Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (636. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.674
Cevap
55
Favori
493.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki mustang 1 den sonraki o fiyat aralıgında neyi ekliyebiliriz ?birde grg170dx +mustnag 1 i 900 tlye istanbulda bulabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stroma

peki mustang 1 den sonraki o fiyat aralıgında neyi ekliyebiliriz ?birde grg170dx +mustnag 1 i 900 tlye istanbulda bulabilirmiyim ?

Grg170 500 Desek Amfi 400civarı bulunabilir sanırım, Line 6 Spider gider bence ancak o da 350 falan, İkinci elde Mustang 1 300e, grg170ler de 300-350ye bulunabilir yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri

quote:

Orijinalden alıntı: Stroma

peki mustang 1 den sonraki o fiyat aralıgında neyi ekliyebiliriz ?birde grg170dx +mustnag 1 i 900 tlye istanbulda bulabilirmiyim ?

Grg170 500 Desek Amfi 400civarı bulunabilir sanırım, Line 6 Spider gider bence ancak o da 350 falan, İkinci elde Mustang 1 300e, grg170ler de 300-350ye bulunabilir yalnız

yeni başlıyorum ,2. elde oluşabilcek bir sorundan dolayı sogumakdan korkuyorum o yüzden simdi sıfır olarak başlamak istiyorum sanırım ibanez grg170dx +fender mustang 1 olacak
  • Beyler elinde Fujigen üretimi Burny,Greco,Tokai,Epiphone,Orville kısacası MIJ Les Paul'u bulunan arkadaşlar satmayı düşünürse veya bana gitarlarını dinletmek isterlerse ulaşsın.
  • Studio model gibsonlar ile diğer tip standart , customlar arasındaki farklar tam olarak nelerdir arkadaşlar?

Ayrıca aranızda Buckethead Signature Studio modelini kullanmış bir arkadaş varsa , deneyimlerini paylaşabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClassRouGe

Studio model gibsonlar ile diğer tip standart , customlar arasındaki farklar tam olarak nelerdir arkadaşlar?

Ayrıca aranızda Buckethead Signature Studio modelini kullanmış bir arkadaş varsa , deneyimlerini paylaşabilir mi?

Ağaç kalitesi, ağaç farkı, görünüm, manyetikler, burgular.
    İstanbul'daysan Zuhal Müzik'te görmüştüm tünelin oradaki Buckethead Studio'yu fakat denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gibson Les Paul -- 17 Ağustos 2012; 23:08:50 >
  • arkadaşlar lespaul tarz gitar alıcaktım bir yerde prs se singlecut tremolo modelni gordum. ben epiphone lespaul standard alıcaktım satıcı arkadaş çok iyi davrandı bu gitar yerine prs i önerdi ve yanında gigbag de hediye olduğunu söyledi. arada 100 dolar falan oynuyor ama epiphone çin malı prs kore malı dedi ve daha uzun ömürlü olur artı olarakta tremolosu var dedi ton olarakta standard deilde lp-100 ile karşılaştırdığımda prs daha iyi gibi geldi bana son olarak

prs se singlecut tremolo + boston 15R amfi + prs gigbag + kablo + pena + askı = 1170 tl 9 taksit olarak anlaştık standard olursa 1000 tl ye bağlarız sanırım onu konuşmadık ama yani prs markasını bilen kullanan var mı? prs se singlecut tremolo ve epiphone lespaul standard arasında sizce hangisi seçilmeli 1200 tl gibi bir limitim var ama nakitte 1000 tl anca çıkar

• Klasik gitar alacam 350 kağıt para ayırttım klasik gitar için ve hangisni almalıyım ?

kafamdakiler sunlar ;

