Şimdi Ara

GM9 Pro 1529 TL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
11
Favori
40.388
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İndirim kodu ile GM9 Pro 1529 TL'ye alabiliyorsunuz diğer telefonlarda da geçerli kod sanırım

Kod : GM101

Donanım Haber videosuhttps://www.youtube.com/watch?v=zGMJDgh1ciE
    TS incelemehttps://www.youtube.com/watch?v=Npe0r8i4T1g
    Scroll.com.tr Uzun Kullanım Sonrası Deneyimlerhttps://www.youtube.com/watch?v=eG3ua6x-vy0
    TS General Mobile fabrika turuhttps://www.youtube.com/watch?v=261_GcEkeTk
    DH General Mobile fabrika turuhttps://www.youtube.com/watch?v=cVZZpId7zfk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_balbao -- 20 Mayıs 2019; 22:39:8 >

• Xiaomi'de 3-4 yıl önce ne idüğü bilinmedik çöp bir markaydı hala öyle mi4 var 2 kere ekran çatladı
    Xiaomi Note 5 batarya şişti servise gönderdik kullanıcı hatası dedi

general mobil'dede sorunlar olabilir biz satın alalımki dahada geliştirsin firma kendini kendini geliştirip dünyada sağlam yer edinir o zaman gönlünce söv eleştir . içimizden markalar çıkaralım dışa bağımlı kalmayalım samsung telefonun herşeyini üretebiliyor general mobil neden üretemesin .

vestelle birleşip belki arm işlemci geliştirip üretebilir general mobil vestel 4 4lüktelefonda üretiyor demiyorum .
    quote:

Orijinalden alıntı: realitych

hocam 5 nesil önceki telefonla şimdiyi mi kıyaslıyorsunuz.

galaxy s4 ile s9u kıyaslamak gibi

Alıntıları Göster
    Tebrik ederim bu yazıdan bunu mu anladınız gerçekten. Teknik özelliklerden ziyade servis deneyimini paylaşmış arkadaş ki servis güvencesi ve kurumsallığı önemli bir konu.
    Bataryası zayıflamadı demeyin bari, bilimi de mi inkar ediyorsunuz?kullanım sonucu pil şarj tutma kapasitesini azaltır bunun olmama ihtimali yok şarj-deşarj döngüsüne giren her pil zayıflar. 2 kere 2 4 kadar net birşey.
    Aşırı uçlardan gına geldi artık, yerecem diye itin bi tarafına sokanlar, övecem diye de göklere çıkaranlar bi bitmediniz...
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/116292-120577-126567-128746/xiaomi-mi-8-se_xiaomi-redmi-note-5-6gb_general-mobile-gm-9-pro_xiaomi-mi-8-lite/

özelliklerine göre fiyatı iyi. amoled ekranı varmış. bu görüntü kalitesi açısından iyi ama amoled'in pil sarfiyatı oldukça fazla... bataryanın 3800 mA olması amoled ekranı belki kurtarıyordur.. ayrıca kaza ile ekranına zarar verirseniz telefonu çöpe atabilirsiniz, çünkü amoled ekranlar çok pahalı. mesela yukarıdaki karşılaştırma sayfasındaki telefonlardan mi 8 se 'de amoled ekran var , aliexp'de bile ekran fiyatları 100 doların üzerinde.. satış sitelerinde ekranı kırık mi8 se'ler var, 600-800 liraya alan yok.. gm 9 pro türkiye'de değişmek için kaç lira isterler diye baktım liste fiyatı 1000 tl imiş ekran değişimi... bir de gm deyince benim aklıma discovery'den kalma kronik soket arızası geliyor, bunlarda da böyle bir şey var mıdır bilmiyorum.
    ha bir de sar değeri biraz yüksek görünüyor. mi8 se'den çok daha iyi bir seçenek, özellik olarak mi 8 lite ile ekran hariç benziyor. mi8'den bataryası vs. daha iyi ve fiyat olarak daha ucuz. ekranına zarar vermeden kullanılabilirse iyi bir seçenek ama beni 1000 lria korkuttu açıkçası
    Huawei honor 10 lite aldım ikisi de aynı fiyata keşke GM 9pro alsaymisim pişman oldum.kamera berbat mi5 telefonum çok daha iyi çekimler yapıyor.rami yetersiz.kasasi plastik çok çabuk çiziliyor.hafiza 32 GB eh iste.hizli şarj desteği yok.5ghz wifi desteği yok.type-c yok.4g hızı gm 9pro ya göre daha az.gm bu fiyata çok güzel bir telefon çıkarmış bence bu fiyata rakibi yok.
    2015 yılında aldığım general mobile 4g ( gm4 ) hiç arıza vermedi, bataryası zayıflamadı ve hala çalışıyor, babam hergün internette, çocuklar oyun oynuyor ve hiçbir sıkıntısı yok. General Mobile GM 9 Pro 'yu fiyatıda uygun olunca kaçırmadım hemen aldım.
    Gorilla glass 5 var, youtube'de dayanıklılık testleri var.
    Bu özelliklerle bu sağlamlıkla bu telefonu kötüleyenlerin niyeti nedir?
  • Kaliteli telefon, 4 aydır sorunsuzluk ve akıcılık üst seviyede. Bu fiyata kaçırmayın 1700 e almıştık.
  • Hiç düşünmeden alın arkadaşlar..canavar gibi maşallah..youtube kanalıma video çekiyorum inanın eis mükemmel iş çıkarıyor..

