Şimdi Ara

Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
22
Favori
865.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum bunun için sana nod32 yi öneririm anında bulup siliyor.. eğer kullanmak istersen elimde 12 tane lisanslı nod32 var bir tanesinin lisansını veririm kullanırsın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: akman555

dostum bunun için sana nod32 yi öneririm anında bulup siliyor.. eğer kullanmak istersen elimde 12 tane lisanslı nod32 var bir tanesinin lisansını veririm kullanırsın..

nod.32en son sürümü kıs7 avira antivir 3 ü ilede denedim hiç biri cözmedi forma attım kurtuldum o kadar ugrastımki ama formattan baskada bi çözüm bulamadım
  • arkadaşalr benimde sorunum buna benzer lakin C D E F den girerken sadec yeni pencerde açılıyor..sonra normal şekilde aynı pencerede açılıyor..yazılanları yaptım ama restarttan sonra yine devam ediyor..FORMAT bile çektim hala olmadı neden?
  • quote:

Orjinalden alıntı: programprof

arkadaşalr benimde sorunum buna benzer lakin C D E F den girerken sadec yeni pencerde açılıyor..sonra normal şekilde aynı pencerede açılıyor..yazılanları yaptım ama restarttan sonra yine devam ediyor..FORMAT bile çektim hala olmadı neden?

Sistem geri yüklemelerini kapatıp bir daha sil.bat'ı deneyiniz. Olmazsa NOD32 ile taratınız:

NOD32TR
    http://www.nod32.com.tr/download/bireysel.asp
  • C ye çift tıklama ile giremiyordum

sil.bat ile sildim,
    Artık girebiliyorum

Ancak Klasörlerde gizli dosyaları göstere bir türlü aktif olmuyor

İşaretliyom
    Yok bana mısın demiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiSKE

C ye çift tıklama ile giremiyordum

sil.bat ile sildim,
    Artık girebiliyorum

Ancak Klasörlerde gizli dosyaları göstere bir türlü aktif olmuyor

İşaretliyom
    Yok bana mısın demiyor

Başlat - Çalıştır - Regedit
    Şu Dizine Git;
    HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advenced
    Anahtarına gel ve sağ tarafta ;
    "Hidden" , "ShowSuperHidden" ve "SuperHidden" DWORD larının değerlerini 1 yap.
    Eğer ShowSuperHidden veya SuperHidden yoksa Sap tarafta boşluğa Sağ Tıkla, Yeni - Dword Değeri de.

Hangisi yoksa (ShowSuperHidden, SuperHidden) onun adını ver ve değerlerini 1 yapıp, oturumu yeniden başlat
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: programprof

arkadaşalr benimde sorunum buna benzer lakin C D E F den girerken sadec yeni pencerde açılıyor..sonra normal şekilde aynı pencerede açılıyor..yazılanları yaptım ama restarttan sonra yine devam ediyor..FORMAT bile çektim hala olmadı neden?

Sistem geri yüklemelerini kapatıp bir daha sil.bat'ı deneyiniz. Olmazsa NOD32 ile taratınız:

NOD32TR
    http://www.nod32.com.tr/download/bireysel.asp

tüm sürücülerdeki sistem geri yüklemeyi kapat dedim ve doctus denen programıda kullandım ama işe yaramadı?nod 32 de bulamadı bişi

• format attım. virüs programı yükledim. nod 32'yi. yükleyene kadar sorun olmadı. güncelledim virüs programını. o arada hiçbirşey yapmadım. harici harddiskimde virüs olduğunu düşünüyordum. taktım tarattım virüs bulamıyor. . formattan önce birşey dikkatimi çekiyordu. harddisklerde bi rar dosyası açıp üst dizine çıkınca dosyalar çıkıyor ya,orda d.com diye birşey var ve autorun var. ikisinden şüpheleniyordum. siliyorum gene geliyor gitmiyor. formattan hemen rar yükledim.bir sorun yoktu ve gizli dosya seçeneğini seçebiliyordum. ama şimdi gene sorun başladı ve d.com gene çıktı piyasaya.... sorun galiba d.com... internette aradım öyle birşey yok. birsürü dolaştım bulamadım... düşman galiba d.com
  • beyler Pc mde W32/Pate.b.worm virüs var bu yüzden hiç bir program çalışmıyor pc yi açtığımda donuyor her yer görev yöneticisinden oturumu kapat diyiip giriyorum o zman düzgün çalışıyor ama program lar çalışmıyor ne yapabilirim lütfen yardım edin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Djmelih

beyler Pc mde W32/Pate.b.worm virüs var bu yüzden hiç bir program çalışmıyor pc yi açtığımda donuyor her yer görev yöneticisinden oturumu kapat diyiip giriyorum o zman düzgün çalışıyor ama program lar çalışmıyor ne yapabilirim lütfen yardım edin

win parite b virüsü için
    http://www.bitdefender.com/bd/downloads/removaltools/Antiparite-en.exe

