Şimdi Ara

GittiGidiyor'da Siparişiniz İptal Olmasın! Üzülürsünüz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
2.934
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 20 gün kadar önce Cephaneci adlı satıcıdan Altın siparişi verdim. Satıcı 1 hafta sonra siparişi iptal etti (güya altın kesin sipariş ve hiçbir gerekçe ile iptal edilemez!)
    gg tarafından satıcının siparişi iptal ettiği ve paranın tarafıma aktarıldığı bilgisi verildi.
    Cephaneci konusuna değinmek istemiyorum, zaten bu forumdaki herkes biliyor!

Burada anlatmak istediğim kısım bundan sonraki, gg sitesinin Ücret İadesi ile ilgili dengesiz/tutarsız ve çözümden uzak tutumu!

İade yapılmayınca gg Müşteri yetkileri ile site üzerinden irtibata geçtim.
    Bir yetkili “Havuz hesabınıza ödenen herhangi bir ücret ödemesi bulunmamaktadır” derken, diğeri 3 gün sonra “Ürün bedeli havuz hesabındadır, endişeniz olmasın” diyor.

Bir yetkili “İadeniz kartınıza aktarılmıştır” derken, diğeri “Kartınız kullanıma kapalı olduğu için iade işlemi gerçekleşememektedir” diyor.

Bir yetkili ise; satış onaylanmadan iptal olup, satıcıya hiç aktarılmadığı halde: “İade kargo bilgilerini satıcıya ilettim. Bir diğeri ise “Satıcıya uyarıda bulundum, ürün bedelini iade etmesini istedim” gibi gülünç cevaplar veriyor.

Akbank NEO kartımla sipariş vermiştim. İptal olmasının ardından en az 10 iş günü geçmiş durumda.

Site üzerindeki tüm fiş yazışmalarım kapatılmış durumda, hukuk yoluna gideceğiz sanırım!

GittiGidiyor'da Siparişiniz İptal Olmasın! Üzülürsünüz!GittiGidiyor'da Siparişiniz İptal Olmasın! Üzülürsünüz!GittiGidiyor'da Siparişiniz İptal Olmasın! Üzülürsünüz!GittiGidiyor'da Siparişiniz İptal Olmasın! Üzülürsünüz!GittiGidiyor'da Siparişiniz İptal Olmasın! Üzülürsünüz!GittiGidiyor'da Siparişiniz İptal Olmasın! Üzülürsünüz!GittiGidiyor'da Siparişiniz İptal Olmasın! Üzülürsünüz!GittiGidiyor'da Siparişiniz İptal Olmasın! Üzülürsünüz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snr.Mete -- 3 Nisan 2017; 12:26:45 >

• Adami deli eder bunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gg nin yakkaşımı iyi niyetli gözükmüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bundan sonra gg üzerinden alışveriş yapmak artık risktir , göze alan buyursun...sana da elveda gg...
  • İade konusunda böyle rezalet firma görmedim.

Hala işi yokuşa sürüyorlar ve işi savsaklamaya devam ediyorlar!

Esir aldılar 1038 TL'mizi.
  • Hani altım alımlarında hiçbir şekilde iptal olmuyordu, kesin siparişti.
    demek ki işine gelince tıpış tıpış iptal edebiliyorsun, var mı bir yaptırım YOK, zararın ne olacak YOK

zaten mümkün olduğunca girmiyordum, artık hiç kullanmayacağım...
  • Kredi kartı ekstrelerim kesildi, ödemelerim var, adamların keyfini bekliyorum.

Yahu arkadaşım satıcı siparişi iptal etmiş, dolayısı ile ben onay vermediğim için para havuzunda kalmış satıcıya aktarılmadan.

Havuzunda bekleyen paranın geri iadesi 15-20 gün sürer mi yahu, ayıptır ya!
  • Geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede sonuçlanır.
  • Benzer bir durum başıma geldi. 10 gün geçtikten sonra kartıma para aktarılmadı. THH'ye gittim, tıpış tıpış ödemeyi yaptılar. Şerefsiz bunlar ya.
  • Bu konu çok kötü oldu ya. Aktif olarak kullanıyodum desenize artık uzak durmak gerekicek.
  • Cephaneciden uzak durmanızı tavsiye ederim benimde sipirişimi iptal etti. Zarara uğradım.

Gittigidiyor zaten başlı başına suçlu biz iptal isteyince kesin sipariş oluyor fakat kendisi kafasına göre iptal etmelerine izin veriyor hiç bir yaptırımı yok hepsiburada öyle mi iptal eden başına çek yüklerler sana bu yüzden satıcılarda iptal etmemek için elinden geleni yaparlar

bir ürün alınacaksa hepsiburada ve gittigidiyor karsılaştırıldığında hepsiburada pahalı olsa dahi tercih etmenizi tavsiye ederim karşınızda muhattap olsun
  • gg cephaneciden aldım geçen hafta 2 gün sonra kargoya verdi.Bir düzensizlik var ama ne ?
  • Gittigidiyor iyice cızıttı zaten.Dengesiz dengesiz işler yapıyor.
  • Benimki de iptal edildi cephaneci günlerce bekletip göndermedi. Para iadesi hemen oldu. Ama yatan chip paranın 30 lirasını harcadığım için kartıma 100 lira borç yansıtıldı. Geri alınmasın diye kalan 70 lirayı da harcamak zorunda kaldım. Ekstrem de kesilmişti bir de iptal olan alışverişi ödemek zorunda kaldım. Kart gereksiz yere artıya geçti. Altın 3 kuruş arttı diye adam bizi 100 liradan etti. Cephaneci mi? bundan sonra tövbe.
  • N11 favorim GG a yıllardır girmedim bile
  • kafam ağrısın uğraşayım sinirlerim zıplasın diyen gittigidiyordan alışverişe devam edebilir
  • Geçmiş olsun thh.ne gidin hakkınızı arayın. Ben de gg.den aldığım bir ürüne İptal talebi gönderdim satıcı iptali onaylamadı süre dolunca tekrar kargo bekleniyor seçeneği açıldı satıcıya iptal et diye defalarca mesaj gönderdim cevap bile vermedi,gg.iptal talebini onaylamayan satıcıya aynı gün kargo yazan ürünü 2 gün sonra kargoya verme hakkı tanıdı.İptal ettim istemiyorum desem de siparişi sadece satıcı iptal edebilirmiş alıcının iptal etme hakkı yok illa kargo gelecek,böyle saçma bir siteden alışveriş yapmamak en doğrusu sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.