakırız.
   İstiklal marşı ve kapanış. Bence güzel teori. Fakat dünya yılanından bişeyler çıkacak gibi bu kadar basit geride kalan bi canlı olmaz diğer oyunlarda
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2642 Mesaj
   26 Nisan 2018 18:13:25
   quote:

   Orijinalden alıntı: dark dragon Hel’e gittiğimizde zeus’u görüyoruz, hayal gibi duruyor ama Kratos mimir’e sorduğunda oraya asla gitme diyor. Acaba bir şekilde zeus konuya dahil edilir mi.
   quote:

   Orijinalden alıntı: dark dragon   Hel’e gittiğimizde zeus’u görüyoruz, hayal gibi duruyor ama Kratos mimir’e sorduğunda oraya asla gitme diyor. Acaba bir şekilde zeus konuya dahil edilir mi.   Bakın oyunun senaryosunu yazayım ( Absürt komedi )   - Odin Atreus'u kaçırıp evlatlik yapar.

   - Kratos bir türlü Odin'in sarayina giremez ve evinde ağlamaya başlar.

   - Athena gelir ve Kratos'a, Odin'in sarayina yalniza baska bir kral tanri ile girebilecegini söyler.

   - Kratos Helheim'e gider ve Zeus'u kurtarır.

   - Beraber sarayi basarlar ve biz kareye basinca Zeus arkadan şimşek oku atar ( Atreus gibi )

   - Atreus'u kurtarirlar ve Odin'le savasirlar.

   - Kratos, God of War 2'deki okunu bulur ve baba, dede ve torun ok atarak Odin'i öldürür.   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yarbay
   2642 Mesaj
   26 Nisan 2018 20:11:39
   Resme göre 2 teorim var.

   Birincisi, Atreus sol eliyle Kratos'u alnından bicakliyor.

   Ikincisi, Kratos'un ayağının üzerinde bir suret var. Bu suret Thor'a ait olabilir. Kratos'un da kafasi yarılmış ve Thor'jn çekici kafasına inmiş gibi gözüküyor. Bu teoriye göre Thor, Kratos'un kafasına öyle sert geçirmiş ki Kratos geçmişe Jormungand olarak dönmüş olabilir.

   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1741 Mesaj
   Eski Kullanıcı Adı:
   Husqv4rn4


   26 Nisan 2018 21:54:36
   Şu Valkürlerin Kraliçesi Sigrun'u öldüren var mı aranızda? Oyundaki en zor Boss, Baldur falan halt etmiş!   < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
   1061 Mesaj
   27 Nisan 2018 00:02:04
   Abi benim beynim yandı. Çocuk Loki ise jormungand nasıl var? ve hadi gelecek yaşanmış olup geçmişe geldi diyelim jormungand nasıl Kratos oluyor? veya aynı anda ikisi oluyor. Ben daha zaman kavramını kavrayamadım. Gelecek çoktan yaşandıysa, oyunda aynı anda hem geçmiş hem gelecek mi yaşanıyor? Yada geleceğin ne olacağı belli olup olaylar ona göremi şekilleniyor çözemedim. Mimir geleceğin değiştirilebileceğini söylesede Kratos’un Jormungand olmasını anlayamayıp, Lokinin nasıl çocuğu oluyor onuda anlamadım. Ayrıca ragnarok’un gelecekte veya geçmişte olduğuda belirsiz.


   Dr. Oekter reklamında ki kız gibiyim şuan

   Çocuk hastalandığında şu boruyu kim çaldı oda ayrı muamma. Gelecek oyunlara malzeme çıkması güzel de, çok fazla soru işareti var.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   12498 Mesaj
   27 Nisan 2018 01:07:39
   İskandinav Mitolojisi   İskandinav mitolojisi genel hatlarıyla İskandinav topluluklarının Hristiyanlık öncesi din, inanış ve efsaneleridir. Karanlık ve soğuk kuzey, aydınlık ve sıcak güney ortasında ise uçurum (Ginnungagap) vardı.   Uçurumu Yunan mitolojisindeki Khaos’a (boşluk) benzetebiliriz. Kuzeydeki soğuk ve karanlık diyarın adı Nifleheim, Güneydeki sıcak ve aydınlık diyarın adı Muspell’dı.

