Şimdi Ara

Gittigidiyor Vestel 55UA8300 2.250 TL. (Maximum kart ile) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
3
Favori
6.897
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 55xd8505 sony tv var bende 4500 liraya almıştım. Bu tvden de aileme aldim memlekete. 49 inch olanını. Gecen indirimde yanlış hatirlamiyorsam world puan dustukten sonra 55 olani 1900 küsur liraya geliyordu. Malzeme kalitesi olarak baya fark var ama onun haricinde smartta falan öyle fark goremedim. Smart dedigi de bi netflix bi youtube işte başka ne bekliyosunuz. Şimdiki aklım olsa kesinlikle boyle uygun fiyat bir tv alırdım 2500 liram cebimde kalırdı. Zaten cartoon networkten başka birşey izlemiyoz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat çok cazip düğün arefesindeyim ve maddi olarak sıkışığım biraz normalde Lg 55uh770v modelini alacaktım bütçemi bayaa bir zorlayıp ama bunun fiyatıda cezbediyor aradaki 1543TL fiyat farkına değermi sizce?
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    MB120 anakart şu an için halen piramitin tepesi konumunda anakarttır VESTEl üretimi ürünlerin tümünde geçerli olmak üzere.

Aslında MB130 ve MB140 üretimler de olmasına rağmen, işlemci ve genel donanım doğrultusunda en üst seviyede anakarttır.

MB110 anakart FHD ürün gurupları için geçerlidir, MB120 nin yerini alması beklenen ancak henüz testleri bitmeyen anakart MB130P dir

Daha rahat anlaşılması adına

MB100 4K ve SMART (Artık yazılım geliştirme desteği yok)
    MB110 FHD ve SMART
    MB120 4K ve SMART
    MB130 4K SMART YOK
    MB130P 4K ve SMART
    MB140 MB82 orta özellikli üretimlerin yerini alacak olan anakarttır. MB82 üretim sonlandırılacak ve MB140 Olarak devam edecektir.

MSTAR ve MEDİATEK işlemciler kullanılmıştır.
    4K tüm anakartlarda 4 çekirdek işlemci mevcuttur

SMART özelliğini hiç bir zaman beğenmedik, fabrikadaki mini toplantıda bunu dile getirdim lakin SMART anlamında çok zengin ve üst seviye bir yaklaşım kendilerinin de düşünmediklerini zaten açıkça beyan etmekteler. Bu markayı düşünen tüketiciler için bu SMART konusunu çok önemli buluyorlarsa UYARI anlamında elimizden geldiğince bu bilgiyi paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 20 Mayıs 2017; 14:26:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

MB120 anakart şu an için halen piramitin tepesi konumunda anakarttır VESTEl üretimi ürünlerin tümünde geçerli olmak üzere.

Aslında MB130 ve MB140 üretimler de olmasına rağmen, işlemci ve genel donanım doğrultusunda en üst seviyede anakarttır.

MB110 anakart FHD ürün gurupları için geçerlidir, MB120 nin yerini alması beklenen ancak henüz testleri bitmeyen anakart MB130P dir

MB110 FHD ve SMART
    MB120 4K ve SMART
    MB130 4K SMART YOK
    MB130P 4K ve SMART
    MB140 MB82 orta özellikli üretimlerin yerini alacak olan anakarttır. MB82 üretim sonlandırılacak ve MB140 Olarak devam edecektir.

SMART özelliğini hiç bir zaman beğenmedik, fabrikadaki mini toplantıda bunu dile getirdim lakin SMART anlamında çok zengin ve üst seviye bir yaklaşım kendilerinin de düşünmediklerini zaten açıkça beyan etmekteler. Bu markayı düşünen tüketiciler için bu SMART konusunu çok önemli buluyorlarsa UYARI anlamında elimizden geldiğince bu bilgiyi paylaşıyorum.

Doyurucu bilgi için teşekkürler.

Birazda panelle ilgili bilgi verir misiniz? Birçok kişinin işine yarayacaktır. Bazı paneller ips, bazıları va diye duydum. 50hz dir değil mi? Genel memnuniyet durumu, smart harici gözlemlediğiniz bir eksik, sorun var mıdır?

• Bir tane de ben aldım bakalım. Vestel e bakış açım hi-level tv aldığımda değişmişti. Özellikle tv lerde başarılı ürünler çıkartabildigini gördüm. En azından ablama verdiğim hilevel evime sonradan aldığım lg den daha iyiydi. Servis ve ilgilenme olarak da çok iyiler. Bir problem durumunda forumda size yol gösterebilecek @Ado gibi bir arkadaşın olması da ayrı bir güzellik. Umarım memnun kalırım. Şimdiden son yazılım versiyonu için teşekkürler@Ado

• Bu alet IPS ya da Va yani düz LED değil doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

Bu alet IPS ya da Va yani düz LED değil doğru mudur?

