Şimdi Ara

GittiGidiyor ne kadar Güvenli? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
37.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 19 Eylül 2005 tarihinden beri gg üyesiyim. 55 işlem yaptım. şimdiye kadar alıcıyken sadece 1 defa sorun yaşadım ancak satıcıyken 5 kere alıcı ödeme yapmadı. gg bence kredi kartı konusundan oldukça güvenli bir site. internet üzerinden bundan daha güvenli bir açıkarttırma sitesi sistemi olabileceğini sanmıyorum. Sonuçta sizin de söylediğiniz gibi burada "niyet" önemli. gg'de Flight Simulator X almıştım, fiyatı çok ucuzdu. satıcıya sordum "Ürün orjinal mi?" satıcı bana "evet orjinal, ebaydan almıştım, bu yüzden çok ucuz" dedi. ben de adama bir şans verdim, inandım. satın aldıktan sonra satıcı bana mesaj attı ve ürün orjinal olmadığını söyledi. benim soruyu sorarken ciddi olmadığımı düşünmüş. kendisi gittigidiyora mesaj attı ve satış iptali istedi. ürünün orjinal olmadığını da belirtti. satıcının üyeliğini iptal ettiler ve benim paramı da iade ettiler. sonuçta gittigidiyor olabildiğince güvenli bir alışveriş platformu. sadece bazı satıcılar yüzünden sorunlar çıkabiliyor ancak satıcıların profiline bakıp satıcının niyeti hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SSH -- 10 Şubat 2007; 22:22:30 >
  • Satmayı bilirseniz ve almayı da bilirseniz, çok kârlı bir site her iki taraf için de. Bazen 1 milyona üzerinizde ne ürünler kalıyor bir bilseniz, tabi satıcı güvenilir değilse göndermiyor , bir şikayet ediyorum olan ona oluyor. Dürüst ve GG'a alışık satıcılar zaten gönderiyor sorgusuz sualsiz. Dediğim gibi, kullanmayı bilirseniz
  • dh formunda olup da gg de de olanlar ordaki nicklerini yazabilir mi bizahmet enazından burda tanışıyoruz orda da karşılaşırsak sorun yaşamayız sonuçta burda bir aile gibiyiz
    çünkü yaklaşık 1 senedir dh deyim ve burdaki çoğu kişinin ne denli ağır başlı olduklarını öğrenmiş durumdayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizzmma -- 10 Şubat 2007; 22:03:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: karizzmma

dh formunda olup da gg de de olanlar ordaki nicklerini yazabilir mi bizahmet enazından burda tanışıyoruz orda da karşılaşırsak sorun yaşamayız sonuçta burda bir aile gibiyiz
    çünkü yaklaşık 1 senedir dh deyim ve burdaki çoğu kişinin ne denli ağır başlı olduklarını öğrenmiş durumdayım

gg kullanıcı adım: canselcik

profil sayfam: http://www.gittigidiyor.com/php/kimlik.php?nick=canselcik
  • sizce idefix mi yoksa hepsiburda mı ? :D
  • quote:

dh formunda olup da gg de de olanlar ordaki nicklerini yazabilir mi bizahmet enazından burda tanışıyoruz orda da karşılaşırsak sorun yaşamayız sonuçta burda bir aile gibiyiz

http://www.gittigidiyor.com/php/kimlik.php?nick=euphoria
  • GG Profil : dogukanhazar

Ideefixe başka şey, GG başka şey arkadaşım. Ideefixe sıfır mal satan stok bazlı bir satıcı. GG'de satıcı da alıcı da biziz. Firmanın birşey sattığı yok.
  • amaaan neresi güvenli ki??
  • Tüm yazılanları okumadım ancak ben de gg üyesiyim ve onca satış alış gerçekleştirdim. gg güvenlidir ancak salak saçma insan doldu. Ürün kazanıyon yollamıyo, ürün satıyon son anda biri geliyo teklif veriyo almıyo obur alıcıyı kaçırıyon, Genelde adamın işlemlerine bakınca nasıl bişey olduğu anlaşılıyo bana da kötü yorumlar veren oldu sattığım üründen. Ps2 oyun sattım 2 ay sonra adam tek yıldız vermiş adam oynamış oyun sarmamış heralde, bole salak saçma insan dolu. Yaşanan sorunlar genel itibariyle bunlar haa bi de adam çok kargo tutmuş diyo sanki kargo ücretini ben belirliyorum napalım yani. Sonuçta hepsiburada dan gelen ürünün bozuk gelme olasılığı neyse ggde de odur. Heryerde bu olasılık vardır. Adam 1 üründen 30 tane satmış ve hiç kötü not almadıysa o ürün iyidir, tabi adam 20 ytl ye mp3 player alıyo sonra bunun kulaklığı net ses vermiyo diyebiliyo. Bole insanlar da var ürün zaten ucuz fazla bişey beklemiyeceksin.

