Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (629. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 8 ay elektro çaldım, 3 aydır boşladım şimdi yeniden başlayacağım fakat nereden başlamam grektiğini bilmiyorum. Kursu bıraktım, elimde hocanın verdiği parçalar, alıştırmalar vs. var. Onlarla başlayayım fakat onlar bitince ne yapacağım? Nereden öğreneceğim? Neler yapmam gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

Merhabalar.
    Gitarımı degiştirmeyi düşünüyorum suan elimde ibanez grgr121ex var.Üniversiteye baslıcam degiştim degiştim yoksa 4 5 sene aynı gitarla kalıcam:)
    Acıkcası beni 5 sene idare edicek ilerlersem bir yerlerde caldıgımda bana sorun cıkarmayacak bir gitar arıyorum simdi söylecegim gitarlar arasında bunlar cok farklı seylerde diyebilirsiniz ama tercih listem kabarık 7 tane en azından 2 3 taneye indirgeyebilirsem denerken sorun yasamam 7 gitar birden denemek biraz abes kacıcak sanırım :) Tarz olarak cok sert istemiyorum.Guns n roses,ac dc,nirvana,led zeppelin,duman gibi grubları dinlerken zevk alıyorum :)
    özellikle su ton cok hosuma gidiyor acıkcasıhttp://www.youtube.com/watch?v=XCeV1-848gk
    Bütcemde 1200 - 1300 daha fazlası cok zorlar acıkcası kyk bursuna güveniyorum daha amfi alacagım bendeki ekipmanlarıda elden cıkarıyorum gitarla pedalım kaldı :)
    Simdi secmekte zorlandıgım gitarlara baslayalım
    1)Fender Classic Player 50s Stratocaster
    Acıkcası her tarza uygun oldugu kanatındayım ve fender kalitesine güveniyorum ne kadar meksika olsadaki manyetikleri amerikanmıs o yüzden bir adım önde gibi :)
    fiyatı ise 1800 lira ancak 2.elini alabilirim
    2)Fender Classic Player Baja Telecaster
    Müthis bir telecaster hastalıgı var:)Ha bunu alıp blues mu yapacaksınız derseniz acıkcası ilk baslarda yapmayacagım ama eric claptonda hosuma gitmiyor degil ama sanırım rock daha agır basıyor ama bir gün mutlaka telecasterim olacak o gün bugünmüdür onda kararsızım :) fiyatı 1700 lira 2.elini 1000 liraya alabilirim:)
    3)Fender Blacktop Stratocaster HH
    Buda ihtimaller arasında normal strat hafif kacabilir diyede düşünüyorum ama dedigim gibi öyle cok sert tonlar aramıyorum ama tanıtım videosundaki tonu hosuma gitti :) Fender kalitesine güvendiğimden tercihlerimin arasında :)fiyatı 1500 lira 2.el belki zorlarsam sıfırı olabilir:)
    4)Fender Blacktop Telecaster HH
    Baja telecaster tarzıma uygun degilse sırf telecasterim olsun diye tarzıma da uygunsa bu gitarda cok hosuma gitti :) fiyatı 1500 lira 2.el belki zorlarsam sıfırı olabilir:)
    5)Epiphone Les Paul Custom
    Telecaster hayranlıgı oldugu kadarda bi les paul hayranlıgıda var.Bir gibson kadar olmasada yinede tonlarının iyi cıkacagı kanaatindeyim fiyatı 1700 lira buda olursa 2.el olucak
    6)Epiphone Les Paul Standrt Plus Vintage
    Sıfır olarak alabilecegim tek gitar 5 sene elinde kalıcak riske girme derseniz tanıtımdaki tonlarıda hosuma gitti bunuda deneyebilirim:)
    fiyatı 1350 lira
    7) Gibson SG Special Faded
    Epiphone yerine gibson al derseniz alabilecegim tek gitar sırf fiyatı icin degil tonlarını hosuma gidiyor özellikle jimmy page'inde kullanması beni yaklastırdı bu gitara tabiki aynı gitarlar degiller ama bütceme göre yaklasabilecekler arasında:)
    fiyatı 1850 lira buda 2.el olur

yorumlarınız tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bence o verdiğin tonu istiyorsan gibson ve epiphone'a yönelmen daha mantıklı gibi geliyor bana.İnternetteki incelemelere bakabilirsin.İyi bir setupla o gitarların çoğu o tona yaklaşır fakat Fenderlerin daha yumuşak bir soundu olacaktır.Ama sen yine dene bence hepsini sonuçta 5 sene kullanıcam diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sw0od -- 12 Ağustos 2012; 11:28:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: macpo333

quote:

