Şimdi Ara

Giulietta Lastik Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar Golf 6 dizel aracımı satarak Giulietta aldım. Lastik ebatları 225/45/17. Ön iki lastiğin yanaklarında ciddi anlamda çatlaklar var. Hatta yer yer ufak yarıklar var. Arkadakilerin diş derinlikleri ve yanakları iyi gözüküyor. O yüzden sadece ön tarafa iki adet lastik alacağım. Golften önceki aracım Astra J için Good&Year Eagle F1 Asym.3 almıştım büyük oranda memnun kalmıştım. Şimdi araba bütçemi biraz sarstığı için sanırım Conti G&Y gibi markalara çıkamayacağım gibi. Çünkü her ikisinin de tanesi 320-360 TL arasında değişiyor. Falken ZE914 düşünüyorum. Tanesi 220-240 TL arasında bulunabiliyor.

Ama sıkıntım şurda başlıyor Falken'lerin Petlas ile yapılan anlaşmadan sonra Çankırı'da üretildiği eskisi kadar iyi lastikler üretmediğinden bahsetmişler. Ne diyorsunuz bahsettiğim Falken modeli için ? Kullanan varsa yorumunu söylerse çok sevinirim.

Ya da;
    Arkada bulunan sağlam olan lastiklerim ContiSportContact5 (2014 tarihli) olduğu için kendimi zorlayarak ön tarafa aynı model Conti mi almam daha iyi olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 7 Nisan 2017; 16:34:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• P-Zero NeroGT isimli lastiği öneririm aracınıza.
  • -s-laughter kullanıcısına yanıt
    Hocam baktım da dediklerim gibi onun da tanesi 320 TL üzerinde. Böyle olması biraz zorlar beni açıkçası. Ha ama tavsiye eden pek çıkmazsa (lastik önem verdiğim bir konudur) el mahkum Nokian Conti G&Y veya dediğiniz gibi Pirelli bakmam gerekecek.

• Lastiklerin yanlamasına aynı olması gerekli. Önlü arkali değil sanırım. Iki güzel lastik alın yeter bence. Benim araçta ön lastik patlamıştı. Ikisini GY efficentgrip ile değiştirdim. Arka ikisi pirelli cinturato duruyor. Lastikler 205 tabi.

• Sizi çok zorlamayacaksa continental conti sport contact 5 alın. İki lastikte 200 lira fark vereceksiniz, ki lastik 4/5 sene kullanılan bir şey.Aylık 4 liraya gelir.

• 225/45/17 lastik ebatı için:
    http://www.hepsiburada.com/starmaxx-225-45-r17-tl-ultra-sport-st730-reinf-94w-yaz-lastigi-uretim-yili-2016-p-OTLSTARGE458 185 tl petlas üretimi olan starmaxx lastik, V taban desenli
    http://www.lastikal.com.tr/cooper-225-45r17-91w-zeon-cs8-lastik cooper amerikan ürünü önerebileceğim sağlam bir lastik, 274 tl
    http://www.lastikal.com.tr/Maxxis-225-45R17-94Y-VS01-Victra-Sport-Lastik maxxis lastik bunu hiç kullanmadım dolayısıyla yorum yapamayacağım ama ucuz olduğu için ekledim 248 tl
    http://www.hankooktire.com/tr/passenger-cars/hankook-ventus-prime3-k125.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber son çıkan ventusprime3 lastikleri baya iyi görünüyor fiyat olarak bir bilgim yok.

dip not: lastik arabanın yerle temas eden tek yeri olduğu ve neredeyse 2 avuç içi kadar temas alanı olduğu için can güvenliğiniz buna bağlı. yağmur ya da acil fren durumunda sizin güvenliğinizi sağlayamayan lastiklere ucuz diye para vermek ne kadar mantıklı olur orasına siz karar verin. bence paraya kıyıp kaliteli bir lastik almak en iyisidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyler Durden -- 7 Nisan 2017; 16:49:9 >

• Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Sizin de mi arkadakilerle öndekiler farklı marka ya da modeldi Hocam ?

• EPICA kullanıcısına yanıt
    Biraz zorlar ama açıkçası alabilirm. Dediğiniz gibi 4-5 yıla vurunca aslında pek bir şey oynamıyor arada. Ama dediğim gibi Falken'in fiyatına göre sundukları daha fazlaysa düşünebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Sizin de mi arkadakilerle öndekiler farklı marka ya da modeldi Hocam ?

Evet. Gayet de memnunum. Hem de 3 oluklu olan GY
    Tabi uygun olunca aynisından 2 tane daha alıp önlere, şimdikileri de arkalara takicam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 7 Nisan 2017; 22:54:43 >
  • facebook giulietta grubunda nokian line ve zline kullananlar çok memnun hocam, ben kışlığını kullandım geçen sezon, gayet iyiydi, line serisi hakkında da çok olumlu yorumlar mevcut. f/p olarak iyi olabilir.
  • Benim giu'da Pirelli P7 var, bundan önceki lastiğim michelin Primacy'ydi. Önceleri Michelin varken Pirelli alınmaz gibi yanlış bir düşüncem vardı ama kullanınca öyle olmadığını anladım. Bence P7 primacy'den daha iyi..

