Şimdi Ara

Gittigidiyor Dolandırıcı Üyeden Taraf Oldu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
4
Favori
7.915
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vay be neler oluyor şu dünyada hayret ettim doğrusu.
    Peki sahibinden sitesinde durumlar nasıl ordada oluyor mu böyle şeyler.
  • THH ile filan uğraşmayın bu dolandırıcılığa girer savcılığa başvurun.
  • Gittigidiyor malesef alıcıların değil satıcıların mağdur olduğu bir sistem oldu çıktı. Müşteri her zaman haklı mantığı var adamlarda (Dolandırıcı olsa bile) Arkadaşın dediği gibi satıcıyı dolandırmak çok kolay. Al ürünü geri boş kutu yolla satıcı eşşek gibi kutunun boş olduğunu ispatlamak için bir tarafını yırtsın
  • Gittigidiyor da çalışan müşteri hizmetleri birbirinden habersiz, kısa sürede onay durdu , onay aktif hale geldi, iade ettiler. Hepsi sarhoş vari haldeler. Zerre umurlarında değilsin. Yazdıklarını bile okumuyorlar, bu hafta bir temsilci satıcıyı mahkemeye verin , size nasıl ürün yollamış diye yazdı. Bende "evet kendimi şikayet edeyim sarhoş" diye yazdım
  • Problem yaşamamak adına bu gibi durumlarda müşteri hizmetleri kısmına yazdığınız şikayetlerinizi aynı zamanda ilgili işlem altındaki çözüm merkezine de yazın. Müşteri hizmetleri temsilcisi onay işlemi yapacağı zaman çözüm merkezini kontrol ediyor iken müşteri hizmetlerinden yazdığınız mesajları kontrol etmiyor/edemiyor. İşinizi sağlama almak açısından ilgili iki tarafa da problemi yazmanızda fayda var.
  • Yazmadığım yer platform kalmadı ki, bunların eline kimse düşmesin, yardımcı oldukları şey sizi daha çok dolandırsınlar diye "ücretsiz listeleme verelim" demeleri
  • ortam o kadar kötü ki ne alıcı güvende ne satıcı güvende. Eskiden iğneden ipliğe herşeyi netten alırken artık yanaşmak bile istemiyorum. Geçmiş olsun size de.
  • Telefonla müşteri hizmetlerine ulaşamamak büyük sıkıntı !! firma bu durumu problem etmiyor sanırım sırf bu yüzden mecbur kalmadıkça alışveriş yapmamaya çalışıyorum
  • benim arkadaşda GG üzerinden PS3 satmıştı. Alıcı yanlış kablo takıp Anakartı yakmış ve bozuk diye ürünü iade etmişti. Arkadaşlar hatanın alıcıda olduğunu sağlam ürün sattıklarını söyleselerde GG kabul etmedi para iadesini yapmıştı. arkadaşların sağlam cihaz anakartı yanmış olarak ellerinde kaldı.
  • Adamlar sanki yasa dışı iş yapıyor, telefonları yok ulaşmak mümkün değil, her çalışanı ayrı telden çalıyor. Eğer biri gerçekten dolandırıcı olmak istiyorsa gittigidiyor kadar güzel bi zemin bulamaz. Al, bozuk bişey gönder al paranı. Kanıt vs hiç umurlarında değil. O kadar rica ettim , gerekirse bana gelen bozuk ürünü size yollarım sizde kalsın ama bu dolandırıcılara prim vermeyin dedim. Alan şerefden yoksun kişi ne güzel kandırdığını düşünüp mutlu oluyordur. Şerefini bırakmış umrunda mı
  • hocam direkt savcılığa gidin.gg hakkında da suç duyurusunda bulunun.
  • Kesinlikle bu yapılanı onların yanına bırakmak istemiyorum, yasal olarak hakkımı arayıp, nasıl bi "SIFIR RİSK" olayına sahip olduklarını göstercem
  • VEBAL kullanıcısına yanıt
    Konuyu tam okumadım ama kutudaki seri no ile uymayan mouse gönderdiler diye yazmışsınız.Logitech mouselarda kutuda yazan seri no ile mouse üzerinde,etiketinde yazan seri no aynı olmuyor.Daha önce logitech avrupa garantisinden yararlanmıştım.Garanti için benden kutu üzerindeki değil mouse etiketinde seri noyu istemişlerdi.Logitech garanti için aşağıdaki mesajı göndermişti.

