Şimdi Ara

Gittigidiyorda ucuza satan satıcı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
18
Favori
49.502
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • EuphoriA E kullanıcısına yanıt
    Müthiş sürükleyici soluksuz okudum

Aksiyon macera bilim kurgu dram komedi romantik ne ararsan var

Evet başlığı atıyoruz...

UCUZ SATAN SATICININ MACERASI

Hayır olsun diyelim arkadaşlar ama bu kadar ucuz filan satmak anormal bir sıkıntı var gibi bunu inkar etmek olmaz. Bu arada bende bu maceraya bir adet powerbank ile katıldım ama bilmiyorum bindik bir alamete nereye gidiyor göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hakikaten bu konuda benimda aklıma ilk kredi karti limiti geldi ki çoğu ürününü parası daha gg deki satıcıya aktarılmamıştır. Aslında ürün eline ulaşan da yok gibi. 200 kusur satış yapmıs şimdiden 20bin tl lik kart lazım ki bunlarıda ödemeyecek senaryolara göre. Bu kadar harcamaya bu kart sahibine hiç bildirim gitmiyor mu? Eğer doğruysa alım yapan herkes sanki kendi ismiyle o kartla ve kendi adresiyle satın almış gibi olacak direk. GG ile bir bağlantısı kalmayacak olayın. GG büyük ihtimalle olaydan sıyrılacak. GG den aldım bile desen sonuçta orjinal alışveriş orada görünecek. Aldığı bilgileri direk amazona girerek alışveriş yapıyorsa söz konusu adam da bu işten yırtacak sanki isim ve adresinizi girerek o kartla bireysel alışveriş yapılmış gibi görünecek. Dava olayında GG alış verişi nasıl bir delil olacak. Deliller direk aksi yönde sanki kartla siz almış gibi görüneceksiniz. Herkesin dediği gibi pazartesi kokusu çıkacak. 20 30 50 Tl için değmez mide bulantısına

• Adama şimdi sordum "Ürün neden amazon'dan geliyor?" diye.

Cevap : amazon kurumsal firmamızdır efendim.

• Şuan aldığım powerbank kargoya verildi diye mail geldi. Hemen MNG kargo sitesinden sorguladim aynen bu çıktı.

AMAZO**

ZA 185653 numaralı kargonuz şuan varış şubesine ulaştırılmak üzere ulaşımdadır.

Arkadaşlar amazondan gönderildiği kesin gibi birşey bu saat de ve haftasonu cumartesi pazar günü amazon kargolama yapıyor apaçık bariz belli amazon gönderiyor.

• kdralskn kullanıcısına yanıt
    Hocam Ciddi anlamda şaşkınlıkla okuyorum. Abi sen ürünü sana düzgünce satan satıcıdan alıyorsun. Yahu bu adam açıklamada ben size çalıntı kartla aldığım ürünleri dropshipping yaparak satıyorum mu demiş. Akıl var mantık var. Sen bi ürün alırken o ürünün satıcıya nasıl geldiğine mi bakıyorsun. Sen aldığın ürüne bakıyorsun. Satıcı o ürünü nasıl elde etmiş sen nasıl bunu bileceksin. Sen tanrı mısın ? Faturasına bakıyorsun ürüne bakıyorsun sıkıntı yoksa alıyorsun. O zaman kimse internetten ürün almasın. Bazen ciddi misiniz şaka mı yapıyorsunuz anlamıyorum. Siz Her şeyi usulüne uygun yaptıysanız size kim ne diyebilir

Ya internetten alışveriş yapmayacaksınız ya da satıcının size söz verdiği ürünü verdiğiniz paraya usulüne göre temin etmesine bakacaksınız. Diğer konular internetten alışveriş yaparken sizi ilgilendiren durumlar değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ullumanitu -- 9 Aralık 2018; 1:25:51 >

• konu çok güzel yalnız. :)

• Çalıntı mal satınalmak ta suç. Biliyorsanız suça ortak olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Bu sayfalar da delil artık alacaklar bilerek alıyor.