• Win32/Delf.AAM virüsü için çözüm ekledim.
    Bu Lanet Virüs Hangi Klasörü Açtıysam Onu Gizliyor Ama Silmiyor.antivirüsler bu virüsü gördü sildi ama gizlenen klasörlerimi nasıl geri getireceğim diyorsanız çözüm 1 .sayfada var.
    sil.rar içindeki gizliaktifolsun.bat dosyasını kopyala ilgili sürücüye yapıştır ve çalıştır
  • Öncelikle bat dosyası için teşekkürler cidden güzel çalışma olmuş.
    Yalnız yeni(belkide eskidir bana yeni bulaştıda) bir virüs için bir ekleme yapmak lazım.
    virüs g2p32s.exe tüm disklere kendini ve autorun.inf'yi bulaştırıyo.
    windows/system32'ye "kavo.exe"; "kavo0.dll"; "kavo1.dll"yi bulaştırıyo.
    regedit'ede "kavo.exe"yi bulaştırıyo.
    Yapmış olduğun bat dosyasına bunları ekledim.İlerde çok işime yarar.
    Yalnız bir sorunum oluştu.Programını çalıştırdıktan sonra Klasör seçeneklerinde "Gizli dosyaları göster" veya "Gösterme" bölümünde hiç işaret olmuyo."Göster" diyorum göstermiyo ancak regeditten yapabiliyorum.Bununla ilgili bana bir yol gösterirsen sevinirim

• selam arkadaslar ben aranıza yenı katıldım benımde basım bu dertten yanmıs durumda bendede autorun.inf ve Worm.Win32.AutoRun.bfs var
    bir turlu silemıyorum yardımcı olursanız sevınırım
  • birsey daha
    regedit dekı bu klasoru MountPoints2 klasörünü tamamıyle sılmemızı ıstemıssınız fakat sızn vermıs oldugunuz bat dosyası bu klasoru
    silmıyor bu klasoru sılmemız herhangı bı zarara yol acmaz umarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Enola

Öncelikle bat dosyası için teşekkürler cidden güzel çalışma olmuş.
    Yalnız yeni(belkide eskidir bana yeni bulaştıda) bir virüs için bir ekleme yapmak lazım.
    virüs g2p32s.exe tüm disklere kendini ve autorun.inf'yi bulaştırıyo.
    windows/system32'ye "kavo.exe"; "kavo0.dll"; "kavo1.dll"yi bulaştırıyo.
    regedit'ede "kavo.exe"yi bulaştırıyo.
    Yapmış olduğun bat dosyasına bunları ekledim.İlerde çok işime yarar.
    Yalnız bir sorunum oluştu.Programını çalıştırdıktan sonra Klasör seçeneklerinde "Gizli dosyaları göster" veya "Gösterme" bölümünde hiç işaret olmuyo."Göster" diyorum göstermiyo ancak regeditten yapabiliyorum.Bununla ilgili bana bir yol gösterirsen sevinirim

Teşeşkür ederim. Herkes içindeki kodları not defterinde açıp kendine göre sürücü sayısına göre düzenleyebilir. birazcık DOs komutları bilgisi gerektiriyor o kadar.
    Gizli dosyalarla ilgili bir çok yerde yazdım. forumda arat bulursun

quote:

Orjinalden alıntı: hsnysrm

birsey daha
    regedit dekı bu klasoru MountPoints2 klasörünü tamamıyle sılmemızı ıstemıssınız fakat sızn vermıs oldugunuz bat dosyası bu klasoru
    silmıyor bu klasoru sılmemız herhangı bı zarara yol acmaz umarım

gönül rahatlığıyla sil hiç bir şrey olmaz

• siz öyle dedıkten sonra bana uygulamak duser
  • bi anda bende de bu virüsler çıktı npd 32 kurulu olmasına rağmen uyarmadı da işten getirdiğim flash ı pc me takınca

sonra paso uyarı wermeye başladı 4 ayrı part war hdd de, hepsine bulaşmış aynı anda deli edio ama paso uyarı, uyarıları da kapatamadımm en sonunda full scan yaptım nosd32 ile, bazılarını silemedi karantinaya aldı onları da elle sildim

şimdilik bişi gözükmüo pc de temize benzio ama belli de olmaz tabe..
  • quote:

Orjinalden alıntı: golevez33

Teşeşkür ederim. Herkes içindeki kodları not defterinde açıp kendine göre sürücü sayısına göre düzenleyebilir. birazcık DOs komutları bilgisi gerektiriyor o kadar.
    Gizli dosyalarla ilgili bir çok yerde yazdım. forumda arat bulursun

Ben onları okudum derdimi anlatamadım heralde. Benim sorunum dosyaları bu dosyayla görünür yapabiliyorum.Ama Klasör seçeneklerinden "Gizle" dedikten sonra tekrar Klasör seçeneklerinden "Göster" Yapamıyorum kendisi tekrar gösterme haline dönüyo.ancak regeditten yapabiliyorum.Senin başına hiç gelmedimi böyle bi sorun

• Öcelikle konuyla ilgili yazılan 8 sayfanın tamamını okudum ve yazılanları tek tek uyguladım. Sil.bat dosyasını hazırlayan arkadaşa ve konuyla ilgili bilgi veren herkese teşekkürler.

