Şimdi Ara

GM5 Plus tereddütteyim acil yardımınız gerek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba ben şu an berbat bir telefon kullanıyorum çok nakit peşin veremeyeceğim için taksitle gm5 plus almak istiyorum
    1)gm5 plus ön kamerada lg g4 gibi cihazların çok mu gerisinde kalır çok selfie çekiyorum
    2)Şarj süresi ve kronik sorunları var mı başıma çok dert açacak?
    acil yardımınızı bekliyorum

• Kronik GM'nin soyadı gibi bir şey hocam, yerinizde olsam birikim yapar yine de bulaşmazdım bu markaya.
  • Birazda şans işi bizim evde 2 adet GM 5 plus var bir sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2017 yılına geldik hatta ortalarını geçtik. 2016 ortalarında güzeldi cihaz. ama herkes ve ben de anladım çöp olduğunu.
    1. batarya kesinlikle 3100 değil. efektif 2200 felan.
    2. ekran çıtaları ve çıta-ekran camı arasındaki plastik kısım 1 sene bile dayanmıyor.
    3. ilk 5-6 ay içerisinde şarj soketi arızası kesinlikle oluyor (bende 3 ayda oldu)
    4. artık geliştiriciler bile bıktı cihaza "çöp plus" ismini taktılar. en basit rom bile düzgün çalışmıyor, çalışan da batarya sömürüyor.
    5. gpu güçsüz. gta vc yi tam çözünürlükte max ayarda kasıyor. asphalt vs tam ayarda hak getire.
    6. her yerde işlemcinin 64 bit olduğu yazıyor ancak işletim sistemi 32 bit.
    7. kendi kulaklığı dışında 4 pin kulaklık taktığınızda kendi kendine kulaklık tuşuna basıyor (çözümü gnd-mic pinlerini değiştiren adaptör almak)
    8. batarya ölçümü hatalarıyla karşılaşmanız çok yüksek.
    9. hayvan gibi ısınıyor, dh forum açıkken kışın elimi ısıttım.
    10. google android one projesinde 4g ye beta vermişti buna hiç vermedi ve 7.1.2 güncellemesi vermedi, 7 ye geçince telefon arayüzü bile değişmedi.
    11. ahize kısmı hemen tıkanıyor, yağlı ya da terleyen ciltler için büyük (baya büyük, bütün ekran değişecek ya da iğneyle deleceksiniz) bir problem.

artıları
    1. hızlı şarj. 1 saat 25 dk gibi bir sürede tam doluyor.
    2. ekran büyük ve kaliteli, dayanıklı. 120cm civarı yükseklikten düştü, hatta beton üstünde sürüklendi, ekranda çizik bile oluşmadı. (çıtalar oynadı tabi :) )
    3. ön ve kameralar güzel çekiyor. manuel kamera orjinal halinde kapalı. (rootlayarak manuel kamerayı açabilirsiniz)
    4. type-c soketine ters takma durumu yok
    5. başka bir cihazı şarj ederken zorlanmıyor. arkadaşınızın telefonunu şarj edebiliyorsunuz yani uygun kabloyla.
    6. otg desteği tam(google ın işi tabi), webcam hatta dualshock 4 wireless adaptör takıp kolun üzerindeki ses çıkışını bile kullanabilirsiniz.
    7. android one projesinde bu sene sonuna kadardı sanırsam, güncelleme alacak. (8.0 alacak)
    8. sistem kaynak kodları kolaylıkla bulunabiliyor.

aklıma geldikçe yazarım daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetay74

2017 yılına geldik hatta ortalarını geçtik. 2016 ortalarında güzeldi cihaz. ama herkes ve ben de anladım çöp olduğunu.
    2. ekran çıtaları ve çıta-ekran camı arasındaki plastik kısım 1 sene bile dayanmıyor.
    3. ilk 5-6 ay içerisinde şarj soketi arızası kesinlikle oluyor (bende 3 ayda oldu)
    4. artık geliştiriciler bile bıktı cihaza "çöp plus" ismini taktılar. en basit rom bile düzgün çalışmıyor, çalışan da batarya sömürüyor.
    5. gpu güçsüz. gta vc yi tam çözünürlükte max ayarda kasıyor. asphalt vs tam ayarda hak getire.
    7. kendi kulaklığı dışında 4 pin kulaklık taktığınızda kendi kendine kulaklık tuşuna basıyor (çözümü gnd-mic pinlerini değiştiren adaptör almak)
    10. google android one projesinde 4g ye beta vermişti buna hiç vermedi ve 7.1.2 güncellemesi vermedi, 7 ye geçince telefon arayüzü bile değişmedi.
    11. ahize kısmı hemen tıkanıyor, yağlı ya da terleyen ciltler için büyük (baya büyük, bütün ekran değişecek ya da iğneyle deleceksiniz) bir problem.