   (Oyundaki adı Muspellheim)   Bir gün güneydeki sıcak ve aydınlık diyar Muspell’daki kıvılcımlar Nifleheim’ın karanlık soğuk buzlarını eritti. Eriyen damlalar sıcaklıkla birlikte uçurumdan aşağı düştü ve can buldu. Bu etkileşimle Muspell ve Nifleheim bir araya geldi ve bu güçten ilk dev olan Ymir şekillendi. Ymir’in terinden diğer devler oluştu.   Muspell’da ise eriyen damlalardan Audhumla yani en ilkel inek var oldu. Dev Ymir aşırı derecede büyüyünceye dek Audhumla’nın sütüyle beslendi. Audhumla tuz bloklarıyla beslenir. Bu tuz bloklarını yalayarak şekil verir ve tüm tanrıların atası olan Buri var olur. Buri’nin Borr adında bir oğlu olur. Borr Ymir’in yarattığı devlerden birinin kızı olan Besta ile evlenir. Evliliklerinden Ve (Kutsal), Odin (Hiddet) ve Vili (İstek) doğar.   En önemlisi olan Odin’in adı ó?r (odr) kökünden gelir ve anlamı hiddettir. Odin’in adı Cermen mitolojisinde Woten, Anglo-Sakson mitolojisinde Woden olarak geçer. Kutsal günü olan Çarşambaya onun adı verilmiştir (Woden’in Günü – Woden’s Day). İngilizce’de günümüze kadar Wednesday olarak gelmiştir.   Odin hiddeti sembolize ettiği kadar aklı da sembolize eder. Odin ve diğer tanrılar artık gitgide büyüyen ve çok yer kaplamaya başlayan hem dişi hem erkek dev Ymir başta olmak üzere tüm devleri yok etmeye başlarlar. Ymir’in akan kanlarından oluşan selde diğer devler de boğularak ölür. Sadece zeki bir dev olan Bergelmir ve ailesi kaçarak hayatta kalır.   Dünyalar   Odin ve kardeşleri öldürdükleri Ymir’in vücudunun parçalarıyla dünyayı oluştururlar. Ardından Tanrılar Midgard adlı orta diyarı yaratırlar ve orada yaşayacak ilk insanları bir Dişbudak ağacı bir de Karaağaçtan var ederler. Bu ağaçlara Odin hayat üfler, Vili, duygu ve düşünce verir. Ve ise ağaçlara görme ve duyma yeteneği kazandırır.   Dişbudak ağacından yarattıkları ilk erkeğin adı Askr, Karaağaçtan yarattıkları ilk kadın ise Embla’dır. Askr kül, Embla ise sarmaşık anlamlarına gelir. Bu şekilde Midgard’da yaşayacak olan ilk insanlar yaratılmış olur. Daha sonra tanrılar Utgard’ı yaratır. Utgard verimsiz ve çoraktır, dağlar buzlarla kaplı, kazıkları andıran ağaçlardan oluşan orman geçilemezdir.   Odin’in hiddetinden kaçan buz devi Bergelmir ve ailesi bu bataklıklar, canavarlar ve cinlerle dolu diyara, Utgard’a sürgün edilir. Ardından tanrılar kendilerine Asgard dağının üzerinde bir dünya oluşturur. Aynı zamanda tanrıların yaşadığı yere de Asgard denir. Asgard gökyüzündedir ve Odin Asgard’daki kulesinden bakarak tüm dünyaları izler, kargaları Huginn ve Munin’i göndererek dünyalarda olan bitenleri öğrenir.   Valhalla   Asgard’da Tanrıların Tanrısı Odin’in yönetiminde Valhalla sarayı vardır. Bu saraya sadece savaşırken ölenler girebilir. Yaşarken kahramanlık gösteren savaşçılar Valkyrylerin kararıyla öldüklerinde Valhalla’ya götürülür. Savaşçılar ölüm anında Valkyryleri görürler ve ruhları bedenlerinden ayrıldıktan sonra onlarla birlikte Valhalla’ya gider.(Oyundaki Valkürler)   Valkyryler Odin’in cesur ve savaşçı bakireleridir. İskandinav mitolojisinde at üstünde miğferli kadın topluluğu olarak tasvir edilirler. Kahraman savaşçılar Valhalla’da mutluluk içinde yaşarlar ve Ragnarok’ta Odin’in yanında savaşmayı beklerler.   