Ürün PID veya S/N numarası: (Lütfen bize ürününüzün altındaki SN numarasını gönderiniz ''8'' ile bitmelidir ne yazık ki kutu üzerindeki SN numaralar ''9'' ile bitiyolar.)

Saygılarımızla,

Logitech Customer Care
    support.logitech.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: psu

Konuyu tam okumadım ama kutudaki seri no ile uymayan mouse gönderdiler diye yazmışsınız.Logitech mouselarda kutuda yazan seri no ile mouse üzerinde,etiketinde yazan seri no aynı olmuyor.Daha önce logitech avrupa garantisinden yararlanmıştım.Garanti için benden kutu üzerindeki değil mouse etiketinde seri noyu istemişlerdi.Logitech garanti için aşağıdaki mesajı göndermişti.

Ürün PID veya S/N numarası: (Lütfen bize ürününüzün altındaki SN numarasını gönderiniz ''8'' ile bitmelidir ne yazık ki kutu üzerindeki SN numaralar ''9'' ile bitiyolar.)

Saygılarımızla,

Logitech Customer Care
    support.logitech.com

Ürünün altı da çizikler içindeydi, jelatinli kutu gönderdiğim için ürünün kutu içindeki seri nosunu bilmiyorum lakin gelen seri no kutudaki ile aynı değildi.

• defalardır bu uzaktan satış yasasının yanlış olduğunu söylüyorum ve işte bir örnek size
    neymiş efendim mazeret belirtmeden 14 gün içinde iade hakkıymış ,böyle saçma iş mi olur ?
    ayrıca gg. kötüleyen alıcılara da şaşıyorum ,yahu gg. alıcıyı koruyan ,satıcıyı mağdur eden bir firma ama buna rağmen nasıl müşteri olarak mağdur olanlar çıkıyor anlamıyorum

n11 ise tersine satıcıyı koruyan ,alıcıyı mağdur eden bir firma

daha birkaç gün önce bir arkadaşın konusu vardı ,hdd. aldım ,açtım kullandım diye iade kabul etmiyorlar diyordu
    ve thh. bu arkadaşın lehine karar vermiş ,el insaf diyeceğim ama maalesef yasa buna izin veriyor
    diğer bir konu ise burada yorum yazan üyelerin büyük çoğunluğu haksızlık olsa dahi bunların savunuculuğunu yapıyor
    bende birkaç gün önce hb.den bir ürün aldım ,ürün belli ki daha önce satılmış ve geri dönmüş bir ürün ,çünkü kutuda jelatin vs. yoktu ama buna rağmen sorun etmeyecektim ,lakin ürün ayrıca sorunlu çıktı

iade sebebi olarak "beğenmedim ,çok kalitesiz ürün" diye belirttim ama aslında sorunlu üründü
    bunu bu şekilde yazmamın sebebi ise ,bazı arkadaşların "arızalı" diye iade ederseniz servise gönderiyorlar ve çok sıkıntı yaşanılıyor demeleri ,nedeniyleydi

yani bu sistem hem alıcıyı ,hemde satıcıyı mağdur ediyor
    dürüst olayım desen bin bir sıkıntı yaşatıyorlar ,kolay iade sistemiyle iade edeyim desen bu defa vicdanın rahat etmiyor

her şeyden öte (yasalardan da) insan olarak vicdanımızı dinlemeliyiz
    ben satıcıların emeğine mümkün olduğunca saygılı olmaya çalışıyorum ama bazı satıcılar da vicdanlı olmalı
    kutusu açılmış ,sorunlu ürünü bana niye gönderdiniz ,demem lazım ama onu dahi demedim ,diyemedim
    ve satıcı da sorun çıkartmadan ürünü iade aldı ve para iadesi kısa sürede gerçekleşti
    "kutusunu sen açmışsın ve bozmuşsun" deseydi (ki diyebilirdi) o zaman sıkıntılı dönem başlayacaktı

