Şimdi Ara

Gitardan Anlayanlar Elektro Gitar Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
10.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuana kadar hiç gitar çalmadım yani bir tecrübem yok ve elektro gitar çalmak istiyorum. Bütçem 600-700 TL arası ne almamı, ne yapmamı, nelerden uzak durmamı, ikinci el mi almalı her türlü bildiğiniz bilgileri verirseniz çok memnun olurum. Ha bir de başlangıç seviyesinde önerirseniz sevinirim her türlü önerinize ve tavsiyenize açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redwire -- 29 Nisan 2018; 13:16:13 >

• Öncelikle nerede yaşadığını yazarsan yardımcı olan daha çok arkadaş çıkacaktır. İbanez grg gio serisinden uzak durmalısın. Gitarda onlarca efekt var bunlara ilk başta çok fazla bulaşmamalısın. Şuan şunu çalmak istiyorum diyemezsin. Çalma tarzın oturdukça tarzın belli olur. Benimle iletişime geçersen sana daha detaylı bilgiler verebilirim ama elimden geldiği kadar sıralayacağım şuan.

-Ucuz ekipman kötü ekipman değildir hiçbir zaman. Pahalı ekipman da hiçbir zaman en iyi ekipman değildir. Gitar, Pedal, Amfi hepsini bu kategoride düşünebilirsin
    -Bütçenin 600-700 olduğunu belirtmişsin. Sıfır gitar almanı önermem ikinci el al ama yanında bu işi cidden iyi bilen biri olmalı Ankara'da yaşıyorsan sana yardımcı olabilirim.
    -Amfi olarak önerim Roland Cube Gx15 ikinci el olarak 300 e bulabilirsin. Her şekle giren bir amfi. Üstünde mod switch yeri var metal, blues, clean tonlarını rahatlıkla alabilirsin. Tek eksiği reverb yok o da çok gerekli değil başlangıç için.
    -Gitar olarak şunu diyeyim şu gitarla metal yapamazsın şu gitarla blues çalamazsın diye bir şey yok. Elverişli değildir o kadar sadece. Çalarsın istediğini.
    -Armoni ve nota ne kadar sıkıcı gelirse gelsin asla vazgeçme çünkü ilerde çok büyük eksikliğini yaşarsın.
    -Gitar kasaları adı altında bir kaç gitar türünden bahsedeceğim.
    -Telecaster gitarlar: En eski gitarlardır 2 manyetik vardır. Gövde çok az değişime uğramıştır. Bu yüzden tonu çok dinamik ve doğal gelir. Clean da direk akustik gitar sesi alırsın. Çoğu solocu telecaster kullanır. Sapı kalındır bu yüzden elinin alışması zordur başlangıç için önermem.
    -Stratocaster gitarlar: Genelde gördüğün gitar tipidir. Modern üretimdir. 3 manyetik bulundurur üstünde. Sapı incedir çalımı rahattır. Başlangıç için ideal.
    Alacağın gitar strat kasa olmalı. Marka olarak bilinmedik markalara kaçma. Sx veya Squier markalarına bak. 300 400 arasında rahatlıkla bulabilirsin.
    Bulduğun, almayı düşündüğün ilanların linkini bana atabilirsin bir yorum yaparım.
  • Gitardan Anlayanlar Elektro Gitar TavsiyesiGitardan Anlayanlar Elektro Gitar TavsiyesiGitardan Anlayanlar Elektro Gitar Tavsiyesi

Seç beğen al demek isterdim
    İkinci el al kesinlikle. Amfi için ayrı bütçen var mı? 300-350 ye blackstar idcore 10 alabilirsin. Ne tür müzik çalmak istiyorsun, ne tarz kasa istiyorsun. forumda gitar konuları var, yeni başlayanlar için rehber gibi, onlara bakabilirsin. Ben ilk olarak her yola gelebilsin diye hss manyetikli bir gitar aldım. 550-600tl ye yamaha pac 012 alabilirsin ben de yeni başladım, yaklaşık olarak 1 ay önce falan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psychedelic Reflection -- 30 Nisan 2018; 2:33:6 >

