Şimdi Ara

Glaive VS Warrior

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
7.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim nuker bir çarım var ve ben bu çardan sıkıldım.İçim rahat bir şekilde dayı oğluna bırakamıyorum, çok pot istiyor , bla bla bla

Yeni bir str çar açmak istiyorum.Ve bir zamanların tartışmasız kralı olan glaive mi açsam yoksa warrior mu açsam diye kararsız kaldım.

Sizce bir glaive ile warrior vs yapsa kim üstün gelebilir.(itemlere bağlı, oynayan kişiye bağlı biliom)

Bu iki çarın birbirlerinden üstün olan tarafları nelerdir ???

• glavier bence force olursa warior onun karşısında dayanamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: King_Slayer

glavier bence force olursa warior onun karşısında dayanamaz
    warrior alıyor ya, videolar falanda izledim glavie sos ama warrior canına okuyor.tabii 2h/cleric olmak şartıyla..,

ama cold olursa glavier warrioru haklıyo ^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tevez -- 1 Şubat 2009; 17:02:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tevez

warrior alıyor ya, videolar falanda izledim glavie sos ama warrior canına okuyor.tabii 2h/cleric olmak şartıyla..,

ama cold olursa glavier warrioru haklıyo ^^

Alıntıları Göster
    Force glavier warrior'u alırmış, çok işliyor ya warrior'a, zaten warrior kullanan holy spell açmayı bilmiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: killer86

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    @Toorji

Warriora karsı cold glaiver demelerinin nedeni coldun dondurması degil phy. def. buffları...
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    @King_Slayer
    Bu günlerde konu kirliliğinin sadece bu konu ile oluşacağını hiç sanmıyorum.
    Kiminle husumetin var bilmiyorum fakat malesef psikolojik bir hezimete uğradığın çok belli olaylara biraz daha somut yaklaşırsan daha iyi olur diye düşünüyorum.

@Nodse
    Şu devirde malesef glavie kalmadı,bence bundan sonrada olmayacak glavie her zamanki gibi iyi damage veren bir char fakat defansı çok kötü.Ayrıca blade buildlerini damage bakımından gelişmesi ile Ch'de en kötü build olarak tanımlanmasına yol açtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __LP__ -- 1 Şubat 2009; 19:15:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: __LP__

@King_Slayer
    Bu günlerde konu kirliliğinin sadece bu konu ile oluşacağını hiç sanmıyorum.
    Kiminle husumetin var bilmiyorum fakat malesef psikolojik bir hezimete uğradığın çok belli olaylara biraz daha somut yaklaşırsan daha iyi olur diye düşünüyorum.

@Nodse
    Şu devirde malesef glavie kalmadı,bence bundan sonrada olmayacak glavie her zamanki gibi iyi damage veren bir char fakat defansı çok kötü.Ayrıca blade buildlerini damage bakımından gelişmesi ile Ch'de en kötü build olarak tanımlanmasına yol açtı.

Alıntıları Göster
    Glavieyi unut en kötü ch build warrior ise pvpde en güçlü 2 buildden biri diğeride bladerdır zaten...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert

Glavieyi unut en kötü ch build warrior ise pvpde en güçlü 2 buildden biri diğeride bladerdır zaten...

Alıntıları Göster
    bufflları bitene kadar bekler glavie alır ff olarak dusunursek
  • quote:

Orijinalden alıntı: -PiToN-

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: -PiToN-

NOOB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __EFENDİ__ -- 1 Şubat 2009; 20:27:16 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    @__LP__

glavie her zamanki gibi iyi damage veren bir char fakat defansı çok kötü..