Ha bi de adam 1 yıl once 100 ytl ye ürün alıyo 1 yıl sonra 80 e satmaya çalışıyo bole insanlar da var. Oyle ürünler varkı 0 dan pahalıya satılıyo var ole adamlar ilginc olan alanlar da olabiliyo. Ayrıca kredi kartı şart değil sanal kart veya eft de olabiliyor.
  • Selamlar
    Tesadüfen bir ürünle ilgili bilgi ararken girdiğim bu sitede çok ilginç bir konu bulup üye oldum buraya,
    G.G sitesini güvenilirliği ve Gerek alıcıya Gerek satıcıya ne denli hangi niyetlerle yaklaşım yaptığını gerçek anlamda bilen biri olarak
    Yazmak ve daha sonraları gerçekten aklıbaşında insanlar topluluğu olan bu sitenin okuyucuları istifade etsin diye bilgi verme ihtiyacı hissettim
    Ben Yaklaşık 7 aydır g.g sitesinde ürün satan biriyim
    Bu süreçte sanırım 100.000 üzerinde ürün gönderdim pekçok arkadaşıma
    http://dukkanlar.gittigidiyor.com/ISTOCCARSI/
    Herkesin Bilgisi olmasında yarar var
    g.g satış sisteminde kesinlikle korunan alıcılardır...
    Ve alıcının riski kesinlikle yoktur.
    Bu Sitede en yüksek satış rakamlı satıcılardan biri olmama rağmen sürekli alıcı korunur ve asla satıcıya taviz verilmez...
    Ve satıcı sürekli iyi olmak zorundadır.
    Asla yanlış bir ürün gönderemezsiniz..
    Alıcıyı memnun etmezseniz g.g sitesinde yaşam şansınız kesinlikle sıfırdır...
    Verdiğiniz para konusu:
    Ürün bozuksa her halukarda güvendesinizdir,
    Ürün zaten 3-5 gün sizde ve paranızız güvende, iade ettiğinizde anında paranız size iade edilir.
    Bu noktada alıcı bozduysa bozdu. satıcı bu noktada herzaman mağdurdur,
    Lakin Benim 24.000 civarı işlem sayımda böyle kötü niyetli kişi 3-5 kişiyi geçmemiştir.
    Bu konu g.g sitesinde kafaya takılacak bir konu değildir
    Bu noktada zararı sineye çekmeye satıcı mecburdur...
    Hangi Mahkeme hangi noter bakacak bu işe ve nasıl başa çıkacaksınız...
    Sitede Tek sıkıntı Bazı stres atma meraklısı Yorumculardır,
    Sanırım güncel hayatta bazı genel sorunları olan birileri birşeyler alıp zevk için olumsuz yorum yaparlar.
    Sorarsınız derdiniz, sorununuz nedir diye...!
    Asla Yanıt alamazsınız
    Adamların belkide bayanların amacı sizi karalamaktır
    Ve siz malınızla,Paranızla rezil olur kalırsınız,
    Bu noktada g.g sitesi yönetimi asla size taviz vermez ve bu kötü yorumlar kara bir leke olarak künyenizde kalır.
    Aslında alıcı ürünü beğenmeyip iade etse sorun yok..
    Parasınıda geri alacak
    Ama Niyetler bozuk,Ve sanırım birkısmında denge (% 3 civarı)
    Bu noktada satıcının yapacak hiçbirşeyi asla yoktur

Diğer alışveriş sitelerinde durum Kesinlikle farklıdır
    Önce Paranızı ödersiniz, Gerisi kaderinize bağlı
    Lakin G.G sitesinde Böyle bir risk asla yoktur, Ve sanırım taviz verilmeyen bu tutumlarıyla gelecektede olmayacaktır,
    Aklınızda %1 oranında bile kötü niyet varsa asla gitti gidiyor sitesine uğramayın
    birgün olur dışlanırsınız
    Bu Mesaj Gelecekte g.g sitesinden ürün almak veya satmak isteyen arkadaşlara umarım ışık tutacaktır
    Saygılarımla
    hasan_candan
  • Güvenli bir site. Ben daha hiç sorun yaşamadım. Bir de sorunsuzwww.hepsiburada.com var..
  • sizden birkaç ürün almıştım hatırladım basit ama kullanışlı işe yarar şeyler.. dediğiniz gibi her türlü sistemde boşluklardan faydalanılabilir..ama süreklilik olamaz ayıklanıyor kesinlikle..ama tecrübe ile anlaşılıyor çoğu şey..mesela bir kişinin verdiği yorumlardan titiz, pimpirikli, sorunlu, kıl, sorunsuz, vs biri olduğunu anlayabiliyorsunuz..