Soruna gelince;

Birincisi, ben çok uzun süredir NOD32 kullanıyorum ve daha virüs kaçırmadı. Benim bilg.da da Win32/Pacex.Gen çıkıyor taramada, bunu siliyorum.. Sonrasında ise (tarama penceresinde pacex.gen 'den sonra hemen 2 alt satırda) system restore klkasörü içinde adı saçmasapan bi net adresi olan bi şeyi daha virüs olarak buluyor ve buna sağ tıklayıp sil dediğimde satırın yanında "error" felan yazıyor. Bu, her taramada çıkıyor.
    İkincisi bende 3 tane disk var toplam 6 parça, sil.bat dosyasını hepsine ayrı ayrı uygulamam gerekti. Dosyayı her bölüme kopyaladım ve her bölümde ayrı ayrı çalıştırdım. Bunu yaptıktan sonra disklere çift tıklamayla girebilmeye başladım normal şekilde. Sonra NOD32 ile her diski tekrar tarattım bişi çıkmadı.
    Ancak; "gizli dosyalar" olayı için kesin bi çözüm olmadı hiçbiri. göster ve gösterme seçeneklerinin ikiside deaktif durumda, herhangi birini işaretleyince "gösterme" seçeneği aktif oluyor ve "gizlilikaktifolsun.bat çalıştırmadan veya regedit ten ilgili değerleri "1" yapmadan düzelmiyor. Bu duruma kesinkes çözüm sağlayan hiçbişi yok ne burda yazılanlarda ne başka biyerde. (ben bulamadım)

İkincisi, regedit'te "hkey_current_user/software/microsoft/windows/currentversion/run" klasörü altında adı "amvo0" olan bi dosya buldum ve derhal sildim. Ancak gizli dosyalar açık olduğu halde dosyayı system32 içinde bulamadım. Bilgisayardaki her türlü sistem dosyasını ve tüm gizli görünmeyen her türden dosyayı görebilmek için Total Commander 7 kurdum. Bu program çok başarılı bir dosya yöneticisi. Total Commander penceresi içinden system32 klasörüne girdiğimde 3 adet yabancı dosyayla karşılaştım:

"amvo0.dll"
    "amvo1.dll"
    "amvo.exe"

EDIT: Bu arada total commander ile flashdisk dahil toplam 7 diskimin içinde her diskin harfiyle aynı isimde .com dosyaları vardı. (c.com, d.com, e.com gibi) bunlarıda total commander içinden görebiliyor ve silebiliyorsunuz. autorun.inf dosyalarınıda aynı şekilde sildim.

Bu dosyalara sağ tıklayıp özelliklere baktığımda "gizli" yazan kutucuğun tikli bi şekilde ve deaktif olduğunu gördüm. Üzerinde değişiklik yapılamıyordu ve silinemiyordu. Bilgisayarı komut istemiyle güvenli modda açtım ve dos üzerinden" C:\windows\system32\del amvo0.dll" yaptım dosya silindi. Ancak ilginçtir; aynı işlemi amvo1.dll ve amvo.exe için yapamadım, çünkü amvo0.dll yi silince onlarda yok oldu. Bilgisayarımda bunlardan başka yabancı dosya bulamadığım içinde kurtulduğumu düşünüyodum. Fakat bu "gizli dosyaları göster" seçeneğini değiştiremememize neden olan herneyse arkadaşlar, hala bilgisayarlarımızda bi yerlerde duruyor. Buna umarım yakın zamanda kesin bi çözüm bulunur.

Bende böylece başıma geleni paylaşmış oldum sizlerle. Sorunum sizlerden çok farklı diil sonuçta. Gizli dosyalar olayı disklerin çift tıklamayla açılmaması vs. Ama en azından bende izlediğim yolu yazarak belki yardımcı olabilmişimdir.

Konu sıcak takipte, herkese kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MJTRMP -- 14 Ocak 2008; 13:27:19 >

• kabus gibi yau bende de gizli dosyalarla ilgili buna benzer problem war demek sebebi buymuş

daha doğrusu bende de yukarıda belirttiğim gibi virüs bulaşmıştı usb den ben sildim sanıodum ama anlamamıştım klasörler eski düzenlerinde değillerdi anlam weremiodum işte nedeni bunda şimdi anladım gizli klasörleri göstermediği için yerleri değişmişti hayy Allah yaaa işin yoksa uğraş şimdi..:(
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.