Şimdi Ara

GİTARİSTLER BANA DA ACİL YARDIM EDİN LÜTFEN!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
24
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Müzik >> Müzik genel >> GİTARİSTLER BANA DA ACİL YARDIM EDİN LÜTFEN!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2 Mesaj
    16 yaşındayım ve keman çalıyorum...elektro gitar çalmaya başlamak istiyorum ama klasik gitarla hiç zaman kaybetmek istemiyorum. çünkü klasik gitardan nefret ediyorum.sizce bu mümkün mü? direk elektro gitarla başlayabilirmiyim?

|
    |
    Öncelikle şunu söyliyim eğer elekktro gitarı çalmak istiyorsan ama düzgünce kusursuz ve mükkemmel bir şekilde çalmak istiyorsan klasik gitarı çalmak zorundasın ama örneğin ben klasiği 1 ay çaldım yeterli oldu.Şimdi seni anlıyorum hemen alıyim çaliim sesi çok güzel diyorsun belki haklısında bendede şuan elektro var..ve apayrı bir zevk...istersen msnde görüşelim yardımcı olabilirim:[email protected]eklersin yaşım 19 1992 ye aldanma
    |
    |
    |
    |
    o nasıl oluyor ya..
    bir ayda anca telleri bitirirsin, nota bilgin varsa tamam(=
    |
    |
    kardeşş eğer 1 ayda hergün 11 saat çalışırsan yeterbende öle yaptım
    |
    |

konuyu açan kardeş bişe sorcam KEMAN çalmak zor mu ve ders gerekiyor mu???
    |
    |
    142 Mesaj
    ne çalmak istiyosan al onu çal.diğerleriyle zaman kaybetme.iş nota öğrenmek teknik öğrenmekse elektro gitardada öğrenirsin...
    |
    |
    klasik gitardan elektroya geçmek zor demişti bir arkadaşım direk elektroya başladım ben o yüzden. daha tecrübeliler farklı düşünebilir.
    |
    |

Orjinalden alıntı: Captain Black
    KEMAN çalmak zor mu ve ders gerekiyor mu???
    |
    |
    3620 Mesaj
    Klasik gitara falan gerek yok. Elektro gitar çalmak istiyosan alır elektro gitar çalarsın. Eğitimini alırsın yada kendin kasarsın.
    Saygılar,
    |
    |
    KARDEŞ HOBİ İÇİN YAPIYIRSA ELEKTRO ÖĞRENCEK KİŞİ ELEKTROYLA BAŞLAYABİLİR.AMA GERÇEKTEN ADAM GİBİ HATASIZ ÖĞRENMEK İSTERSE KLASİĞİ EN AZ 1 AY KADAR ÇALMASI LAZIM.BİLMEM ANLATABİLDİMMİ!BU ARADA 7 Yıl gitar çalıyorum..
    quote:

Orjinalden alıntı: Cherokee

Klasik gitara falan gerek yok. Elektro gitar çalmak istiyosan alır elektro gitar çalarsın. Eğitimini alırsın yada kendin kasarsın.
    Saygılar,
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: rocktr

KARDEŞ HOBİ İÇİN YAPIYIRSA ELEKTRO ÖĞRENCEK KİŞİ ELEKTROYLA BAŞLAYABİLİR.AMA GERÇEKTEN ADAM GİBİ HATASIZ ÖĞRENMEK İSTERSE KLASİĞİ EN AZ 1 AY KADAR ÇALMASI LAZIM.BİLMEM ANLATABİLDİMMİ!BU ARADA 7 Yıl gitar çalıyorum..
    quote:

Saygılar,

Bunun bir mantığı yok bir temelede dayanmıyo zaten. Gerçekten profösyonel insanlardanda ders aldım. Hepside aynı şeyi söylüyo. Çalmak istediğin alet hangisiyse onunla başlayabilirsin diyo. İlerlemek profösyonel olmak senin çalışmana gitar için ayırdığın zamana bağlıdır. Temel eğitimi elektro gitardada öğrenebilir herkes. Herneyse isteyen istediğiyle başlayabilir. Ben sadece kendi fikrimi ve gitara yıllarını vermiş insanların düşüncelerini yazdım. İsteyen klasikle başlasın ama tekrar söylüyorum hiç gerek yok!
    Saygılar,
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Çok gerek var bende gökhan peker adlı 33 yıllık gitarcıyla çalıştım....bu dediklerini konservatuar mezunu hocalarmı diyor?güldürme herkes istediğiyle başlar ama gerçekten adam gibi öğrenemez...ona bakarsan kaan tangöze falan gitarı klasikle öğrendi...gitarların en zoru klasiktir..aksini savunmayın...elektroyu alırsın sençalmazsın...elektroyu pedal çalar...bilmem anlatabildimmi?
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: rocktr

quote:

Saygılar,

Bunun bir mantığı yok bir temelede dayanmıyo zaten. Gerçekten profösyonel insanlardanda ders aldım. Hepside aynı şeyi söylüyo. Çalmak istediğin alet hangisiyse onunla başlayabilirsin diyo. İlerlemek profösyonel olmak senin çalışmana gitar için ayırdığın zamana bağlıdır. Temel eğitimi elektro gitardada öğrenebilir herkes. Herneyse isteyen istediğiyle başlayabilir. Ben sadece kendi fikrimi ve gitara yıllarını vermiş insanların düşüncelerini yazdım. İsteyen klasikle başlasın ama tekrar söylüyorum hiç gerek yok!
    Saygılar,

|
    |

• Binbaşı
    1008 Mesaj
    Klasiğin geniş kasası ve kalın sapı sebebiyle elektroya geçişte rahatlık sağlayabilir ama illa klasik çalınacak diye bir şey yoktur. Elektrodan önce bir enstrüman çalınacaksa akustiği tercih ederim tuşenin gelişimine yardımcı olur.
    |
    |

tone is in the fingers, effects just do the coloring *Joe Satriani

Ibanez RG Prestige
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    arkadaşlar ben de yaklaşık bi 8-9 yıldır enstrüman çalıorum ama 2 yıl klasikden sonra 3 yıl elektro çaldım yani belkide pek farkı olmazdı herhalde ama tabi gitarı eline aldığında bi yabancılık yok yani ama sen boşver git yazıl bi kursa tekniğini geliştir.gerçi nota bilgini elektro da zor geliştirirsin çünkü gitaristler genelde tab denilen meleti kullanır yani numaralarıo zaman da notaya göre çalmayız ama sen kendini ben ii bi müzisyen olmak istiorum bunada hazırım dersen bence hiç tab olayına girme derim ben öle yaptım rahat ettim ohhhhhhhhhhhhhh...............
    |
    |
    3109 Mesaj
    Klasik gitarla başlaman bence gereksiz,klasik gitardaki teknikler elektro gitarda pek işine yaramaz,ancak temel şeyleri klasik gitarda öğrenebilirsin daha kolay ki genelde bu yüzden klasikle başlayın derler,ancak bu şeyleri elektro gitarda öğrenememen için bir sebep göremiyorum,elektroyla başla....
    |
    |
    dostum nota bilgin de vardır snein keman çaldığına göre sen direk elektroyla başla çünkü bence klasikle başlayıp elektroya geçmek pek iç açıcı bir durum değil ben şahsen 6 ay klasik çaldım iyice alıştım sonra elektroya geçince penada çok sorun yaşıyorsun.. Hem sevmediğin bir çalgıyı çalman da gerekmez..

Kısacası Elektroyla başla
    |
    |
    arkadaslar cort x6 hakkıında ne düsünüyosunuz?yeni baslıcamda.nekadar idare eder yeni baslayanı ilerde iş görürmü benim için?bide gidip armut gibi bi x6 istesem alasam denemeden sakatlık cıkma olasılıgı olurmu?kursa da gitcem tabi..
    |
    |
    bende elektromu klasikmi durumu konusunda kararsız kalanlardanım. baslamak için biraz gec kaldıgımı düsünsemde sadece içimde kaldıgı için ögrenmek gibi bi girişimde bulunmaya karar verdim. ve madem bi iddam yok o zman istedigimi ögrenim deyip elektro almaya karar verdim fakat alıcagım markaya modele karar veremiorum cok uckun fiyatlar ödeyemem neticesinde istanbulda sürünen bi ögrenciyim yas 18 anneden babadan parada zor oluo artık:) yardım istiorum imdat
    |
    |
    384 Mesaj
    ben 3 yıldır gitar çalıyorum 2 yıl klasik 1 yıl elektro çaldım sana önerim hiç klasikle başlama zaman kaybı sana klasiktede aynı tekniği gösterirler elektroda da onun için hiç teredütte kalmadan elektroya başla saygılar,
    |
    |

ADANA

M.Kırmızı 1994 Model Doğan SLX
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bey Azura
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.