quote:

Orjinalden alıntı: hasan_candan

Selamlar
    Tesadüfen bir ürünle ilgili bilgi ararken girdiğim bu sitede çok ilginç bir konu bulup üye oldum buraya,
    G.G sitesini güvenilirliği ve Gerek alıcıya Gerek satıcıya ne denli hangi niyetlerle yaklaşım yaptığını gerçek anlamda bilen biri olarak
    Yazmak ve daha sonraları gerçekten aklıbaşında insanlar topluluğu olan bu sitenin okuyucuları istifade etsin diye bilgi verme ihtiyacı hissettim
    Ben Yaklaşık 7 aydır g.g sitesinde ürün satan biriyim
    Bu süreçte sanırım 100.000 üzerinde ürün gönderdim pekçok arkadaşıma
    http://dukkanlar.gittigidiyor.com/ISTOCCARSI/
    Herkesin Bilgisi olmasında yarar var
    g.g satış sisteminde kesinlikle korunan alıcılardır...
    Ve alıcının riski kesinlikle yoktur.
    Bu Sitede en yüksek satış rakamlı satıcılardan biri olmama rağmen sürekli alıcı korunur ve asla satıcıya taviz verilmez...
    Ve satıcı sürekli iyi olmak zorundadır.
    Asla yanlış bir ürün gönderemezsiniz..
    Alıcıyı memnun etmezseniz g.g sitesinde yaşam şansınız kesinlikle sıfırdır...
    Verdiğiniz para konusu:
    Ürün bozuksa her halukarda güvendesinizdir,
    Ürün zaten 3-5 gün sizde ve paranızız güvende, iade ettiğinizde anında paranız size iade edilir.
    Bu noktada alıcı bozduysa bozdu. satıcı bu noktada herzaman mağdurdur,
    Lakin Benim 24.000 civarı işlem sayımda böyle kötü niyetli kişi 3-5 kişiyi geçmemiştir.
    Bu konu g.g sitesinde kafaya takılacak bir konu değildir
    Bu noktada zararı sineye çekmeye satıcı mecburdur...
    Hangi Mahkeme hangi noter bakacak bu işe ve nasıl başa çıkacaksınız...
    Sitede Tek sıkıntı Bazı stres atma meraklısı Yorumculardır,
    Sanırım güncel hayatta bazı genel sorunları olan birileri birşeyler alıp zevk için olumsuz yorum yaparlar.
    Sorarsınız derdiniz, sorununuz nedir diye...!
    Asla Yanıt alamazsınız
    Adamların belkide bayanların amacı sizi karalamaktır
    Ve siz malınızla,Paranızla rezil olur kalırsınız,
    Bu noktada g.g sitesi yönetimi asla size taviz vermez ve bu kötü yorumlar kara bir leke olarak künyenizde kalır.
    Aslında alıcı ürünü beğenmeyip iade etse sorun yok..
    Parasınıda geri alacak
    Ama Niyetler bozuk,Ve sanırım birkısmında denge (% 3 civarı)
    Bu noktada satıcının yapacak hiçbirşeyi asla yoktur

Diğer alışveriş sitelerinde durum Kesinlikle farklıdır
    Önce Paranızı ödersiniz, Gerisi kaderinize bağlı
    Lakin G.G sitesinde Böyle bir risk asla yoktur, Ve sanırım taviz verilmeyen bu tutumlarıyla gelecektede olmayacaktır,
    Aklınızda %1 oranında bile kötü niyet varsa asla gitti gidiyor sitesine uğramayın
    birgün olur dışlanırsınız
    Bu Mesaj Gelecekte g.g sitesinden ürün almak veya satmak isteyen arkadaşlara umarım ışık tutacaktır
    Saygılarımla
    hasan_candan
  • gg de bu gün ilk ürünümü satım bakalım ne olacak merakla bekliyorum umarım iyi bir sonuç alırız

