Şimdi Ara

Gittim, gördüm; ilk izlenimlerim..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi gunler. Sanliurfada yasiyorum ve memurum. Evlilik yakin ve tv alma arefesindeyim teknolojiye duskun biriyimdir. 2 aydir forumu takip ediyorum gerekli modelleri belirleyip teknoloji magazalarina gittim dun. Oncelikle sumu belirteyim butcem 3-3.2k . Ilk olarak carsidaki teknosa magazasina gittim ve gordugum ilk tv samsungmu7000 ve 7400 serisi idi. Her ikisinde de ayni demo vardi barcelona madrid vardi. Dikkatli baktigimda uzaktan cekim oldugunda top sanki isinlanarak gidiyor gibi geldi. Fiyatlarina bakip o sıkıntiyi gorunce uzuldum sahsen ama renk canliligi ve kalitesi inanin cok guzeldi. Bir futbolsever olarak butceme uygun olmasina ragmen bu iki modeli eledim. Forumda en cok tavsiye edilen mu8000 ve 9000 yoktu teshirlerde bakamadim. Hemen yanlarinda vestel 8000 ve 9000 serisi vardi. Samsungla kiyaslayinca renk canliligi olaraj daglar kadar fark gordum ve en iyi seriler olmasina ragmen bu kalitesizligin sebebini merak edip vestelciye sordugumda cozunurluk farki cevabini aldim .meger 1080p demolar varmis neden 4k koymadiniz dedim elimizde demo 4k yok dedi saka gibi. Koskoca zorlu sirketi ve yerli tv bir tane 4k demo koyamiyorlar. Neyse devam ettim diger televizyonlara ve karsimda samsung lg philips tvleri vardi. Uzaktan bakinca ilk dikkatimi lg6xx lu bir modeli dikkatimi cekti ve begendim yalniz samsung kalitesi goremedim bir ustunde 7xx serisi vardi o da cok basariliydi yalniz butcemin cok ustunde oldugu icin dikkatli bakmadim. Philips tarafina gelince bir model uzaktan oyle belli etti ki kendini direk ona gittim ve 7502 oldugunu gordum. Goruntu kalitesi resim kalitesi cok guzeldi. Fiyati internetteki fiyatina nazaran neredeyse 1000 lira daha fazlaydi. Netteki fiyati 3500lardaydi ve aklimaen cok yatan tv bu oldu. Daha sonraki magazalarda mu 8000 ve mu9000 inide gorme sansim oldu inanin bambaska bir goruntu kaliteleri vardi. Yanyana mu7400 ve 8000 arasinda daglar fark vardi yalniz butcemin bir hayli ustundeler. Malum butcede cok onemli. 49mu8000 nerrden baksan 4k ve indirimle olsa olsa 3.8 3.7 olur. Hedefim fiyati 3.5 ve 3.6 arasi olan pus7502yi 3 3.2 arasina dusene kadar beklemek oldu. Umarim faydali olur izlenimlerim sizlere. Iyi gunler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam philipsi 3.2'ye bulursaniz banada haber edin aliciyim: )

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Hocam philipsi 3.2'ye bulursaniz banada haber edin aliciyim: )

Suan 3.6 ve indirimlerle 3.4lere falan geliyor sanirim. Butcem ilk baslarda daha asagidaydi ve vestel bakiyordum ama o tvleti gorunce insan istr istemez hayran kaliyor

• GeneralJJ G kullanıcısına yanıt
    3 senedir 55"UA9300 Vestel TV kullanıyorum.
    Görüntüdeki renkler çok doğal, sadece smart o kadar iyi değil, onu da zaten kullanmıyorum.
    Bence ön yargı ile yaklaşmayın, tv de canlı renkler gözü çok yoruyor, doğal renkler daha.
    Kore TV lerinin sorunlarından bıkıp Vestel almıştım, iyi ki almışım diyorum. Doğru ayarlarla çok iyi görüntü veriyor.

Ben tavsiye ederim, isterseniz iyice inceleyin TV yi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.