Orijinalden alıntı: retro.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetsuer

quote:

Beyler aktivatörlü yapıştırıcı dışında sağlam yapıştırıcı var mı?Nefret ediyorum kırık gitardan

Yazık ya. kac ay oldu kırılalı?
    504 dıye bı yapıstırıcı vardı onu deneyebılırsın.

6 ay falan

504 metal için kullanılır eğer kırılan parça pürüzsüz ise işe yarayabilir eğer pürüzlü ise riskli olur ayrıca ağaç bu öyle her yapıştırıcıyı süremzsin ezilir büzülür yapısı bozulur aslında en iyisi kırtasiyelerde tutkal satılıyor neden onun haricindeki yapıştırıcı tavsiyesi istiyorsun anlamadım

3 kere farklı yapıştırıcılarla farklı kişiler denedi ve başarısız oldu

ne yaptın gitarı ortadanmı yardırdın

birde sıcak silikon dene ama bekle makinesi iyi kızsın yoksa silikon tahtadan ayrılır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler aktivatörlü yapıştırıcı dışında sağlam yapıştırıcı var mı?Nefret ediyorum kırık gitardan

6 ay falan

504 metal için kullanılır eğer kırılan parça pürüzsüz ise işe yarayabilir eğer pürüzlü ise riskli olur ayrıca ağaç bu öyle her yapıştırıcıyı süremzsin ezilir büzülür yapısı bozulur aslında en iyisi kırtasiyelerde tutkal satılıyor neden onun haricindeki yapıştırıcı tavsiyesi istiyorsun anlamadım

birde sıcak silikon dene ama bekle makinesi iyi kızsın yoksa silikon tahtadan ayrılır

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]

Şuradaki çıkıntılardan 1'i 2 cm diğeri 1 cm falan kırıldı parçalar elimde.Şu anda bantlayıp kullanıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

6 ay falan

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]

Şuradaki çıkıntılardan 1'i 2 cm diğeri 1 cm falan kırıldı parçalar elimde.Şu anda bantlayıp kullanıyorum

bu zaten üretimden kırıkmış geri yolla bunu.bune böyle kıçı mi'den çalıyor başı sol'den

• quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

arkadaşlar dün ht5 amfi aldım.bugün öğlene kadar sorun yoktu sonra bi ara standby a aldım 2 saat falan kaldı öyle.tekrar çalmak için döndüğümde 5-10 dk beklememe rağmen ses gelmedi amfiden sorun ne olabilir? amfinin içindeki birşey yandı diye düşündüm başta ama hiç koku yada duman çıkmadı bu süre boyunca.normalmidir bu durum? arada pat pat sesler geliyor denediğimde.

edit:jakta veya gitarda sorun yok eski amfide denedim.

noldu sorunu halledebildinizmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRansilvania*

quote:

Orijinalden alıntı: Haşin Erkek

sorunum büyük arkadaşlar şimdi tablar çok saçma birisi gösterince bir soloyu hemen 5 dk kapıyorum ama tabdan anlayamıyorum zaten amacım tab değil kulaktan çalmak peki bunu başamak için ne yapmalıyım ?

tabdan çalışmak benide zorluyor.kulaktan çıkartmak için uzun yıllar lazım.

şuan ne yapayım boştayım resmen çevremde yok elektro çalan varda iyi değiller boşuna derse gitmek istemiyorum onlara ne ypaayım evde koca konuda yarım eden bir kişi yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TRansilvania*

quote:

sorunum büyük arkadaşlar şimdi tablar çok saçma birisi gösterince bir soloyu hemen 5 dk kapıyorum ama tabdan anlayamıyorum zaten amacım tab değil kulaktan çalmak peki bunu başamak için ne yapmalıyım ?

tabdan çalışmak benide zorluyor.kulaktan çıkartmak için uzun yıllar lazım.