Üstad tv led doğru. Öndeki ekranın ise ips veya va olması Vestel in hangi firmadan iyi teklifle mal aldığına göre değişiyor sanırım. Yani bizi ilgilendiren kısım şu iki ekran da uhd ve arka aydınlatması led. Birbirine göre üstünlükleri var. İps izleme açısı ve renk olarak öndeyken, va kontrast ve siyahlar olarak daha iyi. Bakalım ne çıkarsa bahtımıza. Bal alırken çam balı veya çiçek balı alıyormuşsun gibi düşün. İkisi de bal sonucta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmxa -- 20 Mayıs 2017; 16:29:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mmxa

quote:

Üstad tv led doğru. Öndeki ekranın ise ips veya va olması Vestel in hangi firmadan iyi teklifle mal aldığına göre değişiyor sanırım. Yani bizi ilgilendiren kısım şu iki ekran da uhd ve arka aydınlatması led. Birbirine göre üstünlükleri var. İps izleme açısı ve renk olarak öndeyken, va kontrast ve siyahlar olarak daha iyi. Bakalım ne çıkarsa bahtımıza. Bal alırken çam balı veya çiçek balı alıyormuşsun gibi düşün. İkisi de bal sonucta

Hocam piyasada garip bir durum var. Güzel bir pazarlama aracını heba ediyorlar LED kelimesini yazarak
    LED algımız bizim rezalete eşdeğer mesela Zamanında ilk çıkan LED tv ler sağolsun sıfır görüş açısı falan :D
    Yani panel VA veya IPS diye pazarlanabilirdi. İkisi de benim için müthiş icraatlar. VA nın canlılığına bayıldım ben şahsen :)
    Özetle bu paraya bu tv gider mi sizce? Twitch üzerinden yayın izlenir mi mesela? Smartı o kadar mı gerismart :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mmxa

quote:

Hocam piyasada garip bir durum var. Güzel bir pazarlama aracını heba ediyorlar LED kelimesini yazarak
    LED algımız bizim rezalete eşdeğer mesela Zamanında ilk çıkan LED tv ler sağolsun sıfır görüş açısı falan :D
    Yani panel VA veya IPS diye pazarlanabilirdi. İkisi de benim için müthiş icraatlar. VA nın canlılığına bayıldım ben şahsen :)
    Özetle bu paraya bu tv gider mi sizce? Twitch üzerinden yayın izlenir mi mesela? Smartı o kadar mı gerismart :)

Hadi biraz daha övün
    Ben de alabilirim evde 4 TV olmasına rağmen...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı ürünü önceki kampanyada almış biri olarak lütfen satın almadan önce konuyu okuyunuz.

https://forum.donanimhaber.com/vestel-55ua8300-4k-isik-sizmasi-problemi-ve-vestel-in-tavri--126093151#126093151

• Peki hocam bu modeli hakkında ne düşünüyorsunuz ?

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/vestel-49ub8300-4k-ultra-hd-smart-led-tv-278895159@Ado
  • Panel hızı konusunda da bilgi verir misiniz?Bir de ekran bölme özelliği var mı acaba?Boyutunun hiç önemi yok.2. bir kanalı ana ekranda gösterse yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 20 Mayıs 2017; 18:3:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

quote:

Orijinalden alıntı: Ado

MB110 FHD ve SMART
    MB120 4K ve SMART
    MB130 4K SMART YOK
    MB130P 4K ve SMART

Doyurucu bilgi için teşekkürler.

Birazda panelle ilgili bilgi verir misiniz? Birçok kişinin işine yarayacaktır. Bazı paneller ips, bazıları va diye duydum. 50hz dir değil mi? Genel memnuniyet durumu, smart harici gözlemlediğiniz bir eksik, sorun var mıdır?

Merhaba;

paneller zaten hep 50hz. çok çok çok istisnai bazı üretimler dışında 100hz panel yok. gerisi bildiğiniz üzere rate değerler üzerinde yazılımsal oynamalar ile yapılan frekans uyarlamasıdır ki bütün firmalar buna değişik isim takıyorlar birisi SMR der birisi UMR der bir diğeri başka bir şey der ama neticede hepsinin yapğtığı iş, aradaki açık kısımları yazılım ile doldurmaktan ibarettir.

VA IPS ile 50/60 hz konuları da üretici firmaya göre değişir.

Evet üretime göre ''%100 şu paneldir'' diyemiyoruz panel tedarikçilerinin TV üretim adetlerine yetişememesinden dolayı. Bu nedenle 55XX5555 modelde Hem LG hem de SAMSUNG panel kullanılabiliyor. Ben yanlış bilmiyorsam satış lansmanlarında ''Size XX model VA panelli ürün satıyoruz'' demiyor olmaları lazım (Çok ilgilendiğim bir konu değildir) bu nedenle panel üretici firma seçiminde değişikliğe gitme konusunda tereddüt etmiyorlar. Belki bu cümlem bazı arkadaşların tepkisini çekebilir lakin biz araba satın alırken ''Radyatörü ne marka?' diye sormuyoruz zira üreticiler de bize ''Size X marka radyatörlü araba satıyoruz'' vaat veya beyanında bulunmuyor, bu anlamda panel dünyası biraz hayaller ve gerçekler durumunda şu an.