Ragnarok   Ragnarok iskandinav mitolojisi kıyametidir. Mitolojiye göre her yerde savaş ve ölüm olacaktır. Jormungand ve Thor savaşacak Thor yenecek fakat Jormungand onu zehirlediği için ölecektir. Fenrir zincirlerini kırıp serbest kalacak ve Odin’i yiyecektir.   Odin’in oğlu Vidar(Thor olduğunu düşünüyorum), Fenrir’i öldürecektir. Heimdall ve Loki karşı karşıya gelecek dövüşerek birbirlerini öldürecektir. Bu kaos ortamında dünya alevler içinde kalacak ve tüm kâinat sulara gömülecektir. En sonunda evren sudan yeniden doğacak bitkiler ortaya çıkacak ve hayat devam edecektir.   Balder(oyunda Baldur), Odin ve Frigg(oyunda Freya)’in oğludur. Işık, mutluluk, saflık, güzellik, masumiyet ve barış gibi olgularla özdeşleşir. Tanrılar ve insanlar tarafından çok sevilir. Gücü az olmasına rağmen çok yakışıklı ve akıllıdır.   Balder bir gece onu çok rahatsız eden bir rüya görür. Rüyasında hayatı tehlikeye girmiştir. Bu rüyayı Aeserler’e anlatır ve annesi Frigg ateşe, suya, tüm elementlere, kuşlara, vahşi hayvanlara, toprağa ve taşa oğlu Balder’a zarar vermeyeceklerine dair yemin ettirir.   Bundan sonra Aesir’ler Balder’ı aralarına alır ve yemin nedeniyle ona hiçbir şey zarar vermediği için ona ok ve taş atarak eğlenmeye başlarlar. Kötülükleriyle ünlü tanrı Loki bu durumu irdelemeye başlar. Kılık değiştirip Frigg’den yemini ve sadece ökseotunun yemin etmediğini öğrenir. Loki hemen ökse otunu bulur ve Hoder’e getirir.   Hoder ökse otuyla Balder’a saldırdığında Balder orada ölür. (Bu sahne oyunda farklı bi şekilde işlenmiş fakat mantık olarak aynı şekilde yapılmıştır).Aesirler Balder’ın intikamını almak isterler fakat kutsal bir sarayda oldukları için intikam alamazlar. Balder bir savaşçı olmadığı için ve savaşta ölmediği için Valhalla’ya gidemeyecektir. Bu yüzden ölülerin koruyucusu Hel’in yanına gider. Odin, Balder’ın serbest kalmasını ister fakat Hel tek şartla kabul eder.   Eğer dünyadaki ölü ve canlı her şey Balder için göz yaşı dökerse Balder geri dönebilecektir. Aesir’ler mesajı tüm dünyaya yayarlar. Herkes onu çok sevdiği için kabul eder tek bir dev hariç. Bu dev kılık değiştirmiş Loki’dir. Aesir’ler bunu anlar ve Loki’yi yakalayıp zincire vururlar. Ancak Loki bir gün zincirlerini kırar ve bu Ragnarok’un başlayacağına işarettir.   Tanrılar’ın şafağında Ragnarok ( kıyamet günü) savaşı başlar. Fenrir zincirlerinden kurtulur ve Odin’i yer. Odin’in oğlu Vidar kurt Fenrir’i öldürür ve baştaki kısımda belirtildiği gibi Ragnarok rivayete göre işler.   İskandinav Mitolojisi ve Yggdrasil   İskandinav mitolojisi Yggdrasil’den hayat ağacı olarak bahseder. Mitoloji’de kader ağacı olarak da geçen Yggdrasil, Odin ve kardeşlerinin Ymir’in bedeniyle yarattıkları dokuz diyardan oluşan evreni yeraltının en dibine kadar ulaşan kökleriyle ayakta tutar.   Yggdrasil’in dalları tüm diyarları sararak göklerin üzerine kadar uzanır. Yggdrassil ağacının üç kökü vardır. Köklerden biri cehenneme, biri devler ülkesine, biri de insanların dünyasına uzanır. Tüm dünyanın mutluluğu Yggdrasill’e bağlıdır.   Kaynaklar : Reiner Tetzner – Cermen Tanrı ve Kahramanlarının Efsaneleri, Tanrı’nın Tarihi – Karen Armstrong, L’Edda: Récits de mythologie nordique – François-Xavier Dillmann   Kaynak :https://www.google.com.tr/amp/s/www.tarihlisanat.com/iskandinav-mitolojisi/amp/   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 2 Mayıs 2018; 7:12:53 >
   _____________________________