artıları
    2. ekran büyük ve kaliteli, dayanıklı. 120cm civarı yükseklikten düştü, hatta beton üstünde sürüklendi, ekranda çizik bile oluşmadı. (çıtalar oynadı tabi :) )
    3. ön ve kameralar güzel çekiyor. manuel kamera orjinal halinde kapalı. (rootlayarak manuel kamerayı açabilirsiniz)
    5. başka bir cihazı şarj ederken zorlanmıyor. arkadaşınızın telefonunu şarj edebiliyorsunuz yani uygun kabloyla.
    6. otg desteği tam(google ın işi tabi), webcam hatta dualshock 4 wireless adaptör takıp kolun üzerindeki ses çıkışını bile kullanabilirsiniz.
    7. android one projesinde bu sene sonuna kadardı sanırsam, güncelleme alacak. (8.0 alacak)

Hocam çok sağolun uzun uzun yazmışsınız benden sonra alacak arkadaşlara da yarayacaktır.Bu arada gm5 plus aldım beklediğimin oldukça üstünde çıktı cihaz ekran süresi de tahmin ettiğimden iyi şarjı lg g4 ten biraz daha uzun gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: yolsuzyolcu

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetay74

2017 yılına geldik hatta ortalarını geçtik. 2016 ortalarında güzeldi cihaz. ama herkes ve ben de anladım çöp olduğunu.

artıları

Hocam çok sağolun uzun uzun yazmışsınız benden sonra alacak arkadaşlara da yarayacaktır.Bu arada gm5 plus aldım beklediğimin oldukça üstünde çıktı cihaz ekran süresi de tahmin ettiğimden iyi şarjı lg g4 ten biraz daha uzun gidiyor

arkadaşım da g4 kullanmıştı, ekran sapıtınca sattı :/
    bataryası kısa sürede g4 den daha kötü olacak ben ona üzülüyorum

• ahmetay74 A kullanıcısına yanıt
    Bataryası 3100 lakin harcama konusunda çok dengeli oldugu söylenemez.
    1 seneyi geçti benim ekranın kenar plastikleri kalkamadı
    yine 1 seneyi geçti soket sıkıntısı yaşamadm
    Cihaz sürekli güncelleme aldıgı için zaten rom root işleriyle uğraşanlar için ideal bir cihaz değil
    Asphalt MC5 Mortalcombat gibi oyunlarda bir sıkıntı yaşamadım en yüksek ayarlarda
    İŞlemcinin 64 bit desteği var lakin sistem 32 bit bunun herhangi bir önemi yok 64 > 32 dolayısıyla chil halkı kandırırsın bu şekilde...
    Her kulaklıkta aynı tepkiyi vermiyor. 1 - Kulaklık yuvaya tam oturmadıyasa yada şansınıza uyumsuz bir kulaklık denkgeldiyse bu sıkıntıyı yaratır isterseniz sorun cıkartmayan kulaklık tavsiyesi verebilirim kendi kullandıgım...
    BAtarua yüzdesinde düzensizlikler olabilir buna katılıyorum
    ISınma abartı değil
    Güncelleme konusunda zaten sayfalarca eleştirdik
    yine aynı şekilde 1 yılşı geçirdim 2 adet teleefonunda ahizesinde herhangi bir tıkanma yada ses kaybı yaşanmadı.

Yani bu bahsedilen durumlar her telefonda yaşanacak vs gibi bir durum yok ;)

• oskurrr kullanıcısına yanıt
    "aslında öyle değil" gibisinden cevaplar.. blok.
    edit/ sabah akşam spor takımı konusuna yazanları kaale bile almıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetay74 -- 17 Ağustos 2017; 16:5:7 >
  • Kardeşim konuyu yeni gördüm eğer almadıysan sakın ama sakın alma bak bayram gunu sarj soketi yine bozuldu 2 ay once yine bozuldu garantiden gelmez telefonun 2 3 ayda bi yollarsın o ısınmıyor diyenler telefonun tus kilidini açıp kapatanlar sadece yada eldivenle gezenler inanma onlara sakın onlar marka fenomenı başka bişey degil urunun tek iyi yonu fiyatı ve bu cezbediyor bizi şöyle düşün kapıda ferrari var ama depo boş kullanamayacaksın neye fayda sakın alma he alacaksan benımkını satayım garantiye yollayıp sıfırlayıp gelir çok istersen vereyim sana ama alma sakın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.