• alfa romeo gibi yol tutuşa önem veren, araç üretiminde yol tutuşu geliştirebilmek adına pistler kiralayan bir markanın aracına ön farklı arka farklı lastik takmayın. yazık edersiniz.
  • Yeni farkettim hayırlı uğurlu olsun😊 Bize danışmıştınız. Aracı yazmamışsınız, biraz bahsetseniz. O kadar konuştuk, yazdık dii mi? Bilmek hakkımız ☺

• quote:

Orijinalden alıntı: -s-laughter

alfa romeo gibi yol tutuşa önem veren, araç üretiminde yol tutuşu geliştirebilmek adına pistler kiralayan bir markanın aracına ön farklı arka farklı lastik takmayın. yazık edersiniz.

hocam ben aracı aldığımda önlerde conti sport contact 5 , arkalarda sport contact 3 vardı. sorun yaratır mı sizce bu sürüş açısından ?
  • Ben sorun olacağını sanmam. Öyle olsaydı; her 1.000 km'de bir lastiklerin yerlerini değiştirmemiz gerekirdi. On arka farkı olan araç, 4 lastiği de aynı 10.000 km yapmış ve değiştirme yapılmamış aractan daha guvenlidir. Önler her zaman çekiş ve fren sebebiyle ayrıcalıklı olmalıdır.

• humerus06 kullanıcısına yanıt
    Sizin sürüş modunuza bağlı, arka lastiklerden ötürü ben olsam contine tal alırdım.
    Bende gy eagle asst f3 aldım ilk 1000 km çok pişmandım şimdi biraz topladı, fena değil ama beklentimin altında sanırım benim pzero almam gerekiyor :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın Hocam vizeler falan derken açtığım konuya yazamadım. İzmir'e aracı almaya kendim bile gidemedim (Ankaradayım) eniştemi yolladım 2012 model spor paketli cam tavanlı bir Giulietta'm oldu sonunda şükür Kırmızı deri döşemelerle falan çok mutluyum Allah bozmasın İlerleyen zamanlarda sizden öğreneceğim, danışacağım çok şey olacağını sanıyorum Her gün belli aralıklarla garaja inip bakıyorum uzaktan seyrediyorum falan hastalık gibi işledi sanki içime

Edit: Hocam yazmayı unuttum bu arada arabam nazara geldi sanırım dün çok stabil bir şekilde açılıp kapanan cam tavanım bugün kapanırken yarı yolda zorlanmaya tık edip tekrar açılmaya başladı Çok canımı sıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 8 Nisan 2017; 1:4:16 >

• extecher kullanıcısına yanıt
    İki önceli aracım Astra J Sedan Sport donanım aracıma almıştım G&Y Eagle F1 Asym.3'lerden çok memnundum Hocam ben. PZero Nero ondan daha mı iyi dersiniz ?

• kahraman202 kullanıcısına yanıt
    Sattığım Golf 6'da Primacy 3'ler vardı Hocam. Üretim tarihi 2015'di ama kışlıkları çıkarıp (Continental) onlara geçtiğimde araba kötü anlamda değişmişti. Yokuş kalkışlarında patinaja düşer olmuştu fren performansı ciddi anlamda düşmüştü. Primacy 3 kullanan birkaç Golf 6 sahibiyle konuşmuştum hepsi bu tarz şeylerden şikayetçiydi. Az önce baktım P7 ya da Cinturato P7 vardı 280 lira civarında bir şeydi. Tavsiye eder misiniz ?

Edit: Evet tekrar baktım Cinturato P7 imiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 8 Nisan 2017; 1:34:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Kusura bakmayın Hocam vizeler falan derken açtığım konuya yazamadım. İzmir'e aracı almaya kendim bile gidemedim (Ankaradayım) eniştemi yolladım 2012 model spor paketli cam tavanlı bir Giulietta'm oldu sonunda şükür Kırmızı deri döşemelerle falan çok mutluyum Allah bozmasın İlerleyen zamanlarda sizden öğreneceğim, danışacağım çok şey olacağını sanıyorum Her gün belli aralıklarla garaja inip bakıyorum uzaktan seyrediyorum falan hastalık gibi işledi sanki içime

Edit: Hocam yazmayı unuttum bu arada arabam nazara geldi sanırım dün çok stabil bir şekilde açılıp kapanan cam tavanım bugün kapanırken yarı yolda zorlanmaya tık edip tekrar açılmaya başladı Çok canımı sıktı

hocam hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah. otomatik mi , kaç km'de ve kaça aldınız merak ettim ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.