   Oyun Oynamayi HERKES Beceremez. J-RPG Master

   Final Fantasy Fun Club PSN:Kazuya1981 (HK) Final Fantasy Forever

   Her Final Fantasy Oyununun Geçtiği Dünya Haritası , Karakterleri ve Hikayesi Farklı Biçimde Tasarlanmıstır , Hiçbir Seriyle Kıyaslanamaz.

   Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa
  • Teğmen
   234 Mesaj
   27 Nisan 2018 10:51:10
   Thor intikam almaya gelecek sonra thoru kesecek sonra odin gelcek onuda kesecek böylece iskandinav tanrıları ölmüş olacağından yeni oyunlarda mısır mitolojisi işlenecek   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2024 Mesaj
   28 Nisan 2018 13:55:01
   quote:

   Orijinalden alıntı: Hasemi Şu Valkürlerin Kraliçesi Sigrun'u öldüren var mı aranızda? Oyundaki en zor Boss, Baldur falan halt etmiş!
   Hoş geldin kardeşim   Zırh takımını 8 level yapıp fulle.

   Tüm silahları son level yapıp fulle.

   Zamanı yavaşlatan tılsımı ve sen öldüğünde seni canlandıracak taşı edin.

   Dokuzlar gölündeki tüm yapılarda yazan valkür isimlerini oğlana okut alevlerini yak (ödül olarak %15 daha az hasar versin valkürler sana)   En zorda oynamıyorsan biraz şansın var.

   Sorun sende değil ciddi anlamda aşırı zor o terbiyesiz valkür.
   _____________________________

  • Binbaşı
   1741 Mesaj
   Eski Kullanıcı Adı:
   Husqv4rn4


   28 Nisan 2018 13:58:11

   Bloodborne'u platinledim Dark Souls serisine aşinayım böyle illet Boss görmedim. Level 8'im en iyi zırhlar var, zamanı durduran tılsım var, dirilme taşı var var oğlu var ama geçemedim namussuzu...   < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
   |
   |
   Drima kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
   2024 Mesaj
   28 Nisan 2018 14:00:58

   Yapma be hocam o oyunları platinlediysen en en zorda oynamıyorsan her türlü biçersin o terbiyesizi.

   Hareketlerine alışmaya bak derim, nerede ne yapıyor iyice ezberle öyle saldır.

   36-37 kere denemişimdir bende şaka yapmıyorum

   Ucu ucuna kazandım zaten (genelde öyle kazanıyor millet netten bakarsan)
   |
   |
   Husqv4rn4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________

  • Binbaşı
   1741 Mesaj
   Eski Kullanıcı Adı:
   Husqv4rn4


   28 Nisan 2018 14:02:47

   Sinir katsayımı biraz yükseltti hocam ara verdim ama kesicem namussuzu :)   < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
   |
   |
   Drima kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
   2024 Mesaj
   28 Nisan 2018 14:06:49

   Hocam ben ve o yere kadar gelip Sigrun ile tanışan herkes senin şu anki hislerine vakıf, ve aynı şeyleri düşünüyor.

   Ben Sigrun'u yendiğimde affedersiniz bi şey yapsalar bir daha bunla kapışmam demiştim. Hani oh be yeehuu zaaağağa değildi ilk tepkim.   İlla ki yaparsın da sabır ve ciddi refleks gerekiyor, kolay gelsin şimdiden (yendikten sonraki konuşmasına büyük ihtimal ayar olacaksın)
   |
   |
   Husqv4rn4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________

  • Yarbay
   6519 Mesaj
   28 Nisan 2018 23:36:19
   Oyunun sonundaki duvar resminin büyük hali. Fotoğraftaki Kratos'tan ziyade kolun olmamasından ötürü Tyr olabilir diyen var. Bazı kişiler de Tyr'ın Kratos olabileceğini söylüyor internette.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuomir -- 28 Nisan 2018; 23:37:1 >
   |
   |
   _____________________________

