Şimdi Ara

Gitarist arkadaşlar yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 5 aydır gitar çalıyorum temel tüm akorları öğrendim.Ama hiç tablara bakmamıştım uzun zaman önce guitar pro programını yükledim artık ordan bazı parçaları çalmak istiyorum ama bu kolay olmuyor guitar prodaki parçaları çalmak için elimi hızlandırmam ve tab bilgimi geliştirmem gerekiyor sanırım.Bu konuda tavsiyelerinizi ve varsa pratikleri öğrenmek istiyorum

• Güncel :P
  • Parmaklarının gelişmesi açılması için antremanlara önem ver. Bu çok önemli. Sıkıcı gelebilir. Ama mutluka yap. Bende elektroya ilk başladıgım zamanlarda direk şarkı çalmaya falan uğraştım. Ama zamanımı boşa harcamışım. Onun yerine parmak antremanına önem versem çok daha iyi olurdu.

Antremanları kendı kafandan sen bile uydurabilirsin.
    En basitinden;

1-2-3-4
    1-2-3-4
    ....... diye 12. perdeye kadar dolan klavyeyi. Tabi bu söyledıgım en basiti.

Ayrıca antremanları yaparken temiz çalmaya özen göster. Hızlı çalacam diye temiz çalmaktan ödün verme. Önceligin temiz ses sonra hızlanmak olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Full#Throttle -- 14 Nisan 2009; 19:29:45 >
  • pratik bir şey yok.çalışa çalışa hızlanıcaksın.buda senin çalışmana ve ilgine bağlı bir süreç.ama istersen elimde blues egzersizleri var geçersin bilgisayarın karşısına hangi enstrumanı çalıyorsan onu kısar kendin çalmayı denersin.istersen verebilirim egzersizleri
  • Arkadaşlar teşekkürler daha çok pratik öğrenmek istiyorum

Full#Throttle:Dediğini bir süredir yapıyorum zaten ama daha farklı bi pratik arıyorum teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Refika

Arkadaşlar teşekkürler daha çok pratik öğrenmek istiyorum

Full#Throttle:Dediğini bir süredir yapıyorum zaten ama daha farklı bi pratik arıyorum teşekkürler

1 parca calis daha yararli olur .. anlamadan gelişirsin zaten
  • Yeni başlayan biri için bir parça önerebilirmisin?
    quote:

Orjinalden alıntı: ExSeLaNS

quote:

1 parca calis daha yararli olur .. anlamadan gelişirsin zaten
  • quote:

Sana kalmış pratikler
    1-3-2-4
    1-2-3-4
    1-4-3-2 bunları ilk 4 perdede tüm tellerde yap daha farklı egzersizlerde bulabilirsin internetten.

ben gitarda ilk 1000 in the eastlandi calmıstım pentagramın bir şarkısı istiyorsan bak yada tarzını söyle ona göre parça söyleyelim sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelberTh -- 14 Nisan 2009; 20:00:02 >
  • Metal müzik dinliyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: kelberTh

quote:

Sana kalmış pratikler
    1-3-2-4
    1-2-3-4
    1-4-3-2 bunları ilk 4 perdede tüm tellerde yap daha farklı egzersizlerde bulabilirsin internetten.

ben gitarda ilk 1000 in the eastlandi calmıstım pentagramın bir şarkısı istiyorsan bak yada tarzını söyle ona göre parça söyleyelim sana

• quote:

Metal müzik dinliyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: kelberTh

quote:

Sana kalmış pratikler
    1-3-2-4
    1-2-3-4

Tamam söylediğim şarkının introsuna bakabilirsin kolaydır egzersiz gibidir..

• nothing else matters duman Barış manço felan çal

sevdiğin şarkıları cal daha istekli olur en azından ..
  • Bass mı Elektromu diyeceğim ama galiba Elektro.Full Throtle Kardeşimin de dediği gibi öncelikle parmak alıştırmalarına önem ver arada sırada basit şarkılara çalış yani kendini direk kaptırma alıştırmaya.Bilirsin Bass gitarın tellerini kazık gibidir aşırı kalındır bu yüzden bass teli koparan hayvan olsa gerek demişler, bassta parmak alıştırmaları bir hayli zordur ama istersen istediğin şeklde işin üstesinden geleblirsin ayrıca arkadaşlar başlangıç için süper alıştırmalar vermişler tam senlik ve şunu öneririm

1-2-3-4-4-3-2-1-2-3-4-5-5-4-3-2-3-4-5-6-6-5-4-3 böyle götürebilrsin mesela sonra birisini altta birisini üst telde yapabilirsin zor olmayacaktır

Ayrıca Kolay Şarkı Demişsin Bass İsen Metallica-ForWhomTheBellTolls(Hammer on/Pull Off Bilmelisin Ya da Kolay Versiyonunu Çalarsın)Eğer Elektro İsen Bu Şarkıyı da ÇAlabilirsin Ama ortasında elektro solosu var ağır gelebilir iron maiden-fear of the dark(başını çalabilirsin) Pantera-Walk

İnşallah Yardımcı Olabilmişimdir Eğer Bir Problem Kafana Takılan Birşey Olursa pm At msn vereiym konuşalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Walter Heisenberg -- 14 Nisan 2009; 20:17:20 >

• quote:

nothing else matters duman Barış manço felan çal

İmzan Güzel One Süper Ama 5 Aylık Birisisnin Nothing Else Mattersı çalabileceğini umuyor musun?
  • Çok teşekkürler arkadaşlar hemen pratiklere başladım.
  • 5 aylık demiş arkadaş. NEM biraz ağır kaçar gibi. Duman, Barış Manço gibi şarkılar çal bence.
    Ayrıca başta dedigim alıştırma en basitiydi. Sen bunları kendıne göre geliştirebilirsin. İlerledikçe araya hammer on pull off falan koyarsın. Arada da şarkılara bakarsan sıkılmadan ilerlersin. Hadi kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Full#Throttle -- 14 Nisan 2009; 21:01:51 >
  • rab geliştirmek için canon denen bi şarkı var biraz zor ama bana çok faydası oldu,sen youtubede arat canon diye bi dinle,onun tabı çok güzel
  • 3 ayda sözlere kadar olan kısmını çaldım Nothing Else Matters`ın ama gerisi gelmedi gitarın telini kopardım.
  • canon rock ın ilerisi baya zor öle höt diye çalınmaz
    ayrıca kardeşim parmak egzersizleri için bi 3 aylık ayrı kurs alabilirsin tanıdıktan ya da sağlam birisinden..çok yararı olur..
    teknik öğretir bu adamlar sana..
    ama bide kendi dinlediğin sevdiğin parçaları çalmayı deniyebilrisn.en azından sadece ritm gitarlarını çalabilirsn bu süreç içersinde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deluhanlu

quote:

nothing else matters duman Barış manço felan çal

İmzan Güzel One Süper Ama 5 Aylık Birisisnin Nothing Else Mattersı çalabileceğini umuyor musun?

kardeş isterse çalabilir nothing o kadar zor bi parça değil ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cephe!

canon rock ın ilerisi baya zor öle höt diye çalınmaz
    ayrıca kardeşim parmak egzersizleri için bi 3 aylık ayrı kurs alabilirsin tanıdıktan ya da sağlam birisinden..çok yararı olur..
    teknik öğretir bu adamlar sana..
    ama bide kendi dinlediğin sevdiğin parçaları çalmayı deniyebilrisn.en azından sadece ritm gitarlarını çalabilirsn bu süreç içersinde.

valla o başı benim çok hoşuma gidiyo
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.