Şimdi Ara

Gmate (Alternatif Peel) Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
6
Favori
10.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar. Uzun zamandır peel yapmayı planlıyordum ipod touch 4. nesil cihazıma.
    Ancak Gmate e kadar olan peellerin hepsi kullanışsız geliyordu gözüme.
    Diğer Peellere nazaran işimizi sadece bluetooth ile bağlanıp görmesi ve amerikan malı olması beni çok etkiledi.

Bu cihazın artıları;
    -Bluetooth un zararı GSM(GSM Quad Band: 850/900/1800/1900 MHz)' e göre bayağı az. (Bunu neden söylüyorum. Gmate i kendinizden uzak tuttuğunuzda bluetooth ile konuşmanız size direk telefonla konuşmanızdan 100 kat az zarar verecektir.)
    -İpod un inceliğine hiç bir şekilde etki etmiyor. (diğer peeller gibi dış görünüş değişmiyor.)

Bu cihazın eksileri;
    -İpodun üzerinde kulaklık olmadan konuşmak çok zor olacak. (Hoparlör ve mikrofon için ipodun ekranını karşıya tutmak zorunda kalcaz :D). Ama ben kulaklıkla konuşacağım için bir sorun görmüyorum.

Şimdilik görüşlerim bunlar. Daha siparişini yeni verdim. Geldikten sonra bu liste uzayıp gidecektir tabiki.

Cihazın tanıtım videosu;

Sipariş verdiğim ürün;

http://www.dealextreme.com/p/genuine-gmate-bluetooth-2-0-transformer-dual-sim-adapter-for-apple-android-phones-black-112479

• Hayirli olsun, bu aralar yaklasik 5-6gunde geliyor hongkongdan urunler. Umarim cpeel t288de yasadigimiz imei degistirememe sanssizligini yasamazsiniz.
  • jb yapmadan bluetooth ile bağlantı kurabiliyormu, ürün gelince deneseniz ?
  • ipodum jb li zaten. Jailbreaksiz deneyebilir miyim soz veremem. Ama zaten Jailbreaksiz olmuyor galiba.
  • ipodta numara çevirme kısmı yok standart halinde. o yüzden mutlaka jb yapıp, yazılımını kurmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiesta1903

ipodta numara çevirme kısmı yok standart halinde. o yüzden mutlaka jb yapıp, yazılımını kurmalısınız.

Hocam şu imei sorununuz için usb ile imei klonlama programlarını kullandınız mı acaba?
    http://www.bilgineferi.com/forum/forum_posts.asp?TID=8771
    buradaki gibi bazı programlar mevcut. Yani sorun çıksa bile düzeltemez miyiz?
  • Peellerin uzerinde direk usb girisi yok. Olsaydi soylediginiz programlar isimize yarayabilirdi. Ipodun normal dock baglanti yeri var peelin uzerinde. Bu yuzden bluetooth uzerinden yapilabiliyor. Benimkini kutusunu acmadan iade ettigim icin deneme sansim olmadi ama 2 arkadas t288 icin denediler bluetooth uzerinden fakat olmadi. Cunku bilgisayar peeli telefon olarak degil, bluetooth kulaklik olarak goruyordu.

Gmate icin durum nedir tam olarak bilemiyoruz. Cunku forumdan daha once alan olmadi.
  • Gmate de usb girişi bulunuyor. Gelir gelmez deneyeceğim bir sorun olursa.
    Şimdiden Cydia dan ekledim programı sabırsızlıkla bekliyorum. 1 günüm siparişte :D
    Dealextreme başkalarından satın alıp gönderiyor. O uzatıyor süreyi. 20 gün sonra elimde olur cihaz. O zamana kadar görüşmek üzere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Gmate de usb girişi bulunuyor. Gelir gelmez deneyeceğim bir sorun olursa.
    Şimdiden Cydia dan ekledim programı sabırsızlıkla bekliyorum. 1 günüm siparişte :D
    Dealextreme başkalarından satın alıp gönderiyor. O uzatıyor süreyi. 20 gün sonra elimde olur cihaz. O zamana kadar görüşmek üzere.

arkadaşım geldiğinde buraya yazacaksın değilmi bide bu ürünü türkiyede nerde ve nasıl buluruz olursa bende alacam ve ipod için bir çözüm önerisi sunacam eğer 4.nesil ise
    ipodun arka tarafını çevir düz olacak mikrofon üstte hoporlor altta olacak o zaman şimdi ipodu ters çevir mikrofon altta hoporlor üste olacak ve bide ipodun iphone gibi arama tuşları var:kişilere gerin üstte + işareti var ona tıklayın orda cep diye bir kutu çıkacakona tıklayın görün aynı iphone gibi cihazım jailbrake siz ios 5 e ne zaman jailbrake gelirse o zaman alıcam birde bu imei sorunu var şanşıma kıbrısta yaşıyorum burda yok yani çakma telefonları filan kayıt ettirmene gerek yok türkiyedeki gibi mesela ben telefonu kıbrıstan aldım kayıt edilmemişti kullandım kıbrısta türkiyeye gittim 3 ay için 40 tl cik ver açarızdediler.bende gittim 2.el 50tlye nokianın telini aldım kamerası filan vardı.yani açılmamışsa 40tl ödersiniz tabi değişmise bilmem bide açtırmaya gittiğinizde açacak görevlinin yüzünü çok merak ediyorum içinden bune lan diyordur adam bide arkadaşım sen hangi renk aldın