dakika 1 gol 1 yapmıyalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizzmma -- 18 Şubat 2007; 13:46:54 >
  • Merhabalar. gittigidiyorda site içinden birkaç kişiye başka bir sitede gördüğüm dizüstü bilgisayarın linkini yolladım. bana site yönetiminden aynı durumun tekrarı halinde üyeliğiniz sonlandırılacaktır şeklinde uyarı mesajı geldi. Yaptığımın hatalı olduğunu sonradan anladım. 1 hafta sonra üyeliğim sonlandırıldı. ama ben uyarıdan sonra aynı hatayı tekrarlamadım. Üstelik uyarıdan sonra üyeliğimin sonlandırılmasına kadar geçen 1 haftalık süre zarfında ürünlere teklif verme / ürün almama da izin vermediler. Mail yoluyla irtibata geçtim uyarıdan sonra aynı hatayı tekrarlamadığımı belirttim ama sonuç değişmedi. gelen cevap hep aynı: "sonlandırılan üyeliklerin yeniden aktif edilmesi mümkün değildir" bu durumda bana yapacak bir seçenek kalıyormu? bir gittigidiyor mağduru olarak danışmak istedim. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: antidote

gittigidiyor'un uyguladığı sistem şu anda uygulanabilecek en güvenilir e-ticaret metodu. ama sonuçta işin içinde insan faktörü var kötü niyetli insanlar herzaman çıkacaktır buna çözüm yok maalesef...bence alacağınız ve satacağınız insanların daha önceki almış olduğu yorumlara dikkat edin...

+2
    evet burada dürüst insanları bulduktan sonra gerçekten güzel bir ortam oluyo ve güzel ürünlerle kaşılaşabiliyorsun

ama dürüst olmayan insanlarada dikkat
  • hasan_candan'a da taviz verilmiyorsa artık, sitede puanlama sistemini anlatırken bile örnek kullanıcı olarak hasan_candan kullanılıyor, 30k civarı işlemi var çünkü. Ben de yazayım, geçen tornavida seti almıştım çok işime yaradı, dedikleri gibi basit ama etkili ürünler satıyorsunuz
  • bu da benim gg deki nikim dh forumla aynı. hakanizm1
    http://urun.gittigidiyor.com/KALITE-BURDA-COWON-U3-2GB-KUTUSUNDA_W0QQidZZ4106419
  • gecen gun laptopumu sattim 800ytlye cumartesi gunumu ne satici onay verdi para transferi ilk is gunu yane bugun olacak demislerdi bugun sabah aradilar alici sahte kredi karti kullanmis aliciya ulasamiyoruz dediler olen sorun cozuldu paraniz havale edildi dendi bana aksam gene ariyorlar buseferde parayi havale etmiyoruz dediler alici hakkinda kanuni islem yapilacakmis laptopumuda kurtarmaya calisacaklarmis yurt disinda bole birsey olsa firma hakkinda dava acilir ama gittigidiyor kendini cok iyi savunuyor nedemek efenim urunu kargo ile yollamadiginiz icin bu hakka sahip degilmisim bende laptop kargo ile gidermi dedim anliyorum ama kurallarimizin disina cikmisinzi falan zirvaladilar neyle yolladigimdan sizene sonucta ilan verildi alici onayladi gerisi siteye kalmis. kisaca simdi ne para var bende nede laptop var durum sayfamdanda silmisler satisi sitenin telefonuda yok ortada kaldim yane resmen site ilgilenmese hem alici tarafindan hemde site tarafindan dolandirilmis oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DekaRanger -- 10 Aralık 2007; 18:24:04 >
  • hasan_candan fena bir satici degil bende ondan bayagi bisi almistim
  • quote:

Orjinalden alıntı: DekaRanger

gecen gun laptopumu sattim 800ytlye cumartesi gunumu ne satici onay verdi para transferi ilk is gunu yane bugun olacak demislerdi bugun sabah aradilar alici sahte kredi karti kullanmis aliciya ulasamiyoruz dediler olen sorun cozuldu paraniz havale edildi dendi bana aksam gene ariyorlar buseferde parayi havale etmiyoruz dediler alici hakkinda kanuni islem yapilacakmis laptopumuda kurtarmaya calisacaklarmis yurt disinda bole birsey olsa firma hakkinda dava acilir ama gittigidiyor kendini cok iyi savunuyor nedemek efenim urunu kargo ile yollamadiginiz icin bu hakka sahip degilmisim bende laptop kargo ile gidermi dedim anliyorum ama kurallarimizin disina cikmisinzi falan zirvaladilar neyle yolladigimdan sizene sonucta ilan verildi alici onayladi gerisi siteye kalmis. kisaca simdi ne para var bende nede laptop var durum sayfamdanda silmisler satisi sitenin telefonuda yok ortada kaldim yane resmen site ilgilenmese hem alici tarafindan hemde site tarafindan dolandirilmis oldum

ürünü kargo dışında hangi yolla gönderdin çok merak ettim,bir de haklı oldukları noktayı kaçırıyosun adamların işlettiği döngünün dışına çıkmışsın yapabilecekleri ne var ki bu durumda?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.