https://m.youtube.com/channel/UCuUdWZp8g4yjAm2ae4sY8tw
  • kullananlar memnun mu önceki seriler gibi sorunları var mı cihazın eğer yoksa f/p ürünü
  • https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/116292-120577-126567-128746/xiaomi-mi-8-se_xiaomi-redmi-note-5-6gb_general-mobile-gm-9-pro_xiaomi-mi-8-lite/

özelliklerine göre fiyatı iyi. amoled ekranı varmış. bu görüntü kalitesi açısından iyi ama amoled'in pil sarfiyatı oldukça fazla... bataryanın 3800 mA olması amoled ekranı belki kurtarıyordur.. ayrıca kaza ile ekranına zarar verirseniz telefonu çöpe atabilirsiniz, çünkü amoled ekranlar çok pahalı. mesela yukarıdaki karşılaştırma sayfasındaki telefonlardan mi 8 se 'de amoled ekran var , aliexp'de bile ekran fiyatları 100 doların üzerinde.. satış sitelerinde ekranı kırık mi8 se'ler var, 600-800 liraya alan yok.. gm 9 pro türkiye'de değişmek için kaç lira isterler diye baktım liste fiyatı 1000 tl imiş ekran değişimi... bir de gm deyince benim aklıma discovery'den kalma kronik soket arızası geliyor, bunlarda da böyle bir şey var mıdır bilmiyorum.
    ha bir de sar değeri biraz yüksek görünüyor. mi8 se'den çok daha iyi bir seçenek, özellik olarak mi 8 lite ile ekran hariç benziyor. mi8'den bataryası vs. daha iyi ve fiyat olarak daha ucuz. ekranına zarar vermeden kullanılabilirse iyi bir seçenek ama beni 1000 lria korkuttu açıkçası
  • Ust duzey telefon dusunuyordum,dolarin artmasi vergilerinin yukselmesi vermek istemedigim fiyatlara cikardi telefonlari ,bu ise eski fiyatindan satiliyor hala ozellikleride fiyatina gore cok iyi sayilir, sorunlari yoktur insallah.Note 4 den buna geciyorum.Siyah cift hatli siparis ettim.
  • GM 5 plus kullanıcısıydım. Kronik şarj soketi arızası verdi bir kere, daha öncesinde de ekran yanması mevcuttu iki arıza da giderilsin diye servise verdim. Telefonun kenarlarında anahtar ve bozuk para nedeniyle kılcal çizikler oluşmuştu. Servis çalışanı da bende telefonu verdiğim sırada çiziklerden bahsetmedik ki zaten garantiyi etkileyecek bir şey yoktu ortada. Telefonunuz yapıldı diye mesaj geldi gidip aldım. Şarj soketi yapılmış ekranda çizikler oluşmuştu ama sarı lekeler hala var, ekran neden yapılmadı diye sorunca telefonda çizikler olduğu için telefon yere düşmüş olabileceğini, yere düştüğü için de garanti kapsamına girmiyormus. Şarj soketini neden yaptınız diye sordum, müşteri memnuniyeti nedeniyle yaptık diye cevap aldım. Sonuç olarak o gün general Mobile servisinde öğrendim ki ekran yanmasinin sebebi telefonun aşırı ısınması değil kılcal çiziklermiş.
    Bu olaylar olduktan iki ay sonra gelen güncelleme ile telefon açılışta kaldı ardından hiç açılmadı servise götürdüğüm de telefon da yetkisiz müdahale var denilip garanti dışı bıraktılar.
    Alacak olan arkadaşlar bunları göz önünde bulundurup alsın, garantisi yok diye alsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gncsrc35 -- 20 Mayıs 2019; 15:13:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gncsrc35

GM 5 plus kullanıcısıydım. Kronik şarj soketi arızası verdi bir kere, daha öncesinde de ekran yanması mevcuttu iki arıza da giderilsin diye servise verdim. Telefonun kenarlarında anahtar ve bozuk para nedeniyle kılcal çizikler oluşmuştu. Servis çalışanı da bende telefonu verdiğim sırada çiziklerden bahsetmedik ki zaten garantiyi etkileyecek bir şey yoktu ortada. Telefonunuz yapıldı diye mesaj geldi gidip aldım. Şarj soketi yapılmış ekranda çizikler oluşmuştu ama sarı lekeler hala var, ekran neden yapılmadı diye sorunca telefonda çizikler olduğu için telefon yere düşmüş olabileceğini, yere düştüğü için de garanti kapsamına girmiyormus. Şarj soketini neden yaptınız diye sordum, müşteri memnuniyeti nedeniyle yaptık diye cevap aldım. Sonuç olarak o gün general Mobile servisinde öğrendim ki ekran yanmasinin sebebi telefonun aşırı ısınması değil kılcal çiziklermiş.
    Bu olaylar olduktan iki ay sonra gelen güncelleme ile telefon açılışta kaldı ardından hiç açılmadı servise götürdüğüm de telefon da yetkisiz müdahale var denilip garanti dışı bıraktılar.
    Alacak olan arkadaşlar bunları göz önünde bulundurup alsın, garantisi yok diye alsın.

