Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu o baterist konusu hortlamadan 1 hafta önce ben dile getirdim bu olayı. O zamanda cevap vereydin ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marophat
    Yahu o baterist konusu hortlamadan 1 hafta önce ben dile getirdim bu olayı. O zamanda cevap vereydin ya.

Belirttiğiniz mesaj gözümden kaçmış olabilir,ki gercekten göremedim.
    Sorun değil, zaten gerekenleri anlatmaya çalıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: La Roux

quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

quote:

quote:

600 TL'lik bütçe için başlangıç için hangi gitarı önerirsiniz? Bu arada pedal almama gerek var mı ilk başta?

Edit:Amfiye gerek kalmadı müzik setine bağlayacağım gitarı

Pedala başlangıçta gerek yok. Elin ısınana kadar müzik seti ile idare edersin ama efektler elde edemezsin. Tarzını söylersen yardımcı olmaya çalışırım gitar konusunda.

Müzik seti kaliteli bi şey zaten amfi yerine geçer diye düşündüm. Efekt elde etmek için pedal gerekmez mi? Bir de tarzım rock, çok sert şeyler dinlemem.

Hocam elbet gerekecek de pedal ben ilk 1-2 ay için şart değil diye düşünüyorum. İlk zamanlar ısınma turları atacaksın sonuçta. Hem 1-2 ay içinde daha fazla para biriktirip daha iyi birşeyler almaya çalışırsın.

Müzik tarzın rock ise yamaha lara bakabilirsin. Sıfır olsun diyorsan yamaha 112 ler işini görür. Ama o paraya 2. el çok güzel gitarlar bulabilirsin. Yamaha 412 veya kore ibanezler olabilir. Hatta biraz daha biriktirip 2. el meksika fender alırsın. Süper olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

600 TL'lik bütçe için başlangıç için hangi gitarı önerirsiniz? Bu arada pedal almama gerek var mı ilk başta?

Edit:Amfiye gerek kalmadı müzik setine bağlayacağım gitarı

Pedala başlangıçta gerek yok. Elin ısınana kadar müzik seti ile idare edersin ama efektler elde edemezsin. Tarzını söylersen yardımcı olmaya çalışırım gitar konusunda.

Müzik seti kaliteli bi şey zaten amfi yerine geçer diye düşündüm. Efekt elde etmek için pedal gerekmez mi? Bir de tarzım rock, çok sert şeyler dinlemem.

Hocam elbet gerekecek de pedal ben ilk 1-2 ay için şart değil diye düşünüyorum. İlk zamanlar ısınma turları atacaksın sonuçta. Hem 1-2 ay içinde daha fazla para biriktirip daha iyi birşeyler almaya çalışırsın.

Müzik tarzın rock ise yamaha lara bakabilirsin. Sıfır olsun diyorsan yamaha 112 ler işini görür. Ama o paraya 2. el çok güzel gitarlar bulabilirsin. Yamaha 412 veya kore ibanezler olabilir. Hatta biraz daha biriktirip 2. el meksika fender alırsın. Süper olur.

Arkadaşlarıma da sordum Ibanez grg170dx ve Cort x6 gibi öneriler aldım. Bunlar için ne dersiniz?

• Hocam ben x6'yı önermiyorum başlangıç için. grg170 olabilir. ama 170 e o parayı vereceğine aynı paraya temiz ikinci el kore yapımı rg370 bulman mümkün. Daha iyi olur bence. Ayrıca tarzın sert olmadığı için yamahaları da gözden geçir mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Full#Throttle -- 21 Haziran 2010; 14:14:53 >
  • quote:

Hocam ben x6'yı önermiyorum başlangıç için. grg170 olabilir. ama 170 e o parayı vereceğine aynı paraya temiz ikinci el kore yapımı rg370 bulman mümkün. Daha iyi olur bence. Ayrıca tarzın sert olmadığı için yamahaları da gözden geçir mutlaka.

2. el alamam herhalde küçük bi yer burası internet üzerinden de 2. el almak mantıklı gelmiyor. Yamaha'ya da bi türlü ısınamadım. Grg170 alacağım gibi görünüyor. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Hocam ben x6'yı önermiyorum başlangıç için. grg170 olabilir. ama 170 e o parayı vereceğine aynı paraya temiz ikinci el kore yapımı rg370 bulman mümkün. Daha iyi olur bence. Ayrıca tarzın sert olmadığı için yamahaları da gözden geçir mutlaka.

2. el alamam herhalde küçük bi yer burası internet üzerinden de 2. el almak mantıklı gelmiyor. Yamaha'ya da bi türlü ısınamadım. Grg170 alacağım gibi görünüyor. Teşekkürler.

O zaman yamaha 112 grg170 arasında bir seçim yaparsın. Git ikisinide dene. Hangisinin tonu, klavyesi sana iyi geliyorsa onu alırsın. Kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

O zaman yamaha 112 grg170 arasında bir seçim yaparsın. Git ikisinide dene. Hangisinin tonu, klavyesi sana iyi geliyorsa onu alırsın. Kolay gelsin.

Bence 600 liralık bütçeye grg170 iyi bir seçim olmaz daha iyi bir model bakmalı . En azından grg270 alabilir ama bende 2. el bakmasını tavsiye ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

quote:

quote:

quote:

Bence 600 liralık bütçeye grg170 iyi bir seçim olmaz daha iyi bir model bakmalı . En azından grg270 alabilir ama bende 2. el bakmasını tavsiye ediyorum

2. el konusunda hiç tecrübem yok burada da öyle gitarların 2. elinin bulunacağını zannetmiyorum. Ayrıca kilitli ve modern tremolo arasındaki fark nedir?