   PSN:ReVenGeR07

   |God of War IV|

  • Binbaşı
   1202 Mesaj
   30 Nisan 2018 15:40:34
   Başkaları önemsemiyor ama İçimde ukte kaldı ben köprü bekçesinin o Troll değil de arkadaki devasa yaratık olmasını bekliyordum hatta son ana kadar bekledim Mimir’in “Kardeşim o yalnızca bekçinin yaveri kalbi gereken ilerideki yaratık “ gibi bir şey demesini ama olmadı

   Hatta o yaratıktan hiç bahsedilmedi bile

   Mimir 2 kelam etsin diye çok bekledim ama yok

   Neyse


   Benimde aklıma ilginç olduğunu düşündüğüm bazı fikirler geldi sizlerle paylaşmak istiyorum.

   1- Acaba Faye’in küllerini diyarın en tepesinden serpmemiz eski bir sihirsel rituelin veya kehanetin parçası olabilir mi? Sonuçta bu evrende ölüleri uyandırmak imkansız değil.( Mimir örneği) Öldüler diye yorumlanan jotunheim daki devler Faye’in küllerinin serpilmesi ile yeniden uyanabilirler mi?


   Çünkü sadece duvar yazılarını görelim diye Faye tarafından oraya yönlendirilmemiz biraz mantıksız geliyor. Devler bütün maceramızı önceden görmüş, biliyorlarmış. Tamam da ee? Ne bileyim Bunun pek bir anlamı yok gibi geliyor bana. Hikaye ve sonraki oyunlar açısından. Ha birde Loki ismi meselesi var tabi o ayrı
   2-Atreus final boss için yılanı çağırırken gözleri parlıyor. Muhtemelen tanrısal gücü bir çeşit transa geçip her türlü yaratıkla iletişim kurabilmek ,kontrol etmek ,her dili anlamak ve belki de kılık değiştirebilmek.   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yarbay
   6853 Mesaj
   30 Nisan 2018 15:53:08

   Atreus o yılanın babası zaten ondan çağırabiliyor. Nasıl oluyor da oluyor dersen araştır biraz loki, world serpent falan.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   PureWhite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________

  • Binbaşı
   1202 Mesaj
   30 Nisan 2018 16:30:03

   O meseleyi biliyorum. Dediğim şey Atreus zaten yılanla babaoğul ilişkisini bilmiyor aklından dahi geçmiyor. o boss a kadar yılanla iletişim için hep Mimiri kullandılar. Ama ne hikmetse Atreus en önemli anda yılanı yardıma çağırabildi. Dili bilmemesine rağmen.   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   dark dragon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________

  • Yarbay
   3538 Mesaj
   02 Mayıs 2018 00:04:30
   2.oyunda Freya başımıza bela olacak galiba.   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

   [link=http://forum.donanimhaber.com/m_79311947/f_//tm.htm
  • Çavuş
   59 Mesaj
   02 Mayıs 2018 00:34:46
   quote:

   Orijinalden alıntı: zack06 İskandinav Mitolojisi   İskandinav mitolojisi genel hatlarıyla İskandinav topluluklarının Hristiyanlık öncesi din, inanış ve efsaneleridir. Karanlık ve soğuk kuzey, aydınlık ve sıcak güney ortasında ise uçurum (Ginnungagap) vardı.   Uçurumu Yunan mitolojisindeki Khaos’a (boşluk) benzetebiliriz. Kuzeydeki soğuk ve karanlık diyarın adı Nifleheim, Güneydeki sıcak ve aydınlık diyarın adı Muspell’dı.