Hocam dalgamı geçiyorsun yoksa glaviermi kullanmadın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: killer86

@Toorji

Warriora karsı cold glaiver demelerinin nedeni coldun dondurması degil phy. def. buffları...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: killer86

@Toorji

cold açarsa daha da ezik olacak onu söyliyim dedim bir de imbue kasteden de olursa belirteyim dedim sadece imbue yüklenmedim lighttaki hızı ve mag vuruşu (mag vuruş str ye niye yardım etsin ki derseniz mag buff imbueya etki eder ondan daha güçlü vurursunuz bilmeyenler için)azalır

bu arada painkiller sana da bir iki görüş belirteyim ve yaşadıklarımı aktarayım 90capı geleli 3-4 ay sonra bırakmama rağmen bir çok buildin 90capında genel taslağını çıkardım bunlardan biri de glaiverdır 80capı geldiğinde zaten glaiverde büyük bir düşüş yaşandı belki yine en kral chardı ch lerde fakat bow ve blader onun düzeyine yaklaştılar(hele ki blader) 90capta glaiverın düşüşü devam etti bowa eklenen stun + kb hem galiverı hem de tüm srodaki charları zorladı bladera eklenen yeni buff serisi(en altın üstündekiydi sanırım) ve shield serisiyle birlikte bladerda ilk açılan skillin son serisine stun eklenmesiyle bow ve blader yerine göre kral oldu fakat iyi itemlarla da olsa glaiver pek bir iş yapamadı. Zaten glaiverın normalde defansı düşüktür(!) bunu 80caplardan biliriz pro giyen glaiverlar genelde ayakta kalıyorlardı çünkü proyla phy def açığını kapatıyorlardı böylece pvp lerde zorlandıkları durumlarda ışınlanmayla 1pot fazla basıp 1damage az alarak hpyi toparlıyorlardı, fakat cold verip garment giyenler belli bir süre snow shielda sığınıyorlardı snow shieldin dolma süresinde pat yerde.90 capına gelirsek bowa edecek sözümüz yok bow vs glaiver full sunlı dışında hep bow alır sıkı crit ve kbleriyle. Blade vs Glaive de bazen işler değişir ama yine blade alır nedir bu değişenler. (itemları normal dizilmiş iki build aldık). Zorlandıkları zaman hpyi toparlayacak kaçmayı sağlayacak skiller:

Blade: shield serisi iyi bir kalkana sahipseniz (18+ br) hem br arttıran shieldi açıp o süre zarfı içerisinde 2-3 damage alıp paçayı kurtarırsınız hem de def veren buffla işi düzeltirsiniz
    2- ilk açılan skillimizin son serisini kullanıp hem damage hem de stun koyabiliriz(çok düşük bir şans olduğu için bunu kullananlar genelde yatar)
    3- Bladerlarda phy def iyi olduğu için çoğu yapılandırma neredeyse 90light 90fire 90bic. lightın avantajını kullanırız 1damage eksik 1pot fazla
    Bir de eklemek isterim üstte unutmuşum bladerlar sadece yatır batır kullanarak hpleri yarıya bile inmeden glaiverları yatırabilirler

Glaiver için: Cold varsa snow shield (bunun dışında coldlulara 1 tane daha kurtuluş yolu düşer stun skilleri veya kb ama kb pek tutmayacağı için sonuçta 2 tane kalır)
    Light için ise ışınlanma 1damage az 1pot fazla ve stun skillerinden 1tanesi

Yani her yönden glaiver vasattır ha bir de force diyen arkadaşlar olmuş force kullanırsanız ne light kalır ne cold bladerlar yatır batırla işi hallederler
    Bowa gelince 1 kb 1strong 1kb 1strong(crit tutarsa yıkılır) 1kb 1strong bitti.

Başka sorusu olan...

İstisnalar her zaman vardır hiçbir zaman 1pvpye bakıp bu bunu ezdi demeyin
    1- Ya level farkı vardır
    2-Ya itemları iyidir
    3-Ya da chara 10 yaşından küçük biri oturmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skillet -- 1 Şubat 2009; 20:36:25 >

• quote:

Alıntıları Göster
    gecen yaz sonunda level 89 3 gap warrior charımla som+7 glavie li prot set (seti +6) charı alıyordum [tek noksan onda premium olmaması-ama level 89 ve 3 gap oldugumu unutmayın]

charım;
    http://forum.donanimhaber.com/m_27111174/mpage_1/key_//tm.htm#27696104