şuan ne yapayım boştayım resmen çevremde yok elektro çalan varda iyi değiller boşuna derse gitmek istemiyorum onlara ne ypaayım evde koca konuda yarım eden bir kişi yok

İstediğin soloyu youtubeda ders şeklinde aratabilirsin."Fade to Black solo lesson" gibi.Karşına çıkacaktır bir sürü sonuç.İngilizce ama ingilizce bilmeden de gösterilenleri anlayabilirsin.Bazı videolar konuşma olmadan soloların sadece yavaşlatılmış versiyonlarını tablarla birlikte gösterir.

Mesela;
    http://www.youtube.com/watch?v=DK6jMxih_mI

• --------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electricguitarist -- 28 Ekim 2016; 0:16:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sw0od

quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

Merhabalar.
    Gitarımı degiştirmeyi düşünüyorum suan elimde ibanez grgr121ex var.Üniversiteye baslıcam degiştim degiştim yoksa 4 5 sene aynı gitarla kalıcam:)
    Acıkcası beni 5 sene idare edicek ilerlersem bir yerlerde caldıgımda bana sorun cıkarmayacak bir gitar arıyorum simdi söylecegim gitarlar arasında bunlar cok farklı seylerde diyebilirsiniz ama tercih listem kabarık 7 tane en azından 2 3 taneye indirgeyebilirsem denerken sorun yasamam 7 gitar birden denemek biraz abes kacıcak sanırım :) Tarz olarak cok sert istemiyorum.Guns n roses,ac dc,nirvana,led zeppelin,duman gibi grubları dinlerken zevk alıyorum :)
    özellikle su ton cok hosuma gidiyor acıkcasıhttp://www.youtube.com/watch?v=XCeV1-848gk
    Bütcemde 1200 - 1300 daha fazlası cok zorlar acıkcası kyk bursuna güveniyorum daha amfi alacagım bendeki ekipmanlarıda elden cıkarıyorum gitarla pedalım kaldı :)
    Simdi secmekte zorlandıgım gitarlara baslayalım
    1)Fender Classic Player 50s Stratocaster
    Acıkcası her tarza uygun oldugu kanatındayım ve fender kalitesine güveniyorum ne kadar meksika olsadaki manyetikleri amerikanmıs o yüzden bir adım önde gibi :)
    fiyatı ise 1800 lira ancak 2.elini alabilirim
    2)Fender Classic Player Baja Telecaster
    Müthis bir telecaster hastalıgı var:)Ha bunu alıp blues mu yapacaksınız derseniz acıkcası ilk baslarda yapmayacagım ama eric claptonda hosuma gitmiyor degil ama sanırım rock daha agır basıyor ama bir gün mutlaka telecasterim olacak o gün bugünmüdür onda kararsızım :) fiyatı 1700 lira 2.elini 1000 liraya alabilirim:)
    3)Fender Blacktop Stratocaster HH
    Buda ihtimaller arasında normal strat hafif kacabilir diyede düşünüyorum ama dedigim gibi öyle cok sert tonlar aramıyorum ama tanıtım videosundaki tonu hosuma gitti :) Fender kalitesine güvendiğimden tercihlerimin arasında :)fiyatı 1500 lira 2.el belki zorlarsam sıfırı olabilir:)
    4)Fender Blacktop Telecaster HH
    Baja telecaster tarzıma uygun degilse sırf telecasterim olsun diye tarzıma da uygunsa bu gitarda cok hosuma gitti :) fiyatı 1500 lira 2.el belki zorlarsam sıfırı olabilir:)
    5)Epiphone Les Paul Custom
    Telecaster hayranlıgı oldugu kadarda bi les paul hayranlıgıda var.Bir gibson kadar olmasada yinede tonlarının iyi cıkacagı kanaatindeyim fiyatı 1700 lira buda olursa 2.el olucak
    6)Epiphone Les Paul Standrt Plus Vintage
    Sıfır olarak alabilecegim tek gitar 5 sene elinde kalıcak riske girme derseniz tanıtımdaki tonlarıda hosuma gitti bunuda deneyebilirim:)
    fiyatı 1350 lira
    7) Gibson SG Special Faded
    Epiphone yerine gibson al derseniz alabilecegim tek gitar sırf fiyatı icin degil tonlarını hosuma gidiyor özellikle jimmy page'inde kullanması beni yaklastırdı bu gitara tabiki aynı gitarlar degiller ama bütceme göre yaklasabilecekler arasında:)
    fiyatı 1850 lira buda 2.el olur