   (Oyundaki adı Muspellheim)   Bir gün güneydeki sıcak ve aydınlık diyar Muspell’daki kıvılcımlar Nifleheim’ın karanlık soğuk buzlarını eritti. Eriyen damlalar sıcaklıkla birlikte uçurumdan aşağı düştü ve can buldu. Bu etkileşimle Muspell ve Nifleheim bir araya geldi ve bu güçten ilk dev olan Ymir şekillendi. Ymir’in terinden diğer devler oluştu.   Muspell’da ise eriyen damlalardan Audhumla yani en ilkel inek var oldu. Dev Ymir aşırı derecede büyüyünceye dek Audhumla’nın sütüyle beslendi. Audhumla tuz bloklarıyla beslenir. Bu tuz bloklarını yalayarak şekil verir ve tüm tanrıların atası olan Buri var olur. Buri’nin Borr adında bir oğlu olur. Borr Ymir’in yarattığı devlerden birinin kızı olan Besta ile evlenir. Evliliklerinden Ve (Kutsal), Odin (Hiddet) ve Vili (İstek) doğar.   En önemlisi olan Odin’in adı ó?r (odr) kökünden gelir ve anlamı hiddettir. Odin’in adı Cermen mitolojisinde Woten, Anglo-Sakson mitolojisinde Woden olarak geçer. Kutsal günü olan Çarşambaya onun adı verilmiştir (Woden’in Günü – Woden’s Day). İngilizce’de günümüze kadar Wednesday olarak gelmiştir.   Odin hiddeti sembolize ettiği kadar aklı da sembolize eder. Odin ve diğer tanrılar artık gitgide büyüyen ve çok yer kaplamaya başlayan hem dişi hem erkek dev Ymir başta olmak üzere tüm devleri yok etmeye başlarlar. Ymir’in akan kanlarından oluşan selde diğer devler de boğularak ölür. Sadece zeki bir dev olan Bergelmir ve ailesi kaçarak hayatta kalır.   Dünyalar   Odin ve kardeşleri öldürdükleri Ymir’in vücudunun parçalarıyla dünyayı oluştururlar. Ardından Tanrılar Midgard adlı orta diyarı yaratırlar ve orada yaşayacak ilk insanları bir Dişbudak ağacı bir de Karaağaçtan var ederler. Bu ağaçlara Odin hayat üfler, Vili, duygu ve düşünce verir. Ve ise ağaçlara görme ve duyma yeteneği kazandırır.   Dişbudak ağacından yarattıkları ilk erkeğin adı Askr, Karaağaçtan yarattıkları ilk kadın ise Embla’dır. Askr kül, Embla ise sarmaşık anlamlarına gelir. Bu şekilde Midgard’da yaşayacak olan ilk insanlar yaratılmış olur. Daha sonra tanrılar Utgard’ı yaratır. Utgard verimsiz ve çoraktır, dağlar buzlarla kaplı, kazıkları andıran ağaçlardan oluşan orman geçilemezdir.   Odin’in hiddetinden kaçan buz devi Bergelmir ve ailesi bu bataklıklar, canavarlar ve cinlerle dolu diyara, Utgard’a sürgün edilir. Ardından tanrılar kendilerine Asgard dağının üzerinde bir dünya oluşturur. Aynı zamanda tanrıların yaşadığı yere de Asgard denir. Asgard gökyüzündedir ve Odin Asgard’daki kulesinden bakarak tüm dünyaları izler, kargaları Huginn ve Munin’i göndererek dünyalarda olan bitenleri öğrenir.   Valhalla   Asgard’da Tanrıların Tanrısı Odin’in yönetiminde Valhalla sarayı vardır. Bu saraya sadece savaşırken ölenler girebilir. Yaşarken kahramanlık gösteren savaşçılar Valkyrylerin kararıyla öldüklerinde Valhalla’ya götürülür. Savaşçılar ölüm anında Valkyryleri görürler ve ruhları bedenlerinden ayrıldıktan sonra onlarla birlikte Valhalla’ya gider.(Oyundaki Valkürler)   Valkyryler Odin’in cesur ve savaşçı bakireleridir. İskandinav mitolojisinde at üstünde miğferli kadın topluluğu olarak tasvir edilirler. Kahraman savaşçılar Valhalla’da mutluluk içinde yaşarlar ve Ragnarok’ta Odin’in yanında savaşmayı beklerler.   Ragnarok   Ragnarok iskandinav mitolojisi kıyametidir. Mitolojiye göre her yerde savaş ve ölüm olacaktır. Jormungand ve Thor savaşacak Thor yenecek fakat Jormungand onu zehirlediği için ölecektir. Fenrir zincirlerini kırıp serbest kalacak ve Odin’i yiyecektir.   