Şimdi Ara

Gittigidiyor üyeliğimi iptal etti büyük rezillik mağdur arkadaşlar var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
5
Favori
13.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 gün öncesi Gittigidiyor üyeliğimle 2 farklı ürün satın aldım kendi kredi kartımın limit dolu olduğu için amcamın oğluna ait kredi kartıyla satın aldım siparişlerden 1 tanesi onaylandı kargo beklerken diğeri kontrol aşaması baya uzun sürdü bir aksilik mi oldu acaba diye canlı messenger müşteri hizmetlerinden bir bayanla görüştüm ben işlemin hızlandırılması için arkadaşlara talimat veriyorum dedi hatta şahsımda gıda ürünleri satıcısı olduğum için mağaza paketleri hakkında bazı bilgiler almıştım.

aradan birkaç saat içinde önce onay için kontrol halinde olan siparişim iptal edildi ürün alış aktivasyonum bloke edilerek geçici süre askıya alındığını gördüm müşteri hizmetlerine bunun neden olduğunu ne gibi bir aksilik mi yaşandığını belirten bir mesaj yıolladım bu mesajın ardından bir müddet sonra diğer siparişimde iptal edilip üyeliğimin sonlandırıldığını gördüm akabinde mail adresime yeni bir üyelik açıp 3D secure ile alışveriş yapmama gerektiğini belirten bir mesaj geldi.

bu sürecin sonrasında şikayetvar.com da ve sosyal medya üzerinden sürekli müşteri hizmetlerimize bilgilerinizi gönderin sizinle iletişime geçilecektir diye mesaj gönderiyorlar defalarca kendilerine uzun yazı ve açıklama yapmama karşın hesabım aktif edilmedi açılmadı.

bu süreçte şikayetvar.com da benim gibi alışveriş esnasında güvenlik kontrolleri sorunu yaşayan birsürü arkadaşın hesapları kapatılmış duurmda ne yapılabilir bilmiyorum bu kadar katı kuralların olmaması gerekiyor aynı şey geçtiğimiz yıl n11 de başıma gelmişti 2 günlüğüne işlemlerim blokelenmiş daha sonra açılmıştı bankaların yaşadığı veya yaşatacağı sorundan ötürü insanların emekleri referansları bir çırpıda silinir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanhasimcan -- 30 Aralık 2016; 18:13:24 >

• Benimkini de 2-3 hafta önce askıya almışlar. Çok önemli değil, arada satış yapıyordum, sahibinden üzerinden devam ederim.

Sıfır ürün satışını da yasaklamışlar, dükkanın olacak, vergi no vs olacak vsvs olacak diyor embesil.
  • gg bitmiş...
  • nasıl yani 3d ile alışveriş şart mı ?
  • 3d'siz alışverişleri epeydir onaylamıyor zaten. 2 hafta önce hesap, kart ve adres benim adıma olmasına ve 3d ile işlem yapmama rağmen siparişi onaylamadılar ve 12 yıllık hesabı kapattılar. O hesapta sadece kendi adıma sipariş veriyordum. Şimdi başka hesap kullanıyorum. Ama sorunlar bitmiyor. Salı günü Odeabank'ın verdiği 25 liralık çekle sipariş verdim. Akşam satıcı siparişi iptal etmiş. Gittigidiyor hala çeki iade etmedi. Defalarca müşteri temsilcisi ile görüştüm ama hala bekliyorum. Müşteri temsilcisinin birinin dediği daha vahimdi, gidin bankanızla görüşün.

Gittigidiyor son dönemlerde iyice sıkıntılı olmaya başladı. Hal böyle olunca da n11 komisyonları fahiş düzeylere çıkarıyor. Olan bizlere olacak.
  • GG kendi hesabımdan kendi adıma kendi kartımla 3D ile verdiğim siparişi iptal etti ve hesabımı kapattı.
    Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Kimse alışveriş yapmasın istiyorlar sanırım.

Şikayetvar.com a yazdım bakalım ne cevap verecekler. Telefonlaşacak ülaşmak mümkün değil sanırım sadece mesajla ulaşabiliyorsun.
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 5 Mayıs 2020; 21:46:27 >
  • Belki bilgisayarında virüs olduğu için olabilir. GG ve N11 senin bilgisayardan özel bilgilere ulaşılabilen bir sızıntı algılamışsa seni hacker olarak düşünüp üyeliğini sonlandırmış olabilirler.
  • Bana da aynısını yaptılar, ayrıca kredi kartımı bile blokelemişler. Ben de zaten bıraktım orayı en az 6 aydır alışveriş yapmıyorum, inşallah batarlar
  • çek satışları yüzünden yapıyorlar. yüzlerce hesap alan var. bende iki yemeksepeti hesabı vardı. birine epeydir girmiyordum, çek gelmiş kullandım. bekliyorum ki yemek gelsin. 1 saat sonra mh ye bağlandım sebebini sordum. Çoklu hesap kullanımı diye siparişi iptal etmişler. ben de iptal edin o zaman iki hesabı da bundan sonra ys kullanmam dedim. Baya da aktif kullanıyordum. iptal ettiler hesapları.
  • gg den bir sipariş verince onaylanmasını korku içinde bekliyorum. birsürü hesabım kapandı. ilk önce askıya alıyorlar. iletişim bölümüne soru açtım dedim hayırdır niye böyle ne yaptık suçmu işledik adam mı vurduk kendi kartımla 3d li alışveriş yaptım satıcıyı tanımam etmem 200 tane alışverişim var hesapta. bak bak bak yetkilinin cevaba bak. işleminizi şüpheli bulduğum için şahsen üyeliğinizin iptal işlemini ben başlattım. kesin kararı yakında ilgili bölüm verecektir dedi. bende bir şey yazmadım 1 ay sonra hesap komple gittti açılamaz oldu. bunlar büyük harflerle tam bir MAL
  • benim durumumda olan arkadaşlarımız forumdaşlarım olduğunu görmek çok üzücü bu kadar referansı ve emeği silip atmak büyük bir satış platformuna yakışmayan bir uygulama. bu işin bir dengesi olmalıydı kredi kartının güvenlik kontrollerinden geçmemesinin nedeni bankayla ilgili olabilir peki neden ve niçin bu kadar gaddar tutum sergiliyorlar işte bunu anlamak zor.

