Şimdi Ara

GM Discovery Depolama Alanı Bitiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
11.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefon çok güzel. Kendi güncellemeleriyle her ay eksikleri de kapanıyor. Özellikle son güncellemeyle gelen yazı yazarken kaydırma desteği çok iyi oldu.

Yalnız benim henüz çözemediğim şöyle bir sorunum var: Telefonum 4GBlık olan modelden. Bu alan, 2.25GB sistem kapasitesi (sanırım bunun 1GB'ı kullanıcıya açık) ve 1.75GB telefon kapasitesi olarak ikiye ayrılmış. Nedense cihaz sadece sistem kapasitesini kullanıyor. 14 tane Facebook, Chrome, MX Player tarzında çoğu 20MB'ın bile altında olan uygulama telefon hafızasına kurulu ve 2.25GBlık sistem alanından sadece 10MB alan kaldı. Bu da telefonu yavaşlatıyor, senkronizasyonu kapatıyor. Hatta bazen SMS bile almıyor. Telefon hafızası ise 1.5GB dolayında kalmış durumda. Çok yer kaplayan uygulamaların tümü harici SD kartta olmasına rağmen telefonun hafızası neden bu kadar şişti ve bunun formattan başka bir çözümü var mı? Ayrıca programları dahili SD alanına nasıl kurabilirim / geçirebilirim?

Aynı sorun daha önce kullandığım Galaxy Note'a Team Asylum ROM'unu kurduktan bir süre sonra olmuştu. Telefon kök dizinindeki bir klasöre ne işe yaradığını bilmediğim GBlarca log dosyası oluşturmuştu. Klasörün içeriğini sildikten sonra bir daha yaşamamıştım aynı sorunu. Bu telefon rootlu olmadığı için aynı sorun burada da var mı bilmiyorum.

• Ayarlar-depolama-Tercih edilen yükleme konumu'nu sd kart olarak seçersen bundan sonra uygulamaları sd karta yüklicektir ve ayarlar-uygulamalar bölümüne gelip istediğin uygulamayı sd karta taşıyabilirsin
  • ''Ayarlar-depolama-Tercih edilen yükleme konumu'nu sd kart olarak seçersen bundan sonra uygulamaları sd karta yüklicektir ve ayarlar-uygulamalar bölümüne gelip istediğin uygulamayı sd karta taşıyabilirsin'' bu bir çözüm değil. Dataların %90'ı sistem kapasitesine yükleniyor. Tek çözüm root.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Britvolt.

''Ayarlar-depolama-Tercih edilen yükleme konumu'nu sd kart olarak seçersen bundan sonra uygulamaları sd karta yüklicektir ve ayarlar-uygulamalar bölümüne gelip istediğin uygulamayı sd karta taşıyabilirsin'' bu bir çözüm değil. Dataların %90'ı sistem kapasitesine yükleniyor. Tek çözüm root.

Benim rootlu ama bende ayni sorundan muzdaripim nasil haledecegiz root var???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj-pirdeniz

quote:

''Ayarlar-depolama-Tercih edilen yükleme konumu'nu sd kart olarak seçersen bundan sonra uygulamaları sd karta yüklicektir ve ayarlar-uygulamalar bölümüne gelip istediğin uygulamayı sd karta taşıyabilirsin'' bu bir çözüm değil. Dataların %90'ı sistem kapasitesine yükleniyor. Tek çözüm root.

Forumda nasıl yapılacağını anlatan yönlendirmeler var. Çok karışık değil ben suan yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ju1i@~

Telefon çok güzel. Kendi güncellemeleriyle her ay eksikleri de kapanıyor. Özellikle son güncellemeyle gelen yazı yazarken kaydırma desteği çok iyi oldu.

Yalnız benim henüz çözemediğim şöyle bir sorunum var: Telefonum 4GBlık olan modelden. Bu alan, 2.25GB sistem kapasitesi (sanırım bunun 1GB'ı kullanıcıya açık) ve 1.75GB telefon kapasitesi olarak ikiye ayrılmış. Nedense cihaz sadece sistem kapasitesini kullanıyor. 14 tane Facebook, Chrome, MX Player tarzında çoğu 20MB'ın bile altında olan uygulama telefon hafızasına kurulu ve 2.25GBlık sistem alanından sadece 10MB alan kaldı. Bu da telefonu yavaşlatıyor, senkronizasyonu kapatıyor. Hatta bazen SMS bile almıyor. Telefon hafızası ise 1.5GB dolayında kalmış durumda. Çok yer kaplayan uygulamaların tümü harici SD kartta olmasına rağmen telefonun hafızası neden bu kadar şişti ve bunun formattan başka bir çözümü var mı? Ayrıca programları dahili SD alanına nasıl kurabilirim / geçirebilirim?

Aynı sorun daha önce kullandığım Galaxy Note'a Team Asylum ROM'unu kurduktan bir süre sonra olmuştu. Telefon kök dizinindeki bir klasöre ne işe yaradığını bilmediğim GBlarca log dosyası oluşturmuştu. Klasörün içeriğini sildikten sonra bir daha yaşamamıştım aynı sorunu. Bu telefon rootlu olmadığı için aynı sorun burada da var mı bilmiyorum.

Cihazını Rootla yıp Rootexplorer programını kur
    Rootexploreri aç DATA klasörüne gir burda core Diye Klasör varsa Sİl
    Bir Kaç Arkadaşımda Olmuştu Core Klasöründe 600 MB gereksiz zipli temp dosyası vardı ...

• quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

Orijinalden alıntı: Ju1i@~

Telefon çok güzel. Kendi güncellemeleriyle her ay eksikleri de kapanıyor. Özellikle son güncellemeyle gelen yazı yazarken kaydırma desteği çok iyi oldu.

Cihazını Rootla yıp Rootexplorer programını kur
    Rootexploreri aç DATA klasörüne gir burda core Diye Klasör varsa Sİl
    Bir Kaç Arkadaşımda Olmuştu Core Klasöründe 600 MB gereksiz zipli temp dosyası vardı ...

Data klasörü acilmiyor içi bos galiba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dj-pirdeniz

quote:

Forumda nasıl yapılacağını anlatan yönlendirmeler var. Çok karışık değil ben suan yaptım.

Bulamadim linkini atarmisin kardesim zahmet olmazsa?

• http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=83281305

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonurakar

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=83281305

Saol kardesimde sikintili gibi duruyor sonra sakatlik cikmasin?

• dj-pirdeniz kullanıcısına yanıt
    Ben kendi telefonuma yaptım, sorun çıkmadı. (4GB) Garanti konusunda bir şey söyleyemeceğim; ama eski hâline çevirmek mümkün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben kendi telefonuma yaptım, sorun çıkmadı. (4GB) Garanti konusunda bir şey söyleyemeceğim; ama eski hâline çevirmek mümkün.

Bi ekran görüntüsü atarmisin kardesim depollama

•  GM Discovery Depolama Alanı Bitiyor.
  • quote:

GM Discovery Depolama Alanı Bitiyor.

Yarin deniycemmm TSK ler;)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.