• Ne grg ne cort un x modelleriymiş arkadaş başka gitar mı yok yav dünyada
  • @Cro-X
    Grg270 ile 170 arasında köprü hariç hiçbir fark yok. Heleki yeni başlıyorsa ve sıkıntı çekmek istemiyorsa 170 iyi seçim olabilir. Ben direk 270 den başladım. Köprü hiç problem yapmadı bana o ayrı mesele. Köprüsü gayet stabil şuan. Benim mi şansım artık bilmem ki.
  • Selam ben V kasa gitar hastası biri olarak gitara yeni başlayacağım ve size merak ettiğim bir iki gitarı sorayım.Büyük ihtimal gitara yeni başlayacağım için bana V kasayı önermeyeceksiniz ama ben kafaya koydum ve büyük ihtimal şimdi olmasa ilerde kesin V kasa alacağım. Düşündüğüm gitarlar: Jackson kv3 (2.el 1000-1250tl arası) Jackson kvx10 (0 1100tl) Dean V79 (0 1100tl)
    Bu gitarlara kullanan yada bilen varsa bana olumlu ve olumsuz yönlerini, hangi gitarı seçmemin iyi olacağını yazarsa sevinirim. Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ---CnR--- -- 21 Haziran 2010; 19:01:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ---CnR---

Selam ben V kasa gitar hastası biri olarak gitara yeni başlayacağım ve size merak ettiğim bir iki gitarı sorayım.Büyük ihtimal gitara yeni başlayacağım için bana V kasayı önermeyeceksiniz ama ben kafaya koydum ve büyük ihtimal şimdi olmasa ilerde kesin V kasa alacağım. Düşündüğüm gitarlar: Jackson kv3 (2.el 1000-1250tl arası) Jackson kvx10 (0 1100tl) Dean V79 (0 1100tl)
    Bu gitarlara kullanan yada bilen varsa bana olumlu ve olumsuz yönlerini, hangi gitarı seçmemin iyi olacağını yazarsa sevinirim. Teşekkürler...

Jackson kvx10 kullandım mükkemmel bir şey
  • Classic gitar almak istiyorum.Üst sınırım 300tl civarı, kaliteli bir şey olsun istiyorum.Çok fark yaratabilcek bir modelse kalitesi konusunda biraz daha çıkabilirim.

Not:Küccükken gitar çalıyordum şimdi baya vakit geçti tekrar başlıcam ve çok kısa zamanda ilerletebilceğimi düşünüyorum, o yüzden giriş seviyesinden daha kaliteli bir şey olsun istiyorum.

Hangi klasik gitar marka ve model tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ORKKK

Ne grg ne cort un x modelleriymiş arkadaş başka gitar mı yok yav dünyada

Siz ne tavsiye edersiniz bu fiyata?
  • Merhaba arkadaşlar.Ben bugün cort x1 aldım.Ayrıca yanında amfi kablosunu 3.5 luğa çeviren aparatı da aldım.Ancak gitarı pc ye bağladığımda hiçbirşey olmuyor.Ses ayarlarıylada oynayamıyorum.Resimde gördüğünüz gibi.(En kısa zamanda amfi al demeyin lütfen amfi var zaten.Ben sadece efekt için pc ye bağlamak istiyorum)

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg_1453

Merhaba arkadaşlar.Ben bugün cort x1 aldım.Ayrıca yanında amfi kablosunu 3.5 luğa çeviren aparatı da aldım.Ancak gitarı pc ye bağladığımda hiçbirşey olmuyor.Ses ayarlarıylada oynayamıyorum.Resimde gördüğünüz gibi.(En kısa zamanda amfi al demeyin lütfen amfi var zaten.Ben sadece efekt için pc ye bağlamak istiyorum)

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]

,
    Programsız efekt alamazsın zaten.Guitar Rig var benim bildiğim.

Bu arada 94' Korea LTD KH-202 Aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

Guitar pro var.Bide onu indireyim.Ama resimde görüldüğü üzere ses ayarlarıyla oynanmıyor.Guitar rig'in işe yarayacağını pek sanmıyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ORKKK

Ne grg ne cort un x modelleriymiş arkadaş başka gitar mı yok yav dünyada

Siz ne tavsiye edersiniz bu fiyata?

Gerekirse aç kalıp biraz daha para birktirilip öyle enstürman alınmasını istiyorum. Kendi zevkimden değil sonradan gitarı beğenmiyorum deyip de daha çok para kıyıyor millet. Sorun yaratmak değil amacım sizi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

quote:

Orijinalden alıntı: asdfg_1453

Merhaba arkadaşlar.Ben bugün cort x1 aldım.Ayrıca yanında amfi kablosunu 3.5 luğa çeviren aparatı da aldım.Ancak gitarı pc ye bağladığımda hiçbirşey olmuyor.Ses ayarlarıylada oynayamıyorum.Resimde gördüğünüz gibi.(En kısa zamanda amfi al demeyin lütfen amfi var zaten.Ben sadece efekt için pc ye bağlamak istiyorum)

,

Evet program yüklenilmesi lazım. Hala olmuyorsa ses donanımlarında sorun vardır biligisayarın.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.