Şimdi Ara

GM Bir Markayı daha Tarihe Gömüyor. (Holden) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Opel, VAG bünyesine geçerse o zaman atılım yapar.
  • Az önce euronews da gm ile birlikte toyota nın da avustralyada üretimi sonlandırıp çıkmayı düşündüğü yönünde bir haber izledim. Böylece totalde 50 bin kişi işinden olabilirmiş. Demek ki avustralya araba üretmek için cazibesini yitirmiş iyice.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Holden sonuçta GM platformlarını kullanmıyor mu ? Fabrikayı kapatır gemiyle Chevrolet gönderir, Buick gönderir Australyada ki bir marka için bu kadar üzülme mize değmez

Güzel modelleri vardı bu modelleri Vauxhall ve Chevrolet'te kullanıyordu yazık oldu bana göre yoksa GM diğer otomobillerini satacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

Az önce euronews da gm ile birlikte toyota nın da avustralyada üretimi sonlandırıp çıkmayı düşündüğü yönünde bir haber izledim. Böylece totalde 50 bin kişi işinden olabilirmiş. Demek ki avustralya araba üretmek için cazibesini yitirmiş iyice.

Nedeni Avustralya hükümeti otomotiv sektörüne yapılan teşvikleri kesmesi para gelmeyince markalar tek tek fabrikaları kapatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Az önce euronews da gm ile birlikte toyota nın da avustralyada üretimi sonlandırıp çıkmayı düşündüğü yönünde bir haber izledim. Böylece totalde 50 bin kişi işinden olabilirmiş. Demek ki avustralya araba üretmek için cazibesini yitirmiş iyice.

Nedeni Avustralya hükümeti otomotiv sektörüne yapılan teşvikleri kesmesi para gelmeyince markalar tek tek fabrikaları kapatıyor.

Aslında bu bir kısır döngü. Sen vergi paralarından firmalara destek/teşvik ver onlar da fabikaları açık tutarak vatandaşa iş versinler. Desteği kes, fabrika kapansın vatandaş işsiz kalsın. Bence o teşvikkleri devlet başka yollardan istihdamı arttırıcı ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir modeli desteklemede kullanmalı (kullanacaktır) diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

GM in en gereksiz markalarından biri, geç bile kalındı. Şu vauxhall da kapansa iyi olacak. sırf amblemle marka yaşatıyorlar ne saçma.

halbuki opel ile birebir aynı, sadece amblem değişik vida somunlarına kadar aynı.. o halde vauxhall neden var ? google emmiye yaz söylesin sana... saçma mı değil mi...

Hocam bildiğim kadarıyla opelin ingilterede isim değişikliği nazilere yardımı olmuş o yüzden ingiltere opel ismiyle satılamaz demiş halbuki vw i hitler kurdu onun ismi değişmedi bence gm şunu yapmalı opeli opel adıyla kullanacaksanız kullanın yoksa çekerim ingiltereden demesi lazım böyle saçmalıkmı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Aslında bu bir kısır döngü. Sen vergi paralarından firmalara destek/teşvik ver onlar da fabikaları açık tutarak vatandaşa iş versinler. Desteği kes, fabrika kapansın vatandaş işsiz kalsın. Bence o teşvikkleri devlet başka yollardan istihdamı arttırıcı ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir modeli desteklemede kullanmalı (kullanacaktır) diye düşünüyorum.

Aslında GM son krizde markalarını tek tek kapattığı bir dönemde (Hummer, Saturn, Pontiac, Daewoo) Holden'ın kapanmaması şaşırtıcıydı kapatılmama nedeni belli oldu hükümet kendi ülkesi için doğru olanı yaptığını düşünüyorum.
  • quote:

bir otomobil (ve v8 b body) sever olarak gerçekten üzüldüm ama olacağın önüne geçilmez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

GM in en gereksiz markalarından biri, geç bile kalındı. Şu vauxhall da kapansa iyi olacak. sırf amblemle marka yaşatıyorlar ne saçma.

halbuki opel ile birebir aynı, sadece amblem değişik vida somunlarına kadar aynı.. o halde vauxhall neden var ? google emmiye yaz söylesin sana... saçma mı değil mi...

Opel'in İngiltere'de farklı marka kullanma sebebi, II. Dünya Savaşı sırasında Alman ordusuna üretim yapması yüzünden oluşan olumsuz imajından kurtulmaktır..

viki
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.