yorumlarınız tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bence o verdiğin tonu istiyorsan gibson ve epiphone'a yönelmen daha mantıklı gibi geliyor bana.İnternetteki incelemelere bakabilirsin.İyi bir setupla o gitarların çoğu o tona yaklaşır fakat Fenderlerin daha yumuşak bir soundu olacaktır.Ama sen yine dene bence hepsini sonuçta 5 sene kullanıcam diyorsun.

Sakaryada olsaydı tek tek denerdim acıkcası ama istanbula gidip deneyecegim 7 gitar birden kafam karısır zaten en azından 3 secenek kalması daha dikkatli yaparım bu işi:)
    bu arada alıntılar nasıl gizleniyor cok uzun yazı yer kaplamasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Tranquillity

Beyler 8 ay elektro çaldım, 3 aydır boşladım şimdi yeniden başlayacağım fakat nereden başlamam grektiğini bilmiyorum. Kursu bıraktım, elimde hocanın verdiği parçalar, alıştırmalar vs. var. Onlarla başlayayım fakat onlar bitince ne yapacağım? Nereden öğreneceğim? Neler yapmam gerekir?

Parmak alıştırmalarıyla gitara tekrardan ısının.Daha sonra Paul Gilbert'ın egzersizlerini yapmanızı tavsiye ederim.Kendinize seçtiğiniz 10-15 parmak egzersizini her gün düzenli olarak yapın.Egzersizlerden sonra zaten ısınmış olacaksınız.Sonra parça çalışmaya başlarsınız.Parçaları kolay seçmeyin.Kendi seviyenizin üstünde seçmeye çalışın.Bu durum sizi geliştirecektir.

• Perdeye basıp alt vuruş yaptığımda kalın E de bir titreme oluyor. Normal mi bunun olması?
  • blackstar ht5r kullanıcıları bi pm lütfennnn
  • merhabalar benelktro gitar almk istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ben elektro gitar almk istiyorum ama çalması ya da markalar kaliteleri gibi hiç bir şey bilmiyorum. Yani sıfrdan başlayacağım. Kalitesi yanında görünüşüde çok önemli benim için. Yardımcı olursanız cok sevinirim. Max 1300 1400 tl harcayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: suryaq

Merhaba arkadaşlar ben elektro gitar almk istiyorum ama çalması ya da markalar kaliteleri gibi hiç bir şey bilmiyorum. Yani sıfrdan başlayacağım. Kalitesi yanında görünüşüde çok önemli benim için. Yardımcı olursanız cok sevinirim. Max 1300 1400 tl harcayabilirim.

o kadar bilgin yoksa gitar+amfiye max 600tl ver sonra ust model bakarsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: t9r

quote:

arkadaşlar dün ht5 amfi aldım.bugün öğlene kadar sorun yoktu sonra bi ara standby a aldım 2 saat falan kaldı öyle.tekrar çalmak için döndüğümde 5-10 dk beklememe rağmen ses gelmedi amfiden sorun ne olabilir? amfinin içindeki birşey yandı diye düşündüm başta ama hiç koku yada duman çıkmadı bu süre boyunca.normalmidir bu durum? arada pat pat sesler geliyor denediğimde.

haber bekliyorum do-re müzikten,sorunu tespit edip arıycaklarını söylemişlerdi bakalım ne halt yemişiz...sen naptın alıyomusun ht5?