Odin’in oğlu Vidar(Thor olduğunu düşünüyorum), Fenrir’i öldürecektir. Heimdall ve Loki karşı karşıya gelecek dövüşerek birbirlerini öldürecektir. Bu kaos ortamında dünya alevler içinde kalacak ve tüm kâinat sulara gömülecektir. En sonunda evren sudan yeniden doğacak bitkiler ortaya çıkacak ve hayat devam edecektir.   Balder(oyunda Baldur), Odin ve Frigg(oyunda Freya)’in oğludur. Işık, mutluluk, saflık, güzellik, masumiyet ve barış gibi olgularla özdeşleşir. Tanrılar ve insanlar tarafından çok sevilir. Gücü az olmasına rağmen çok yakışıklı ve akıllıdır.   Balder bir gece onu çok rahatsız eden bir rüya görür. Rüyasında hayatı tehlikeye girmiştir. Bu rüyayı Aeserler’e anlatır ve annesi Frigg ateşe, suya, tüm elementlere, kuşlara, vahşi hayvanlara, toprağa ve taşa oğlu Balder’a zarar vermeyeceklerine dair yemin ettirir.   Bundan sonra Aesir’ler Balder’ı aralarına alır ve yemin nedeniyle ona hiçbir şey zarar vermediği için ona ok ve taş atarak eğlenmeye başlarlar. Kötülükleriyle ünlü tanrı Loki bu durumu irdelemeye başlar. Kılık değiştirip Frigg’den yemini ve sadece ökseotunun yemin etmediğini öğrenir. Loki hemen ökse otunu bulur ve Hoder’e getirir.   Hoder ökse otuyla Balder’a saldırdığında Balder orada ölür. (Bu sahne oyunda farklı bi şekilde işlenmiş fakat mantık olarak aynı şekilde yapılmıştır).Aesirler Balder’ın intikamını almak isterler fakat kutsal bir sarayda oldukları için intikam alamazlar. Balder bir savaşçı olmadığı için ve savaşta ölmediği için Valhalla’ya gidemeyecektir. Bu yüzden ölülerin koruyucusu Hel’in yanına gider. Odin, Balder’ın serbest kalmasını ister fakat Hel tek şartla kabul eder.   Eğer dünyadaki ölü ve canlı her şey Balder için göz yaşı dökerse Balder geri dönebilecektir. Aesir’ler mesajı tüm dünyaya yayarlar. Herkes onu çok sevdiği için kabul eder tek bir dev hariç. Bu dev kılık değiştirmiş Loki’dir. Aesir’ler bunu anlar ve Loki’yi yakalayıp zincire vururlar. Ancak Loki bir gün zincirlerini kırar ve bu Ragnarok’un başlayacağına işarettir.   Tanrılar’ın şafağında Ragnarok ( kıyamet günü) savaşı başlar. Fenrir zincirlerinden kurtulur ve Odin’i yer. Odin’in oğlu Vidar kurt Fenrir’i öldürür ve baştaki kısımda belirtildiği gibi Ragnarok rivayete göre işler.   İskandinav Mitolojisi ve Yggdrasil   İskandinav mitolojisi Yggdrasil’den hayat ağacı olarak bahseder. Mitoloji’de kader ağacı olarak da geçen Yggdrasil, Odin ve kardeşlerinin Ymir’in bedeniyle yarattıkları dokuz diyardan oluşan evreni yeraltının en dibine kadar ulaşan kökleriyle ayakta tutar.   Yggdrasil’in dalları tüm diyarları sararak göklerin üzerine kadar uzanır. Yggdrassil ağacının üç kökü vardır. Köklerden biri cehenneme, biri devler ülkesine, biri de insanların dünyasına uzanır. Tüm dünyanın mutluluğu Yggdrasill’e bağlıdır.   Kaynaklar : Reiner Tetzner – Cermen Tanrı ve Kahramanlarının Efsaneleri, Tanrı’nın Tarihi – Karen Armstrong, L’Edda: Récits de mythologie nordique – François-Xavier Dillmann   Kaynak :https://www.google.com.tr/amp/s/www.tarihlisanat.com/iskandinav-mitolojisi/amp/
   Güzel bir yazı olmuş fakat fafnir ve fenrir çok farklı kişiler. Fafnir bir cüce, fenrir ise lokinin kurt şeklindeki oğlu   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  Hızlı Cevap
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.