Yamaha , aria ak30 ... sizin önerilerinizi bekliyroum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devilsbutcher

arkadaşlar lespaul tarz gitar alıcaktım bir yerde prs se singlecut tremolo modelni gordum. ben epiphone lespaul standard alıcaktım satıcı arkadaş çok iyi davrandı bu gitar yerine prs i önerdi ve yanında gigbag de hediye olduğunu söyledi. arada 100 dolar falan oynuyor ama epiphone çin malı prs kore malı dedi ve daha uzun ömürlü olur artı olarakta tremolosu var dedi ton olarakta standard deilde lp-100 ile karşılaştırdığımda prs daha iyi gibi geldi bana son olarak

prs se singlecut tremolo + boston 15R amfi + prs gigbag + kablo + pena + askı = 1170 tl 9 taksit olarak anlaştık standard olursa 1000 tl ye bağlarız sanırım onu konuşmadık ama yani prs markasını bilen kullanan var mı? prs se singlecut tremolo ve epiphone lespaul standard arasında sizce hangisi seçilmeli 1200 tl gibi bir limitim var ama nakitte 1000 tl anca çıkar

iki gitar da aslında oldukça farklı. siz iki gitarı da deneyin; hangisi size daha rahat gelirse, hangisinin tonu hoşunuza giderse onu alın. kesin bir cevabı yok.. benim do-re de denemediğim prs se kalmadı ve h-h dizilimli bir gitar alırsam kesinlikle prs alırım ama zevkler-renkler meselesi bence.

amfi olarak boston 15R yi önermem ama, eğer ikinci el ile bir sorununuz yoksa gitarı alın ve daha sonra 2. el bir amfi alın.

• bu arada zoom g3 ile ilgili 2-3 video buldum, amfi modellemelerini gerçek amfilerle kıyaslamışlar. video yu yapanlar zoom şirketi de olsa bir bakın

özellikle fd combo modellemesi çok güzel, zaten genelde onu kullanıyorum

akustik modellemesini kıyaslamamışlar ama yine de koymak istedim. ne yaptıysam böyle bir ton alamadım..

bu arada herhangi bir yerden para almıyorum bu prosesörü tanıtmak için, çok övüyorum biliyorum ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@rvelous -- 18 Ağustos 2012; 13:17:06 >

• Zoomu hic onermiyorum ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler Boss GT-100ü deneyen var mı? GT-10un üzerine çok şey katmış mı boss?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler şu parçanın adı nedir? Genellikle LP gövdeli gitarlarda görüyorum bunu.

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]

Bunu ON-OFF mu denir, öyle hızlıca yapınca ses gidip geliyor, gidip geliyor.
  • Arkadaşlar benim acilen ses kaydı yapmam lazım ne gerekiyor bunun için? blackstar ht5r kullanıyorum. laptop ım asus g73jh
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzRocK

Beyler şu parçanın adı nedir? Genellikle LP gövdeli gitarlarda görüyorum bunu.

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]

Bass & Treble / ritim lead da oluyor.switch diye geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xBlitzkriegx

quote:

Bu switch 2 modlu mu o zaman? 2 humbucker var gitarda.

• quote:

quote:

quote:

Les Paullarda Black Beauty 3 de dahil bütün pickup switchleri üç yolludur. Treble'a alındığında bridge pickup çalışır Ryhthm'e alındığında neck çalışır ortaya getirinice 2'si de çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gibson Les Paul

quote:

quote:

quote:

Les Paullarda Black Beauty 3 de dahil bütün pickup switchleri üç yolludur. Treble'a alındığında bridge pickup çalışır Ryhthm'e alındığında neck çalışır ortaya getirinice 2'si de çalışır.

Peki hocam çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vai.

Zoomu hic onermiyorum ben

g3 ü denediniz mi peki?
  • arkadaşlar yakın zamanda elektro gitara geçmeyi düşünüyorum.bütçem en son 450 lira olur.Metallica, Megadeth, Iron Maiden, Manowar, İn flames, Guns N' Roses, Cinderella gibi grupların parçalarını çalmak istiyorum.epiphone special II sizce nasıl? önerileriniz var mı? bu arada solağım :) yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)
  • 
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.