• Öncelikle nerede yaşadığını yazarsan yardımcı olan daha çok arkadaş çıkacaktır. İbanez grg gio serisinden uzak durmalısın. Gitarda onlarca efekt var bunlara ilk başta çok fazla bulaşmamalısın. Şuan şunu çalmak istiyorum diyemezsin. Çalma tarzın oturdukça tarzın belli olur. Benimle iletişime geçersen sana daha detaylı bilgiler verebilirim ama elimden geldiği kadar sıralayacağım şuan.

-Ucuz ekipman kötü ekipman değildir hiçbir zaman. Pahalı ekipman da hiçbir zaman en iyi ekipman değildir. Gitar, Pedal, Amfi hepsini bu kategoride düşünebilirsin
    -Bütçenin 600-700 olduğunu belirtmişsin. Sıfır gitar almanı önermem ikinci el al ama yanında bu işi cidden iyi bilen biri olmalı Ankara'da yaşıyorsan sana yardımcı olabilirim.
    -Amfi olarak önerim Roland Cube Gx15 ikinci el olarak 300 e bulabilirsin. Her şekle giren bir amfi. Üstünde mod switch yeri var metal, blues, clean tonlarını rahatlıkla alabilirsin. Tek eksiği reverb yok o da çok gerekli değil başlangıç için.
    -Gitar olarak şunu diyeyim şu gitarla metal yapamazsın şu gitarla blues çalamazsın diye bir şey yok. Elverişli değildir o kadar sadece. Çalarsın istediğini.
    -Armoni ve nota ne kadar sıkıcı gelirse gelsin asla vazgeçme çünkü ilerde çok büyük eksikliğini yaşarsın.
    -Gitar kasaları adı altında bir kaç gitar türünden bahsedeceğim.
    -Telecaster gitarlar: En eski gitarlardır 2 manyetik vardır. Gövde çok az değişime uğramıştır. Bu yüzden tonu çok dinamik ve doğal gelir. Clean da direk akustik gitar sesi alırsın. Çoğu solocu telecaster kullanır. Sapı kalındır bu yüzden elinin alışması zordur başlangıç için önermem.
    -Stratocaster gitarlar: Genelde gördüğün gitar tipidir. Modern üretimdir. 3 manyetik bulundurur üstünde. Sapı incedir çalımı rahattır. Başlangıç için ideal.
    Alacağın gitar strat kasa olmalı. Marka olarak bilinmedik markalara kaçma. Sx veya Squier markalarına bak. 300 400 arasında rahatlıkla bulabilirsin.
    Bulduğun, almayı düşündüğün ilanların linkini bana atabilirsin bir yorum yaparım.

• proffesore kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sana özelden ulaşacağım. Bu arada Kayseri'de oturuyorum ve daha çok rock/metal tarzında çalmak istiyorum.
  • 600-700 liraya şuan piyasada kaliteli gitar bulunmuyor fiyatlar çok yükseldi. Bütçeyi biraz arttırman gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satın aldım.
  • En çok tercih edilen 3-4 marka vardır
    fender, ibanez, epiphone ve dünyada çok tanınmış olmasa da kaliteli ve ucuz olarak cort markasını tavsiye ederim.
    Ancak belirttiğin bütçelerde çok fazla gitar yok
    cort un g serileri
    fender squier bullet serisi
    ibanezde ve epiphone da maalesef yok.
    burdan bakabilirsiniz.
    http://www.7nota.com/Elektro-Gitar,LA_233-2.html#labels=233-2&stockOnly=0&searchalpha=&searchprice=asc&tp=
    Gitardan Anlayanlar Elektro Gitar Tavsiyesi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.