sosyal medya hesaplarından kendilerine fazla güvenmemeleri gerektiğini ben ebayım ben şpuyum ben buyum demekle bu işlerin olmayacağını türkiyede daha güçlü satış platformlarının olduğunu ve birgün sanalpazarın durumuna düşebileceklerini de belirttim gerisini kendileri bilir

benim durumum da garip 2 alışveriş yapıyorum 1. onay alıyor satıcının kargo bilgileri bekleniyor diğeri onay almadan kontrol aşamasında görülüyor soruyorum bir aksilikmi oldu falan kontrol aşamasındaki satışı iptal ediyorlar arkasından bir sorun olmaması gerekir çünkü diğer alışverişim onay aldı kargo bekliyorum diyorum hooopp siparişide iptal edip ardından üyeliğimi kapatıyorlarGittigidiyor üyeliğimi iptal etti büyük rezillik mağdur arkadaşlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanhasimcan -- 1 Ocak 2017; 11:40:55 >

• BEnim de 2 yıl önce aktif üyeliğimi böyle iptal etmişlerdi çok içerlemiştim arıyorsun telefon numarası yok o gün bu gündür n11 den alışveriş yapıyorum zaten muhakkak n11 daha uygun oluyor telefonu var çek kullanımı daha iyi iadeleri anında oluyor ee ben niye gg kullanıyım da onaylanacak diye strese gireyim yaşasın n11 inşallah batarsın gittigidiyor.zaten bu şekilde devam edersen batacaksın.Gelir olmayıncakoca dükkan batar.
  • genelde yüksek meblağlı ürünlerde ve çek kullanılan hesaplarda iptal yapıyorlar.. Kredi kartı ismi,adres ismi,üyelik bilgilerindeki isim,hepsininin aynı olması gerekiyor ve 3d ile ödeme yapmak gerekiyor..İptalin önüne geçmek için bunları uygularsanız,bi nebze önüne geçmiş olursunuz.
  • Ben de kredi kartı ile ödeme sırasında 3D kutucuğunu işaretlemeden devam et dedim. Kontrol ediliyor vs dedi ertesi gün hesabı sildiler komple. Ödemeyi iptal etmek yerine komple hesabı silmeleri çok saçma. Yeni bi hesap açıp 3d ile ödeme yaptım oldu bitti. Boş yere uğraştırdılar.
  • yeni üyelik oluşturduğumda daha şaşırtıcı bilgiler edindim önceki iptal edilen profilimle birlikte tüm kredi kartlarım ve banka hesaplarımıda blokelemişler. asıl müşteri hizmetlerinin bana tavsiyesine bakınız hele hele: kredi kartınız sistem üzerinde kısıtlanmış görülmekte yeni bir kredi kartıyla işlem yapabilirmişim. hemen yapıştırdım cevabı yaptığınız saçma sapan uygulamalar ben ve benim gibi referanslı üyelerinizi sistemsel sorunlarınız yüzünden üyelikten atıp yüzüstü bırakmanız ardından birde kredi kartım ve banka hesaplarımıda blokladınız sebep? gittigidiyor için size özel banka hesabı açıp kredi kartımı çıkartacağım birde bu ne saçmalıktır? şlimdi bunun cevabını bekliyorum.

kısacası iptal edilen üyeliklerden hariç kullandığınız kredi kartı ve banka hesaplarınızda blokeleniyor arkadaşlar bilginize...
  • geçen gün benim de 10 yıllık hesabımı hiçbir gerekçe göstermeden kapattılar. çok sayıda satışım olmuştu ve profil puanı %100 dü. defalarca mail attım aradım ama dönüş yapmadılar. kendileri bilirler. zaten sonları hiç de iyi görünmüyor.
  • Gittigidiyorda sıkıntı büyük gibi. Sorun sorun üstüne. Benim gibi hiçbir gerekçe gösterilmeden hesabı kapatılan sayısı oldukça fazla. Eski hesapları kapatıyorlar ne yapıyorlar anlamadım. Kurumsal ortamlarda tek ip adresi olur ama sağolsun bazı firmaların ucuza iş yaptırdıkları acemi yazılımcıları ip kontrolü yapıyor. Aynı ip adresini kullanan yüzlerce hatta binlerce insan olabiliyor. Sonra diyorlarki siz bugün işlem yaptınız. Birşey yapma şansınızda olmuyor.
  • Bla bla bla, demek ki şüpheli bir olay var, kimse durduk yere hesap kapatmaz.

Başka yerde ağlayabilirsin.
  • Benim de yıllarıdır daha çok alım ama çok az sayıda satış da yaptığım temel hesabımda önce ödeme onayı esnasında siparişi iptal ettiler sonra ürün alımına kapattılar,nedenini sorduğumda cevap vermeden hesabımı tamamen blokelemişler giriş bile yapamamaktayım.
    Sebebini sorduğumda cevap yok , şikayetvara yazdığımda arayıp bilgi bile vermediler saygısızlar.Sadece bir link koymuşlar,oraya başvurun diyorlar.Oraya da yazdım ama cevap yok.Bu terbiyesizlere bundan sonra benden su bile yok...Yaşasın n11...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.