artık bu mesafeli satış işine bir çeki düzen verilme zamanı geldi ,geçti bile

• dolandırıcılıkta yeni yöntem..gittigidiyru satece fırmala kullanmalı onlar peşinden koşar bişz koşamayız tavsiyem internetten öyle ürünler satmayın...yada elden teslim...geçmiş olsun...gittigidiyorun umrunda olmaz o komısyonun peşinde ...yenilik adına bir şey yaptıgı yok...ulkede dolandırıcı kaynıyor son 1 yılda baya artıs oldu ve bunlara da agır cezalar gelmeli...ülkede adalet anlayısıda değişti ...ama dolandırıcılar en agır cezalarla yargılanmalıkı gözleri korksun gıtsın calıssınlar...yada dolandırdıkları paraları omur boyu hapıste aylık asgerı ucretle karın tokluguna çalıstırarak cıkartılmalı...
  • Gittigidiyor saçmalamış...
  • soyken kullanıcısına yanıt
    gittigidiyordan kız arkadaşıma dolap aldım dolap farklı renkte ve eksik parçayla geldi gittigidiyoru arayıp parayı askıya almalarını satıcıya da gerekli bildirimi yapıp eksik parçalarını göndermediği takdirde iade başlatacağımı söyledim daha sonra satıcıya ulaştım bugün yarın öbür gün derken tam iki hafta oyaladılar bu arada gitti gidiyorla sürekli iletişimdeyim uyarın diye, mesaj attık diyorlar ama adamlar telefona cevap vermiyo mesajı nasıl okusun? sonra sinirle iade işlemine başlayacaktım ki gittigidiyorun parayı satıcıya ilettiğini gördüm aradım müşteri hizmetlerini iadeyi yapın paranızı yollamazlarsa gerekli işlemi yapıp üyeliğini sileriz dediler yani benim param çöp olabilir dolabı iade etmek yerine satıcıyı arayıp 1 gün içinde eksik parçalar gelmezse savcılığa başvuracağımı ve peşini bırakmayacağımı söyledim ertesi gün yeni bir dolap yolladılar eksik dolabıda yollamadım. gitti gidiyor bu maduriyetimde sadece satıcının işini kolaylaştırdı iki hafta sonra eminim ki lanet olsun deyip bu işin peşini bırakacak insanlar vardır.

• Yıllardır söylerim adı güvenli e-ticaret ama dünyanın en güvensiz sistemidir. GG yada diğer siteler hepsi aynı.Bu siteler alıcı satıcı arasında taraf olmuyorlar yada sacma sapan birşeyler yapıyorlar, bir taraf madur oluyor.Bu tarz siteler etliye sütlüye karışmaz , kendi komisyonuna bakar. Bu şekilde alım satımda her zaman bir aksilik cıkma dolandırılma ihtimalin vardır.

Göya güvenli e-ticaret. Sen sıfır mouse yolladın.Adam içindekini değiştirdi bozuk dedi.Sen bunu kanıtlayamassın , ister video eşliğinde aç ister kargocunun yanında aç bu işlerin kanıtı yok ?

Nasıl kanıtlayabilirsin ki adama sıfır mouse yolladığını ? Videoya cekmek hikaye.Neden hikaye örnek vereyim ? Aldın sıfır mouseyi , kamera eşliğinde gidip kargoda paketledin(bu arada videoya alıyorsun) adresi formu yolladın kargocuya verdin ve videoyu sonlandırdın.Bu asla bir kanıt delil olamaz.Diyelim kötü niyetli birisin. Video eşliğinde verdiğin kuryeyi gittin videoyu kapattıkdan sonra 2-3 dk sonra kargoya dedin abi ben yanlış paket vermişim onu geri verebilirmisin dedin ve sıfır mouseli kutuyu geri aldın.Akabininde bozuk eski bir mouse koydun ve alıcıya kargoladın.Bu kadar kolay fake video cekmek .bu seni haklı kılmaz,delil olmaz.

Alıcı deseki bana gelen mouse buydu bozuk cizik kırıktı.Bunu kanıtlayamassın.Gönderirken video cektim desen yukarıda verdiğim örneğe göre karşı adam da dicekki belki sıfır mouse gönderirken video cekti akabininde gitti paketi geri aldı başka bozuk mouse paketi gönderdi. Örnekler arttırılabilir.

Geçmiş olsun malesef bu sistem böyle.Bu tarz,bu şekilde sitelerden birşeyler satmamak lazım

• GG sitesini öven insanlara şüpheyle yaklaşırım
    Sorun yaşıyorsam, yorumlarım yayınlanmıyorsa nasıl tarafsız ve güvenli oluyormuş bu site.
    Hiç bir standartları yok.
    Ürüne bakıyorsun hatalı bilgiler var,
    Veya ürünü hiç bilmiyorsun hiç bir bilgi açıklama yok.
    Satıcıyla direk irtibat kurmak yasak.
    Ben de bazı firmalara ön yargıya karşıyım ama
    GG sitesi ön yargıları da aşıp gerçek güvensiz bir sitedir.
    Gitti gidiyor yani kurtaramazsan giden gidiyor anlayışı ile
    bir bardak su iç sitesi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 13 Mayıs 2017; 17:6:40 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.