edit:vai. var forumda ht5 ile ilgili sorcaklarını ona sor istersen yardım eder heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VROOOM -- 13 Ağustos 2012; 6:15:04 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: t9r

quote:

haber bekliyorum do-re müzikten,sorunu tespit edip arıycaklarını söylemişlerdi bakalım ne halt yemişiz...sen naptın alıyomusun ht5?

edit:vai. var forumda ht5 ile ilgili sorcaklarını ona sor istersen yardım eder heralde

Alıcam galibada kullanmayi bilmedigimden sorun yasarmiyim diye korkuyorum mesela stand by ne ne zaman acicam once hangisini kapicam felan amfiyi actiktan ne kadar sure sonra calmaliyim milyon tane soru var aklinda bozmaktan kokuyorum acikcasi

• Merhaba arkadaşlar uzun yıllardır gitar çalıyorum.Fakat bu komşumdan ötürü bu gitar hep klasik gitar oldu,şimdi komşu sorunu ortadan kalktı ve ben de kendimi elektro gitar almaya hazırladım.Nickimden görmüş olacak oluyorsunuz ki Opeth dinlerim ve Opeth'i bir de elektro gitarda çalmak isterim.
    Üstüne üstelik müzik bakımından çok değişik zevklerim vardır.Alakasız alakasız grupları dinler çalmaya çalışırım.Opeth tonuna yakın ve de diğer melodeath gruplarına yakın ses verebilecek bir sistem(gitar+amplifikatör) almayı planlıyorum.Setup'ı gitarı aldıktan birkaç ay sonra düzenlemeyi planlıyorum.PRS marka gitarlara baktım fakat Amerikan üretim olmadığı için kimse önermedi.PRS Amerika üretimler de beni oldukça aşacak.Kafamda şimdilik,Ibanez RG350-370,Schecter Omen 6 gibi gitarlar var.Cort marka gitar düşünmüyorum,her ne kadar Cort fena olmayan bir marka olsa da daha önce hiç memnun kalmadım kendisinden.Amfi olarak Line 6 Spider IV 15 ya da Laney LX35R düşünüyorum.Sizin önerebileceğiniz,melodeath çalabileceğim,gerektiğinde clean tonlarda güzel ses alabileceğim bir gitar ve amfi öneriniz var mıdır?1000TL en maksimum fiyat olacak ikisi için.İkinci el de bakabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkka -- 13 Ağustos 2012; 12:16:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mikael Âkerfeldt

Merhaba arkadaşlar uzun yıllardır gitar çalıyorum.Fakat bu komşumdan ötürü bu gitar hep klasik gitar oldu,şimdi komşu sorunu ortadan kalktı ve ben de kendimi elektro gitar almaya hazırladım.Nickimden görmüş olacak oluyorsunuz ki Opeth dinlerim ve Opeth'i bir de elektro gitarda çalmak isterim.
    Üstüne üstelik müzik bakımından çok değişik zevklerim vardır.Alakasız alakasız grupları dinler çalmaya çalışırım.Opeth tonuna yakın ve de diğer melodeath gruplarına yakın ses verebilecek bir sistem(gitar+amplifikatör) almayı planlıyorum.Setup'ı gitarı aldıktan birkaç ay sonra düzenlemeyi planlıyorum.PRS marka gitarlara baktım fakat Amerikan üretim olmadığı için kimse önermedi.PRS Amerika üretimler de beni oldukça aşacak.Kafamda şimdilik,Ibanez RG350-370,Schecter Omen 6 gibi gitarlar var.Cort marka gitar düşünmüyorum,her ne kadar Cort fena olmayan bir marka olsa da daha önce hiç memnun kalmadım kendisinden.Amfi olarak Line 6 Spider IV 15 ya da Laney LX35R düşünüyorum.Sizin önerebileceğiniz,melodeath çalabileceğim,gerektiğinde clean tonlarda güzel ses alabileceğim bir gitar ve amfi öneriniz var mıdır?1000TL en maksimum fiyat olacak ikisi için.İkinci el de bakabilirim.

prsin mikail imzalısı gayet kaliteli bence

• 
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.