itemlerin önemlidir pvp de . hangi buildi sorarsan sor bu oyunda BUILD DEGIL ITEMLER PVP YI KAZANDIRIR.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    sen chinesin debuflarıyla warlock un debuflarını bir tutamazsın.. ya force glaviersin Warrior clericlerle aranda dil yarası var yada yada yada.... Fazla söze gerek yok tartışma yerine konuyu açan arkadaşımıza yardımcı olmak istiyorum... Bn oyuna Sparta new iken 80 capında 80 lik skiller yoktu daha baslamıstım.. Çok üst düzey bi deneyimim olmasada biraz bişeylerden çaktığımı biliyorum.. Çok FF char kastım full int de kastım hybird de glavier de bow da.. Fakat bu zamandan sonra Ne uniquede nede pvp de hiçbir chines eu yapılandırmaların önüne geçemez.. Warrior Cleric diyorum son noktayı koyuyorum.. Gidip chinese yatırırsan parayı alırsın havayı

• quote:

Orijinalden alıntı: kskLeeTurk

sen chinesin debuflarıyla warlock un debuflarını bir tutamazsın.. ya force glaviersin Warrior clericlerle aranda dil yarası var yada yada yada.... Fazla söze gerek yok tartışma yerine konuyu açan arkadaşımıza yardımcı olmak istiyorum... Bn oyuna Sparta new iken 80 capında 80 lik skiller yoktu daha baslamıstım.. Çok üst düzey bi deneyimim olmasada biraz bişeylerden çaktığımı biliyorum.. Çok FF char kastım full int de kastım hybird de glavier de bow da.. Fakat bu zamandan sonra Ne uniquede nede pvp de hiçbir chines eu yapılandırmaların önüne geçemez.. Warrior Cleric diyorum son noktayı koyuyorum.. Gidip chinese yatırırsan parayı alırsın havayı

Alıntıları Göster
    seni spartadan tanıyom rahat ol sen charını da biliyom hava atma hocam ben arkadaşa sadece wariorla baş edecek glavier buildini sölüyom ona bakarsan benim 90 lwl wariorum var
    http://www.rev6.com/player.asp?id=1638728

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kskLeeTurk

Titan serverında açtığın char ile de bu sorunun cevabını vermişsin zaten kardeşim

King_Slayer ===> Bana deil ama spartada oynayan bi arkadaşa hava atma demişsin, ama kendin hava atmışsın be koçum olmuyo böle kendinle çelişiyosun.Glaive daha ii diyosun ee madem nie warrior kasmışsın hatta 90 lvl yapmışsın!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Nodse

quote:

Orjinalden alıntı: kskLeeTurk

Titan serverında açtığın char ile de bu sorunun cevabını vermişsin zaten kardeşim

King_Slayer ===> Bana deil ama spartada oynayan bi arkadaşa hava atma demişsin, ama kendin hava atmışsın be koçum olmuyo böle kendinle çelişiyosun.Glaive daha ii diyosun ee madem nie warrior kasmışsın hatta 90 lvl yapmışsın!!!

Alıntıları Göster
    Nodse - Hacım yardımcı olup seni heveslendirebildiysem ne mutlu bana

• quote:

seni spartadan tanıyom rahat ol sen charını da biliyom hava atma hocam ben arkadaşa sadece wariorla baş edecek glavier buildini sölüyom ona bakarsan benim 90 lwl wariorum var

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: King_Slayer

ben ne dedim var bi acı

Şaka bi yana sen bu charla cold yada force glaviere yatıyorsan o senin sorunun hacım iyi ve deneyimli bir warrior player normal koşullarda force yada cold yada herneyse bir glaviere kolay yatması düşük bir ihtimal onu demeye çalışıyorum..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: King_Slayer

ben ne dedim var bi acı

Şaka bi yana sen bu charla cold yada force glaviere yatıyorsan o senin sorunun hacım iyi ve deneyimli bir warrior player normal koşullarda force yada cold yada herneyse bir glaviere kolay yatması düşük bir ihtimal onu demeye çalışıyorum..

Alıntıları Göster
    yatıyorum diyen oldumu ben onun işine yarayabilecek bi build söledim sadece

• quote:

yatıyorum diyen oldumu ben onun işine yarayabilecek bi build söledim sadece

Alıntıları Göster
    Sen kasarsan yatmıyor ama warrior glaviere yatar diyorsun nasıl iş anlamadımki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VamorteCurtela

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: LastSoldi3r

Arkadaş çelişiyor kendisiyle de

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.