• Gemeo kullanıcısına yanıt

mesele de o zaten. Çalıntı mal almak suç diyelim tüketicinin sallamasyon yapmadan bu mal çalıntı mal diyebilmesini sağlayacak belgeler elinde mi ?

Mesela bu adam bilerek zararına reklam için satış yapıyorsa ben de elimde belge olmadan bu adama çalıntı mal satıyor diye suçlamada bulunursam ben suçlu olur muyum ?

Herkes kendi tartsın ölçsün biçsin ve karar versin. Ben sadece olaya usulüne göre yaklaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ullumanitu -- 9 Aralık 2018; 1:39:10 >
  • ullumanitu U kullanıcısına yanıt
    Ürün almadım. Fakat ürünü amazon yada başka bir yer gönderirse bu çalıntı mala girebilir. Savcılık da mahkemede hesap verirsiniz. Bir yakınım taksitli satan sokak satıcısından vakti zamanında ütü almıştı kaç kere mahkemelere gitmek zorunda kaldı.

Benim siparişi ggden verdiğimi ve amazonla alakam olmadığını anlayamayacak ülkede yaşamam baştan yanlış derim ben.

• amazonu arayıp böyle bir kullanıcı var sizle bağlantısı nedir diye sorsak nasıl olur acaba? durun ben arıyorum

• Cok basit bir olay fakat cogu kisi anlamamis veya anlamak istemememis. isine gelmiyor...

GG de satis yapan eleman amazondan ürünleri kendisi adina alip sonra size satmiyor!

örenk ile;

sizin isminiz AHMETMEHMET olsun

AHMETMEHMET GG den coc1453 adli saticidan bir ürün aliyor, coc1453 ise calinti kredi kartlari ile amazondan AHMETMEHMET ismini kullanarak calinti kredi arti ile ürünü alip AHMETMEHMETIN gg de ürünü satin alirken veridigi adrese kargoluyor!

Yani sonuc olarak AHMETMEHMET calinti kredi karti ile amazondan alisveris yapiyor ve guzel guzel KENDI ev adresine gonderiyor!

Tabi bu arada coc1453 temiz parayi gg üzerinden cebine indiriyor. Olan AHMETMEHMET in üzerine kaliyor...

Bu AHMETMEHMET sizsiniz arkadaslar dikkatli olun. Sizlerin kisisel bilgileri isim soyisim ev adresiniz kullanilarak calinti kredi akrti ile islem yapiyliyor.

Bu kadar zeki gecinip safa yatmaya, kulaginizin ustune yatmaya calismayin.
    Yarin oburgun bu calinti kredi karti sahibi bankaya gider parasini bankadan geri alir lakin bankanin avukatlari sizin pesinize duser cunku sizlerin isimleri kullanilarak alisveris yapildi...

• Gunduz satis sozlesmesini koysun biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doer -- 9 Aralık 2018; 1:56:4 >
  • ullumanitu U kullanıcısına yanıt
    Hocam ürün sizin adınıza ve adresinize geliyor Kart sahibi kim Amazon bunu bilebilir mi? Tabiiki size dava açılır. Mahkemeyi kazanırsınız ama bu size pahalıya patlar. Sürünürsünüz resmen.

Adam da bir tane kart yoktur ki yüzlerce vardır. Geçen gün polis kafeye baskın yaptı müşteri kartlarını kopyalıyorlar. Sonra da netten bilet alıp ucuza veriyorlarmış.

Neden bebekbezi nedeni basit en çok bebek bezi satılıyor internette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhalif13 -- 9 Aralık 2018; 2:3:46 >
  • pazartesi gg aranır ve müşteri hizmetlerine “ gg üzerinden aldığımız ürün amazon sitesinden alınmış gibi geliyor “ denir. bu işin uzama sebebi haftasonuna denk gelmesi.

• Bu iş farklı farklı kredi kartları ile yapılıyorsa durum daha vahim

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.