Paneller de bu nedenle 50hz ve 60hz olarak değişmektedir.

SMART haricindeki eksik markaya özel değil, LED TV teknolojisinin temeli olan LCD hücre üretimindeki kalitenin günden güne düşmesi nedeniyle GENELE (marka ayırmaksızın) bağlı olarak IŞIK sızmaları-Kısa ömür (Genelde 5 yaş), bulutlanma vs sorunlarının çokluğu zaten TELEVİZYON bölümümüzde oldukça tartışılan konular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 20 Mayıs 2017; 19:53:54 >

• Merhabalar
    Bende Adem hocama danışarak onun bilgilerinin ışığında bu ürünü aldım.Evde aşırı derecede memnunum yaklaşık 7 ay gibi bir süre oldu.
    istediğiniz soru var ise;cevaplamaya çalışırım..
    Aklıma gelen bir kaç şey yazmak isterim.

Tv nin gerçekten görüntüsü çok güzel. usb de 4k video oynattım hakikaten pürüzsüz titreme vs asla yok..

Smart olayına gelirsek smartı gerçekten çok hızlı anında tepki veriyor.İnternetim 10mb genelde bitiyor.5mb ile bile takılmadan, donma olmadan izliyorum ki; en çok önem verdiğim konu bu..Netflix olayı var bu çok iyi 4k üyeliğe geçin internet hızıda iyise tadından yenmez..
    ürünün plastik kalitesi gerçekten iyi ön çerçeve parlak siyah klas yani..
    Smart kullanıcam derseniz ios ya da android cihazlar için vestel smart center adlı programı telefonunuza yükleyin çok kolaylık direk telefonunuz klavye oluyor..
    Hdmi çıkışları son derece yeterli..
    4K TRT bu tv de izleniyor..
    Ses sistemide yeterli yani öyle cızır cızır vs olayı yok.. ses sistemim vardı çıkardım.. gerek kalmadı diyebilirim..

Tv olarak kullanmadığım zamanlar smart ı kullanıyorum netflix vs gerçekten bu fiyatlara iyi bir tv.
    Vestel alsanızda sıkıntı da yaşanız (ki bu iş şans işi her markada yaşanabilir) muhatap büyük olduğu için her zaman bir şekilde vestel telafi ediyor..
    DAHİLİ wifi var kablolu ya da kablosuz.. kablosuz kullanıyorum gayet memnunum..
    Dediğim gibi
    bu tv den almayı düşünen ya da merak eden arkadaşlara bir kullanıcı (tüketici ) bilgilerimin ışığında yardımcı olmaya çalışırım.
    Tek sıkıntım internet tarayıcıyı açıyorum online film izleme sitesine giriyorum filmi başlatıyorum.Küçük ekranda oynuyor ekranı büyüt tuşuna bastığımda smart ta bir sorunla karşılaştık bundan dolayı kapattık vs gibi birşeyler çıkıyor..İLk başlarda büyük ekran izleniyordu.Şu an izleyemiyorum.. güncelleme vs gibi birşey olabilir.. Adem hocama soralım :)
    Selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 20 Mayıs 2017; 18:58:34 >

• Yukarıdaki mesajımla ilgili bilgi verirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 20 Mayıs 2017; 19:40:20 >
  • chnbs kullanıcısına yanıt
    Son dönem üretilen tv lerde PİP ve/veya PAP desteği görmedim hiç hocam.

Malumunuz pip ve pap desteği için ikinci bir dahili tuner ihtiyacı mevcut. Üretim maliyetlerinin kısılmaya çalışıldığı günümüz üretim şartlarında eski albenisi olmayan bu teknolojiyi alternatif bir seçenek gelmedikçe kullanacaklarını düşünmüyorum.
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Değerli Hocam;

Bu sorunlar genellikle UYGULAMA adı altındaki servis sağlayıcı ve gösterici arasında protokol alışverişinde yaşanan en ufak bir BUG nedeniyle ortaya çıkıyor.

Bu anlamda size direkt olarak ''Şudur'' diyemiyorum.

Olası önleme faaliyetleri;

1- Fabrika değerlerine geri dönmek
    2- Upgrade dosyasını yüklemek/yenilemek
    3- Full yazılıma geri dönerek (Format atmış olursunuz) Yeniden upgrade etmek.

• 15 yıllık Vestel'imde var,çok alıştım bu özelliğe. :)

• rasmus61 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok geniş anlamlı bir soru bu ''merhumu nasıl bilirdiniz'' gibi bir şey

Ben şimdi size bir sürü detay yazarım bu sefer detaya boğuluruz bu nedenle tam olarak merak ettiğiniz hususu sorarsanız seve seve cevaplarım
  • şahsi fikrim herşey rakamlar değildir. kesinlikle bu bütçe bu markaya emanet edilmez. Vestel alıpda eve konulacak bir ürün değil.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.