• Dostum türkiye de pahalıya bulursun bence direk dealextreme.com dan al.
    Oldukça güvenilir bir sitedir. Ve kargo ücretsizdir.
    Hoparlör mikrofon olayını biliyorum ama çok komik olur be hocam öyle (ekran karşıya bakıyor falan :D). Kulaklıkla konuşcam ben :)
    iOs 5 için untethered jailbreak çıktı ayrıca hocam haberin olsun.
    İmei olayında çok şanslıymışsın.
    Gelir gelmez bir inceleme yapcam buraya.
    Renk: Siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diegorian -- 11 Ocak 2012; 21:14:58 >
  • quote:

Dostum türkiye de pahalıya bulursun bence direk dealextreme.com dan al.
    Hoparlör mikrofon olayını biliyorum ama çok komik olur be hocam öyle (ekran karşıya bakıyor falan :D). Kulaklıkla konuşcam ben :)

evet türkiyede daha pahalıya bulurumda kıbrısa yollamazlarki onun için adanadaki akrabama yollatıp bana kargolatacam ios 5 için jailbrake çıktığını biliyordumda unthernet olduğunu bilmiyordum.bende alırsam(sana düzgün kargolarlarsa hemen alacam)inceleme yaparsan çok güzel olur.diğer peel i alacağıma bunu alırım fiyatıda aynı gibi.bide blooetoth açıkken elektrik yemezmi çok .bugün başıma ne olay geldi.sokakta yürüyordum adamın elinde ipod touch 2g(sanırım)bi baktım iphone gibi konuşuyor adamı inceledim biraz sonra yanına gidip sordum.dediki içine 3g kart takılıyormuş filan falan beni ara dediğimde ise işim var değip gitti sizce bu gerçekmidir adam aklı sıra havamı atıyor

• quote:

Dostum türkiye de pahalıya bulursun bence direk dealextreme.com dan al.

arkadasım nedır son durum urun gectımı elınıze
  • sahibinden de satan biri ile konustugumda cihazin tr de calistigini soledi video falan var mi dedim yok dedi.peel deki gibi biri alip denese yavda alan kisiye destek saglansa ii olur
  • Konu ile alakasız ama kimse açtığım konuya cevap vermiyor.

Arkadaşlar bende ipod 4 var şu anda ios 4 de ve jailbreakli ben direk restore etmeden ios 5 e geçebilir miyim ve geçersem müzik resim vb gider mi ?
  • Gmate herhalde gelmedi henuz...
    ben dün şöyle bir şey denedim..

gmate yazılımını ipod touch kurdum
    peel 520 yide cıkarttım ipod touchtan ve gmate calıstırdım bluetoothtan peel 520 yi yosion olarak gordu pin kodunu 1234 olarak girdim ve cihaza baglandı hic bir sorun olusturmadı butun fonksıyonlar aktıf ama gel gelelım sim kart yok diyor.... bunu nasil cozebiliriz.. peel 520 sahipleri sizde denermısınız...

bu arada arkadasım senın soruna gelince backup alıp 5.0.1 yukselttıkten sonra backup gerı yuklerden butun dataların gelır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

Gmate herhalde gelmedi henuz...
    ben dün şöyle bir şey denedim..

gmate yazılımını ipod touch kurdum
    peel 520 yide cıkarttım ipod touchtan ve gmate calıstırdım bluetoothtan peel 520 yi yosion olarak gordu pin kodunu 1234 olarak girdim ve cihaza baglandı hic bir sorun olusturmadı butun fonksıyonlar aktıf ama gel gelelım sim kart yok diyor.... bunu nasil cozebiliriz.. peel 520 sahipleri sizde denermısınız...

bu arada arkadasım senın soruna gelince backup alıp 5.0.1 yukselttıkten sonra backup gerı yuklerden butun dataların gelır...

Backup dediğiniz sync mi yoksa ipoda sağ tıklayıp yedekle mi ?
  • tabiki yedekleme yapacaksınız
  • Yedekle dedim en sonunda bayağı ilerlemedi 1 saat falan ben de iptal etmiştim.Simdi direk güncelledm müzikler gitti
  • Normal bluetoothlu telefonada baglaniyor gmate programi sizlerde denermisiniz
  • Apple Peel'de kullanımı imei değişimiyle mi sağlıyorsunuz? Sanıyorum böyle oluyor. Bir sorum var. Apple Peel'de bulunan imei'yi kayıt ettirmemiz halinde cihaz çalışıyor mu acaba?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.