• GM Discovery'den beri bir çok model GM kullandım,bu telefon çok iyi.
    Fiyat daha önceleri bu seviyelere indiğinde almıştım,telefon gayet başarılı tavsiye ederim.
    Servis konusu biraz şans işi ama GM'nin Profilo AVM'deki servisinde sorun yaşamadım.
  • Yeni vergiler ile fiyat performans ürünü. Çok para vermek istemeyen kullanıcıları için ideal. Gm 4 ve 5 plus cihazlar halen çalışıyor. Aile büyüklerinde.

Gm servis anında yapıp veriyor en fazla 2 3 saate alıyorsununuz. Lg cihaz aldım. Bir sorun için servise sordum. Ortalama 2 hafta süre içinde yapılırmış.
  • Samsung amoled ekran kullanıyor diye Samsung tan uzak duruyordum, şimdide gm9 dan uzak duruyorum. Normalde çok hoşuma gitmişti cihaz ama amoled ekranlar gerçekten çok pahalı. Geçen arkadaşta Samsung note 5 vardı, ekranı kırıldı. Ekran tamiri için 1000 tl istediler. Ki zaten telefonun ikinci el fiyatı o civarlarda.

Ha ekran kırmak birazda şans işi. Daha önce mate 8 kullandım ekranı kırıldı 170 tl ye değişmişti. Sony z2 de 190 tl ye değişmişti. İnsan o zaman çok korkmuyor, ama işin içinde 1000 tl lik ekran olunca?? Aman aman...
  • quote:

Orijinalden alıntı: realitych

Alıntıları Göster
    Tebrik ederim bu yazıdan bunu mu anladınız gerçekten. Teknik özelliklerden ziyade servis deneyimini paylaşmış arkadaş ki servis güvencesi ve kurumsallığı önemli bir konu.
  • Tasarımı düzgün olsa düşünmeden alacağım bir telefon. Ama tasarım çöp gerçekten.
  • Gayet.iyi.bir tel. Mi note 3 ile aynı donanım. Alınır gereksiz kişilerin yorumlarına aldanmayın.
  • eranyumm kullanıcısına yanıt
    Amoled ekranlar en az pil tüketen sınıftalar. Özellikle siyah pixellerde pil kullanmazlar. Parlaklık fazla olduğunda yanık riski vardır.
  • Gece 1900 liraya Xiaomi Redmi Note 7 sparis geçtim :( Bileydim bunu alirdim.
  • Bende gm6 vardı. Telefon sürekli kendini resetliyor diye 1 ay önce servise götürdüm. İlgileneçeğiz dediler. 1 gün sonra mesaj geldi gelip telefonu alabilirsiniz diye. gittim, batarya değişimi yapılmıştı.

Neyse kullandım ama baktım ki o sorun devam ediyor. Telefon günde en az 2 defa kendiliğinden restart atıyor. Tekrardan servise götürdüm. Servis, uzun inceleme testi yapacağız o yüzden 2-3 gün telefonun bizde kalması lazım dediler. Bende kabul ettim. 4 gün sonra mesaj geldi telefonunuzu gelip alabilirsiniz diye. Yine gittim ve yine bataryası değişmiş. Aldım kullandım, aynı sorun vardı. Tekrardan gittim ve bu sefer biraz daha kızgın ifadelerle durumumu izah ettim. Onlarda telefonunuzda sorun yok deyip başlarından savdılar. Bende telefonu istanbulda ki servislerine kargo ile gönderdim. Durumu belirten bir açıklama yaptım. Telefon bir hafta sonra adresime geldi. Şaka gibi ama yine bataryası değişmişti Tabii sorun devam ediyordu.

Git gellerden sıkıldım diye telefonun böyle restart atmasına razı oldum kullanmaya devam ettim. 2 hafta sonra telefon şarj almaz ve parmak izi çalışmaz oldu. Servise götürdüm ama servis bana TELEFONUN GARANTİSİ BİTMİŞ dedi 170 tl ücret istediler. Bende geçmişlerine dua ederek servisten ayrıldım..

Benim yaşadığım gm servis macerası böyleydi
  • biyikliadam kullanıcısına yanıt
    iptal et kardeşim, zor değil sonuçta
  • 1900 liraya Xiaomi Redmi Note 7 mi yoksa GM9 Pro mu?
  • Yorumlardan anlıyoruz ki, teknoloji durmuyor ilerliyor, lakin GM Türkiye hala aynı kafada kutluyoruz kendilerini.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnt-2 -- 20 Mayıs 2019; 12:22:4 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.